Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

sovicka_
28. zář 2010

@lenca78 mě by právě zajímalo, zda má s těmi "obyč" někdo praktickou zkušenost, zda se tam ty děti vejdou.

lenca78
28. zář 2010

@sovicka_ to ja prave taky nevim, kazdopadne se mi s tim polstarem moc dobre spi - jde natahnout a ja si s nim ted podpiram hlavu a bricho a nohy a jako doplnek do postele je vyborny 🙂.

provazek
28. zář 2010

@frodo78 Ahojky, super, že jsi doma 🙂

Mám na tebe velkej dotaz ohledně toho svědění těla. Mě totiž od víkendu lehce svědilo tělo, ale namazala jsem se a bylo to dobrý, ale od včera, když se začnu drbat, tak mi naskáčou pupínky a zrudne mi to. Ale opět se namažu a za 10 min. je to v pohodě. tak nevím, zda nemám špatný jaterní testy jako jsi měla ty. Zítra jdu do poradny, tak o tom řeknu, tak se budu modlit, at to není to a nenechají si nás tam. Mě svědili stehna a měla jsem vyrážku už před měsícem, ale to po 4 dnech mazaní zmizelo a byl klid. No třeba to je jen nějaká alergie ☹

crca
28. zář 2010

@provazek Ahojky,promiň že Vám sem lezu,ale jen chci zareagovat na tu vyrážku.Od 32tt-36tt jsem ležela v nemocnici(taky s dvojčátky)a tam mě asi po týdnu chytlo přesně to samé,na stehnech a lýtkách strašné svědění,v noci to bylo příšerný,už takhle s tím břichem jsem nemohla spát a ještě tohle 😀 Každý den u vizity na to koukali,dávali mě na noc Diazepam,ale asi na mě nepůsobil jak měl,protože jsem stejně nespala.Pak mě dovolili přinést si z domu svoje povlečení,jestli nemám alergii na ten prášek z prádelny-týden a nic,stále stejné,pak mě konečně nasadili byť kortikoidovou emulzi a za 3 dny jsem měla klid-ale hlavně,jaterní testy byli o.k-dodnes nevím co mě to vyvolalo,ale ještě teď po 1,5roce mám na stehnech stále ty pupínky 😠 ,jen teda nesvědí.Takže holky držte se-ať máte zdravá miminka 😉 😉

darma
28. zář 2010

@sovicka_ také gratuluji k srdíčkům 🙂

provazek
28. zář 2010

@crca Díky žes zareagovala 🙂 ...zítra to v poradně řeknu a uvidím, zda to má něco společného s jatrama. Doufám, že ne, že jen mám "zbouřené" hormony a jsem ted na vše víc náchylná. Strejda doktor mi napsal kortik. mast, ale naši mi objeli snad 5 lékáren a nikde jí nemají. ☹ Tak se zatím mažu tělovým mlékem na citlivou plet bez parfemace nebo od Hipp dětských krémem a docela to na to zabírá. Nejhorší je noc přesně jak píšeš. Dnes jsem byla ve 4 ráno vzhuru a celá jsem se mazala, abych měla zas na pár hodin pokoj.

No jsem zvědavá 😖 jak zítra pochodím ☹

bejatka333
28. zář 2010

@ gilotek - to jsou krásní bobíšové 😉 My jsme byli taky na 3D utz v 18 tt., stálo to 500 Kč a v ceně byl 20 minutový záznam. Jenže naše dětičky jsou stydlinové, takže místo 20 minutového záznamu máme 40 minut (mudrovi topořád nedalo 😀 ), z toho se více ukázal chlapeček 😉 Holčička se moc ukázat nechtěla...

@ frodo, provazek - holky držím Vám moc palečky, at si ještě to období těhotenství užijete ve zdraví a v psych. pohodě....já se trápím pro změnu z atopickým ekzémem, v těhotenství se to ještě zhoršilo, taky mám různé kortik. masti, jenže moc je nechci užívat - bojím se o ty moje berušky, takže se trápím ze svěděním a v obličeji jsem červená jako řepa ☹

@ sovicka - ty kojící polštáře, četla jsem, že jsou speciální pro dvojčata - je to např. tenhle poštář http://www.twinventive.cz/nafukovaci-kojici-pol... , ale myslím, že podle zkušenosti mamin dvojčat stačí jen obyčejný, větší(podkova z polyster. kuličkami), aby se na něm současně dalo kojit 2 děcka. Osvědčuje se to některým i v těhotenství při spaní- myslím, že se s tím polštářem ještě zdržím, stejně nevím, jak to bude s tím kojením, takže vždycky si ho dodatečně můžu objednat přes net nebo koupit na bazárku.

Chtěla jsem se Vás zeptat, zda je normální ve 26 tt bolest v hrudníku. V poslední době mě to tam tak píchá, že těžko se mi dýchá, zhoršuje se to večer. Příští týden jdu do poradny, tak se na to musím poptat....

majka07
28. zář 2010

@sovicka_ kojící polštář jsem u M. měla a mám, ale je to klasickej tera, používala jsem ho v těhu na spaní super věc a aj pak na spaní, jelikož sem nakonec nekojila tak se využil jinak.

lenca78
28. zář 2010

@provazek ja to svedeni mam taky trochu a pricitam to tomu, jak roste bricho a kuze se napina. Protoze po namazani kremem to do 15min prejde. Mam taky atopicky ekzem jako @bejatka333 a tak pouzivam specialni kremy na atopicky ekzem (bez parfemace) a uz zadne proti stryim pro tehotne. Svedeni se mi totiz objevilo zejmena po pouzivani techto kremu. Nepouzivas treba nahodou taky takovy krem? Muzes mit blbou reakci na jeho slozeni, nektere mi treba vylozene smrdi 🙂

lenca78
28. zář 2010

@bejatka333 ja jsem mela pichani u hrudniku uz driv a bylo to zablokovanou pateri - asi jak jsem se prestala s dvojcaty hybat a cvicit. Ted mi pomaha obcas se protahnout na zemi nebo na nafukovacim mici a je to pryc. Ted v tehu jsem to neresila, protoze se mi to stalo uz pred par lety, letela jsem na kardiologii ze mam asi infarkt 🙂 Nakonec z toho byly prave ty problemy se zady a ja zacala chodit do posilovny a bylo po problemu. Ted to mam podle me taky z toho vecneho valeni a sedeni.

broukb
28. zář 2010

@bejatka333 jj to je normální, jje to jak se ti zvětšuje děloha tak tlačí na plíce a hrudní koš a pak to takle píchá...ve směs se s tim budeš potýkat až do konce. (ne pravidelně). 😉 Spraví se to ke konci až ti mimísci klesnou dolu, ale to zas budeš navštěvovat velmi často wc, protože mám pocit, že se mi do toho močáku nic nevejde jak na něj tlačí 😀
A jinak ke koju polštáři..já mám obyč s dutym vláknem a nedám na něj dopustit teda..alespoň zatím na spaní..neumim si ředstavit, že bych ho neměla.Válim se na něm i přes den a je fakt super. Na koju ti budu muset napsat později, ale myslim, že bude i tak stačit 😉

provazek
28. zář 2010

@lenca78 To je možný, že to mám po mazání nějakým krémem. Strie se mi udělali hodně a ani speciální krémy mi na to nepomohli, tak ted když mě občas zasvědilo bříško jsem si ho mazala čímkoliv (indulonou, dětským olejíčkem), ale myslím, že kdybych to měla po tom, tak mě svědí jen to bříško a né celé tělo. Je to k nevydržení, jak to nutí škrábat ale pak ke to ještě horší. Ach jooo ☹ ☹ ☹

lenca78
28. zář 2010

@provazek tak to si radsi zajdi k te doktorce at ti nabere jaterni testy. At mas klid. Drzim palce, at to jsou jen ty kremy.

sovicka_
28. zář 2010

zkusím se na to zeptat na diskuzi kde už dvojčata mají, je vlastně trochu blbost ptát se tady na praxi 😀 😀

annamat9
28. zář 2010

Ahoj všem
@provazek mě taky svědí tělo, ale už docela dlouho (cca měsíc) vždycky se namažu krémem a je to většinou ok. Hodně mě to svědí v noci, když se snažím spát a když si něco vemu úplého. Svědí mě to na břiše, nohách a stehnech. Tak se na to v poradně zeptej, já jdu až za dva týdny, a dej mi echo 🙂

Jinak kojící polštář používám taky na spaní, je to super, člověk se tím podloží a mám obyč s kuličkama, koupila jsem ho na aukro cca za 200.

Ještě mám dotázek k holkám co jim tvrdne bříško. Beru 8 tbl denně magnézka a břicho mi tvrdne stejně. Jak to máte vy? V noci se kolikrát vzbudím tvrdnutím, tak nevím. Jednou už jsem kvůli tomu plašila jela jsem do nemocnice a vše bylo ok. Tak nevím.

@bejatka333 bolení v hrudníku mívám taky, vlastně mě pořád někde pobolívá nebo tlačí a podobně. Bývá to buď o zad a nebo se ti jenom dětičky vrtají v žebrech (super zábava pro moji holčinu)

mikii
28. zář 2010

Ahoj holky jsem ráda,že tu ještě vidím naše nejstarší těhulky...

lenca78 já taky pořád řeším ty monitory. Ale kámoška ho měla a říkala,že je na velmi krátkou dobu,než se začnou mimča vrtět,pak jim to vadí a nebo si to sundávají.V krámě mi paní říkala,že se to jen dává za plínu aby to jako bylo na těle. Protože když mimčo přestane dýchat tak ho to štípne a tím dostane jakoby ránu a buď začne dýchat a nebo to píská.

Ke kojo polštáři, taky mám ten s kuličkama. Dala mi ho kámoška. Zatím se na něm taky válím v noci.Ale myslím,že postačí. Ten drahý mě nepřijde ani nijak pohodlný.

Holky Pražandy nechystáte se některá ve čtvrtek na veletrh? Že bychom se tam mohli setkat ..... 🙂

lenca78
28. zář 2010

@mikii aha, takze ty deti pak pres monitor jeste obleces, vid? Tak ja jeste popremyslim. Anebo pockam, az porodim a uvidim, co by mi doporucili v porodnici🙂

betina
28. zář 2010

ahoj holky,
@bejatka333 s tím pícháním, já mám kolikrát taky pocit, že je to infarkt, jenže jsem zjistila, že je to u mě tak drsný pálení žáhy, že někdy to prostě píchá tak moc, že si vezmu prášky a chodím, aby se dalo to trávení víc do pohybu

kojo polštář mám taky, s kuličkama, u Verunky jsem ho užila, ale myslím si, že u těch kluků asi budu muset zakoupit ten dvojčecí, ten s kuličkama se jakoby hrozně prodpadá..nevím, jak to popsat

monitory..no já mám nakonec půjčené Nunny, takže kluci budou mít každý svou postýlku, ale kdybych měla na vybranou, tak raději pořídím ty za plínku a at si spinkají hezky vedle sebe.....

zítra jdu už k obvodní dr.protože to moje nachlazení se ani po týdnu trochu nezlepšilo a takhle teda odmítám rodit...jen nevím, jestli už nedostanu ATB, no uvidíme

atreides
28. zář 2010

@lenca78 já budu kupovat právě tyhle kvůli tomu, aby byly spolu v postýlce a taky se mi líbí, že není kolem toho takový arzenál

@mikii to neštípne jejku 😕 to zavibruje, aby to mímo nakoplo

jinak kojo polštář pro dvojky mi taky doporučila známá s dvojčaty

@betina jejda pořád není líp? ☹

mikii
28. zář 2010

@atreides no mě se právě líbí taky proto,že je to opravdu malinké...a taky snad jediné,které můžou být v jedné postýlce ...no a to mi řekla prodavačka,která asi ani neví jak to funguje...

@lenca78 no musíme počkat jestli nám o tom neřekně už nějaká zkušená mamina ...

@betina to je mi líto,že ti pořád není líp, ale nevím jestli ti spíš nedoporučí něco gyn. než obvodní..

sovicka_
28. zář 2010

@betina nechce to doplnit ty kuličky?
Ptala jsem se na polštář ve dvojčecí diskuzi 08/09.

kathy.skal
28. zář 2010

@kanegoo Ahojky 🙂 NO jo, no, co se dá dělat 🙂 Spíš si šetřím dovču na prosinec, kdyby mi bylo blbě, tak místo neschopenky půjdu dovolenkovat 😉

katapes
28. zář 2010

ahoj holky,

V Brně na Výstavišti bude výstava kočárků pro dvojčata 19.10.2010

lenca78
29. zář 2010

Ahoj holky, jeste jsem se chtela zeptat - budete si kupovat nejaky satek ci babyvak na noseni alespon jednoho mimina? Ja jsem babyvak mela, kdyz jsem hlidala deti v USA a byla to super vec, da se i s miminem udelat spoustu veci a je hodnejsi. Jen si to nedokazu predstavit, jak to provozovat dvojmo 🙂. Mate nekdo zkusenost nebo uvazujete o tom?

atreides
29. zář 2010

dobré ráno 🙂

@lenca78 já měla na Niny babyvak, ale jak byla větší, tak mě děsně bolely záda, ale jinak super na prdíky. Teď máme manducu a s tou jsem max. spokojená, ještě letos jsme v ní tahali Ninušu na horách.

lenca78
29. zář 2010

@atreides presne tak, na prdiky to bylo super. Ale zada jsem si odrovnala taky 🙂

majka07
29. zář 2010

Krásné ráno

je Vám taky po ránu tak šoufl? Já odvedla malou do školky a myslela, že nedojdu domů no fuj 😒

salu
29. zář 2010

Ahojky, jdu vás pozdravit a popřát pohodové těhu.

@provazek @betina @broukb držím palečky, ať vše zvládnete v pohodě, jste moc šikovné, že jste to tak vydržely !!!! Pamatujete, když jsem psala, že tady se rodí až po 37 tt 😀 😀 😀

chrobacek
29. zář 2010

@monika.tdm jsi zlatáááááá děkuju moc za uklidnění já jsem si k tomu našla dost na netu hodně lidí i s dvojkama kvůli tomu posílají na odběr plodovky mě to naštěstí nedoporučili ....

sovicka_
29. zář 2010

dobré ráno 🙂
právě jsem se objednala na NT screening a pan doktor Vlašín byl naprostá samozřejmost, tak jsem ráda 🙂 Mám to za 4 týdny.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru