Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

hanula83
4. bře 2010

No a vem si, že bys to teď měla dvakrát... aspoň něco teda ty pojišťovny proplácí... My právě byly teď posledně i na pneumokokovi - Prevenar a zároveň hexu.

ivaajirka
4. bře 2010

Naše sěti mají všechny stejnou skupinu krevní po tatínovi takže je nezapře:o)) a po mě nikdo:o(( mají všichni 0+ a já A-

kocule
4. bře 2010

Ivuško, drž se! Když bude nejhůř napiš, aby ses z toho nezláznila. 😉

Sarri, my máme ke kočárku nánožníky, vlastně takový vyteplený pytel, do kterého se dítě dá (asi to máme všechny, viďte). Normálně mám nastavené totál naležato, malí jsou v zimních kombinézách (super věc, oblíkačka za chvilku, ale i tak je řev 😀), do těch je dávám jen v body a dupačkách a včera bylli docela málem spocení. Pak je ještě lupnu do zimních zavinovaček Emitex a dám do toho nánožníku a připnu je normálně popruhama. To teda ještě musím vyzkoušet, jestli to vůbec půjde, ale vypadá to, že jo. Vozíte někdo jinak? Nebo jak? 😀 😀 😀

hanula83
4. bře 2010

Ivi, tak to u nás to samé... Já mám B mínus a manžel B plus... a holky obě B plus...

ivaajirka
4. bře 2010

Jo jo a nechala si ten novější Prevenar tu 13??je to proti víc druhům.

kocule
4. bře 2010

Holky, žloutenka B je už v hexe. My máme rotaviry, budu dávat časem pneumokoka, až budou větší a asi i menignokoka. Klíšťata máme s manžou taky, válí se mi pořád po trávě. 😀 😀 😀

U nás taky vyhrál tatínek. Jak to ti chlapi dělají? 😀 😀 Ale s RH jsem u Toma zvítězila já!!! 😀 😀

ivaajirka
4. bře 2010

Jo jo kocule dnes už je lépe,ale včera jak jem viděla tu pohromu tak jsem myslela fakt,že to už neustojím jako 😕 a to je ta samá sousedka co mi věčně klepe koberce do postýlek když větrám 😠

hanula83
4. bře 2010

Kocu, tak nám holky zatím jen leží (tobě už asi trošku sedí, když je poutáš, ne?)... Já klasicky oblíknu, dám kabátky a do Emitexů... a celé takhle do vložných tašek, které se dají celé zapnout na zip, takže je to jakoby místo fusaku... a na to deku a na to nánožník... Máme jednu velkou korbičku.

ivaajirka
4. bře 2010

my taky jen ležíme v korbičkách 😉 ale mám radost kluci krásně pasou teda,ale Jiřík byl ještě šikovnější snad neudem cvičit vojtovku 😒
Jinak u nás s krví zvítězl tatínek,ale podoby jsou do naší rodiny 😀 Jiřík a Ivánek to je jedno dítě jsou úplně stejný jako nemusím snad ani Ivoška fotit 😀 je to celej Jiřík a Zdenda teda zatím vím po kom je:o))

kocule
4. bře 2010

Tak to je síla! Já bych jí dala. 😀 Ale hádej se pořád se sousedy, viď. 😒

Hani, Toma se normálně chytá za okraje postýlky a zvedá se do sedu. Docela drsně, musíme postýlku snížit, aby ho nenapadla nějaká alotria. 😀 Adul zatím ne. Ale kočárek je do lehu. Já ho s originál taškama nekupovala, mám dvoje doma, jenže ve sklepě, tak mi je musí manža donést a vyprat je. Takže dneska jedeme s popruhama, ale jestli se to osvědčí, tak na tašky prdím. 😀 Ležet budou na rovno, tak je to asi jedno. Spíš kvůli té zimě. 😝

hanula83
4. bře 2010

Ivi, já nevím, který mi dala Prevenar, příště se zeptám, vůbec jsem nevěděla, že je nějaký novější...

Kocu, rotaviry chci taky, to doktorka zatím nenabídla. Řekla jsem jí, ať mi nabízí všechna očkování, protože o tom nemám sama přehled.. To RH, to je jako jen jestli je negativní nebo pozitivní, ne? Já jsem i docela ráda, že holky mají B plus po tatínkovi a ne mínus po mě, protože to vlastně kapičku komplikuje těhotenství a následně po porodu jsem si musela kontrolovat, jestli mi píchly protilátky, když holky měly to jiné RH.

ivaajirka
4. bře 2010

Já Jiříka taky vozila v chicco golfkh už od 5.měsíce 😉 byla teda mírná zima.
Jo jo kocul a to manža už tam několikrát byl on je výbušnej no voják vid:o))ještě,že tu není ten by jim dal 😠

kocule
4. bře 2010

Popruhy se provlečou nánožníkem, musím si to vyzkoušet. 😖

ivaajirka
4. bře 2010

hanula ted právě je Prevenar 13 je takhrazený všudeho propagují v mamince atp časopisech a snad,když začneš Prevenarem nevadí to a můžeš dokončit Prevenarem 13.Ještě je Synflorix na pneumokoka ten je taky prý dobrý.

kocule
4. bře 2010

Hani, rotaviry se musí první dávka do 16 týdnů a druhá tuším do půl roku věku. Jinak ti je už nenaočkují. 😝 Proto taky máme posunutou i tu hexu, abychom to stihli. Zeptej se na to.

Já jdu za 14 dní na kontrolu právě na ty protilátky, jeslti je to OK, nebo mi budou ještě něco dávat. 😝 😝

Ivi, já taky na sousedku lítala s koupelkou, pořád nám tekla voda po zdi. Až si nechala udělat novou, tak je konečně klid. 😎

ivaajirka
4. bře 2010

Jo jo u nás to kocul taky je na denním pořdku jako,ale ted jí prý vytekla jen jedna pračka kráva 😖

ivaajirka
4. bře 2010

My máme posunuté očkování díky neštovicím 😠 ale rotaviry asi dávat nebudem

kocule
4. bře 2010

Jí tekla pračka pořád, měla asi blbou hadici, jenže jí to teklo pod lino a nebylo to vidět. 😠 Až to celé rozbili, tak to viděli a byla se mi omluvit. 😅 Teď zas teče někomu u nás na WC stupačka, ach jooo. 😠

ivaajirka
4. bře 2010

tak jsem dojedla po Jiříkovi jablko tak jsem zvědavá co kluci na to 😲

ivaajirka
4. bře 2010

Jo jo právě taky to bylo pořád ze stoupačky a ted tahle pohorma měla jsem to až v kuchyni nní nad baráček my jsme oba z baráku s manžou a tady v panelák si nemůžem nějak stále zvyknout

hanula83
4. bře 2010

Ivi, ano já právě myslela i na ten Synflorix, ale naše doktorka dává Prevenar... měly jsme to hrazené, takže to asi byl ten nový, ona je taková průkopnice ta naše doktorka, tak předpokládám, že dává ty nejnovější věci...

Kocu, a proti čemu to přesně je vlastně ty Rotaviry? Já teda v tomhle nejsem vůbec informovaná, sakra. Já jen vím, že to dávala kámoška, je to proti chřipkovým onemocněním? To bychom musely hned, jelikož 16 týdnů už budou mít...

ivaajirka
4. bře 2010

|Je to proti průjmovým onemocněním tuším hanul.já mám také skvělou doktorku slouží i na orodnici a pohotovosti je super 😉

ivaajirka
4. bře 2010

Ona dokonce byla i u mého porodu 😀 manža jí to volal a ona přijela se na kluky podívat 😅

kocule
4. bře 2010

Hani, rotaviry jsou bacily, které vyvolávají těžké průjmy. Mamka si je taky prošla jako batole, kdy s prominutím, olízla hovišo od psa a měla je. Průjmy jako kráva několik dní, tekla z ní jen voda a mimina dost trpí dehydratací, páč jim nevysvětlíš, že musí hodně pít. Kamošky malé skončilo na JIP ve špitále právě pro celkovou dehydrataci organismu. ☹ Blbý je, že to hodně děcka chytají ve školičkách a nedá se to léčit. Musí se to vydržet, až se s tím organismus popere. 😠 Tchánovci mají pesana a navíc nikdy nevím, co mi kde olíznou na jejich zahradě, třeba počurá kočka kamínek, dají ho do pusy a je vymalováno. ☹ Proto jsme nechali očkovat, ale rozbij si prasátko, je to pěkně mastný. 😠 😠 😠 Prý rotaviry prodělá až 95 % dětí, toť statiska. Někteří jsou relativně v pohodě, jiné s tím bojují. ☹

beruska5
4. bře 2010

kocule díki za tip na krém,dej pak vedet jestli to zabírá
sarri mi ješte uši nepíchali,Saška měla velkou a dlouhou reakci na TBC tak nám to zatím nedoporučili pro jistotu,tak do léta je dáme.Naše detská lékařka naušnice nastreluje i píchá tak nevím co je lepší asi dáme nastrelit

hanula83
4. bře 2010

Holky, tak to já myslela, že ty rotaviry jsou jen proti nějakým chřipkám nebo tak... No naši taky mají psa, a bráchové taky... a samozřejmě zahradu, kde se dá olíznout ledacos... Tak to se asi rychle doktorky zeptám...

ivaajirka
4. bře 2010

Já vám můžu říct,že náš Jiřík je teda velké čunče a tuk tuk zatím žádný problém teda za něj hlavně žádné očkování nebylo.
Holky co dnes vaříte?

kocule
4. bře 2010

Hani, dávali to i na Nově, i když to jsou hurá zprávy 😀, jenže člověk nikdy neví. 😝 Snad to nebudeme potřebovat, jak píše Ivuška. 😀

Ivi, já nevařím. 😀 Vaří jídelna, manža mi obědy vozí. 😀 😀 To jsem lenoch, coooo, jenže mě se fakt nechce, radši chrním. 😎

hanula83
4. bře 2010

Ivi, já jsem dnes taky lenoch, protože jsem u našich a vaří mamča 🙂... a to bude jistě něco dobrého 😉

ivaajirka
4. bře 2010

Holky já jsem taky většinou lenoch,ale dnes postě musím vařit 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru