Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

gretta
28. kvě 2012

@beruska1982 Joo tak jsem to myslela správně děkuji, tzn, že já jsem v 6tt +1 den 🙂
Já jsem měla první pokus s hyperstymulací a embryotransfér jsme museli odložit. Takže nám embryjka zamrazili a první pokus se nezdařil. Teď podruhé se nám to povedlo, ale transférovali mi čerstvá embrya, která byla prý krásná a ještě jsme si připlatili asistovaný hatching. Kterému dávám za vinu, že se ujali obě embrya 😀 Dr. říkala, že AH není nutný je mi 25 let a kvalita embryí byla dobrá, ale měla jsem strach, že bych si to pak vyčítala, kdyby se neujali. Takže u nás byl úspěšný druhý pokus. 🙂

agnes88
28. kvě 2012

@maruja drž se a pak podej hlášení. A ať vše proběhne rychle a hladce 🙂

agnes88
28. kvě 2012

@beruska1982 @gretta @maca55 holky blahopřeju k úspěšným ivf, držte plody, máte před sebou ještě pěkný kus pěkné cesty 🙂 taky čekám dvojky po ivf, prvním a taky tak úspěsným a ještě tak 10 týdnů vydržet a můžou děti ven 😀

angeloo123
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jana321969
28. kvě 2012

@maruja tfuj tfuj holka myslíme na tebe !!!!!!

jana321969
28. kvě 2012

@gretta ahoj u nas taky uspěšný a dvojnásobný 🙂 druhý pokus, ja si říkala, když první nevyšel vubec, že by zrovna u druhého a obě myslela jsem že tak je větší šance aspon otěhotnět ted jsem fakt i rada za ty dva 🙂 🙂 jen trochu šok 🙂

jana321969
28. kvě 2012

@gretta no my máme namyšlené ale času ještě dost - se nám libí LUKÁŠ, MATYÁŠ, TOBIÁŠ, HOLKU MAM ZATÍM SOFII

jana321969
28. kvě 2012

@zvalentova AHOJ AHOJ JAK SE DAŘÍ 🙂

gretta
28. kvě 2012

@jana321969 Jo času je dost to máš pravdu. Ale já jsem měla jména vždycky vybraná, ještě než jsem začala vůbec přemýšlet o tom, že vysadím antikoncepci 🙂 momentálně se mi líbí tyto jména (pro dvojčátka):
Adam + Ema
Filip + David
Laura + Sandra

Sandra není až takový favorit, ale mám pocit, že se k Lauře hodí.

gretta
28. kvě 2012

@jana321969 Nikdy by mě nenapadlo, že zrovna já budu mít dvojčátka 🙂 Jen doufám, že tam bude alespoň jedna princezna. Ale hlavně aby byla zdravá 🙂

rychetkami
28. kvě 2012

ahoj vespolek po nějaké době, gratuluju novým čekatelkám dvojčátek a přeju těhu bez komplikací🙂
@gretta my jsme jsména hodně změnili a ani teď to není 100%🙂
@agnes88 🙂 10 týdnů vydržet, to bych ti přála...mně by stačilo to zvládnout do toho 35-36tt, to už jsou skoro donošení

beruska1982
28. kvě 2012

@gretta Adama a Davida dát nemůžu když se mají narodit 26.12.A Adam je tak hezký jméno. 😢 No vyberu jiná.

agnes88
29. kvě 2012

@rychetkami jak máš mimča velký? Už budou mít aspoň 1,5 kila, ne? já jdu dnes do poradny, tak jsem zvědavá jak prcci povyrostli. A 10 týdnů jsem asi přehnala 🙂 taky mám hranici do 36 tt vydržet. Včera sem se dověděla na kurzu že je lepší nechat porod rozběhnout, že u dětí proběhne hormonální změna, a je jedno jestli porod skončí císařem. Ale není to tak že se tělo rozřeže a děti se vyndají....ale skutečnost je samože jiná. Co ty, jak se cítíš? Pořád je to náročný, nebo to i polevuje? A jaký jména teda máte?

@jana321969 Jani, jména krásný. Sofie je super. U nás bude Honza po taťkovi a u holčičky nevím, možná Hana, Iva, Eva....ale třebas mi hrábne a dám po sobě 😀

agnes88
29. kvě 2012

nové dvojmaminky, dejte si do statusů kdy čekáte mimi, ať máme přehled 🙂

rychetkami
29. kvě 2012

@agnes88 před dvěma týdny měli 1430 a 1390g, zítra jdu na kontrolu a velký ultrazvuk, tak odhaduju, že by mohli mít kolem 1600g každý🙂 Záda mi do přijatelného stavu pomohli napravit na rehabce, cvičím takové ty nenápadné sviky ušité přímo na to, co mám já, dokonce chodím i na masáže na pojišťovnu, ale jsou hooodně jemné. Chodit konečně můžu, ale po delší době chození mě to začne znova, tak na velký výlety to není. A břicho mám čím dál větší a překáží, nicméně dá se fungovat a snad aspoň ty 4 další týdny dokončím.
S porodem uvidíme, jak to půjde, tak to bude.
Jméno máme jasný pro kluka - Marek, holčičku jsme chtěli nejdřív Žofii - to mi přišlo takové nešikovné, Sofii nechtěl manžel, pak Emu, ale má ji kamarádka a okolí nás za to dost zdrbalo, že jsme rapný, když to cheme dát( kupodivu v pohodě byla právě jen ta maminka Emičky), ale tím mi to pěkně zhnusili, teď manžela zvykám na Viktorii - moc se netváří, ale zvyká si a já mám konečně pocit, že je to to pravé jméno🙂
Co ty, jak máš velká mimča? A je ti dobře?Doufám, že jo, před měsícem to bylo příjemný období🙂

rychetkami
29. kvě 2012

@gretta Adama a Emu jsme měli úplně ze začátku🙂

gretta
29. kvě 2012

@beruska1982 Na to kašlete, já mám narozeniny 1. a svátek 11. ve stejný měsíc. A znám víc takových.. Vyberte co se vám líbí a co se hodí k příjmení !! Jinak jsem přišla z kontroly a už nám tlučou srdíčka , obě !!!! 🙂 Přítel se už s tím smířil,... 😀

gretta
29. kvě 2012

@rychetkami Taky to průběžně měníme. Ema se mi líbila před 7 lety, ale tak před 2 rokama to začalo být oblíbené a to mě naštvalo, ale nevyřadila jsem to. Přítel by nejradši typická česká jména Kateřina, Maruška,.. S klučičíma jménama celkem souhlasí.

jana321969
29. kvě 2012

@agnes88 ahoj ahoj od kterého tydne jsi zustala doma nebo tě doktor nechal sam uz doma??? no zatim jak piše rychetka tak jmena tak nejak zatim se mění ale ta holka se mě zatím drží už dlouho a to jsem ještě nebyla těhotná, taky jsme přemyšlelyy Lukáš po mojim ale nějak nechce tak uvidime ve finále 🙂 holky ale pripada mě, že to břicho roste nějak rychle jako.

verysa
29. kvě 2012

@jana321969 jj to břicho roste mega rychle 😀

gretta
29. kvě 2012

Přítel i kamarádky mě pořád straší, že když jsme byli na umělém a máme dvojčátka, hodí mě rovnou na rizikové. Ale dr. říkala, že to neznamená, že budu muset proležet celé těhotenství. Jaké máte zkušenosti. Věřím, že mě budou víc hlídat, protože vícečetná těhu jsou rizikovější, ale není to přece pravidlo?! ☹

agnes88
29. kvě 2012

@gretta z vlastní zkušenosti ti radím šetři se. Já chodila do práce do 22tt, 12hodinovky, vstávání ve 4 ráno, jediný odpočinek byl o víkendu. Byla jsem vyfluslá, přibrala jsem jen 4 kila, pak jsem zustala doma, dva týdny proležela u tzelevize a fááákt odpočívala. Pak jsem zase najela na normální režim, uklízela, prala, zahrádka, vycházky....a teď mi horzí leháro ve špitále. Takže jestli nechceš bejt na rizikáči, tak polev. Dá se chodit do práce, chce to bejt v pohodě, bez stresu a nemusíš být na neschopence. Jo a velká gratulka k srdíčkám. Dr si tě pohlídají, na ko budeš chodit častěji ale fakt to chce klid.

agnes88
29. kvě 2012

@rychetkami Viktorka je krásný jméno a Marka jsem taky kdysi chtěla, stejně tak i Adam s mi líbil. Ale nakonec zvítězil manžel, že chce po sobě, bude to prej už asi osmý Honza v řadě.
Dnes jsem byla na utz, mimi mají 1075g a 1100g a čípek mám jen 1.5 cm, doktorka se zděsila a hned mi vypsala žádanku do rizikový do bohunic. Prej si mě tam nechaj do 34+0, táák jsem to obečela. Mimča mě kopali jak diví, holčičku nemohla ani změřit, jak se mrcasila. Teď jsem doma, uvidím jak mi bude zítra, esi budu mít bolesti tak se objednám a zajdu tam, ale ležet tam fakt nechci. Toho se nejvíc děsím

rychetkami
29. kvě 2012

@gretta neboj, těhotenství můžeš mít úplně v poho, neznamená, že dvojčata jsou rovnou problém. Já bohužel takové štěstí neměla - měla jsem problémy mezi 12 a 16tt - dvakrát jsem krvácela a mez tím průběžně špinila, důvodem asi bylo zakládání placent a to, že se nějak o sebe mimina třeli plodovými obaly...pak mi to zmizelo, ale kvůli tomu jsem těch 6 neděl proležela, ale pak to bylo v poodě. Rizikový jsem brala hned kvůli typu práce, co dělám.
@agnes88 hezky rostou🙂 a nemocnice se neboj, aspoň tě budou mít pod kontrolou a věř tomu, že v dnešní době spíš z postelí v nemocnici vyhazujou, takže spíš tě nechají ležet doma...myslím, že ten klidový režim se ale vyplatí, mimča donodíme co nejdéle.
Jdu zítra na kontrolu, tak jsem zvědavá, co můůj čípek...trochu mám strach🙂

agnes88
29. kvě 2012

@rychetkami díky za uklidnění,sem z toho zdeptla, ale taky věřím že mě třeba po týdnu,dvou pustí. Snad. Zítra napis jak jsi dopadla, přeji aby byl co nejdelší a pevnej. A tys fakt ležela 6 týdnu ve špitále? Ježíš,jenom si to představím a je mi šoufl. Já tam budu urco brečet jak malá holka 🙂

rychetkami
29. kvě 2012

@agnes88 ležela jsem doma - doktoři řekli, že pro mě nemůžou nic moc udělat, že mám mít klidovej režim doma a uvidí se, zda se děti udrží - a zvládli jsme to. Nejdřív jsem 2 týdny ležela, pak se to zlepšilo a chodila jem po bytě, pak zas zhoršení, tak jsem si na cca týdne zas lehla, a po druhém krvácení to pomalu vymizelo, tak jsem se pomalu zapojovala. Myslím, že když to jen trochu půjde, nechají tě ležet doma, což je o moc lepší. A i kdyby si tě tam nechali, bude to jen na dobu nezbytnou - lůžek je málo, a budeš pod kotrolou, což je výhoda, tak hlavu vzhůru. Stejně je to chvilka, i když se ti to zdá dlouhá doba...hlavu vzhůru, a mysli na výsledek🙂
,

sariky
29. kvě 2012

@agnes88 nedes se. ja mela zkracenej cipek taky hodne brzo a nikde jsem nelezela (ani ve spitale, ani doma) a nakonec jsem rodila planovane. z vlastni zkusenosti muzu rict, ze doma je doma a nemocnice zbytecne stresuje. hlavu vzhuru 🙂

mrkvicka28
30. kvě 2012

@agnes88 já ležela s klukama v nemocnici od 28tt až do porodu ve 35tt prvních 14 dní jsem si pobrečela,ale pak si člověk zvykne. Neboj utečeto jako voda. Dvakrát mě půstili domů na víkend,ale pak už jsme byla ráda že jsme pod dohledem.

agnes88
30. kvě 2012

@rychetkam
@sariky
@mrkvicka28 holky díky moc.všechen optimismus co sem měla mě opustil. V noci se mi zdálo jak jsem ve špitále, děs. Ráno sem vylezla jen zapnout mycku, dat psovi a kočce granule, nachystat si snídani...takže je fakt že neležím. Teď už jo, protoze mě bolí mezi nozkama. Už jsem zklidněna, tak do špitálu zavolám, ale včera jsem byla plačící pacientka zralá na psichynu

sariky
30. kvě 2012

@agnes88 nejsem doktor, takze nevim, jak na tom jsi nebo ne, ale z vlastni zkusenosti - take me strasili, jak miminka nedonosim a nakonec jsem de facto na dvojcata prenasela. a o tom, kde a co me vsechno bolelo..... to bych mohla dlouze vypravet 😉 hlavne se zkus nejak odreagovat, at nemyslis na spatne veci. ja vim, me se to radi (znam se, kdyz me neco trapi, tak to z hlavy vypustit nedokazu), ale psychika fakt dela hodne. me hodne pomaha, kdyz si s nekym povidam (hodne jsem obrecela to, ze nekojim... nakonec se to "bohuzel" vyresilo samo - proste doslo mlicko. ale uz jsem se zklidnila a zamerila na to, ze jsou deti zdrave). tak hodne sil a pozitivni mysl 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru