Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

jarkalada
11. pro 2012

@adriene nojo, ale když ti to mimčo kroutí při krmení hlavičkou - tak musíš reagovat, aby mu nevypadla savičky z pusinky. Tohle vypadá, že je umístěný někam napevno? nemůžu to z toho obrázku pořádně poznat. Svý výhody to určitě možná má. Kolikrát jsem si taky říkala, že bych potřebovala takový to pítko, co se přidělá někam do terárka třeba pro křečky 😀

adriene
11. pro 2012

@jarkalada Tak to by asi bylo vůbec nejlepší.. 😀
Já jsem to sem dala spíš pro pobavení.... myslím, že to velký praktický úkol mít nebude 🙂

beruska1982
12. pro 2012

@jarkalada Taky mám Lukáše je to strašnej divoch asi bude hyperaktvní 😀 a brečí a Jirku ten je hodnější a spavý.A já abych toho neměla málo, tak odsávám furt mlíko.Doufám,že se naučí kojit.Diky za radu.

gyty
13. pro 2012

@evikj33 no tak uz vim ....
vecer sem zacala fest krvacet a skoncila jsem v nemocnici jedno mimi se zacalo odlucovat...zatim jsou obe v poradku ale to jedno drzi jen z pulky . tam kde ma byt u delohy je velky hematom...
takze lezim a lezim a lezim v nemocnici...jsou tak malilinkati...doufam ze budou oba v poradku a ze obe udrzim az do konce. kdyz uz ted mam problemy tak se bojim....

gyty
13. pro 2012

@koksi takze jak jsem psala pre chvili jsem v nemocnici....
co se tyce odberu a ultrazvuku.
tak me delalli nabery a nejaky NT ultrazvuk na projasneni sije kvuli down syndrom.
to je pry ok
ale nic moc nezkoumala jako jak rikas nosni kustky a tak. jen prstiky a ty krcicky mrnavounky....

vysledky nemam jeden tyden jsem sla na krev a druhy na ultrazvuk a to je jeste nemeli ted jsem v nemocnici tak sem tam jeste nebyla....a nevim....

koksi
13. pro 2012

@gyty pro Bůh...drž se...ať se miminka udrží!!! Snad vás dr.hlídají!! budu na tebe moooooc myslet a podávej zprávy ,-)

Jinak já si včera už balila tašku do porodnice Kámoška včera porodila a to měla termín až na konci ledna ...a to porodila jen jedno dítko...tak mě to tak nakoplo, že jsem se se radši už taky sbalila ať pak nebalim v kontrakcích 😀 už tak že máme porodnici 35km daleko tak se bojím abychom tam vůbec dojeli natož si pak ještě doma balit tašku. Radši ať je klidně měsíc připravená než pak vše narychlo.

Gyty DRZ SE!!!!!!!

evikj33
13. pro 2012

@gyty To mne moc mrzí,doufám že to lékaři zvládnou a miminka se udrží a budou v pořádku.Moc na vás myslím a posílam pohlazení a sílu.Ty hematomy jsou svi... a dělaj pěknou paseku,snad se brzo vztřebá a přestane drobečky ohrožovat.Odpočívej a hlad bříško.

evikj33
13. pro 2012

@koksi Bud v klidu já už mám taky nějakou dobu sbaleno akorát ted nemužu najít oddací list,jsem si chtěla nechat udělat ověřenou kopii do porodky a nemužu si vzpomenout kde jsem ho naposled zahlédla,pořád něco stěhujem a přesouváme,tak jsem v prd...Radši sbaleno v klidu,než pak stresovat a plno věcí zapomenout 😉 Jinak už jsem objednaná do porodky na kontrolu 3.1.2013 pač muj dr.mně 27.12. vyexpeduje,tak snad budem stále 3v1 a bude vše Ok a snad se dovím něco víc k porodu zda bude normální nebo CŘ 😕 Taky to pak máme cca 40km tak snad bude počasí OK a v poho dojedem.

adriene
13. pro 2012

@gyty Jejda... copak se to deje?! 😠 Posilam stesti do nemocnice, aby vse dobre dopadlo a miminkum se darilo dobre. Budu drzet palecky a myslenky jen pro vas.. 😉

gyty
16. pro 2012

@koksi
@evikj33
@adriene
tak jsem konecne prestala krvacet ale hematom tam porad je pry je to na delsi dobu nez odspini nebo se vstreba...nezbyva nez lezet brat leky a modlit se at to dobre dopadne. stve me ze nevim z ceho to vzniklo. nic zadny problem a najednou tolik krve!
na vlastni zadost me propustili i kdyz nechteli protoze to malej dost blbe nes ze sem nebyla doma a tak ted lezim a nechavam se obskakovat a doufam ze nebudu muset zase zpatky a ze se to urovna....

adriene
16. pro 2012

@gyty Vitej zpet! Jsem rada, ze je to zatim na dobre ceste... jen tak dal 😉 Urcite je ti prijemnejsi lezet spis doma, nez v nemocnici... jen opravdu dusledne odpocivej! 🙂 Hematom se obcas opravdu dlouho vstrebava... mohl se ti tam udelat, jak si miminko delalo misto... tezko rict. Ale neni to nic vyjimecneho... a vetsinou to dopadne dobre. To preji i Tobe a miminkum 🙂

gyty
16. pro 2012

@adriene prosim te a je mozny ze se v prubehu tehu znova objevi? nebo je to spis zalezitost ted ze zacatku?
moc se toho bojim. mela jsem dnes absolvovat cestu cca 500 km ale radeji lezim a mam strach abych se znova nerozkrvacela...kdyz ted uz jen spinim.jak to vubec je pak dal? stale hrozi potrat? nebo kdyz uz nekrvacim tak je nebezpeci zazehnano? nebo dokud tam hematom je tak je nebezpeci stale?
jsem z toho znicena a do toho jsem tedy cestu odlozila ale asi se ji nevyhnu ! tak se bojim. diky

barusmackova
16. pro 2012

ahoj holky tak hlásím že kontrola dopadla dobře druhý den po krvácení už bylo jen špinení mám stále brát utrogestan čípek se nezkracuje takže to bylo tím tlačením ne velkou mám si dávat dufalak proti zácpě ale koukám že
@gyty má také nějake problémy držím palce ať je všechno v pořádku ☹ nečekala jsem že by už takhle na začátku mohly být takové problémy poctivě ležím a odpočívám abych se vyhla špitálu nejdýl co to půjde

gyty
16. pro 2012

@barusmackova jojo i u prvniho tehu jsem ve 14tt krvacela a to dost dlouho.....
taky mam ultrogestan tak doufam ze to zabere a co ty? taky hematom? co ti rekli?

barusmackova
16. pro 2012

@gyty nene prave ze neee mam problemy s chozenim na velkou a v pondeli vecer to bylo tak hrozny az jsem pak mela ruzovy vytok ktery ze rozjel v krev a uz jsme jely utz v poradku ve zprave napsano ze neni patrne krvaceni z hrdla vysvetlili mi ze nejspis praskla nejaka cevka nastesti jsem to ukecala na lezeni doma a kontrola v patek byla v poradku uz

gyty
16. pro 2012

@barusmackova tak to jo
ja mam taky zacpu ale krvacim vzdycky "ze zadu". ale ted sem krvacela z rodidel a to silne. bylato hruza. tolik krve....
! nastesti uz jen spinim.... a poradili neco na tu zacpu?

barusmackova
16. pro 2012

@gyty já taky z rodidel ☹ bohužel tam někde něco ruplo tím tlakem prý je to v tehu překrvený tak stačí málo nebo i po sexu ale ten my teď neprovozujem ani jsme nedělaly a do konce mi ho i zakázali ted

barusmackova
16. pro 2012

@gyty dufalak sirup ale prý mám jist švestky sušený i kompoty a povidla

evikj33
16. pro 2012

@gyty @barusmackova Holky hlavně fakt odpočívejte ležte s mrnatama u telky co to jde.Na zacpu je prej dobrej švestkovej kompot a sušené vestky v bílém jogurtu. @gyty ten hematom by už pak měl pomalu odeznít a myslím že nejvíc se tvoří v začátku,bud odkrvácí,nebo se vztřebá.Držím pěsti at už tě nestraší a pomalu se vztřebáva a jste v pořádku.Před cestou bych určitě skočila na kontrolu a poradila se s dr.co a jak mužeš udělat pro snížení rizik.(ale myslím že nato pomáhá fakt jen ležení a minimum pohybu.Já taky vnoci myslela že pojedem,dostala jsem křeče,prohnalo mně asi 3x a motala se mně hlava.Včera slavil malej narozky,tak jsme měli kolem 20lidí a měla jsem toho večer fakt dost 😝 a asi se to odrazilo.Takže jsem trochu schrupla a pak jsem zas měla motaka-tak mně manža udělal preso s mlíkem a trochu se to srovnalo,navíc je malej marod tak zítra pofrčíme k dr.asi angína 😒

koksi
16. pro 2012

@gyty zrovna jsem se dnes sem přihlásila abych se podívala jak to s Tebou vypadá ,-) Je fajn že jsi doma jen fakt odpočívej. Jsi ještě na kraji těhu tak ať se něco nepodcení!! tu dlouhou cestu bych ale i potom zvážila...těch 500km je přece jenom docela dálka :-/ ale jsem ráda, že miminka se obě drží a krvácení že přestalo. ať brzy přestane i to špinění ,-) Jinak já zacpu teda taky hodně měla..teĎ ke konci těhu je to už lepší.. ale taky mi poradili jen švestky v jakékoliv podobě - kromě tekoucí 😀D - a mě teda pomáhají i musli a bílé jogurty...a na konci léta mošt to bylo zaručený .-D

koksi
16. pro 2012

@evikj33 jéé a kdy váš malej slaví narozky?? že by byl stejně narozenej jak já?? 😀 jinak mě včera bylo taky pěkně příšerně.... měla jsem silnej tlak na konečník, v podbřišku mě píchalo, mimina sebou hrozně mlela, bylo mi celý den na zvracení....prostě stav který jsem během těhu ještě neměla a už chyběly jen kontrakce a řekla bych si že se něco blíží.... tak jsem taky jen ležela, děti holt se musely obhospodařit sami ..... večer mě to pak už přešlo a dnes jsem taky fit tak bůh ví co to bylo.... ale docela jsem měla nahnáno že bych už jela rodit.... ikdyž...možná nic nenormálního když mi dr.už říká že se to jedno už pěkně nastavilo do polohy na rození. Jdu na KO v pátek a hrozně se těším..resp.jsem zvědavá jak to vypadá , a snad do konce roku mimča zůstanou kde mají......
Jinak jsem v archivu CT shledla dokument "tak, maminko mate čtyřčata..." a musím říct že po shlédnutí mě to uklidnilo natolik že dvojčata jsou ještě brnkačka 😀 ty čtyři..to už byl fakt mazec 😀

adriene
16. pro 2012

@gyty Hematom se může vstřebat, či postupně odloučit (odkrvácet)... těžko říct, jak to bude u Tebe. S tou cestou ale mají holky pravdu... to bych asi vážně neriskovala! Vím, že je to pro Tebe asi důležité, nicméně bych měla strach 😒 Snaž se co nejvíce ležet... 😉

adriene
16. pro 2012

@gyty Zácpu je třeba určitě řešit, hlavně to nenechat dojít k "těžkému" tlačení... takže rozhodně něco z neškodných léků, jako je Lactulosa (duphalac) - koupíš v lékárně a pak i z těch potravinových: kompot švestek, celozrnné pečivo, vláknina... 😉

evikj33
17. pro 2012

@koksi Malej se narodil 21.12.2006 ale slavíme to o tejden dřív protože toho 21.12. ma strejda 55 a jdem k nim,tak at to vše stihnem a 19.12. má narozky ještě bratránek pak další narozky máme 30.12 a pak v lednu je to taky našlapané ale nej.termín nám dali bratranci jsou dvojčata a narodili se 15.1. 😀 Jinak je to trošku lepší,ale mám pocit že se malá posunula víc do pánve,celkem cítím spodek-tak si myslím že už se štelují.Hlavně at počkají alespon do toho 3.1.než pujdem na poradnu do Porodky,pak už je mně to fuk. Ty se taky opatruj každej tt je +pro prdelky hlavně pro plíce 😉 Jinak mně ted spíše naopak prohání,alůe je fakt že dost piju a jím hodně ovoce-jablka,banán,mandarinky....

gyty
17. pro 2012

@evikj33
@koksi
@adriene
ahojky
no ja musela dost daleko od svyho gynekologa prave kvuli klidovymu rezimu...manza zas nema tolik casu aby me obletoval a do toho naseho malyho tak sem na kriticky chvile odjela k rodine ale v tom je kamen urazu jak na kontroly ke svymu gyn kdyz je 150km daleko? je to risk jezdit sem a tam a tak sem tady premlouvala v nemocnici a nakonec se slitovali a ze me teda udelaj kontrolu ve ctvrtek. je to nestesti kdyz se neco takovyho stane mas lezet tak lezis ale musis lezet jinde nez kde mas svyho OG tak uvidime co mi v nemocnici reknou ve ctvrtek!jestli se aspon zmensuje ten hematom i kdyz zase kdyz porad spinim tak by se zmensovat asi mel, ne? co sem vysondovala na netu tak kdyz hematom zmizi tak pak uz je to zase ok a nic se nedeje. tak snad se zase znova neobjevi. jinak si cas kratim koukanim na netu na kocarky pro dvojcatka a vyber je teda dle myho soudu naprosto katastrofickej!!! jediny co bych snad este zkousla je emmaljunga a to vypada ze snad ani nevyrabi. nasla jsem jen fotky a bazarovy veci z minulyho roku. to nepredpokladam, ze by jeste nekdo mel. ja kocarek prodala prez bazos za 4 dny...
co vy jak ste na tom, naky doporuceni? ja premejslim, ze kdyz se maji v pripade donoseni narodit ve 40tt v cervnu tak v pul roce to bude akorat v zime. nas malej este neumel sam sedet ale do korbicky se uz nevesel a do sportaku kterej nesel uplne polozit sem ho dat nemohla protoze byl celej napul zkroucenej chudacek, tak sem slavnou trojkombinaci prodala a koupila jinej kocar 😖 , co vy? naky tipy? at se zabavim pri tom lezeni? vim ze je este hrooooozne brzo a nemam jaksi do ceho pichnout ...
jinak du zkusit ty svestky!!! tu laktulosu ta nic nedela? nebo je to taky navykovy?
no to byl zase roman!

adriene
17. pro 2012

@gyty Jen se rozepis, to je dobre! Alespon ti to bude rychleji utikat 😉
Cekas jednovajky? Jestli jo, tak s 40. tydnem porodu moc nepocitej 🙂 Spis tak 36.
jinak my nakonec koupili kocar od teutonie a to model teutonia team cosmo, sehnali jsme starsi za 11 000. Lze ho mit jako sportovni verzi, ale i od narozeni, mame k nemu i vlozne tasky.
Lactulosa neni navykova, nastesti 😉

valkat
17. pro 2012

Ahoj holky,to bude zase nových dvojčátek......mám doma páreček 10.měsíců,někdy je to na zabití ale neměnila bych.....
budu na jaře prodávat kočárek..Tako jumper duo+fusaky jarní-podzimní a zimní...kdybyste některá sháněly,klidně pošlu foto.....je šedo-limetkové barvy...... 🙂

gyty
17. pro 2012

@adriene ne jsou dvojvajecny...to muze vydrzet nebo taky asi ne? u dr sem se ptala ale moc mi nerekla pry to bude tak jak to bude ze s tim nic neudelam...takze nevim!
na ten sem taky vcera koukala pride mi podobnej ale musim rict ze sou to teda ceny za ty kocary!
jak je to s tema taskama, jsou vetsi nez korbicky? ja mela u malyho korbicku a to teda byla korbicka a doslovne fakt se tam hodne brzo nevesel. nastesti se narodil v zime tak to bylo ok ale kdyby to bylo obracene tak by to neslo. problem akorat s tim sportakem ze to neslo uplne sklopit jinak by to slo.

evikj33
17. pro 2012

@gyty Tak já se taky neuměla nějak rozozhodnout-hlavně ta cena se mně zdála uhozena.Hodně chválej EW ale ten i bazošovej stál přez 10 nakonec jsme sehnali Herqules twin raptor (nebo tak nějak)z bazárku+ jsme kněmu dostali vajčka za super cenu-nepasují na korbu,ale to neva já stím stejně do obchodu nepojedu.a má vložné tašky a velká kola-což je unás celkem nutnost,bydlíme na vesnici bez chodníku a máme kamenitou příjezdovku.Potom až budou prckové sedět budu koukat po nějakém kvalitním golfáči s nánožníkem a ten starší necháme na doma.Hlavně se dívej na rozměr aby jsi prošla dveřma já mam 80cm šířku vrchu+kola projdem 90kama dveřma,mně se ještě zamlouval Tako duo jumper ale ten je širokej a právě sním se do 90futer nevejdeš.Jo kočárky pro dvojky jsou oříšek a hlavně pokud jde o ceny novejch.

adriene
17. pro 2012

@gyty Ja prave z tech kocaru moc nadsena nebyla... nic moc a jeste drahe 😒 Mela jsem ale par pozadavku, a to aby mel vetsi kola do terenu, snadno ovladatelny, sire do 80cm, rucni brzdu, nechtela jsem korbicky za sebou a preferovala jsem tmavou barvu. Tak proto nakonec teutonii... ty vlozne tasky jsou vcelku prostorne, rikaji, ze je v nem vice mista, nez v jinem kocaru pro dvojcata... tak uvidime. No a da se polozit uplne do lehu, ci naopak do sedu. Navic kazda sedacka je polohovatelna zvlast.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru