Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

gilotek
29. říj 2010

@eshta kluci jsou užasný 😉
@jitakl jsem ráda, že se máš fajn, annamat pozdravuj, ať se holka drží 😔

@mikii tak plínky happy už dorazily. Přišlo fakt balení po těch 80 ks, jen bylo levnější protože není v originálním balení, jen v takovém bílém igelitu, ale plínky to jsou správné 😉 Tak jsem ráda, 80 ks za 200kč je dobrý 😀

Včera jsme se byli podívat v porodnici kde bych chtěla rodit - jinde než u prvního - a moc se mi to tam líbí. Tak doufám, že to tam stihneme je to od nás asi 50 km. Snad nebude nějaká kalamaita, je to na vysočině a ještě furt do kopce 😅

lenca78
29. říj 2010

@chrobacek jee, tak to jsme na tom stejne. Taky doufam, ze ten jety TFK za ty penize vydrzi 🙂

pavlliina
29. říj 2010

@gilotek můžu být zvědavá a zeptat se, kde jsi na ty plenky narazila? A to jsou ty mini? Taky musím nakoupit nějaké jednorázovky ale vůbec nevím jaké...
A jak tak čtu, tak budeš mít porodnici asi tak stejně daleko jako já, já možná ještě o kousíček dál. Taky se hrozím toho, abysme to tam stihli a aby nebyla v lednu nějaká kalamita 😅

Řeknu vám, včera jsem měla teda večer 😒 Začalo mě bolet v kříži, což mě nikdy nebolelo a začal mě bolet podřišek ale přisoudila jsem to tomu, že je to jen namožený, protože den před tím jsem to kapánek přehnala s procházkou, tak jestli se to ve mě nějak rozleželo... nevím. A do toho ještě, když jsem to chtěla zaspat začaly holky dost kopat ale tak nepříjemně dovnitř, že prostě nešlo usnout... tohle se mi teda ještě nestalo 😒 Teď je zase OK, tak doufám, že to nic nebylo... řekněte, že je to normální 🙂 🙂 🙂

gilotek
29. říj 2010

@pavlliina kupovala jsem je na www.lekarnadomu.cz
Měli tam v akci 2 balení po 80 ks velikost 1 za tuhle dobrou cenu, ale včera jsem koukala, že už tam mají jen ty menší balení.

Takže mám doma 2 balíky vel. 0 po 42 ks a 2 balíky vel. 1 po 80 ks. Nevím jestli dokoupit nebo až třeba v porodce 😕

Tyhle plínky tu doporučovala myslím sarri 😉

A kde budeš rodit? My pojedeme do Havlíčkova Brodu 😝

S tím kopáním jsem to měla včera. Ale mě třeba záda bolej defakto furt už od začátku.... Včera ale jak jsme byli v té porodce a furt jsme šlapali a šli do kopce, tak jsem měla fakt dost a i jsem se o prcky bála. Tak jsem pak celé odpoledne raději ležela. A dnes mě jedno kope přímo do spodku až do píchá 😠

chrobacek
29. říj 2010

@lenca78 jo já myslím, že vydrží je to kvalitní kočár nový byl drahý tak nepočítám vůbec s tím, že by vydržet neměl 🙂 my jsme se do něj prostě hned nějak zamilovali, takže už je náš a nemusíme se o to dál starat 😉

lenca78
29. říj 2010

@pavlliina
@gilotek No holky ja taky uz nic moc. Zrovna jsem si rikala, jestli jsem jen ja takova choulostivka nebo jestli i nekdo jiny trpi. Ja v noci nevim, jak si lehnout, oba boky uz mam prolezene a nechci lezet ani na jednom, ale na brise a zadech to nejde. Pak tady posledni tyden me hrozne boli a picha v pravem podbrisku, jak na slepak. Kdyz si lehnu, tak je lepe, ale jakmile se zvedam nebo neco delam ve stoje, tak to za moc nestoji. Asi se to uz do konce nezlepsi, co?

pavlliina
29. říj 2010

@gilotek Díky za tip, omrknu to 😉 Koukala jsem a ty 0 jsou od 0-2 kg, nebudou moc maličkaté? Já fakt nevím, poraďte 😅
Rodit budu v Podolí, a do Prahy to máme 50 km + ještě projet Prahou... no opravdu doufám, že nebude náladí a my tam nebudeme muset na rychlo 😀
Bude to znít asi blbě ale jsem ráda, že jsi napsala, že ti dnes jedno kope přímo do spodku ale já mám to samý, a když to komukoliv řeknu, tak na mě kouká jak na blázna 😅 Občas se mi stane, že se tam asi blbě otočí nebo prostě mají dobrou trefu, že se trefují přímo dolů a fakt je to dost nepříjemný 😒

mikii
29. říj 2010

Dobré ranko,
holky kdyby jste měli někdo zájem, o kočárek na balkon za 500Kč. Podávala jsem si inzerát, ale kočárek už jsem sehnala, a ozvala se mi další paní, takže dám kontakt. Akorát nevím od kud je.
já jsem ráda, že už mám kočárek objednaný, sice nový a drahý, ale mám klid. Zaplatili nám ho tcháni s babičkou...
Vyzkoušela jsem si ho osobně i s dětma.

No koukám,že si budu muset taky vyhrabat nějaké pidi oblečky. Některé mi přijdou jen na panenky, a nakonec v tom budou mimina tak akorát.

pavlliina
29. říj 2010

@lenca78 já jsem teda ještě o pár týdnu míň než ty ale taky už mám problém vstát ze sedu nebo hůř z lehu 😒 To mě zase při zvedání bolí hodně dole v podbřišku jakoby v tříslech... kdybych neměla ruce, tak prostě nevstanu 😀 ale pořád si říkám, že nemůžu být taková citlivka, že může být ještě hůř a hůř asi bude 🙂 Zato záda (teda až na ten včerejšek 😒 ) ani kyčle zatím nezlobí 😉

pavlliina
29. říj 2010

@mikii jaký kočárek jste vybrali? 😉 Já už jsem taky ráda, že máme vybráno. Kočárek nám zaplatila tchýně a postýlky zase naši 😵 Hodně nám tady v tom pomáhají 😅

gilotek
29. říj 2010

@pavlliina někdo tu psal, že tu velikost 0 používali maminy v porodnici i pro 2,5 kg mimča a byli dobrý....

S tím kopáním do spodku je to fakt síla 😠

Jinak kočár budeme fakt kupovat až po porodu .......

sovicka_
29. říj 2010

@majka07 no, skoro 🙂 NT už mám za sebou, psala jsem vám to vůbec ? A dobrý. Tak jsem teď víc v pohodě. I bych si to konečně užívala, kdyby se nedělalo pořád nevolno pokaždé když se co hodinu nenajím 🙄

majka07
29. říj 2010

@sovicka_ to je super, já právě si myslím, že to jsi nepsala, ale třeba jsem to přehlídla 😉

beatrice7
29. říj 2010

@eshta Je skvělý, že už jdete domů 🙂 Taky bych to už chtěla mít za sebou 😉 V noci mám bolestivé stahy, ale přes den ne. Tak nevím jak dlouho to ještě bude trvat... Podle čípku to prý vypadá, že porodím až na Nový rok 😵 😀

Holky, všem vám držím palečky ať máte miminka u sebe co nejdéle.

mikii
29. říj 2010

@pavlliina jé konečně, někdo kdo bude rodit v Podolí

@gilotek tak to byl teda super kup....no já myslím, že těch malých plen bude taky spotřeba. Ven si jen že jedno mimi spotřebuje 8-10 plen na den. Tj tak 3 balíky na týden. A pokud budou malincí tak budou mít na díl.. A myslím,že to tady holky psali, že je tam super výkroj na ten pupík....

gilotek
29. říj 2010

@mikii jj, já jsem vyndala od každé jednu, ty výřezy tam jsou a rozdíl ve velikosti je asi tak 1 cm do šířky a 2 cm nahoru 😉

mikii
29. říj 2010

@pavlliina máme objednaný http://www.kocarky.cz/kocarek-easywalker-duowal... sporťák stříbrný a korby jsme koupili na inzerát červené ....

Zeptáme se eshty jakou má teď velikost plen ....Asi už jede s mrňouskama domů 🙂 🙂 🙂

Jinak holky, myslím, že když vám prdne voda, tak si máte zavolat sanitku a do porodnice to určitě stihnete i když to bude 50km...

pavlliina
29. říj 2010

@mikii ty budeš rodit taky v Podolí? 😉 S tou sanitou já nevím, když si jí zavolám neodveze mě jen do nejbližší porodnice? My tu porodnici totiž máme ve městě ale rodit tady dvojčátka jsem nechtěla, protože tu na to nejsou vybavený, přeci jen Podolí je Podolí a já budu klidnější, kdyby mimča náhodou potřebovali větší péči. A kočárek chválím, prý je to jeden z nejlepší kočárků pro dvojčátka 🙂 nás bohužel odradila ta cena ☹

Vidíte to holky, já žádnej výkroj na pupíček zatím neřešila 😕 Tak zase budu o něco chytřejší 🙂

gilotek
29. říj 2010

@mikii jj, jak rupne voda tak do 2 hodin by se mělo dojet do porodky. Sanitu si sice zavolat můžeš, ale odveze tě do nejbližší porodnice, což u nás znamená nemocnici, kde není ani dětská JIP... Proto jsem si zvolila jinou porodnici.

@pavlliina já jsem se to o tom výřezu na pupík dozvěděla až tady, jinak jsem taky nevěděla. Proto jsem si je i objednala, protože u Martina jsme s pupíkem měli dost problémy. Dostal do něho streptokokovou infekci a v jeho 14dnech jsme skončili v nemocnici na ATB do zadečku 😖 No neměli jsme zrovna dobrej start do života, bylo to hrozný 🙄 Tak snad budou miminkům vyhovovat

sovicka_
29. říj 2010

@majka07 aha, nepsala - tak NT u Vlašína byl fakt zážitek, vše jsme viděli a vše je v normě, kůstky, NT, srdíčko. Riziko na Downa z věku mám 1:457 a kombinované riziko ze všeho dohromady mám 1:20 000, tak já myslím, že asi dobré, ne? 🙂

@mikii ten jsem měla vytipovaný původně. Jenže... jsem si pak řekla a četla jsem tady, že nemá to polohování nožiček a vůbec - ta sportovní verze Bumbleride mi přijde mnohem pohodlnější než EW.... ach jo, asi nakonec budu nucena vrátit se k EW a bude 🙂

petulka26
29. říj 2010

Ahoj holky, promiňtě že Vám sem tak nakukuju. Ale jdu prodávat dva pěkné pojízdné maxikoše na spaní (fotku mám v albu), tak kdybyste je některá chtěla tak písněte 😉 Cena za oba je 5000 Kč.

bubisek
29. říj 2010

Nazdar holky,
tak se hlasim z rizikoveho odd. v Podoli.V utery jsem byla v prvni poradne a nechali si me tu.
Kvuli tomu vysokemu tlaku, svedeni a otokum. Jaterni testy mam pry v poradku,tak teda nevim,z ceho to svedeni mam. Ale ze se teda muzu uskrabat do krve. Domu me zatim pustit nechteji, az mozna po pondelnich testech, pokud budou v poradku.Takze soucitim s Annamat,ktera taky lezi v nemocnici.

Cepeckovi a Betine gratuluju k miminkum.

sovicka_
29. říj 2010

@bubisek tak držím palce, ať to tam nějak přežiješ...

pavlliina
29. říj 2010

@bubisek držím palečky, ať ti vše dobře dopadne. Takže do Podolí se na první poradnu jezdí od 34. týdne? Já právě taky budu rodit v Podolí a mám si tam zavolat kolem 30. týdne na objednání do poradny 😉 A jak to tam chodí? Jsou tam hodní? To víš jsem zvědavá ženská, zajímá mě, co mě čeká 🙂

mikii
29. říj 2010

@bubisek jé holka, já tě už vyhlížela v úterý jak jsi dopadla. A už jsem si i myslela, že jsi porodila. No a jak to tam zvládáš??? jsou tam dobré sestřičky?? se bojím, že v pátek taky pofičím....

@pavlliina já mám napsané, že se mám hlásit v poradně ve 33tt. Ale on mi sám dr. řekne,kde tam jít. Sám tam dělal porodníka, takže ví jak to tam chodí. Takže uvidím příští pátek co mi řekne, jestli se se mnou už rozloučí a nebo si mě ještě nechá.

Jinak jsem dneska aspoň něco nakoupila v drogérii. Mám aspoň pár vlh.ubrousků,jednorázové kalhotky a taky kloboučky na kojení pro jistotu. A v lékárně jsem jen pořídila odsavačku hlenů. Chtěla jsem teploměr,ten neměli.jen nějaký na čelo za 800Kč, tak ne děkuji. Jo a ten wobenzym měli taky drahý. 40tablet za 200Kč. a pak za 800Kč. Tak se zeptám dr. od kdy bych ho mohla brát.

majka07
29. říj 2010

@sovicka_ tak to je super, hlavně že je vše v pořádku 😉
@bubisek taky držím palce aby to rychle uteklo.

provazek
29. říj 2010

@bubisek Ahojky, já jsem dopadla podobně jako ty. Začalo mě svědit tělo a chytla mě vyrážka z toho neustálého drbání. Nahlásila jsem to v poradně a okamžitě si mě tam nechali s tím, že to určo budou špatné jaterní testy. Ty se pak ukázali jako v pořádku a zavolali mi na gyndu doktorku z kožního a ta to uzavřela jako atopický ekzem. Dostala jsem na to zinkovou mast a ditiaden. Ale domů už mě nepustili. Tak třeba to máš to samé.

Držím palce at to nic není.

kanegoo
29. říj 2010

@provazek Bomba - tak já vámi poučena jsem taky dr. nahlásila, že jsem se začala dost škrábat - hlavně v noci na zádech.. No, ani nehnul brvou!! 😠

bubisek
30. říj 2010

Holky diky moc.
@pavlliina Do poradny do POdoli se chodi od 32.tt.
Jinak me tu zkouseli na to svedeni nejake 3 druhy prasku a fenistil gel,ale nic mi nepomohlo. Dneska jsem dostala nejakou infuzi kortikoidu,tak uvidime,jestli se to zlepsi. Vyrazku mam,kde se drbu take.
@provazek A ta zinkova mast ti pomohla? Ten ditiaden myslim,ze uz na me zkouseli.

Jinak jsou tu hodni, oddeleni uplne narvane, a od zitrka od vecera je tu ta uzaverka porodnich salu,tak jsem premyslela,jestli je vubec takticke chtit v pondeli domu. Ptala jsem se doktorky pri vizite, jako kdyby me v pondeli pustili a ja v utery prijela s komplikacema,tak jako jestli me prijmou. Tak rikala,ze pokud to nebude k porodu,tak jo, jako lezeni na postel. ALe pokud by mi treba praskla voda atd,tak musim nekam jinam.

No a zvladam to dobre,ja jsem na nemocnice docela zvykla po tech vsech operacich. Jenom je tu nuda. Nastesti mam pujcenej aspon notebook a to i pres to,ze jsem musela podepsat papir,ze na pokojich nesmim pouzivat zadne elektricke spotrebice napr. TV nebo PC krom nabijecky na mobil. Tak jsem se ptala jedne sestricky a ta rikala,ze jinde na pokoji ho maj taky a nikdo nic nerika. Horsi by bylo,kdyby mi ho nekdo ukrad. To bych si za to proste mohla sama.

mikii
30. říj 2010

@bubisek tak to je dobře,že se o tebe dobře starají .... No asi bych si nechala udělat ult. a aby ti řekli,jak na tom jsi. Pokud by ses otevírala,tak bych tam radši zůstala. Ale mě dr.říkal, že ty sály postupně dělají, že mě to v případě nutnosti zařídí. Takže pokud tam budeš ležet, oni tě odrodí....ale nové na příjem nevezmou...
A jaké jsou tam pokoje? a wc je na chodbě??
No mě dneska v noci asi začalo tvrdnou břicho,tak nevím jestli vydržím do pátku na ko.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru