Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

pavlapavlapavlapavla
17. dub 2016

Ahoooj .. vitam luckamb 🙂 a preji hodne pohodove tehu 🙂. My vcera zajeli na pohotovost. Mam mega otoky a vyssi tlak tak jsem se bala preklampsie. Nastesti vsechno v poradku. Muj byl uplne hotovej z toho, ze mi sestricka rekla ze si me tam mozna nechaji 🙂. Udelali nabery a krev i moc v poho. Zkoukli jsme holcicky na utz - maji se faj a jsou pry spokojene 🙂. No a valili domu 🙂🙂. Rikala jsem si radsi trikrat zbytecne nez jednou pozde. Byli jsme na obilnaku v Brne a narazili jsme na super doktorku i sestru 🙂

luckamb
17. dub 2016

@pavlapavlapavlapavla děkuji, tak hlavně, že jste v pořádku.

odvarkova
17. dub 2016

@luckamb ahojky. Tak jsme na tom skoro stejně. My chtěli někoho do party třetímu synovi. Je věkově od těch dvouch starších dost daleko. No ten obrovský šok u nás byl taky , že jsou dvě. Pár dní nám trvalo, než jsme se z toho šoku oklepali 😃 Taky to u nás ještě nikdo neví a i já jsem dnes podle MS 10+2 ale podle UZ jsou prý o tři dny starší. Ale příští víkend už to chce manžel říct a já se docela bojím reakce rodiny. Už u třetího se moc netvářili. Nejraději bych to neříkala vůbec. Já jdu zítra na další UZ podívat se jak se píďalky mají 😊😉

odvarkova
17. dub 2016

@pavlapavlapavlapavla hlavně že je všechno v pořádku a holčičkám je fajne.

luckamb
17. dub 2016

@odvarkova juuu, tak to potahneme spolu. Já jdu zítra na krev ke screeningu

pavlapavlapavlapavla
17. dub 2016

jj holky diky 🙂 pokud jsou jen takoveto malickosti a ukaze se, ze to nic neni je to v pohode 🙂. Hezke tehulkovani vsem 🙂🙂🙂

luckamb
18. dub 2016

Dobre rano všem ❤❤

zluva
18. dub 2016

@pavlapavlapavlapavla nekdo na ty otoky proste trpi...musime tech poslednich par mesicu protrpet do konce 😁

zluva
18. dub 2016

Ja vcera byla s manzelem a znamymi a detmi na vylete asi 7 km jsme naslapali a muzu rict, ze vecer jsem byla dosti ko 🙂 uz to nejak nedavam...

Jeste jsem se chtela zeptat tehulek kolem 28tt, mate uz sbaleno do porodnice? Dneska rano mi manzel pripomnel, jestli bych uz si nemela pripravit tasku do porodnice, kdyby neco...asi po tom mem vcerejsim vecernim hekani 🙂 Ja uz ani nevimpo tech letech co si sbalit...ale asi se to nejak vyrazne nemenilo co? 😊

zluva
18. dub 2016

@luckamb Tobe take dobre rano 🙂 A jak to je u Tebe, jsi doma nebo chodis do prace zatim? U nas byla dvojcatka take sok. Tak cca 3 tydny jsme je rozdychavala, ted se neskutecne tesim 🙂

bobule2015
18. dub 2016

@zluva Já jsem ve 14. týdnu a ještě teď je rozdejchávám... 😀

pavlapavlapavlapavla
18. dub 2016

@zluva jj, jak jsem psala, když to nebylo nic vážnýho tak nějaký otoky teď ke konci už mě nemůžou rozházet 😀 ... ohledně tašky do porodky jsem rozhodnutá po kontrole sbalit kdyby náhodou. Na kontrolu jdem 26.4. a budu 28+5, tedy probíhající 29 týden. To už chci mít radši sbaleno co kdyby 😉

luckamb
18. dub 2016

@zluva já mám dvouletaka, takže jsem ještě na MD, ale do práce chodím 2x týdně na odpo.. Jinak bych zdegenerovala.

plea
18. dub 2016

@zluva tašku do porodnice som si plánovala predpripraviť tento víkend, dúfam že veľmi predčasne 🙂. Nejak som sa k tomu ale nedostala. Viac ako týždeň, dva to ale odkladať nechcem, radšej tri mesiace s predstihom, ako potom v strese navigovať partnera kde nájde vložky do podprdy apod. 🙂

pavlapavlapavlapavla
18. dub 2016

@plea jj je fakt, že u těch dvojčat člověk nikdy neví. Ale zas se bojím, abych to tím nepřivolala 😀 .. jenom ať se človíčky dopíkají u maminky jež v inkubátoru a na přístrojích .. ještě alespoň měsíc, měsíc a půl vydržet .. přinejhorším ..

plea
18. dub 2016

@pavlapavlapavlapavla presne tak, každý deň naviac sa počíta. Ja som si stanovila smelý cieľ - vydržať minimálne do 30.6. TP mám 1.8., takže by to znamenalo 36. tt 🙂. Zatiaľ teda nič nenasvedčuje nejakým väčším komplikáciám, dúfam že to tak zostane. A čo ostatné prípravy - výbavička apod.? Čakateľky jedného prírastku z toho majú ešte srandu, ale ja som teda hrozne rada že už väčšiu časť máme...

pavlapavlapavlapavla
18. dub 2016

no mi to máme naplánováno na 34-35 tt císaře. Ráda bych aby jsme vydržely do 32-33 tt. To už bych byla tak nějak v klídku. Zatím máme jen nějaké věcičky, jinak se ještě nakupování bráním. Mám pořád docela strach ..

plea
18. dub 2016

@pavlapavlapavlapavla určite vydržia 🙂. Za necelé dva mesiace ich máš u seba, to je krásne!

zluva
18. dub 2016

@bobule2015 a jak dlouho o nich vis? 🙂 My taky necekali ze budeme mit ve finale tri deti..ale jsou tady holky ktere chteli treti nebo ctvrte a takecdostaly bonus 😁

luckamb
18. dub 2016

Holky, žádný strachy. To všechny dáme v pohodě až do konce. Věřím tomu. 😉

bobule2015
18. dub 2016

@zluva vím o nich 2,5 měsíce... 😀 a ještě to tak nějak rozdejchávám... jediný štěstí, že strašně moc věcí podědím, takže můžeme řešit jen kočárek, plenky a takovýhle ty věci ... 🙂

bobule2015
18. dub 2016

@zluva promin, 2 měsíce....

zluva
18. dub 2016

@pavlapavlapavlapavla tak to na tom budeme tak nejak stejne. Ja jdu na kontrolu presne za tyden. Tak si zatim zjistim co vubec budu potrebovat 🙂

Jinak k tem problemum ja mam spis problem s dychanim. Nemuzu se poradne nadychnout kolikrat, jak mam vsechno stlacene...

zluva
18. dub 2016

@luckamb jj ta degenerace prichazi s detma hodne ryhle 😁😁

zluva
18. dub 2016

@plea ja mam take smely cil do konce kvetna 😊 Oficialni TP polovina cervence...Ma dr.rikala alespon ten 33.tyden.

zluva
18. dub 2016

@bobule2015 ja mam doma uz skoro 7 letou dceru, a navic jsem uz nedoufala, ze se zadari, takze jsme museli komplet vsechno porizovat znovu.....😐

bobule2015
18. dub 2016

@zluva tak já dědím.. naštěstí, sice je to po klukách, ale tak co, vesměs je to vše v neutrálních barvách, jak rychlozavinovačky tak dupajzny, oblečení, lahvičky atd.... 🙂 a je mi jedno, že když to budou holky tak budou mít modrou mikinu... 🙂 hodně nám to ušetří.. ještě ten kočárek splašit pomalu noo... ☹

pavlapavlapavlapavla
18. dub 2016

@zluva jj 32-33 na dvojčátka SNAD tak akorát .. samozřejmě, že dýl je luxus 😀 .. nooo, já jen zas ty otoky. Každá máme něco. A jak jsem psala, když je to v rámci těhotenství a není to nic na závadu pro miminka, tak to vydržíme 😀

zluva
18. dub 2016

@bobule2015 jj barvu take neresim. Oni z toho beztak strasne rychle vyrostou...

Co se kocarku tyce my nakonec vybrali tfk mudd. A autosedacky k tomu MaxiCosi - oboji z druhe ruky po jednech detech. Doufam, ze budeme spokojeni 🙂

luckamb
18. dub 2016

Když jsme u kočárků co easywalker duo. Čtu na něj samý dobrý recenze.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru