Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zuzka72
8. únor 2010

Sarri-promiň, ale tvou tchýni bych asi něčím přetáhla, že jsi jí to vůbec dávala číst, to co popisuješ měli i mí kluci a to byly přenošení, vypínali se, jako luk, měli pěstičky a z ničeho nic sebou škubly-to je zcela normální a kluci mají 17 a 14let a žádnou DMO nemají, tak se ničeho neboj. A příště už ji nic číst nedávej. (není tvoje tchýně moje tchýně a máti dohromady? 😀 )

zuzka72
8. únor 2010

Aha-teď jsem zbystřila-učitelka-tak to je jasny. 😝

belatka
8. únor 2010

Hezkej večír Sarinko,nebuuuuuuj!!!!!!!Nic jim není,máme totiž úúúúplně všechno to co jsi napsala a na kontrole jsme byli taky a vše je v pořádku....tohle dělají všechny mimina soudě podle Adámka,který jako mímo dělal to samé...vůbec si s tím hlavu nelámej,dětičky jsou zdravý... 🙂 vojtovku můžeš cvičit dobrovolně i jentak,ale nemusíš,kdyby to bylo nutný tak by ti to na kontrole v rizikový nakázali...vše je v pohodě neboj... 😉

smoulinka.ciko
8. únor 2010

Sari, to vůbec neřeš. Mě to malá taky dělala. A je úplně normální, až na tu její vyšší aktivitu 🙂 A sestřence dělali děcka to samé a má 2 kluky 9 a 7 let a holku 4 roky

sarri
8. únor 2010

Zuzko - já su taky učitelka - právě pro děti s mentálním postižením a poruchama chování. Vím, jak vypadají děti s DMO ve školním věku a taky, ale jak se projevují mimina, tak to nevím.

lucy82
8. únor 2010

Sarri tak teď jsem to přečetla jedním dechem a musím ti napsat že Nelinka když se vzteká tak se propíná do luku taky, když je na zemi a odsávám jí tak mi skoro dělá most 😅 Sofinka ne, ale ta se zase leká, nebo sebou taky cuká, Nelinka než jde spát tak pořád šermuje rukama před obličejem, a to tak že je hodně i poškrábaná, ale teda že by měla DMO to nám nikdy nikdo neřekl a u dr je vše v pořádku. To teda nechápu proč tě tchýně jako takhle straší?! Je pravda že Sofinka když spí tak prostě lehne a zavře oči a spí, Je prostě uplně jiná než Nelinka ale to by mě nenapadlo že by jí něco jako mohlo být 😕 Jedna je flegmatik po manžovi a druchá cholerik po mě: Doufám teda...

zuzka72
8. únor 2010

Ježiš Sarri, jak z toho teď vyklouznout. 😀 Jsou i vyjímky učitelky a ty jsi určo ta vyjímka. Já mám švagrovou učitelku a ta tedy vyjímka není. 😀

hancas
8. únor 2010

sarri...mě to děti taky dělali,ježiš ta tchýně je aktivní to je hrůza 😀

sarri
8. únor 2010

Díky, jste mě uklidnily.
Člověk má pořád strach a srovnává děti s ostatníma. Pořád čekám, že začnou bouchat do hraček, ale zatím jen stále nekoordinované pohyby, tak je pravda, že je docela sleduju. Ona to tchýně nemyslí špatně - s manželem si užila svoje - v 8. měsíci byla v nemocnici s tlakem a když doktorce řekla, že rodí, tak ji poslala si lehnout, že rodit nemůže, protože je v 8. měsíci a je v porodnici kvůli tlaku a nepřijela rodit. Když pak přišla podruhé a držela si hlavičku mezi nohama, tak už ji pak teda odrodili. Pak jí řekly, že děcko nemá šanci a do druhého dne umře, zastavili laktaci. Na druhý den přišli, že ještě žije, ať odstříká mléko a že by ho teda eventuelně převezli do nemocnice, kde mají inkubátor (počátek 70. let), ale že to stejně bude blbé, protože krvácel do mozku. Manžel vážil 1,8 kg a musela s ním taky cvičit. No dnes je to chlap jak hora a myslí mu to dobře. Ale musela to být hrůza. Teda někdy mamka tchýně perlí - to jo, ale to snad mají tchýně v popisu práce, ne?
Hani, co Tvoje poklady? Jsou tak stejně s našima? Boucháte do hraček?

smoulinka.ciko
8. únor 2010

sari, to ani vpodstatě nejde srovnávat miminka s ostatníma. Máme s kamaradkou stejně staré holčičky. A jsme natom tak, že co neumí jedna umí druhá a naopak 🙂 Schodnou se snad asi jen ve dvou věcech, sedět na nočníku s hračkama...a jakou jen vyvést lumpárnu 😀

hanula83
8. únor 2010

Sarri, tak můžu ti říct, že asi bychom měly všechny děti s DMO. Moje holky to dělají pořád. Elenka je strašně jak pružinka, ta by div neudělala most (kdyby už stála) 🙂)). Myslím, že jsi zcela zbytečně vystrašená, nebyly zas o tolik dřív narozené, aby ses nad tímhle vůbec musela pozastavovat. Holky do hraček nebouchají, myslím, že si ty pacičky ani ještě neuvědomují. Mají pořád nekoordinované pohyby. Akorát když pijou, tak si někdy už přidržujou lahvičku packama, obě. Ale zatím vůbec nechápou, že by ji mohly chytit. Navíc Tvoje holky už dávno pasou koníčky, naše začaly pořádně až teď a to ještě jim ta hlavička někdy neovladatelně spadne, prostě ji ještě nedrží na 100 %. Prosím, buď fakt v klidu, nejsem sice doktorka, ale všechno, co popisuješ, dělají i naše holky. A ty cuky, to je pořád. Já si zase říkala, jestli třeba nemají nějaké trauma z něčeho, ale už vím, že to takhle děti dělají.

kocule
8. únor 2010

Sarri, my taky nejsme až tak koordinovaní. Jenže co u nás umí jeden, neumí druhý a naopak. 😅 Blbě se to srovnává. 😀 😀 Netrap se, na kontrole jste byli, krásně pasete, doktorka by vám řekla, kdyby bylo něco v nepořádku. Každé mrně je jiné, musela bych řešit jestli nemáme tohle a tamto a kleplo by mě. Tomča se mi třeba dneska začal přemísťovat na posteli, jestli je to normální ,nevím. Adul to třeba nedělá. Malá má pohyby zase více koordinované, malý si s tím neví rady. Však on na to přijde. Holčičky jsou moc šikovné, naprosto zdravé a budou ti dělat jen samou radost. 😉

petranela
8. únor 2010

Ahojky holky,

Miradko, vítej doma! Máš moc krásné dětičky 🙂 Ty začátky jsou boj, hlavně ty první dny po propuštění z porodnice. Zvládáš to náhodou výborně. Držím palce, ať se zžijete co nejdřív. Já si myslím, že budu zmatkovat a nebudu s těma mimčama umět ani manipulovat, natož kojit, koupat, .... 😨

Lito, díky za odkaz na ten polštář, asi ho koupím, je za dobrou cenu a jistě ho využijeme. Sarri, díky za praktické info o tomto polštáři. Polohovací válečky asi kupovat nebudu, budu chtít, aby spali v zavince, jak tady holky dnes popisovaly, ručičky pěkně zabalené v zavince.

Sarri, ach jo, tchyně... kapitola sama pro sebe... no ta Tvoje Tě teda pořádně a hlavně zbytečně vystrašila. Jak holky píšou, nemáš se čeho bát, neboj holky jsou krásný a zdravý 😉 Ony to ty tchyně myslí dobře, ale dost často přestřelí.

sarri
8. únor 2010

Díky, díky.....bylo mi úplně hrozně a to ještě manžel doma a já u našich, tak su na to sama. Posraná su úplně ze všeckého - celé studium do člověka hučí všechny defekty, nemoci, úchylky - vím, že ve vývojové psychologii se zkoušelo, kdy děti dají na sebe kostku a kdy postaví most a všechno na týdny přesně - no tak ty svoje zkoumám a poněvadž si to už všecko nepamatuju, tak pak nervačím - no jo, Zuzko, učitelka, že? 😀 😀 😀

sarri
8. únor 2010

Miradko, promiň, já su ale tele - parní nemáš - tak do vody vyvařit, plastům se nic nestane a pak po použití umýt horkou vodou, zabalit do pleny a můžeš používat dál - stačí vyvářet obden. Ten parní sterilizátor ušetří hodně času a dá se pořídit za pár pětek. Já vyvářím pořád všechny lahvičky.

beruska5
8. únor 2010

ahojky no vás dočíst 😕 jste zas toho napsali 😀

miradko tak fajn že jste už doma,ze začátku je to dobrý záhul ale den co den to pujde líp 😀
já vlhké obrousky vůbec nepoužívali,mám balení v tašce když chodíme k lékařce,používam malinkej uteráčik,před prebalením vždy propláchnu v teplé vode,mě se voda osvěčila víc jak obrousky 😠

sarri mě se Samko taky prohne vždy do luku a to dost často,Saška to nedelá,manželov 17 letý kluk s prvního manželství to taky delal,lékařka nám řekla že deti hlavne kluci to dělají často a je to ok
😉
zuzko tak duofám že ti v pondelí ten císař odklepnou 😎

stím spaním,tak Samko se stále v noci budí tak 3-4 krát na kojení 😒
taky lépe a skoro hned oba usnou když je přikriju peřinkou až nad hlavu 😔

a kojení -kojím je zvlášt,věčinou na manželský posteli ,nebo na klasickom polštáři,ze začátku každej jedl tak 30min,ted jsme za 5min nakojení 😀 😀
koj.polštář nemám

kocule tak Samkovi celkem mrkvička s bramborem jede jen stále cucá lžičku,druhej den tak má nárok 😵 😵
Sašenke jsem trochu skusila ale tá se tváří jako bych ji dala h...o 😕 a natahuje ji,ona má ješte asi čas
Samko se dnes sladko usmál,polk mrkevičku do pusy, já se naklonila abych ho pochválila a on to s usmevem na mně vyprsknul jak fontánka 😀 😀 😀 ale snedl asi 3 lžičky,tak uvidíme zítra

petulka26
9. únor 2010

Sarri neboj, moje děti taky dělají přesně to co ty popisuješ, hlavně teda Lukasek. A rodily jsme přesně jako ty ve 34 tt. Děti nejde opravdu vůbec srovnávat, já to vidím u nás, Elenka je zhruba 3 týdny za Lukym. Chodíme na neurologii a doktor mi říkal že je to úplně normální, protože ona se narodila tolik malinká (1300g zhubla na 1200g) a tak to prostě musela dnohánět. Takže si vůbec nedělám starosti když Luky už něco umí a Elenka ne. Luky už třeba nádherně pase, bouchá do hraček, ale Elenka ne. O pasení nemůže být řeč. Když jí dávám na bříško tak většinou histericky pláče. Cvičíme Vojtovku, tak snad to moje kočička brzo všechno dohoní.

elly01
9. únor 2010

Ahoj holky, mám na vás dotázek. Netrpěly jste nebo netrpíte během těhu na krvácení z nosu? Mě už to trápí téměř 3 týdny, dokonce jsem s tím byla na ORL, udělali mi tamponádu, pak to bylo 14 dnů dobré. Krvácení je celkem silné, pokaždé to minimálně půl hodiny zastavuji. Vím, že je to v těhu běžné, že je nosní sliznice zduřelá, ale už mě to fakt trápí ☹ Kapičky na to nesmím, Gelaspon nepomáhá, už jsem z toho zoufalá....

petulka26
9. únor 2010

Elly já jsem na to v těhotenství taky trpěla, ale tedy asi ne tolik jako ty. Občas se mi stalo že se mi samovolně spustila ktrev z nosu, ale vždycky jsem to tak do 5-ti minut zastavila. Stávalo se mi to tak jednou dvakrát do týdne. Doktor mi na to řekl že to musím vydržet, že se s tím nedá nic moc dělat a že to po porodu přejde. Jediné co mi na to pomáhalo byl studený ručník za krk a silně si zmáčknou kořen nosu.

elly01
9. únor 2010

Petulko, teď jsem prolézala internet a je fakt, že to trápí hodně maminek - to mě trochu uklidnilo 🙂 Volala jsem paní doktorce, ta mi doporučila celaskon, vit. C prý na to pomáhá, tak to zkusím a uvidím. Znovu na ORL se mi nechce, protožemi nejdřív žilky vypálili, za hodinku znovu silné krvácení, tak mi nacpali do každé dírky 1,5 m obvazů, nechali mi tamponádu na dva dny a bylo to dost nepříjemné. Ale na 14 dnů jsem měla klid 😖

petulka26
9. únor 2010

Teda Elly na tom ORL to je masakr, do toho bych asi nešla, já jsem děsnej posera 😀

elly01
9. únor 2010

Petulko, byl to vážně hnus a strašně to bolelo. Brečela jsem jim tam jako malá, ale slzy teky samy od sebe, hrůza. Právě že už jsem poučená, jak nepříjemné to je a podruhé do toho dobrovolně rozhodně už nejdu 🙂 Nechápu, jak tohle můžou dělat třeba malým dětem, to bych brečela bolestí i za ně...

balina
9. únor 2010

tak jsem se konecne dostala k internetu. Podle nasich holek by se dali ridit hodinky. Trvaji na krmeni kazde 3 hodiny. Jenom tise zavidim tem kteri tu pisi, ze krmi v noci jen jednou 🙂 No a ted se po dnu stridaji v nesnesitelnosti. Jeden den breci a trapi jedna druhy den druha. Ale jsou spravedlive. Nenechaji nas abychom si na jednu zasedli 😀 😀 😀

Sarri na priznaky se vyprdni. Takovyhle ma snad kazdy dite co znam. Ostatne si myslim, ze kdyz se na neco zameris, tak to vzdycky najdes.

Elly me taky desne krvaceli dasne a z nosu. Ale po porodu jako kdyz utne.

Zuzko tfuj tfuj tfuj at se ti kluci neotoci 🙂

Jeste nezkusenej dotaz. Co to je to paseni koniku? Furt tady o tom pisete???

elly01
9. únor 2010

Balinko, paseni koniku je kdyz mrnousci lezi na brisku a maji zvednutou hlavicku a jsou oprene o predlokti 😉 Lezeni na brisku se musi trenovat, ale jen pod dohledem. Prcci si tak posiluji zadove svalstvo.
A jsem rada, ze s tim nosikem v tom nejsem sama... 😉

beruska5
9. únor 2010

balino tak mi vnoci taky vstávame asi na hodinky,v 19.30h jdeme spát,kolem 23-24h 1kojení a pak presne každé 2h 😝 😝 🙄
včera byl den debil,od rána do večera pláč,vztek,nervi asi tohle úžasní počasí
tak doufam že dnes to bude lepší

balina
9. únor 2010

jo tak to je paseni koniku. No to umime taky. 🙂 🙂 🙂

berusko diky za povzbuzeni. Ted vydim ze je moznost, ze takhle budou spat klidne do 5 mesicu. No ja se picnu.
A pritel se zhrouti 😀 😀 😀

beruska5
9. únor 2010

bali do 4měsícu spali celou noc až do 5-6h,to až tenhle měsíc se to nějak blbě zvrtlo 🙄

kocule
9. únor 2010

U nás je dneska taky strašnej řev, od rána se nespí, v noci jsem krmila několikrát. 😠 Toma mlátí do hrazdičky jak vzteklej, řve jak tur, tak ho nechávám, nemám na to už nervy. Nic nepomáhá. ☹ A Adélka mu zdatně sekunduje, takže jak na kolotoči. 😠 😠 😠 Chtěla jsem číst ferdu mravence, ale nedá se to v tom řevu. A venku inverze, strašná zima, do té doby asi přijdu o nervy. 😠 😠 😠

Bali, koníci se pasou až kolem 3. měsíce, dřív miminka neudrží hlavičku. 😉

sarri
9. únor 2010

Tak jsme přežily noc bez taťky - holky byly úplně zlaté - v 8 usnuly, ve 2 baštily - rychlostí kulového blesku, za půl hodiny už se zas chrupalo, ráno v půl sedmé krmení - zase rychlovka a pak spaní do půl desáté - Eliška zabalená v postýlce a Adélka vytuhla při brkání u pasení (dávám je na bříško odříhnout - je to rychlé, můžu krmit další), tak pak spala jen pod mojí duchnou na bříšku. Teď bych chtěla ven, ale mrholí, tak se mně nechce, ale asi natáhnu kapucu, holkám přes kočár pláštěnku a vyrazíme 🙂

zuzka72
9. únor 2010

Pupendo 37tt v albu, trošku pomačkany, hpld už se ani vyfotit neumím. 😢 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru