Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lucy82
6. srp 2009

Ahojky tak jsem už konečně doma, uff.

O noci mi taky nemluvte, kombinace mého obr břicha kdy mi dělá problém se přetočit z boku na bok, šíleného vedra, kdy se potím i u otevřeného okna, věčně plného nosu a močového měchýře a chrápajícího manžela, je smrtelná. Takže jsem dneska šla spát v deset, v jednu jsem ještě pořád byla vzhůru, o půl druhé jsem se přesunula na gauč do obýváku, a pustila si net. Mezitím na mě všechno padlo, jako to co ještě vše potřebujeme dokoupit atd. A já budu od příštího měsíce bez peněz protože na nemocenskou jak jsem si přečetla se stále čeká dlouhou dobu, tak mi bylo šíleně do breku. Usnula jsem kolem třetí, po páté odcházel manža do práce tak jsem se přesunula do ložnice a spala do osmi a pak jsem zase jela s tím autem. Nahlásila jim všechny závady, a teď se modlím aby na mě nevybalily nějakou šílenou sumu za opravu nebo neřekly že to opravit nejde to řízení.

Jinak Arwi ty už jsi na mateřský? Nebo ještě jakoby v pracovním procesu. Stejně to máš dobrý že ti aspoň umožní pracovat z domova. Ty náklady na dvojčata jsou fakt hrozný ☹ Včera jsem mluvila se spolužákem a ten si za pět let ušetřil milion a půl na půlku baráku. Ach jo, jak to ty lidi dělají 😅

sarri
6. srp 2009

Tak jsem byla u doktora - praktický řekl, že je teď plno viróz a střevních chřipek, tak si mám dat dietu, gynekolog mě důkladně proklepl - kvůli těm křečím v břiše, vzal mi i krev, kdyby to byl atypický slepák a poslal zitra na chirurgii, ať mě vyšetří ještě tam. Zítra budou výsledky, tak snad to bude vše ok, neboť to dnes přestalo a je mi mnohem lépe. Po gynekologické stránce nic nenašel, holky se boxovaly a poporostly. Tak teď budu na rohlíku.

Jinak ty noci u nás taky nic moc - spím jenom pod povlečením, když ležím na zádech, tak mě bolí břicho a páteř, když na boku, tak zas bolí kyčle a kolena - tak se hold převaluju z boku na bok, což způsobí, že s několikrát vzbudím - dospávám to přes den - pustím si nějaký film a vytuhnu.

A co se týče peněz, tak jsem na neschopence a peníze chodí cca v půlce měsíce a nebyl žádný problém.

arwenka
6. srp 2009

ahojky 😵
Ted jsem se vratila z druhe prace. Ridil Jarda, ja uz fakt skoro nemuzu. Trpela jsem na kazde dire, fakt 😠 😠
Na nemocenske jsem nebyla vubec, nastoupila jsem rovnou na PPM a ne 8 tydnu pred TP, ale 6.
Modlim se, aby ta PPM prisla vcas, jinak jsme v pytli, tenhle mesic Jarda vubec nemel vyplatu, ta bude az kolem 17.8. a zrejme bychom se sli past na zelenou travicku.

Spani je des, to uz neni spani, ale jen poklimbavani, protoze presne - zaberu, ale za pul hodiny jsem vzhuru bolesti nebo kvuli curani 😠 😠

Taky jsme sli po ulici ja se koukla do vylohy, to je PRISERNY - a to nekecam !!! Jak lokomotiva 😠 😠

belatka
7. srp 2009

Dobré ránko holky,tak jsem vás dočetla....arwenko už to máš za pár,to je super... 🙂 prosím tě můžeš mi vysvětlit ty epidurály u císaře?zvažuju ho,že si ho taky rovnou dám... 😖

gratuluju dalším těhulkám dvojmamkám.. 😵

holky,zeptám se,jak to máte s bolestma stydké kosti,třísel,kyčlí?stYdký kosti mě občas bolí když si je nemůžu ale včera....normálně mě to v noci probudilo,neuvěřitlná bolest tam dole na stydcích kostí.tříslech a vystřelolvalo to až do půlek ba zadku...hroznýýý z celé noci jsem spala snad jen 2hodinky ☹ večer pohoda ,lehla jsem si na bok a pak mě to vzbudilo...nevíte čím to bude?bolí i trochu ted..jak ležím na zádech tak to jde ale bok to je katastrofa...je fakt,že holky včera byly aktivní strašně večer a v noci tak jestli to nějak udělaly ony..???vůbec nevím co na to,bolí to jako kanec..

belatka
7. srp 2009

zapomněla jsem,jsem 25tt. 🙂

kvetinka78
7. srp 2009

Ahojte babulky, tak aj ja sa k Vám pridávam, my čakáme dvojčatká v januári. Zatiaľ nevieme pohlavie, ale lekár povedal, že jedno sa mu javí byť dievčatko. teraz sme v 16 týždni.
Belatka-- nakoľko nerozumiem všetkým českým slovám, neviem o akých kostiach to hovoríš. Ale mna bolievajú tiež stehná a kríže- dolná časť chrbta.
Chcela som sa Vás opýtať- brali vám v 16. týždni krv na triple test alebo ako sa to volá? Mne to brali ale povedali že to pri dvojčatách nie je také smerodajné. Ako Vám vyšli výsledky?
A cvičíte trochu na crbticu alebo to pri dvojčatách nie je vhodné?

arwenka
7. srp 2009

Belatko, ahoj, Kvetinko - taky 🙂 vitej 🙂

Nejdriv - stydka kost je ve sloventine lonova kost.
Me bolela hrozne dlouhou dobu jako cert, mam dojem, ze tak od tretiho do sesteho mesice, chodila jsem jak kacer Donald a dokonce si nechala namichat olejicek, kterym jsem si ji bezostysne mazala. U toho jsem mela neskutecne bolesti zad na leve strane, ktere vystrelovaly dopredu do zeber a bylo to sileny
😠 😠

Po tom sestem mesici to preslo a objevily se uplne jine bolesti, to zacina tvrdnout bricho a tak dale....proste se mame u tech dvou na co tesit. Kdyz srovnam monotehotenstvi s Daneckem a tohle - je to nesrovnatelne.

Kvet - triple testy se delaji kolem toho 16.tydne, ja mam dojem, ze mi je delali dokonce driv - je pravda, ze u dvojcat casto vychazeji zkreslene, ale i pres tyhle obavy mne vysly naprosto na jednicku a na amnio jsm nemusela. a necvicim, protoze mam tolik prace, ze to vubec nelze stihat 😠 😠

Belatko - zkus si podlozit brisko polstarem, to je to jediny, co mi MALICKO ulevuje...

lopata49
7. srp 2009

ahoj děvčata
miradka, koukala jsem na ten odkaz na video ale neměla jsem na to to dojet celý, jak jsem viděla toho drobečka na přístrojích, tak jsem na to neměla amusela to shodit. Jen pro silné nátury. 😔 Hlavně že to dobře dopadlo.

arwenka
7. srp 2009

Belat - jeste k tomu epiduralu - ja vubec nemam tuseni, jestli je to narizeni uplne vsude, ale tady u nas ano. Kdyz se jde na planovaneho cisare, musi se lezet v nemocnici den dopredu kvuli anestezii - kvuli podavani leku na redeni krve jako pri kazde planovane operaci. Kdyz prijede zena s rozjetymi bolestmi nebo prasklou vodou, je tam taky sice moznost epiduralu, ale delaji to velice neradi, kolikrat to ani nestihaji a voli nejradsi cisare v celkove anestezii, pokud neni mozny prirozeny porod (toho jsem se bala, ze me proste bez moznosti vyberu nechaji porodit prirozene, ale bylo mi receno, z u vicecetnych tehu se k cisari priklaneji).

petulka26
7. srp 2009

Holky, já jsem se na to minulý týden ptala v porodnici, a při plánovaném císaři se prý nedává epidural, ale nějaká lokální anestézie, prý je v tom dost velký rozdíl. Proto se musí v nemocnici ležet den dopředu, aby se stihla udělat veškerá příprava jako u klasické operace. A jak píše Arwenka, nesmí už být rozjetý porod, nebo odteklá plodovka. To se potom dává plná anestezie.

sindynka
7. srp 2009

Jak jsem už slyšela tak je to tady.Mě se ještě před 3 roky porodní dr.ptal jakou chci,měla jsem na výběr.Nechala jsem si poloviční a čekala na pána co mě píchne epidural.A to jsem přišla s odteklou vodou a vstahama.Ono se v dnešní době všechno mění z minuty na minutu 😖

arwenka
7. srp 2009

Jeeee, ahoj Petulko 🙂 Jak je?
Co takhle nejake nove fotecky, at je malicko prehled, jak pribyva brisko? 😉

petulka26
7. srp 2009

Ahoj Arwenko, je mi dobře, mimča mi dělají radost, už mám kočárek a autosedačky, tak jsem spokojená 🙂 Fotečky bohužel přihodit nemůžu, nemám foťák, vzal si ho manžel když se stěhoval. Poprosím o víkendu ségru ať mě vyfotí, a pak Vám je sem hodim. Ale bříško už mám teda pořádný 😀

A co ty kočičko, jak se držíš?

belatka
7. srp 2009

Arwenko,děkuju za rady 🙂 jinak já mám z normálního porodu taky celkem hrůzu...ten první byl docela mazec...jsou i horší porody ale nezapomenu na 14hodin neskutečných bolestí bez jakéhokoliv léku..doktoři mi nedali nic...bylo to hrozný... 😠 a právě že ted jsem přemýšlela,doktor mi sice uklidnuje že u dvojek je porod fajn,prej je to fofr a téměř nebolí..ale...říkám si,co když nastane komplikace a stejně budu muset nakonec na císaře?budu rozbolavěná "tam dole" a ještě pak hojit bříško po císaři,to bych se z tý postele asi nehla a tělo bych měla pěkně zhuntovaný a to je celkem naprd když se musím pak postarat o ty drobečky..takže asi zvolím císaře rovnou a obejdu porodky abych zjistila kde chtějí nástup den předem...což je blbý,páč já to určo neodhadnu a přijedu pozdě... 😠 celkový narkozy se bojím jak čert kříže,měla jsem jí už nekolikrát ale vždycky en na 10min a představa že tahle potrvá tak dlouhou....a pak je ženská oblbnutá celej den i druhý den tak nevím nevím... 😒 ahjo....jinak arwenko bříško máš fakt nádherný,holky ti ho chválý tak musím taky...je fakt ukázkový... 🙂

belatka
7. srp 2009

jinak holky,omlouvám se za intimní dotaz,ale nestalo se vám někdy co jste těhu,že jste po velký měli trošku krve na papíře?ve stolici?dneska jsem se všimla tak nevím,zda se bát.... ☹

beruska5
7. srp 2009

Ahojky holky.Kvietinka bydlíš v Čechách nebo na Slovensku a odkial?Na tripl testu sem byla taky v 16tt.Výsledky byli naštestí super. 🙂
Chtela sem chodit na tehotenská cvičení ale teh.poradkyne mi to pri dvojčatech vubec nedoporučila a muj gynda taky ne. ☹ jedine plavání ak mě nic nebolí.
Mne naštestí žádní kosty neboleli a nebolí,mám trošičku 😠 širší pánev takže se mi nic moc už nezvečuje a nebolí.Jediné to spaní je už ted desné jak píšou holky. 😖
Mě zas doki řekl když sou obe hlavičkama dolu císare nedoporučuje,jedine u trojčat.Takže me čeká normal porod,nejdřív sem měla hrozní strach ale už sem hodne prečetla o poporodních bolestech a hojení jizev po císaři že už sem spokojená a teším se na normální porod 😎

arwenka
7. srp 2009

Belatko, mam tentyz nazor jako Ty a dokonce stejnou zkusenost, Danulku jsem rodila bez jakehokoli tisiciho leku v altrnativni porodnici (ovsem super prostredi a super pristup) 18 hodin, sileny bolesti to byly a jestli nejaka maminka dovede hned po porodu zapomenout, ja nezpomnela a je to ve mne dodneska 😠 😠
Jak to ten Tvuj doki myslel, ze u dvojek je to rychly??? Vzdyt to musi byt uplne stejny a jeste ke vsemu s vetsimi riziky 😒
Jeeee, s tou krvi to mm kazdou chvili 🙂

belatka
7. srp 2009

ARWI,nevím jak to myslel,ale vyprávěl mi že za 30let praxe a nespočet porodů dvojek se mu nestalo že by to bylo nějaký dlouhý a bolestivý,prej do 2 hodin je to i s bolestma...jsou menší,prej kluzčí a hlavně to druhé jde prej hned protože je ženská už otevřená..a prej kor když to je druhej porod tak je to větší fofr..tak právě nevím,tímhle mě trošku zhuntoval že jsem nad tím přemejšlela ale zase nevím nevím....císaře se ani nebojím pokud by byl epidurál,ale zasejc mám hruzu z jizvy prej to bolí jako praseeee....rizika prej jsou stejný jako u jednočetnýho těhu..když je prej to Ačko hlavou dolů tak druhý už je jedno jak je natočené,dole je to prej už otevřený tak prej vyjde i to druhý bezproblémů....prej vetší rizika jsou u jednotěhu a prvního porodu kde hrozí až 10hodinové bolesti...což obě známe... 😠 tak nevím co si vybrat...beztak to přijde a nebude ani čas vybírat...

balina
7. srp 2009

ahoj holky, dneska sem se zacetla na netu do tehul stranek a dost me pobavilo jak pisou, ze v 16 tydnu tehotenstvi bych jiz mohla zaregistrovat nabirani na objemu a zacnu budu mit problem dopnout nektere kalhoty. Docela sem se nasmala 😀 😀 😀

Kvetinka : ja jdu v pondeli do poradny taky na odebrani krve pro triple test. Moje doktorka ani jiny nedela. Mam naplanovano pokud by to vyslo blbe tak geneticce donest vysledek z NT screeningu a odber plodovky stejne odmitnout. No tolik teorie, uvidime jak to dopadne.

balina
7. srp 2009

Arwen, porad o tom ctu ale furt nechapu : co to je to tvrdnuti bricha. To ti stvrdne z ceho? A je to bolestive?

arwenka
7. srp 2009

Bali - to pracuje deloha, jsou to v podstate stahy a neni to dobry, pomaha na to horcik, nejvic ten rozpustny, jmenuje se Magnosolv, je na predpis a je to i docela dobry na chut - ja ho musim pit trikrat denne.....

arwenka
7. srp 2009

Holcinky, no teda, takhle me nechat samotnou 😠 😠
Balin a Belat - co takhle fotecku do albicka? 😉

darling007
8. srp 2009

Ahoj holčiny, tak jsem vás všechny teď dočetla. Koukám, že ty starosti s blížícím se porodem nejsou žádná sranda... ☹
Arwenko, jakpak ti je? Zítra se ti vrací tvůj doktor,viď? 😉
Jinak u mě nic moc nového, jen bříško roste a mám ho "našišato", jeden mrňousek je vpravo dole a druhý vlevo nahoře, tak je to docela legrační.
Mějte se fajnově a držte se!

arwenka
8. srp 2009

Ahoj Dar, ano, vraci se a v pondli mam hned poradnu, ted jsem se dozvedela, ze tady u nas nedelaji odbery pupecnikove krve, blbouni ☹ A ja tolik chtela....a do toho se hadam s pritelem 😖
jak Ti je ? Taky mam sisaty brich, na jedne strane vetsi, je to legrace 🙂

lucy82
8. srp 2009

Ahojík holky,
Arwenko je super že se takhle držíš, fakt tě obdivuji 😉
A co budete dneska dělat když je tak pěkně?

Já asi nic, auto je pořád v opravně, ještě mění brzdové destičky a musí je objednat tak bude až v úterý, takže jsme bez auta jak bez ruky ☹ A celý včerejšek jsme vybíraly nějaký autí pro dvojčata, takže jsme nakonec skončily u Forda Focuse tak ted jen najít něco za dobrý prachy a aby to mělo málo najeto 🙄

Darling ahojky, to já mám šišatý břicho jen když se třeba nadzvednu ale jinak je pořád kulatý.

arwenka
8. srp 2009

Luciku, ahoj koci 🙂
No,malej chtel na koupalko, tak ho popadnu a pojedeme. Jarda spi po nocni a navic jsme se nejak nepohodli, tak pojedeme sami, azž uvarim, doufam, ze me Greenpeace neodtahnou zpatky do more....
Focus je krasnej, taky se mi moc libi, ale vzhledem k prazdne penezence muze jen libit 😠 😠

lucy82
8. srp 2009

Arwenko to se máš, to já bych se na koupák neodvážila, ale kdybych měla dítko asi by to bylo jiný 😉 No příští rok už budu jezdit na koupák s holkama 🙂

arwenka
8. srp 2009

No, vis, vubec se mi nechce, mam bricho jak sutr a nemuzu dychat, ale kdovi jak si pak uziju Danecka, spis ne, nez jo, vezmu ho a uvidime, kdyby neco, snad by me uz do Hradce nevezli - a i kdyby, aspon bych si mohla nechat odebrat pupecnikovou krev 🙂

lucy82
8. srp 2009

🙂 Prosímtě mimča už máš veliký, takže toho bych se nebála, 🙂 Ach jo mě se nechce být doma, ale manžu k vodě nevytáhnu, a k bábí se nedostanu, takže snad ho večer vytáhnu někam na zahrádku na pivko, chtěl abych šla teď 😒 A s Jardou to bude v poho ne? David je už z těch mých nálad a z toho že se rozbřečím kvůli každý kravině na nervy 😀

arwenka
8. srp 2009

Luciku, ja nemam blby nalady, i kdyz naprosto chapu, ze je normalni je mit. On trosku nechape, ze mi asi muze byt blbe a rejpe a hleda duvody, proc ho podle jeho nazoru nemam rada a tak (ja uz vic nevim, co delat)- dneska me dotal tim, ze mi podal, jak to vlastne dela PRO NAS, ze chodi do prace a musi na nocni (asi je to nadstandard, kdyz chlap chodi do prace....ze delam ja, je v poradku 😢 )
To pak cloveka fakt zamrzi.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru