Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

berulenicka
3. zář 2010

Ahoj, ráda bych se mezi vás konečně přidala. Také čekáme dvojčátka a to po ivf. 🙂

mikii
3. zář 2010

@berulenicka Vítej u nás...

holky, já tento týden jak beru těch 8 magnézek tak křeč ještě neměla. Ale předtím to byla šílená bolest.

majka07
3. zář 2010

@berulenicka Vítám Tě a gratuluji 🙂

majka07
3. zář 2010

@mikii díky, je to zatím ok, žádná známka špinění ani krve. Beru poctivě prášky, dávám na sebe pozor.

Jinak všem přeji hezký víkend, teď se tu týden neukážu, tak se opatrujte 😉

sarri
3. zář 2010

@valmark

Křeče v lýtkách a těhotenství
Přesná příčina toho, proč mají těhotné ženy tak často křeče v lýtkách, není známa. Důvodem může být přídatná zátěž v podobě miminka, kterou svaly "nezvládají", nebo také snížené prokrvení dolních končetin při tlaku dělohy na cévy, které je zásobují. Křeče se vyskytují nejčastěji v druhém trimestru a spíše v nočních než denních hodinách.

Prevence křečí v lýtku

* pravidelný pohyb, stačí krátká procházka každý den,
* spánek na levém boku pro usnadnění oběhu krve,
* nošení bot s nízkým podpatkem,
* odpočinek se zvýšenou polohou nohou během dne,
* protažení a masáž lýtek večer před spaním,
* při delším stání přes den jsou vhodné kompresní punčochy,
* užívání potravinových doplňků po poradě s lékařem – v některých případech může proti křečím pomoci užívání hořčíku nebo sodíku. Často doporučovaný vápník nemá podle lékařských studií na výskyt křečí v lýtkách vliv.

Co dělat, když se křeče objeví

Pokud ucítíte nastupující křeč, natáhněte nohu, vystrčte patu dopředu a nárt (palce na nohou) naopak tlačte směrem k tělu. I když je tento postup nepříjemný, může zkrátit dobu trvání křeče a omezit bolest svalu na druhý den.

valmark
3. zář 2010

@sarri děkujiiiiiiiiii, absolutně vyčerpávající výpis 🙂
Dneska jsem si v práci hodila na půl hodiny nohy na stůl a odpočívala... Ještě nějakou tu procházku, masáž a bude dobře...

betina
3. zář 2010

@sarri moc děkujeme, zkusíme, snad něco pomůže, i když podle toho seznamu dělám všechno..tak zkusím ještě tu masáž lýtek večer, porotže teda dneska jsem myslela, že se ráno nerozejdu

provazek
3. zář 2010

Ahoj holky, teda mě víc než křeče v lýtkách bolí kyčle. nejvíc v noci a když se rozsedím, to je pak hrůza se rozejít. Taky vás tohle trápí někoho?

matteka
3. zář 2010

@provazek mě ty kyčle taky bolí - ale jen v noci. Ale není zatím tak hrozný - no taky mám vlastně o 10týdnů míň než ty 🙂

mikii
3. zář 2010

@sarri super za info ....

@provazek mě teda ještě strašně bolí kolena. Spím na zádech a mám pokrčené koleno a pak nemůžu chodit. Vždy jsem spala na břiše,ale už to nějak nějde 🙂

gilotek
3. zář 2010

@mikii tak na zádech bych to už nedala 🙂 tam vydržím tak minutu 😝

atreides
3. zář 2010

ahoj holky,
vítám
@berulenicka a gratuluji 😵

@betina ještě mi PA na těhucvíčku při NInušce říkala, že je dobrý tak deset minut tahem klečet (nezdá se to, ale je to dlouho) a pak si stoupnout. Posiluješ tak žíly, které se musí stáhonout, aby odvedly krev a potom roztáhnout, aby ji zase přivedly zpět.

jitakl
3. zář 2010

ahojky holky tak koukám dneska jsme u bolestí.... jo lýtka musím uznat že ty křeče jsou fakt hrozné 😒 a pak ještě celkově spaní já se převykám celý život spím na břiše a ted už to nejde nevím jak mám spát na zádech mi to nejde a na boku se musím podkládat jak blbec manžel ze mě má srandu.... 😖

@berulenicka gratuluji k 15tt těhulkování a vítám tě mezi námi

bejatka333
3. zář 2010

ahoj holky, prosím nevíte jak srazit horečku v těhotenství? ☹ -jsem úplně hotova, mám 38, škrábe mě trochu v krku ☹ bojím se o mimísky, nyní jsem ve 22 týdnu těhulkování...

tulanek
3. zář 2010

@bejatka333 Muzes jen paralen a jak je teplota pres 38,rekl mi doktor,ze mam jet na pohotovost...

betina
3. zář 2010

@bejatka333 jak píše Tulenk, jen Paralen a raději pak k doktorovi, držíme pěstičky a neboj, jen se vyležíš a bude to dobrý!!!

alsou
4. zář 2010

Táák jsem vás dočetla uf 😀

provazek mě taky bolí kyčle, když vstávám po delším sezení nebo ležení, tak mám pocit, že ty kosti vyskákaly z důlků no strašný 😀 😝 po pár krocích se to srovná 🙂

broukb máš dětičky krásně veliký já mám 33+3 A - 1830g, B - 2120g mi nemáme pořád jména to je ostuda 😖
jinak ve 31+5 byli oba dva hlavičkama dolů, tak jsem přemýšlela o normálním porodu a teď byli oba koncem pánevním 😅 Jinak já budu chodit do 36. týdne ke své doktorce a pak teprve začnu chodit do porodnice tak jsem zvědavá (jestli vydržím pohromadě) jak to bude s tím porodem 😒 U tebe se mi to zdá moc dlouho do toho 39. týdne 😵 Já to určitě tak dlouho nevydržím 😀

Jinak jsem měla dneska ráno na kalhotkách takový neprůsvitný bílý hlen 😝 a pobolívá mě v podvřišku máte to taky někdo!!!!!!

alsou
4. zář 2010

Holky zkusím dopnit tabulku

****** Č E K A T E L K Y ******

ZKA - 15. října - asi holčičky ???
ALSOU - 17. října - dvojvaječná, chlapec a holka
FRODO78 - 21. října - dvojvaječná, chlapeček a holčička
PAVCAHOLA - 23. října - kluci
BETINA - 24. října - kluci
PROVAZEK - 24. října - dvojvaječná - chlapeček a holčička
TULANEK - 25. října - holčičky
BROUKB - 27. října - chlapeček a holčička
KAFICKO - 5. listopadu - holčičky
CEPECEK - 6. listopadu - dvojvaječná - necháme se překvapit co je v bříšku
BLER - 17. listopadu
ROZARA - 17. listopadu - dvojvaječná
BEATRICE7 - 29. listopadu - dvojvaječná, ???
SARIK1 - 1. prosince - dvojvaječná - chlapeček a holčička
KANEGOO - 3. prosince - dvojvaječná - chlapeček a holčička
BUBISEK - 16. prosince - jednovaječná, ???
MATTEKA - 24. prosince - dvojvaječná - holčičky
__________________________________________________________

**** ROK 2011 ****
MIKII - 2.ledna - dvojvaječná - chlapeček a holčička
ANNAMAT9 - 6. ledna
BEJATKA - 8. ledna - dvojvaječná - chlapeček a holčička
GILOTEK - 9. ledna - dvojvaječná - chlapeček a holčička
JITAKL - 9. ledna - dvojvaječná - chlapeček a holčička
LENCA78 - 9. ledna
WERONIKA - leden -
JARA - 11. února
ATREIDES - 15. února - dvojvaječná - chlapeček a holčička
MAJKA07 - 21.února
KATHY.SKAL - 25. února - dvojvaječná
OKURKAA - 1. března - dvojvaječná
CHROBACEK - 3. března
VALMARK - březen - dvojvaječná -
BERULENICKA - 3. března - dvojvaječná -
DARMA - 9.dubna - dvojvaječná -
MONSTRI - 10. dubna -

annamat9
4. zář 2010

@alsou Ahoj ten hlen by mohla být hlenová zátka, odchází před porodem, aspoň teda myslím, zkus si o tom něco zjistit. A do tabulky můžeš u mě doplnit že jsou mimča dvojvaječná a že to jsou holky 🙂 Ještě mě napadlo, co do tabulky dopsal i odkuď jsme?

Já křeče zatím nemám, jen trpím na ty bolesti břicha, minulý víkend jsem prolítala po doktorech, byla jsem na pohotovosti, v úterý jsem byla u gyndaře a ten mě poslal na měření stahů dělohy do porodky, tak to vypadá v pohodě, mám klidový režim a 8 tbl magnézka, což už mi přijde fakt mazec. Ještě mě teď v pondělí čeká kultivace na mikrobiologii a pak by nám měli říct že je vše v pořádku. Jinak ke klidovému režimu, měla jsem hodně velký bolesti v zádech, teď mi začla malá chodit do školky a já celý den poctivě ležím (jenom v klidu uklidím a uvařím) a břicho přestalo tvrdnout a záda jsou mnohem lepší. Takže asi na tom ležení něco bude. Taky mi přišel kojící polštář a spím i ležím s ním, je možné že to taky trochu odpomohlo od bolestí, zkuste vyzkoušet, kdo máte takový problém.

alsou
4. zář 2010

Jo to já právě vím, že by to mohla být hlenová zátka 😝 Při prvním porodu mi začala takhle odcházet den před porodem 😀 😀 Proto se mi to nelíbí. 😝 😝
Ale slyšela jsem, že může pozvolna odcházet i tři týdny před porodem, nebo je to něco úplně jiného. Mám volat v pondělí k doktorce, tak se jí rovnou zeptám 😵
S tím polštářem to psala taky Basina tak to zkusím taky vyzkoušet dík. 🙂

Jinak bydliště klidně 😀

****** Č E K A T E L K Y ******

ZKA - 15. října - asi holčičky ???
ALSOU - 17. října - dvojvaječná - chlapeček a holčička PLZEŇ
FRODO78 - 21. října - dvojvaječná, chlapeček a holčička
PAVCAHOLA - 23. října - kluci
BETINA - 24. října - kluci
PROVAZEK - 24. října - dvojvaječná - chlapeček a holčička
TULANEK - 25. října - holčičky
BROUKB - 27. října - chlapeček a holčička
KAFICKO - 5. listopadu - holčičky
CEPECEK - 6. listopadu - dvojvaječná - necháme se překvapit co je v bříšku
BLER - 17. listopadu
ROZARA - 17. listopadu - dvojvaječná
BEATRICE7 - 29. listopadu - dvojvaječná, ???
SARIK1 - 1. prosince - dvojvaječná - chlapeček a holčička
KANEGOO - 3. prosince - dvojvaječná - chlapeček a holčička
BUBISEK - 16. prosince - jednovaječná, ???
MATTEKA - 24. prosince - dvojvaječná - holčičky
__________________________________________________________

**** ROK 2011 ****
MIKII - 2.ledna - dvojvaječná - chlapeček a holčička
ANNAMAT9 - 6. ledna - dvojvaječná - holčičky LIBEREC
BEJATKA - 8. ledna - dvojvaječná - chlapeček a holčička
GILOTEK - 9. ledna - dvojvaječná - chlapeček a holčička
JITAKL - 9. ledna - dvojvaječná - chlapeček a holčička
LENCA78 - 9. ledna
WERONIKA - leden -
JARA - 11. února
ATREIDES - 15. února - dvojvaječná - chlapeček a holčička
MAJKA07 - 21.února
KATHY.SKAL - 25. února - dvojvaječná
OKURKAA - 1. března - dvojvaječná
CHROBACEK - 3. března
VALMARK - březen - dvojvaječná -
BERULENICKA - 3. března - dvojvaječná -
DARMA - 9.dubna - dvojvaječná -
MONSTRI - 10. dubna -

annamat9
4. zář 2010

@alsou No taky jsem slyšela, že to může odcházet pozvolna i delší dobu před porodem, já to třeba u prvního porodu nezaregistrovala vůbec. Ale doporučila bych ti klidnější režim, ať si třeba procházkou nebo nečím nepřitížíš a nezrychlíš porod...

betina
4. zář 2010

@alsou doktorce určitě zavolej, zrovna předevčírem jsem se dívala, jak jsem na tom byl v těhu s Verunkou, našla jsem to na jedné diskuzi a holky docela jsem se divila. Tak hlenová zítka mi odešla 2.září a porod mi vyvolávali 1.října, takže oparvdu to nemusí nic znamenat, ale jistota je jistota. taky jsem měla už od 30 týdne CS6, ted mám CS0, tak jsem se divila, že vlastně mám ted s klukama neuvěřitelné štěstí, tuky tuky...taky mi dr.na poslední kontrole řekla, že pokud bude vše v pořádku nějaké vyvolávání apod..by začali řešit až v 39.týdnu, což mě překvapilo, protože jak vypadám ted, tak nevím, jak bych za těch 5 týdnů vypadala...dneska mám mamou u babičky, tak si jdu nachystat tašku do porodky sobě a klukům.

alsou
4. zář 2010

@betina co je to CS0 a taky jdu zbalit co nejvíce do porodky, ať pak nejančím 😒

betina
4. zář 2010

@alsou to je cervix score, je to soubor ukazatelů, které mají vystihnout pravděpodobnost porodu, těch ukazatelů, co se sčítá je víc, je to délka čípku, tuhost, otevřenost myslím atd...nejvíce je CS 10, což je už myslím porod a nejméně je CS0, což je prostě v pohodě, že jsi zavřená atd...doufám, že jsem to napsala správně. normálně se tento údaj zapisuje do těhu průkajdy.

alsou
4. zář 2010

@betina děkuji za vysvětlení 😀 Hned jsem lovila v těhu průkazce a tohle jsem nenašla 😕 Ale doktorka vše co jsi popsala komentuje a to bylo vše v pořádku 😀

annamat9
4. zář 2010

@alsou tak já mám cs1 tak to je snad normální 🙂 ta zátka může odcházet fakt dřív a většinou si toho ani nevšimneš. Možná máš nějaký výtok, já na něj trpím od začátku.....

alsou
4. zář 2010

@annamat9 no třeba jo 😵 Bylo to jen ráno a od té doby nic, tak už se tak neobávám 😅 Věřím, že to nic není, ale děkuji 😵

provazek
4. zář 2010

Holky hlenová zátka je jako s příměsí krve neee? Jinak já už si taky pro jistotu zabalila tašku do porodnice, at to pak nedělám v rychlosti nebo aby to nezbylo na manžu. Bůh ví co on by mi zabalil. Jen se zeptám, co vše balíte miminkům do porodnice? Já tam dala jen balík plín, vlh. ubrousky a každýmu náký oblečeníčko. je to vše nebo se balí i kosmetika pro ně atd? Je to mazec jak to letí. Už to máme za pár. Jinak já chodím do rizikové poradny do porodnice od nákýho 27 tt, ted jdu v uterý na utz, na nákou biometrii jak mimča rostou. taky na to některá jdete? 😅

betina
4. zář 2010

@provazek tak mě dr.řekla, že za 14 dní na normální kontrolu a pak, že se předává do porodnice, ale taky bych ráda věděla, kolik kluci měří/váží. myslím, že hlenová zátka je trochu s příměsí krve.
do pordnice beru to, co ty, plus kosmetiku, nechci Johnson.

atreides
5. zář 2010

@provazek dětem ani ten balík plín neberu, v naší porodce se dávají látkovky do papersek kvůli kyčlím, takže u nás stačí pár. Hadýrky doveze až manžel, páč tam taky dávají jejich a akorát ty ubrousky a určitě krém na prdelku a teploměr do vody, když je budeš koupat jestli ještě neodhadneš vodu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru