Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

sarri
7. srp 2010

@emtu
To musel být nějaký nedomyšlo prototyp, že se blokovala kola, nám se nikdy nic takového nestalo a kočárky jsou parádně ovladatelné.

annamat9
7. srp 2010

@sarri ono každej kočárek má něco, nikdy není dokonalý. Hlavně po technické stránce. Já hodně řeším ježdění ve sněhu, bydlím v Liberci a tady je toho sněhu dost. Když jsem zjistila, že jsem těhu tak jsem si vyhlídla kočárek podobný mutsi, jen byl levnější a i hezčí. Zkoušela jsem najít podobnou konstrukci i na dvojčecí kočár ale nepovedlo se mi to zatím. Princip je takový, že má 4kola pevná, ale celý podvozek je na aretaci pohyblivý. Takže na léto se dá jezdit jako s otočnýma kolama a na zimu jako teréňák. Teď asi půjdu do předních otočnejch kol ale tip kočáru fakt nevím, asi ho pořídím na poslední chvíli, protože si nebudu moct vybrat.

sarri
7. srp 2010

@annamat9
Jo, jo, do sněhu to chce kola zaaretovat.

annamat9
7. srp 2010

@sarri no to jo, ale přímo v obchodě mi řekli, že se ty kola hodně lehce vyglajdávaj, že se stává že upadnou a podobně a že se na to nevztahuje reklamace. No já stejně počítám s tím, že v kočáru dlouho nebudou, terka mi taky už v jednom roce jezdila ve sporťáku a spíš jsme chodily a sporťák měli jako rezervu.

fiallinka
7. srp 2010

Ahoj holky, hlásím se po další kontrole a zatím to vypadá všechno dobře, holčička roste jak ďas, průtoky ok, krev mám ok...snad to vydrží 🙂

basina
7. srp 2010

@fiallinka Ahoj Fiali,tak to mám radost!!! Jen tak dál!

broukb
7. srp 2010

@fiallinka to moc ráda slyším 🙂 hlavně se opatruj a uvidíš, že všechno bude v pořádku 😉 Moc vám držím palce!

matteka
7. srp 2010

@fiallinka bezva zprávy Fialinko, jen tak dál 🙂

jitakl
7. srp 2010

@fiallinka super zpráva jsem za tebe moc vděčná tak jen pěkně odpočívej a věř že ted už bude líp myslím na tebe 😉

betina
7. srp 2010

fialli, jste šikulky, to obě hezky zvládnete!

valmark
7. srp 2010

Ahojky všem, ráda bych se přidala k vám do diskuze. Čekáme také dvojčátka - dvojvaječná z IVF. Sice jsme teprve na začátku 10+3, ale zatím vše vypadá jak má 🙂
Na posledním UTZ už mrskaly ručičkama a nožičkama.
Chvilku nám trvalo než jsme se srovnali s tím, že nebudem mít jedno, ale hned dvě mimča, ale zvládli to jiní, tak to zvládnem určitě také.
Tak hlavně, aby všechny testy dopadly dobře a v bříšku vydržely alespoň do 35.týdne.
Všem držím palečky ať pro klidné těhotenství nebo blížící se porod.

lenca78
8. srp 2010

@fiallinka Velke gratulace, to je krasna zprava. Jen tak dal. Drzte se, holky.

gilotek
8. srp 2010

Holky a co říkáte na tenhle typ?

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=30113209&tab=3

betina
8. srp 2010

gilotku, mně se vzhledově moc líbí, ale osobně jsem spíše pro hluboké korby než pro vložené tašky, ale to je můj osobní názor...

betina
9. srp 2010

ahoj holky,

prosím vás,mám jeden dotaz a to ohledně bolestí na MS. včera mi celý den nebylo dobře, průjem, únava, ale na to trpím normálně a pak mě začalo bolet jako na MS, zhoršovalo se to k večeru a vždycky to přicházelo ve vlnách, nebyly to kontrakce, ty doufám poznám 😀 ,ale teda vystrašilo mě to fest. máte to některá taky? mimochodem to byla taková lekce, že dneska si jdu nakoupit věci do porodnice a nachystat tašku, kdyby náhodou, abych tady nešílela na poslední chvíli.

hanula83
9. srp 2010

@gilotek Já mám tenhle, je v druhé řadě jako první http://www.gobaby.cz/?p=productsMore&iProduct=1161

@betina Já myslím, že je to normál, taky mě v tom období takhle pobolívalo břicho, já myslím, že už jsou to poslíčci 😉..A proč jsi pro hluboké korby? Já právě korby nechtěla, protože mi bylo jasné, že je to stejně jen na chvilku...

bubisek
9. srp 2010

Nazdarek holky,
zdravim Fiallinku po navratu z dovolene a jsem moc rada,ze mate kontrolu v poradku🙂.

@sarri Ja bych mela o ty Respisence monitory dechu zajem.Tedy jestli nejsem treba pata v poradi🙂. Jeste mi prosim napis,jak casto se tam musi vymenovat baterka a kolik bys za ne chtela.
Dik moc.

ahoj Valmark, tak to jsi tu spravne🙂

sarri
9. srp 2010

@bubisek
Napsala jsem Ti do IP

Jinak mně se taky víc líbí hluboké korby než tašky - i když není taška jako taška, něco má spíš takové vaničky a něco má takové pomuchlané cosi, tož to sa mně nelíbilo. Pravda je, že je to na toho půl roku a pak tam děti dělají bugr - nám se v pohodě vlezly i osmiměsíční - i teď by se vlezly, ale ležet tam sam. nechtěly a sedět bez opory neuměly.

basina
9. srp 2010

@betina Ahoj Beti, já zažívám jen večerní pobolívání zad jako na MS. A to už tak tři týdny. Mám pocit, že to k tomu patří, ale nevím - kontrakce jsem zřejmě ještě nezažila a poslíčky asi taky ne. Tak moc neporadím.

@salu Nemáš nové zprávičky od Moniky? Jak se jí daří a zda se dobře hojí? Pokud můžeš, tak ji pozdravuj...

betina
9. srp 2010

@hanula83 mně se zdá, že ty hluboké korby jsou prostě stabilnější a že je tam miminko lépe"chráněné" obzvlášt u našich děti na zimu. ju měla prvně vyhlídlého X-landera, ale viděla jsem ty vložené tašky, které byly spíše jako deka a to se mi teda moc nelíbilo. kdybych měla prdolata na jaro léto asi je to něco jinýho, takhle na zimu raději zvolím hluboké korby. Hanuli a nění na poslíčky brzo? moc děkuju za odpověd

hanula83
9. srp 2010

@betina Já myslím, že brzo není, mně opravdu začaly kolem toho 30 tt, taky jsem nevěděla, že už jsou to poslíci, ale podle popisu ostatních ženských, jak vypadají poslíčci, to byli poslíčci 🙂))

pavcahola
9. srp 2010

Ahoj holky ted jsem sem zabrousila a zajímalo by mě jak vypadají takový poslíčci?

pavcahola
9. srp 2010

ještě jsem se chtěla zeptat jak je na tom mrkvička s trojčátkama nevíte o ní někdo něco? 🙂

bejatka333
9. srp 2010

Tak se přidávám do klubu dvojčat 😉 Jmenuji se Beata, nyní jsem v 18. týdnu těhotenství, čekám dvojvaječná dvojčátka...Termín porodu mám na 8.1.2011. V pátek jsme se s manžou objednali na 3D ultrazvuk, doufám, že se konečně dozvíme pohlaví dětí. Moc bychom si přáli holčičku a chlapečka 😵 , ale hlavně, aby byly zdravé. ..- máte někdo zkušenosti z Gyn-Prenem a 3D ultrazvukem ve Frýdku-Místku???

provazek
9. srp 2010

@betina musím s tebou souhlasit. Taky jsem pro hluboké korbičky (i se mi líbí víc vzhledově)

provazek
9. srp 2010

@pavcahola přidávám se k dotazu. jak vypadají? 😉

salu
9. srp 2010

Ahoj, tak jsme se v 5 nedělích s holkama evakuovaly ☹ Náš potůček nás překvapil a zalil polovinu města. Do našeho baráku chybělo 70 cm hladiny, stěhovali jsme věci do patra a modlili se. Raději jsem s holkama v noci odešla ke známým. Teď se tady uklízí. Kdo nezažije, nepochopí. Holky hrůza.

salu
9. srp 2010

@basina S Mončou si píšeme, promiň, že jsem se neozvala dřív, ale nedalo se. Monča má problémy s tlakem, má ho pořád vysoký, takže jí z odd.šestinedělí ještě nechtějí pustit k dětem na odd. Břicho se jí bohužel špatně hojí, museli jí vytáhnout nahromaděnou krev ☹
Vojta baští, Tinka zatím ne, musí nabrat sílu.
Jdu jí napsat, že jí všechny zdravíte. Bude moc ráda.

salu
9. srp 2010

@fiallinka Tak to je ta nejlepší zpráva po tom děsivém víkednu. Držím palečky.

gilotek
9. srp 2010

@bejatka333 vítej 😉
@salu Monču pozdravuj, ach jo takový trable ☹
A ty povodně musí být strašný, moc držím palečky aby bylo brzo po všem 😢

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru