Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

odvarkova
1. kvě 2016

@luckamb já jsem právě četla, že diskuze zruší úplně. Tak jsem myslela že všechny.

mandarinka11111
1. kvě 2016

Koukala jsem, že se tu diskutuje o plenkách. Klukům vyhovovali jen tyto dva druhy. Mám v plánu je koupit i teď.

petrapelech
1. kvě 2016

@mandarinka11111 Ahoj,kde kupujes oba druhy?Diky

luckamb
1. kvě 2016

@odvarkova ne, jen Soukromé. Prý aby koník fungoval jako 'osvěta' a všichni se dostali ke všem informacím. Hovadina.

mandarinka11111
1. kvě 2016

@petrapelech ty první v DM drogerii a ty druhé v tescu.

bobule2015
1. kvě 2016

@petrapelech kamaradka je pouzivala u obou svych kluku ( 2 a 10 let ) a nemuze si je vynachvalit 😉

petrapelech
1. kvě 2016

@bobule2015 @mandarinka11111 diky holky.Chci je vyzkouset,tak koupim od kazde balik 🙂Jeste smoulikove z Alberta,ale ty pry smrdi..Ale chci zkusit vsechny 🙂jeste jednou diky

ivanka86
1. kvě 2016

@luckamb cože?! Oni nám zruší soukromou diskuzi? Tady to jde vážně do kytek...

mosquito
1. kvě 2016

@smallinka Já měla to štěstí, že jsem jako aupairka hlídala zrovna dvojčata. Přijela jsem měsíc předtím než se holky narodily. Malému Javimu tenkrát byly dva roky. Sice jsem měla hlídat spíš jeho, ale on tak žárlil, že jsem se věnovala spíš holkám. Spoustu jsem se naučila, ale už je to víc jak deset let, takže spoustu už si zase nepamatuju. Ale doufám, že se mi to připomene, až budou kluci na světě 🙂 Vím, že to bude záhul, ale pořád převládá daleko víc to těšení a že to prostě dáme. Přítel je velice nápomocný. Už teď mi strašně moc pomáhá, nechá mě odpočívat, takže si to fakt užívám a vím, že i s klukama pomůže. Taťka právě odešel do důchodu a mamka dělá ve škole, takže bude mít dvouměsíční prázdniny. To nám naštěstí všechno hraje do karet 🙂 Ale uvidíme, jaká bude realita 🙂

mosquito
1. kvě 2016

Holky, já ty plíny vůbec neřeším. Nakoupila jsem jen papmpers premium 1 a 2, každé po dvou balících a pak ty čtverce. Doufám, že to látkování půjde. Když ne, budu se vás určitě ptát, jaké plíny vyhovují 🙂

blanick
1. kvě 2016

Ahoj maminky, tak jsem se tady začetla, jak řešíte pleny, kočárky... vzpomněla jsem si na svoje těhotenství, jak jsem všechno měla naplánováno... Nakonec pečlivě vybraný kočár vydržel 4 měsíce, druhý taky 4 měsíce... všechno je nakonec jinak :D
Ale já jsem sem vlezla abych se zeptala, jestli někdo nesháníte oblečení pro holčičky. Jsme z Prahy 6, vše jsem nedávno dala do kupy, polepila cenovkami a potřebovala bych se toho zbavit. Tak přijďte na kafe a vyberte si nebo si to rovnou odvezte celé :D Udělám vám super cenu :D.
My máme tyhle slečny, za pár dní dvouleté.

blanick
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ivanka86
1. kvě 2016

Holky, jste tu některá už po porodu dvojčátek císařským řezem? Ideálně k tomu kolem 34./35.tt? Jaké jsou vaše zkušenosti s rozkojováním, péčí o miminka, pobytem v nemocnici?

smallinka
2. kvě 2016

@mosquito Jasne je to nádherný pocit to můžu potvrdit. ..manzel mi také pomáhal půl roku byl zrovna bez prace, což teda taky hrálo do karet. ...mamka mi jezdí jednou týdně. ..a na začátku vozila jídlo. ..chce to udělat si systém, věci zjednodusovat. ...kojila jsem částečně + UM....to už jsem tu popisovala jak to probihalo 🙂 moc jsem si uzila první procházku bylo to něco úžasného 😉 holky vyvézt a Já na vzduchu. ...😉

blanick
2. kvě 2016

@ivanka86 ano, rozkojení mi trvalo cca 6 dní, ale nakonec jsem kojila skoro dva roky 🙂 krize byla kolem druhého měsíce. Byla jsem strašně unavená, děti do toho měly nějaké zdravotní problémy, takže nonstop řvaly, já se nestíhala ani najíst a to kojení moc nepřidá. Chvilku jsem musela přikrmovat, čímž jsem se (úplně zbytečně) stresovala ještě víc, protože jsem se bála, že nebudou chtít mm, když jim dám um. Nejvíc jsem se rozkojila po 4. měsíci, když už jsem si řekla, že už na to prdím a že to nějak dopadne, že klidně dám i ten blbej ¨Nutrilon. A jak jsem se uklidnila, bylo po nervech a kojení najednou nádhera. Doporučuji polštář My Brest friend, ze všech vyzkoušených je jediný opravdu použitelný ke kojení obou najednou.

ivanka86
2. kvě 2016

@blanick moc děkuju! A dětičky byly s tebou na pokoji, nebo v inkubátoru a docházela jsi za nimi? Používala jsi odsávačku? Jinak kojicí polštář z druhé ruky by snad měl přijít tento týden 🙂 Už se na něj těším!

blanick
2. kvě 2016

@ivanka86 Děti byly v inkubátoru jen chvilinku, prý aby se zahřály. Vážily kolem 2,2 a 2, 6 kg Přinesly mi je na JIP cca 3 - 4 hodiny po porodu na přiložení, ale stála nade mnou sestra a čekala, až si je užiju a poňuchňám, do toho mi přicházela k sobě díra v břiše, takže nic moc... Nosila je takhle každé 3 hodiny i přes noc. Druhý den mě dali na normální pokoj i s oběma dětmi, obě holčičky v jedné postýlce, do postele jsem si je směla brát jen na kojení. A neustále tam chodily dětské sestry, normální sestry, vizita na maminky, vizita na děti... moc jsme si neodpočinuly. Rodila jsem u Apolináře, staré pokoje jsou tam strašně ošklivé, temné, divné... Ale sestřičky byly hodné. Bolely mě strašně záda, pamatuji si, že jsem nebyla schopná vydržet stát, když mě učili jak je mám koupat. Těšila jsem se domů na vlastní klid, trochu mě štval ten dril - jak na vojně - každé tři hodiny přebalit, změřit teplotu, nakojit, dokrmit stříkačkou, odřihnout, uložit, případně znovu přebalit, protože se po kojení dost často pokakaly. To je vůbec specialita porodnic, že tam nutí maminky přebalovat před kojením, ale je to na hlavu.
Taky mi trochu vadilo, že tam bylo chladno, takže děti se pořád strašně balily. Toto je foto po návratu domů, bylo jim 6 dnů.

blanick
2. kvě 2016

@ivanka86 Odsavačku jsem používala až doma. Elektrickou Medelu. Na lepší rozkojení. Asi to pomohlo. Ale je to psycho, nevěděla jsem co dřív. 😀

bobule2015
2. kvě 2016

@blanick jsem teď četla ten tvůj příspěvek... taky nechápu proč nutí přebalovat před kojením, když pak stejně musíš znovu protože mají plno... Asi jim nic neříká selský rozum...znám to od kamarádek, a jedna si dupla a nakonec mohla přebalovat až po kojení.. 😀 řekla prý sestřičkám, že nemá továrnu na plenky a aby přebalovala dvakrát po třech hodinách na to fakt nemá nervy ani peníze...tak nakonec polevily.. 🙂 jinak jsou to krásný prckové 🙂

pavlapavlapavlapavla
2. kvě 2016

@blanick nadhera 🙂🙂🙂

ivanka86
2. kvě 2016

@blanick to jsou prdelky malinké 🙂 Už se na ty naše taky moc těším. Ty jsi ale asi rodila donošené dětičky, že? Mě čeká SC už ve 34. tt...

ivanka86
2. kvě 2016

@pavlapavlapavlapavla a co ty? Jak se daří? Ještě jsi doma, nebo už v nemocnici? Nějak nemám pojem o čase poslední dobou...

michaelabrazdilova
2. kvě 2016

@blanick krasne 🙂)))

pavlapavlapavlapavla
2. kvě 2016

@ivanka86 už se chystám. Ve čtvrtek jedeme. Je toho moc co musíme zařídit, tak lítáme. Na matriku, dokoupit věci pro holky až se narodí - co mi můj vezme do porodnice. Pro mě věci co budu potřebovat. No mazec. Snad to do čtvrtka dám dohromady 😀 A co ty jak se daří ?? Všechno v pohodě ?? Kdy máš další kontrolu ??

smallinka
2. kvě 2016

@blanick presne no. Ono to tak je ale chybama se člověk učí a jde o tu zkušenost. Jinak nikdy nepoznáš jake to je 😉 My kupovali kočárek vedle z sebe. .chtěla jsem na obě holky vidět a aby byl poradne prostorný..jenže nám neprojel dverma. Tak při kazde vycházce jsem musela skládat ☹ takže naše holky byly od 5ti měsíců ve sporťáku nejužší co se vyrábí. Nicméně byl už spíš pologolfac a Já potřebovala terénak jelikož jsme z vesnice. Takže jak měly holky rok koupily jsme za sebou a úplne super! Jede sám! 🙂 mám k tomu i korby. ..takže kdybych to bývala věděla na začátku 😉

blanick
2. kvě 2016

@smallinka No úplně stejný scénář. My jsme zakotvili u Peg Perego, jsem z něj úplně unešená 🙂

@ivanka86 Ano, donošené. Do 37+1 Teda spíš vyležené v nemocnici, ale zaplať pánbů za ty dary 🙂. Myslím, že by tam vydržely ještě déle, ale doktoři byli nějací nedočkaví. Přeji Ti hodně štěstí na doktory a sestřičky, hodně zdraví Tobě i dětem a ať jste brzo doma v klidu.

ivanka86
3. kvě 2016

@pavlapavlapavlapavla je to mazec, jak to hrozně letí. Já jsem si předevčírem s hrůzou uvědomila, že je už květen a do půlky června chci mít pro jistotu vše nachystané...a není skoro nic... Jinak se daří dobře, děkuju. Jen jsem se včera začala cítit jako velryba, bolela mě žebra, záda, když jsem si lehla, jako bych měla otlačenou každou kost. A najednou jsem si nemohla zavázat tkaničky u bot 😀 Naštěstí je dnes líp a jsem jen unavená, ale nejhorší bolesti pominuly. Kontrolu mám zítra, tak jsem zvědavá. Má tam být jiný dr., dr. Hodík je někde pryč. Tak snad vše proběhne v pořádku. Což mi připomíná, že jsem minule na kontrole dostala domácí úkol - slepit si z jednotlivých zpráv z ultrazvuku knížečku 😀 Měla bych to udělat 😀 A kde ty budeš ležet? Koukala jsem, že jsi z Břeclavi, tak mě napadá Olomouc nebo Brno.

ivanka86
3. kvě 2016

@blanick děkuju. 37+1 je krásný týden. Nás to čeká 34./35. tt, jako @pavlapavlapavlapavla. Jsem s tím smířená. Jen doufám, že vše bude v pořádku a zvládneme to aspoň do toho 34.tt a miminka budou odpovídat, jak mají.

smallinka
3. kvě 2016

@blanick ano ano taky Peg perégo jak ten golfkosporták ten je na výlety autem, tak i ten za sebou je taky Peg perego duette - ten je zase na vycházky z domu a po poli 😉 Určitě můžu doporučit Peg perégo pro dvojčata jako nejlehčí, nejuzší a přitom vůbec ne na úkor pohodlí a cenově také přijatelný 😉

pavlapavlapavlapavla
3. kvě 2016

@ivanka86 jooo radosti tehotenstvi 🙂. No ja prave kupodivu porad funguju bez omezeni. Obcas zadychani, obcas pocit ze musum prasknout 🙂, ale to fakt jen pri vetsi namaze nebo tak. Tak zitra budu drzet palce 🙂 na kontrole a pisni jak jste s prdelkama dopadly. Ja jdu na kontrolu ve ctvrtek a rovnou teda na pokoj. Jinak lezet budeme na Obilnem trhu v Brne. Byla bych rada aby holcicky vydrzely co nejdyl, ale zas se mi tam nechce tak dlouho lezet :(. No ale co nadelame. Hlavne ze je vsechno v poradku 🙂.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru