Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

adriene
9. říj 2012

@sariky Tak to jsme na tom obdobně 😉 Koupila jsem 1 těhu kalhoty a to už teď, jsou mi sice větší, ale určo do nich dorostu 😀 a myslím, že je budu nosit celé těhu, hold mě nikdo v ničem jiném nepotká, no 😉
S tou plastikou je to asi následně u některých holek nezbytnost. Prý je to teda "hodně běhání a vyřizování", než to pojišťovna schválí, ale co... lepší než tam mít fakt "kapsu na klokany" 😀

sariky
9. říj 2012

@adriene taky jsem si koupila velke kalhoty, do kt. jsem dorostla 🙂 navic se mi pak hodily i pri odchodu z porodnice, protoze bych na ten pupek stejne nic jinyho neoblikla 😉 takze multifunkcni vyuziti 😀

evikj33
10. říj 2012

Tak dnes dorazily těhu lacláče z Bon prixu,mám je ještě hooodně volne přez pupek,tak by mohly být dobré až dokonce,ted naně mužu hodit pásek.Jinak mám těhu tepláky z Lidlu a kamoška mně pujčila dvoje lacláče co měla ona,ale ty mám tak nated,zachvilku donich pupík nedám(tak ji je zas vrátím)ale mám ušetřeno. 🙂

maja89
10. říj 2012

Ahojky holky, tak hlásím že mi tam snad ty moje dvě prdelky přirostly 😀 nechce se jim ven, takže pokud si nedají říct, máme na 18.10 naplánovanou sekci, v pondělí poslední poradna...strašně to uteklo. Jinak teď v pondělí mi Dr.zrušila klidový režim, můžu dělat vše na co se cítím včetně nechráněného styku, a manžel je jak na potvoru nemocný 😅

evikj33
10. říj 2012

@maja89 Tak to jste borcci tak v poho a tak pěkně dopečený.Já jsem měla nahnáno už minulej tejden,jak mně tlačil spodek,sklidnilo se to a zatím dobre.S tím manžou to je teda pech,pak zas bude utrum na 6neděl 😀 Jinak nemáš planovanou sekci,budeš rodit spontalně?Já se ptala dr. a ten mně řek že pokud jsou obě děti hlavou muže být spontalní porod-jinak většinou navrhují sekci 😒 A prosímtě kdy se ti ustalila poloha děti od kterého tt?

adriene
10. říj 2012

@evikj33 ja z toho spis pochopila, ze prave planovanou sekci ma, na 18.10. ... Ale je to az neuveritelne, takhle krasne je unosit a soucastne "slapou" spravne placenty... to by byl muj sen 🙂

maja89
10. říj 2012

@evikj33 Já mám A hlavičkou dolů, ale B je prý příčka...některé maminy psaly, že se jim mimčo točilo ještě v den porodu a to rodily kolem 36-37 týdne...Mě naplánovali rovnou císaře, protože u nás se dvojčátka přirozeně rodí velice, ale velice výjimečně, tak si myslím, že se na to necítí a sekce je pro ně pohodlnější. I kamarádka co dělá na porodním mi t říkala, že prvorodičky plánují na císaře. Na jednu stranu mě to mrzí, ale než se stresovat u porodu, kde si není porodník jistý, raději podstoupím kvalitně dělanou sekci. Kamarádka rodila spontánně a B bylo KP, takže doopravdy záleží na nemocnic a zkušenostech s dvojčátky 🙂 Pokud máš facebook, je tam super skupina Máme dvojčátka, trojčátka ...je tam spousta mamin, probírají se tam jak děti tak i všedně nevšední starosti 😉

maja89
10. říj 2012

@adriene Mě každý strašil předčasným porodem, a jim se ven prostě nechce...Ano, je to plánovaná sekce, ale raději bych neplánovaně, klidně i o den dřív...Představa že padne 18.10 a v půl 10 mě budou navážet na sál...No nevím, raději bych nečekaně. Tak uvidíme, do příštího čtvrtka daleko 😎 Jedna kamarádka rodila dvojky v 39+2, taky jsem se divila že ji tak dlohou nechali 🙂

adriene
10. říj 2012

@maja89 jojo, v tehle skupine na FB jsem. Sice zatim jen jako pozorovatel, ale je to super 😉
Urcite je lepsi planovana sekce, ne nejaky narychlo prekotny riskantni porod. Dulezite je, aby ste byli vsichni po porodu v poradku a mohli se tesit z novych zazitku 🙂

adriene
10. říj 2012

@maja89 no ono asi hodne zalezi, kde rodis... vetsinou se takhle dlouho nenechava... a pravda take je, ze ne kazky umi donosit dvojky takhl daleko... nezbyva nez gratulovat 🙂
Chodila jsem uspavat sekce na sal a ver mi, ze je lepsi rodit planovane, nez narychlo... budes mozna nervoznejsi, ale kdyby to bylo neplanovane, tak je zas stach, aby byly v poradku. Takhle je moznost si vse v klidu pripravit a vse naplanovat... ale to je samozrejme z pohledu zdravotnika... vim, ze ten pohled je "jiny" 😉

evikj33
10. říj 2012

@maja89 @adriene Tak na FB nejsem a ani neplánuju.Jinak jsem otom vedla debatu s dr.protože právě vím že teta před 32lety měla prvního hošíka hlavou a druhého koncem pánevním rodila přirozeně,ale rozestup mezi dětmi byl skoro 45min a druhorozený to odnes zápalam plic.V porodce v Opavě je hodně mladá osádka tak prej taky radši císaře..dle dr.je to lepší než 1dítko porodit přirozeně a druhé pak řešit akutní sekcí.Navíc mně doporučuje že i pokud překročíme 36tt byl by raděj pokud by jsme rodili v Porubě,nejen že je tam dětská neonatologie,ale máj s vícerčety větší zkušenost.Tak ho asi poslechnem je to sice dál cca o 45km,ale co bychom pro zdraví miminek a mé neudělali 😎 Jen u císaře mám trochu obavu s hojení jizev a také aby se rozjelo kojení-někdy je to prej docela boj 😕

maja89
10. říj 2012

@adriene @evikj33 Já jsem ráda že jsme došli takhle daleko a můžu rodit u nás v Litomyšli, od nás to je cca.5 minut autem a hlavně jsem tam před mateřskou pracovala na chíře, takže známé prostředí 🙂 Já jsem taky pro dobře udělanou sekci, než nějak komplikovat spontánní porod, ale zas na druhou stranu..Má to své pro a proti.
Mě každý strašil, že budu ráda když je donosím do kloudného týdne, pak že budeme rádi když vydržíme do konce září a teď se jim ven nechce 😉 Kamarádka má taky dvojky, rodila v lednu a říkala že jizva pobolívala první dva dny a ohledně kojení to boj asi bude, budeme živit dva mrňousky místo jednoho. Tak jsem si nakoupila čaje, mužík mi byl pro nějakou bylinou směs, mám t odsávačku, koukala jsem po homeopatikách...Zkusím vše, a buď mlíčko bude nebo nebude

beruska1982
10. říj 2012

Holky tento týden je Sama doma o dvojčatech tak koukejte. Dnes tam mluvil doktor o porodu,že když to jde může se rodit i přirozeně ale že prý ženský chtějí spíš císaře.A co vy jak to vidíte?

evikj33
10. říj 2012

@beruska1982 Tak Já bych osobně raděj přirozenej porod pokud by to neohrožovalo prdelky.Maleho jsem rodila přirozeně tak se mně to nezdá tak hrozné,ale jsou to přece jen dvě děti najednou 😕 Taky se pořád dr.ruzně poptávam na ty porody 😅 Tak jen doufám že dojdem do ucházejícího týdne.Holky tvrdlo vám kolem 24tt břiško,mně se zdá že trochu začína zatím beru 1magnezko a asi bych měla přidat,co myslíte? Na gyn.jsem byla v pondělí a dle dr.vše Ok čipek drží nic otevřené,tak nechci plašit a hned letět 😕

krizecek
10. říj 2012

@beruska1982 sice je to staršího data, ale moje mamka rodila před 17ti lety bráchy přirozeně, protože císař nechtěla 🙂 A říkala že to zvládla v pohodě, protože už předtím rodila mě... Ale asi záleží na každé ženské , mamka byla celé těhotenství v nemocnici no, bráchové se narodili 5 minut po sobě (prý to bylo hrozně rychlé že jí ani nepřišlo že rodí 2 děti), ale ten starší se přidusil a hrozilo že bude postižený.. naštěstí všechno dopadlo dobře 🙂

adriene
10. říj 2012

@evikj33 Kdyz jsem mela pocit minuly tyden, ze mi tvrdne brisko a pichalo me spodem, tak jsem si magnesko nasadila hned 2x denne, na tyden... takze byt tebou nevaham... i kdybyzo melo byt pro lepi pocit 😉
a me to nejak po par dnech uzivani odeznelo... nevim jetli placebo, ale ok🙂

adriene
10. říj 2012

Dnes jsem na Sama doma koukala... rodit byvh prirozene chtela, protoze jako prvorodicka nevim, do ceho jdu. Nicmene se obavam, ze to nasledne necham na doporuceni lekaru a na onkretni situaci... ani vlastne nevim, zda by me s jednovajkami nechali prirozene rodit...

maruja
11. říj 2012

@adriene ahoj myslím, že tě rodit přirozeně nenechají 😉

zvalentova
11. říj 2012

@adriene ahoj, ještě den před porodem to vypadalo na normální porod (že prý ať si to zkusím), oba hlavou dolů. Naštěstí se zhoršil můj krevní obraz a porodník byl rozumný chlap a děti šly sekcí, která proběhla naprosto v pohodě. Dvojčata opravdu berou sekcí, přirozené porody se moc nenosí.

adriene
11. říj 2012

@zvalentova
@maruja Popravde si tez myslim, ze pujdou spis sekci 😉 Je to takovy standart posledni dobou a pravda je, ze chrani jak zenu a deti, tak zdravotniky...
Moje dve kamaradky, co rodily dvojcata, tak zacaly rodit prirozene, kazda porodila jedno, druhe se pak "sprajclo" a slo u kazde sekci... To je pro me desna predstava 🙄

sariky
11. říj 2012

@adriene ja jsem mela taky rodit prirozene, dokonce mi to v porodnici primar nabizel (A bylo hlavou dolu, B v pricce) ze mam Acko porodit prirozene a ze mi Becko vytahnou sekci. tak jsem to s diky odmitla, ze nechci byt sesivana uplne vsude a nakonec to byla "jen" sekce. co vim, tak v Brne u dvojcat naopak na prirozene porody docela tlaci..

adriene
11. říj 2012

@sariky Tak to se nedivim, ze jsi s diky odmitla 😀 to snad ani nemysleli vazne, ne?? 😎
Ja tak v okoli koukam, na Melniku snad rodi zasadne sekci (strach a nezkusennost porodniku) a v Podoli, kam ted chodim, tak tam pokud to jde, tak to odrodi prirozene, ale take se do rizik nejde...
Holky a muzu se zeptat.. od ktereho tydne va tehu vam doktor kontroloval cipek? Ja byla dnes na kontrole a nic...

sariky
11. říj 2012

@adriene me kontroloval dr cipek hned od zacatku. otvirat jsem se zacla nekdy kolem 25 tt. ale nakonec jsem planovane rodila ve 38+3

adriene
11. říj 2012

@sariky No me to prave prekvapilo... zatim se mi na nej jeste nikdo nekoukl... ne ze byvh ho jako chtela ukazovat na kazdem rohu, ale prece jen se mi to nezda 😕

eva333
11. říj 2012

@adriene ahoj, já jsem rodila dvojčata přirozeně. Teď jim budou čtyři měsíce. V porod byl rychlý a úplně v pohodě. Ani jeden doktor, u které jsem byla na různých vyšetřeních mi sekci nedoporučil. Prcci byli hlavama dolu, dvojvaječní a jeden porod už jsem měla za sebou 🙂 Ale taky jsem celé těhotenství řešila, co bude lepší, hlavně pro děti...

sariky
11. říj 2012

@adriene me pri kazde kontrole dr kontroloval a info o cipku zapisoval do tehotenske prukazky. tak se dr na to zeptej, to je divny 😲

adriene
11. říj 2012

@sariky No prave to resim, tez se mi to nezda. Jdu tam znova za 14 dnu, tak se zeptam...
A jeste dotaz: kyselinu listovou jste braly do kdy? a braly jste nejake vitaminy?

adriene
11. říj 2012

@eva333 Dekuji za info... jsem nakonec zvedava, jak to dopadne. Rikam si, zda kdyz mam jen jednu placentu a dva plody, zda se nebudou rodit prirozene spis bat... no uvidime 😉

sariky
11. říj 2012

@adriene kyselinu listovou jsem behem tehu nebrala, zobala jsem calibrum baby plan a pak calibrum mami. pak zelezo (na predpis), protoze jsem ho mela malo a ke konci horcik kvuli krecim v nohach a poslickum

eva333
11. říj 2012

@adriene V tom moc neporadím. V porodnici se mnou byla jedna holka s jednovaječnýma a té všichni doporučovali sekci. Týden před porodem už ležela v porodnici a jedna doktorka ji začala tlačit do přirozeného porodu. Naštěstí prý měla pak dovolenou a tak šla na sekci. Jinak sem se v porodnici potkala s hodně maminkama dvojčat (dyla jsem tam 3 týdny a a prcci byli týden v inkubátoru) a všechny byli sekcí ☹ Jinak kyselina listová je dobrá v prvním trimestru a pak jsem brala nějaké těhuvitamíny....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru