Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lucy82
27. led 2010

Ahojky, Miradko dětičky jsou kouzelný, nádhera 🙂

Lito a ty máš manžela američana? Nebo proč se stěhujete do USA? Ty se máš 🙂 A kam se přesně stěhujete? Nejradši bych taky někam vypadla, někam do teplíčka, už mě tahle zima dost leze krkem 🙄

Já mám manžela truhláře, takže mi udělal komody do děcáku a na tom mám přebalovák 🙂Akorát blbý poličky my už dělá půl roku, holomek jeden 😖

Holky jedna otázečka! Sofinka mi bojkotuje prso, v noci nebo k ránu to pije hezky, ale jak se víc probudí je konec, přisaje se a hned zase odsaje, dneska jsem ji odpoledne kvůli tomu dala odstříkané mléko z večera, a vypila 160ml. Takže lad má jen nechápu proč se nepřisaje a nesaje ☹ No takže je převážnou část dne na UM, protože odsávat přes den bych nezvládla. Jenže mi kaká co tři dny, a dneska chudák tak řvala když tlačila že mi ji bylo líto, vykakala se do plínky a řvala, tak jsem pod ni dala přeb. podložku a musela jí skrčit nožičky a pomoct jí tlačit 😢Měla to strašně tuhý, kašovitý, vůbec ji to nešlo ven (omlouvám se za popis) ale prosím prosím kdo jste na UM jaký máte kakání a jak ji pomoc aby to měla řidší? čaj ani vodu nechce vyplivuje to 😒

petulka26
27. led 2010
hanula83
27. led 2010

Lucy, no tohle přesně má naše Anička, kdybych jí nedávala heřmánkovej čaj, tak nevím nevím, to by asi pořád chuděrka kňučela a nešlo by jí to... Doktorka mi poradila, ať místo vody, kterou používám na UM prostě udělám čaj. Jak se to pak smíchá s tím UM, tak to ani nepozná a efekt je téměř zaručenej...

petulka26
27. led 2010

Lucy, my jsme na umělku od začátku druhého měsíce a s kakáním to máme tak že oba kakají tak ob den, ale nemají s tím žádné potíže. Zkus jí třeba dát nahřátou plínku na bříško, prý to pomáhá.

lucy82
27. led 2010

Hani jako že udělat UM a dát do toho ještě čajík? No já do ní dneska snažila dostat pár lžiček čaje a nic, prská to ven, máme taky heřmánkovej. Z flašky to nechce vůbec ☹

Peti ona má spíš problém to vytlačit 😒 Jak je to hustší 😢

hanula83
27. led 2010

Lucy, prostě udělat normálně čajík, jak jsi zvyklá. A do toho čajíku přimíchat normálně počet odměrek na mléko, jak jsi zvyklá... Aňula by to jako holý čaj asi taky nevypila... Až jí budeš dělat jídlo, tak nech napřed v té vodě vyluhovat čajík a až potom přimíchej mlíko... Já jsem dneska trošku mimo, tak doufám, že se v tom vyznáš 😉

petulka26
27. led 2010

Holky, a jakej máte čajík? Já kupuju ten granko od Hami, a oba se po něm můžou zbláznit, hrozně jim to chutná.

hanula83
27. led 2010

Petul, my máme Čajík pro celkovou pohodu od Hami granulovaný, ten mají rády i holý... ale jinak na tu zácpu heřmánkový v klasických sáčcích... a na prdíky fenyklový... ten pro celkovou pohodu zahrnuje všechny naráz.

petulka26
27. led 2010

Já mám právě taky ten na celkovou pohodu, a je opravdu super. A dáváte na prdíky kapky. Já jim dávám Sab simplex a oba prdí jak o závod 😀

lita
27. led 2010

Lucy, ty jo, ty se mas, manzela truhlare! To mate vystarano 🙂 Jak ja dlouho shanela sikovneho truhlare, az ho po letech konecne nasla, ale byl to boj.
To muj manzel moc zrucny neni, ale chce se polepsit a zacit v koupelne, vrtanim do kachlicek!! Tak jsem mu rikala, ze to neni nejlepsi rozjezd, no uvidime, zda koupelna prezije jeho kutilske zacatky 😀

Presne tak, manzel je American a uz je tady pres 10 let, takze se chce vratit. Navic mu loni umrel tatinek, tak by chtel jeste nejaky cas stravit s jeho mamkou, ktera je take stara, aby si to nevycital jako u taty.
Stehovat se budeme do Kalifornie, do zalivu u San Francisca, takze asi jedna z nejlepsich variant ze Statu. Ale zase to je desna dalava, leti se tam skoro 12 hod.
Hezky to tam je, cisty vzduch, prijemne klima, zdrava strava, ale taky to tam je priserne drahe a toho se dost bojim. Navic to stehovani bude desna kovbojka, pak mesic budeme bydlet u jeho mamky (to bude taky pekne na palici, dalsi provizorium) a mezitim se nejak zaridit.
Vsude je neco, tady je zima jak v ruskym filmu, tam zase muze byt kdykoli zemetreseni nebo tam treba celou zimu proprsi a pak tam v lete zase skoro nesprchne. Navic tam u oceanu neni snih a to mi chybet bude.

Lucy, ty jsi kdysi psala, ze pouzivas Dr. Brown's lahvicky, vid. A pak jsem myslim cetla, ze jsi presla na Aventky. Tobe nevyhovovaly?

lita
27. led 2010

Petulko, dekuju za odkaz, popremyslim o tom, na co bych ji u nas v loznici mohla placnout 🙂

hanula83
27. led 2010

Peti, jo jo, taky dáváme Sabík, taky hodně prdí, při každé příležitosti 😉)... on ten čajík je totiž takovej docela chutnej, oproti těm klasickým...

lita
27. led 2010

Teda Hanulo, ten trik s tim hermankovym cajem zamaskovanym do UM si musim do budoucna zapamatovat! 🙂

hanula83
27. led 2010

Lito, no, já nevím, jestli jsem to popsala srozumitelně. Ono je to naprosto jednoduché, jen já jsem dnes jakási vyřízená 😀 ... A co ty, když se budete stěhovat, tak to zas bude smutno tobě, ne? 😕 Ale je fakt, že bych si taky dala říct 🙂

lita
27. led 2010

Holky, a tyhle kapky pouzivate? Pry jdou kombinovat s temi sab simplex. Treba by to pomohlo u vas, Lucy?
http://www.probiotickekapky.cz/

hanula83
27. led 2010

Já s těmito kapkami nemám vůbec žádné zkušenosti, ale myslím, že je zkoušela Kocule, jestli se nepletu... ale už si nepamatuju, jestli byly dobré nebo špatné.

lucy82
27. led 2010

Lito, my měly lahvičky Chicco a nakonec jsme přešly na Aventky, ale o těch Dr. Brown's lahvičkách taky někdo psal že jsou dobrý 🙂
Jéé to se máte, já mám v Los Angeles tátu takže mu zrovinka závidím to jejich krásný počasí, i když tam ted měly docela slušný záplavy.

Hani děěkuji pochopila jsem to a to by mě teda vůbec nenapadlo, a to dáváš Aničce v každé dávce, nebo jen třeba jednou denně?
A ten čajík na dobrou pohodu ještě koupím, máme doma fenyklový a heřmánkový a nechtějí potvory ani jeden 😝

beruska5
27. led 2010

hanulo já je zatím koupu ve vaničce ale už je to tak,tak.. taky hodne kopou a cákaj vodu ven,ale máme blbej přístup do vaně tak snád ješte vydržíme 😒

lucy Sašenka mi taky bojkotovala prso,trvalo to skoro týden,proste sem ji stále přikládala a pak se to zas upravilo 😉 mezi tím sem ji dokrmila odstříkaním ale stále skus přikládat,je to hodne na nervy když přitom furt řve a řvě ale zas bude fajn 🙂
mlíko mi cez den nejde odsávat,ja to odsávam až večer kolem 23h to už jde fajn
na to kadení -mi teda sme plně na MM ale když je problém že neco blbí sním a se nemůžou vykadit tak dám kapky babycalm a to se pak hezky vykadí a je to i měkí 😉

lita
27. led 2010

Hani, prave ze jsi to napsala perfektne a polopaticky, tudiz si to snad zapamatuju a ve spravny moment pouziju 🙂
Stehovat se budeme nejspise v listopadu, kdy by laseckam uz mohlo byt pul roku. Smutno mi bude, asi si to jeste neumim poradne predstavit, myslim hlavne citove. Ale existuje Skype a modry konik 😉 Takze tu pak casto budete citat moje emocni vylevy a stesky 🙂
Nastesti se stehujeme do hezke oblasti, manzelovu rodinu znam a mam rada (ale to je jednoduche, kdyz je za oceanem a vidame je jen o dovolene), navic tam ma manzel opravdu fajn kamarady a ti maji fajn manzelky, ktere me uz vzaly do party 🙂 A vsichni tam uz maji deti, kdezto tady je to mezi nasimi znamymi spise naopak.

hanula83
27. led 2010

Lucy, já myslím, že ten čaj pro celkovou pohodu je dobrej, určitě bude holkám chutnat. Taky je dražší, stojí kolem 90 Kč... Ten heřmánkovej čaj dávám každy druhy jídlo, jedno normál, jedno čaj... Ale pokud to má Sofinka moooc tuhé, tak bych jí to ze začátku zkusila dát do každyho jídla. Myslím, že ublížit to nemůže. Jak se vždycky vykaká, tak jí to zas třeba půl dne nedám vůbec a až zas potom ob jedno jídlo...

lita
27. led 2010

Lucy, takze mas taky cast rodiny ve Statech, to si jiste nechas posilat roztomile oblecky, vid 🙂
Ale v L.A. je obvykle vic teplo nez v S.F., v lete tam ta mlha dokaze nekdy vykouzlit hodne nizke teploty.

Tak to s tema Dr. Brown's asi byla Kocule.
Kocule, je tomu tak, pouzivala jsi ci pouzivas ty lahvicky? Me by zajimalo, zda se opravdu osvedcily, protoze jsem na ne na Amazonu cetla jen samou chvalu.

hanula83
27. led 2010

Beru, já právě už nevím co s nima, jak se odkopávají a odrážejí od té jedné strany, tak by si ty hlavičky úplně obouchaly...

Lito, tak snad to jednou využiješ 😉 , ale jinak ti přeju, abys to nepotřebovala. Zácpa u dětí je fakt něco 😔 ... tak to si určitě polepšíš, vždycky jsou lepší známí, se kterýma máš společné problémy. Já taky zjistila, že s holkama, co ještě děti nemají, si toho už nemám tolik co říct...

hanula83
27. led 2010

Holky, ještě k těm lahvičkám... my máme Avent a holky jsou s nima spokojené, ale nejvíc asi tatínek (nemusí hledat dírku na dudlíku) 🙂)... ale jednu věc mi poslední dobou dělají a já u toho šílím - tečou... nevím, jestli s nima dělám něco, co se nemá, ale prostě z nich mléko vytéká...

lucy82
27. led 2010

Hani zítra to zkusím, jsi zlatá, to by mě fakt nenapadlo to udělat takto, tak uvidíme, a čajík taky koupím a snad jim bude chutnat.

Berusko já před tebou fakt smekám tři děti a ještě kojíš, fakt jsi jednička 😉 Já jsem bohužel nervák, takže sice přikládám, ale po 5 zavztekání a poté co mi vždycky jak se odtrhne málem urve bradavku to vzdávám a jdu udělat UM 😨 Bohužel to už trvá víc než týden, nějaký den pije hezky a z toho zase další dny se odtrhává, tak nechápu. Nelinka pije hezky, někdy má taky svoje dny, ale ta je převážně kojená a na noc ji dávám UM abych se vyspala, a nevstávaly tak brzy, to UM je víc zasytí. No dneska navečer mi vypila 200ml 😲

hanula83
27. led 2010

Teď se koukám na telku a Ilona Csáková má taky Avent... 😀

hanula83
27. led 2010

Lucy, snad vám to pomůže, to bych byla ráda 😉

Holky, jste jedničky obě dvě, že kojíte, já bych už dávno přišla o nervy...

lucy82
27. led 2010

Lito no pár oblečku mi poslal, ale teď přes léto kvůi krizi přišly o práci, takže bohužel měl tak tak na nájem, navíc ještě k tomu dostal zrovna když jsem byla v porodnici slabej infakrt takže teď jdou všechny pěníze na léky 😖 No to je ten americký způsob života, ale teď mi pošle nějaký blbinky pro holky, jako hrací věcičky atd. A pár oblečků taky, už se těším 🙂

Hani taky mi někdy tečou ale jen někdy, nevím co s nima dělám špatně, ale když to znova otevřu a pak znova zašroubuju tak už je to dobrý, my právě měly nějaký flaštičky od tády z uSA a ty jsou fakkkkt super, mají šroubování i ze spodu a tam mají tři pidi dírky, nechápu na co, no a samo že to teče ze spod. Trošku jsem ty jejich flaštičky nepochopila 😒

lucy82
27. led 2010

holky něco na odreagování 😀 😀

Jak zaujmout souseda v letadle (8 kroku):

1. vyndej si z tašky svůj notebook
2. pomalu a klidně ho otevři
3. zapni ho
4. ujisti se, ze se ten blbeček diva na tvůj monitor
5. zapni svůj oblíbeny vyhledávač
6. zavři oči a zvedni hlavu směrem k nebi
7. hluboce se nadechni a přejdi k tomuhle odkazu:
http://www.thecleverest.com/countdown.swf. sleduj obličej svého souseda.

hanula83
27. led 2010

Lucy, tak mi přijde, že to vždycky blbě zašroubím, ale když se o to opakovaně (v klidu) pokouším znova, tak to třeba stejně teče dál... Já mám celkem 4 kousky, takže to většinou pak přeliju do jiné a ta už je najednou v pohodě. Možná je to taky tím, že je ještě od minulého krmení mokrá a ta voda to nějak pak špatně utěsní... nevím..

hanula83
27. led 2010

Lucy, já tam mám ERROR... stránky se otevřou, ale asi ten obrázek nebo co tam má být už se neotevře...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru