Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

hanula83
19. srp 2010

@frodo78 Tak já jsem (dle doktora) měla bezproblémový průběh těhotenství. Já sama bych to taky ohodnotila docela dobře, teda co se týče dětí. Co se týče mě, tak to byl někdy děs. Tak do pátého měsíce těžké nevolnosti, pak dobré, no a ke konci obtíže spojené s břichem. Nejhorší pro mě asi bylo to, že jsem se občas nemohla pořádně nadechnout. A jednou se mi v noci (pár dní před porodem) stalo, že jsem se vzbudila a nemohla popadnout dech. No hrůza... Samozřejmě ležet jsem nijak nemohla, na zádech to nešlo, ke konci už ani ne boku. Nohy i ruce nateklé jak balony... ale to je klasika. Doktoři by mě asi nechali trpět ještě o něco dýl, ale tak nějak jsem je uprosila. Byla jsem srababa 😅 😅

basina
19. srp 2010

Tak holky, už mám v sobě injekci, 2 prášky a jdu naspat, co jde. Moc díky za přání, hlavně, aby byli zdraví. Určitě nějakou zprávu pošlu, až to půjde. A @frodo78, kdybys měla chuť se juknout na mimča, tak třebas tam toho 26.8. ještě budu ... myslím, že s Kvidem a Julii tam jiná mamina nebude.... 🙂) Ahoj, Bara

lita
19. srp 2010

@basina - drzim palecky, at se poradne vyspis, zitra jde vse hladce, moc te to neboli a hlavne, at jsou deticky zdrave a ty se rychle oklepes 😉

@hanula83 - jaka srababa, prosim te. Kazda v tom tt, do ktereho jsi holcicky zdarne doklokanila, je hrdinka, at uz ladne skace nebo opocene funi 😉 😀

frodo78
20. srp 2010

@basina Ahoj Báro, tak už Tě nestíhám - včera jsme do večíra dělali na baráku a pak mi manža zasedl net a měla jsem do půlnoci smůlu 😠 😠 A pak jsem usnaula. Každopádně na Tebe stále moc myslím, držím pěsti všechny co mám, přeji hodně moc zdraví, štěstí a ať to celé zvládneš Ty i miminka a ať jste všichni šťastní (což určitě budete 😀 ) a ať jsi rychle fit a vše je bez komplikací. Jinak moc ráda se přijdu podívat. Jdu k Apolináři už v úterý 24.8. na ten ultrazvuk, tak se zkusím poptat, zda by mě za Tebou pustili a kdyby ne v to úterý, tak se zkusím vnutit ve čtvrtek po poradně (26.8.). Kdyžtak posílám svůj telefon - kdybys něco potřebovala koupit nebo obstarat, tak se ozvi (nebo někdo z rodiny). Hodně štěstí, jsem z toho nervozní, jako bych rodila dnes já 😅 😅 😅 Iveta

frodo78
20. srp 2010

@hanula83 Jo srababa - to určitě. Taková pěkná miminka 😅 😅 a tak pěkně donošená - to je sen (myslím) většiny nastávajících mamin! Máš můj neskonalý obdiv!

hanula83
20. srp 2010

@lita
@frodo78 Holky, tak ten obdiv je asi spíš našim holkám, ony jsou (většinou) takovy pohodářky dodnes. Já opravdu v tu dobu nevypadala, že bych měla dostat metál. V porodce jsem byla už dopředu a paní, co tam se mnou byly na pokoji, si musely teda užívat. Neustále jsem skuhrala a nadávala 😀 😀

Dnes myslím na Basi o sto šest, konečně to bude mít za sebou 🙂

betina
20. srp 2010

@hanula83 tak jsem nevěděla, co s tím dýcháním mám a ty jsi mě to objasnila, respektive nejsem v tom sama, já už se bála, že to není normální, kažopdádně je to teda hnus. na mě to občas taky přijde, ale zjistila jsem, že to má u mě přímou spojistost s pálením žáhy, to se pak nevá vydržet, tak začnu chodit a snažit se rozdýchávat....
Basinko.....moc na tebe myslíme.

tak MM je tedka chudák celej špatnej, jak nám řekli, že by to šlo přirozeně (což já bych chtěla), tak se MM začal bát, včera říkal, že si myslel, že mu dají kluky u výdajového okýnka 😀 (tak je to v Brně, vedle operačního sálu čeká sestra s doktorkou za takovým okýnkem a miminka si převezmou), ted se chudák začíná bát ☹

hanula83
20. srp 2010

@betina Jo, já taky spoustu věcí nevěděla a říkala jsem si, jestli je to tak normální. Dokonce mi i přeskakovalo srdce - to myslím vážně. Prostě jakoby to občas nemohlo udejchat a muselo se hodně snažit přepumpovat krev... Ale po porodu to skončilo, takže to asi fakt bylo normální...

kaficko
20. srp 2010

ahoj holky,chtela jsem se vas zeptat na radu ohledne spani miminek.Myslite,ze je nejaky rozdil mezi spanim miminka v takovem tom proutenem kosi nebo normalne v postylce. Nekde jsem slysela,ze pri spani v kosi je vetsi riziko syndromu nahleho umrti - bohuzel uz si nepamatuji proc.Jak to mate vy?My mame dost maly byt a doma 2kose,ktere z duvodu mista jsou mnohem nenarocnejsi a navic uz bychom je nemuseli kupovat.Samozrejme vim,ze kos je mensi a miminko v nem je treba jen do 3/4roku,pak bychom samozrejme poridili postylky,budem se stehovat do vetsiho.dekujji predem za vase rady a tipy.Jinak ja porad lezim kvuli tomu cipku a doufam,ze se to trosku zlepsi,v ut jdu na kontrolu a budu vedet vic.

kaficko
20. srp 2010

A jeste mam 1dotaz 😀 mozna se to tady uz resilo.Tyka se to pohybu miminek.Ja mam miminka asi hlavickou dolu(aspon pred asi mesicem to tak bylo) a na leve strane citim porad,ze se jedna holcicka mele a kope,i bricho je na teto strane jakoby vys.Kdezto nalevo,kde by udajne mela byt druha holcicka citim pohyby vyimecne.Nevim,jestli je jakoby vic v panvi zalezla.Nechci plasit,mam to tak hodne casto,spis se chci zeptat,jestli jste treba 1miminko citily mnohem vic a 2.skoro vubec.Muze to souviset s polohou placenty treba a s jejich natocenim.Presto mam trochu obavy 😢

betina
20. srp 2010

@kaficko myslím, že už se to tady řešilo, ale každopádně myslím to tak mají všechny maminky s dvojčátkama, že jedno je aktivnější a druhé mín, já to tak tedy mám a dokonce jsem to měla tak, že jsem dva dny to jedno necítila, ale to jsem teda letěla na gyndu a miminku bylo otočené víc k mojí páteři, tudíž jsem ty kopanečky nemohla cítit, ale dr.říkala, že v přáípadě jakýchkoliv pochyboností dojít, takže jakmile by se situace opakovala, tak letím znova. ale u mě mrnousci bud zlobí a kopu zároven anebo na střídačku a ted jou teda akitvní snad pořád, fakt nechápu, kdy spí... ☹

fiallinka
20. srp 2010

@kaficko teda s tím košem jsem to nikdy neslyšela a to jsem o sids četla dost... sama jsem litovala, že jsem koše neměla a teď bych si ho asi koupila... jediný důvod může být, když máš ten koš vypolstrovaný, obložený blbostma a děcko tam zastlané 🙂, nebo příliš malý... tam by hrozilo udušení nebo přehřátí, ale jinak fakt nevím.... ale pozor na různé rozměry košů, když koupíš malý, děcko ti tam nevydrží dlouho..

a jinak abych pravdu řekla, cítila jsem pohyby dost a stejně jsem vlastně nepoznala, které mimčo je které - i když jsem si myslela, že to vím, tak pak na ultrazvuku to bylo jinak, takže je docela možné, že tě kopou obě stejně, ale ty to nepoznáš... navíc když mně O. umřel a celý den a noc nekopal, nepoznala jsem to vůbec...Juri kopal za dva... pokud máš pochybnosti, naklusej do nemocnice, nech si změřit průtoky, dušička bude v peří 🙂 a bude klid...

lita
20. srp 2010

@kaficko - v tech kosich nemuze moc cirkulovat vzduch, jsou uzavrene ze vsech stran a take je v nich vetsi teplo. To same plati pro postylky a mantinely - nemely by byt mantinely ze vsech stran, jen castecne. Navic v tech kosich se zrejme miminko muze primacknout na polstrovanou stranu kvuli malo mista. Ale treba nas Tobik casto spinkal nosankem namacknuty na mantinelu a udychal to. Ted uz spise rotuji po postylce.
SIDS prevence ma byt dostatek cerstveho vzduchu a zamezit prehrati miminka, napr.nepouzivat moc dek. Ale my jako nedonosenatka treba museli byt hodne zachumlani.
Nikdo zatim nezjistil presnou pricinu SIDS, tudiz je to vse spise statistika.

Ad pohyby - jedno mimi muze prekryvat druhe, tak ho muzes citit mene. U me se take projevoval vice jeden, ale toho druheho jsem stale citila, i kdyz mene. Pokud mas pochyby, urcite to konzultuj s doktorem.

fiallinka
20. srp 2010

@lita já bych ale taky řekla, že záleží na koši a na "vybavení", pokud ho máš dost veliký a ty kraje zakryté jen látkou, ne postrováním, tak by to mělo být ok, ne? Přesně z těch důvodů, které píšeš, bych řekla, že by problém být mohl, ale tyhle opatření by tomu měly zabránit (prostě bych to polstrování dokola sundala, pokud tam je, nakonec jsem i u postýlky sundávala mantinely... )

jitakl
20. srp 2010

Ahojka holky
basina moc na tebe a tvé mrnousky také myslím......
Jak se všechny máte? mi dobře nic nám nechybí nic nám nepřebívá teda alespon myslím. jen už začínám mít trochu obavy dnes jsem vztoupila do 20tt a stále necítím pohyby jen sem tam něco málo je to normální? já jdu na UTZ až příští pátek tak už začínám zase jančit.... Zatím se mějte a šetřete se

lita
20. srp 2010

@fiallinka - souhlasim s tebou, urcite kdyz je velky a prodysny tak by to melo byt ok. Polstrovani rozhodne vyndat. Ale treba nasi kluci cestovali uz od narozeni (nedonosentka jsou pry pohyblivejsi, proto je tak casto musi v inkubatorech obkladat rolovanymi dekami - nas pripad) a byli neustale na storc a jak jsem psala, Tobik casto tvarickou do neceho natlacen a jemu to tak vyhovovalo, rekla bych, ze se mu tak i lepe usinalo. Stejne jsem ho vzdycky radeji popondala. Navic musime mit ty anti-refluxni kliny a ty by se nam do kosiku nevesly, takze jsem rada, ze mame postylky. Ale pravdou zustava, ze ty kose jsou nadherne 🙂

chrobacek
20. srp 2010

ahoj holky, jsem zpět z NT screeningu dětičky mají všechno v pořádku 🙂

tulanek
20. srp 2010

@chrobacek Gratuluju!!! 🙂 nadhernej pocit vid,nikdy nezapomenu,jak jsem byla rozklepana celej den a to,ze je clovek tak krasne videl,no uzasny to bylo,uzivej si krasnych dni,moooc ti to preju!!! 🙂

chrobacek
20. srp 2010

děkuju jo je to supr, že je člověk vidí, že tam fakt jsou a vypadí jak lidi 🙂 a že se melou a rozkládají ručičkama fakt dobrej pocit 🙂 a hlavně se těším, že už s tím konečně seznámíme okolí 🙂

tulanek
20. srp 2010

@chrobacek mam uplne husi kuzi 🙂 kdyz clovek vidi ty majinky clovicky,jak se hybou a fakt vypadaji jako miminka,je to zazrak 🙂 jeee,uplne s tebou citim,je to jako vcera,tak strasne rychle to nam vsem utika...uzivejte si to moc i ty prekvapeny a nevericny obliceje 😀

chrobacek
20. srp 2010

no jo holka, ale ty už to máš za pár já si to pěkně ještě budu užívat to těhotenství 🙂))

tulanek
20. srp 2010

@chrobacek
Jo jo,ja uz se ted modlim za kazdy novy tyden,aby u me holcicky vydrzely co nejdyl,tak verim,ze me vyslechnou 🙂
Ale cely obdobi i kdyz je o nervech porad,je nadherny,je to porad od nejakyho terminu k dalsimu nebo aspon ja jsem to tak mela,ale jak zacnou k tomu vsemu jeste kopanecky a pak ty megaboule,je to krasnejsi a krasnejsi 🙂 nooo,uz je chci mit bobinky doma v postylkach 🙂

chrobacek
20. srp 2010

no jo já vím ten konec je nejtěžší dobojovat to co nejdéle... já tomu budu pak muset přizpůsobit asi i práci no uvidíme ...

tulanek
20. srp 2010

@chrobacek Tyyy jo,chces chodit tak dlouho do prace?Nebo mas praci,co se da prizpusobit?Ja jsem byla od zacatku doma,pac jsem predtim delala dvanactky a celych tech 12h na nohach,tak to bych fakt nedala 😝 😵

chrobacek
20. srp 2010

no mám práci, že ji můžu dělat i částečně z domu, takže podle toho jak se v práci domluvím, ale pokud mi dr. řekne že mám zůstat doma tak pochopitelně zůstanu, ale práci mám nenáročnou sedím u PC

tulanek
20. srp 2010

Ahaa,tak to joo 🙂 ono uz za par tydnu i to sezeni neni nic moc pohodlnyho,clovek se porad ruzne vyvraci a hleda pohodlny polohy,ale jsme holky sikovny a poradime si,ze jo 😀

kaficko
20. srp 2010

@chrobacek gratuluji.Ja to znam,clovek je porad z neceho vyklepany,ale kdyz pak ty mini clovicky vidis,je to nadhera.Ja bych chtela mit utz doma a v pripade pochybnosti moct kdykoliv nakouknout,coz by bylo asi porad🙂

chrobacek
20. srp 2010

no ještě, že to s tím utz doma nejde 😀 😀 😀

tulanek
20. srp 2010

taky bych ho hned brala,ale asi bych fakt cely den nedelala nic jineho,nez ze bych prcicky pozorovala 😀

atreides
20. srp 2010

ahoj holky, dnes jsme přijeli z dovči, tak jdu hned juknout co basina 😵 😵 😵 myslela jsem na ni! Nikdo nic neví?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru