Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

sarri
22. črc 2010

@monika03
No, na druhou stranu, jsi ďábel - svatba a stěhování a to super počasí - já už bych asi porodila ( 🙂 tedá já jsem v 35tt porodila a nemusela jsem se ani stěhovat a pařit). Dnes mě chlapík pobavil při předpovědi počasí - tak prý se zítra ochladí, ale na Moravě bude ještě krásných 34 °C - teda nevím, co je na tem krásného.

monika03
22. črc 2010

@sarri 😀 😀 😀 já mám asi dobré držáky. To víš pohybovat se se zkříženýma nohama dá zabrat! 😀 Ale tak žhavé to se mnou není, krabice budem přecházet a vybalovat asi ještě dlouho- to zohýbání už mi nejde. Ne, samo že mám ze zítřejší kontroly strach, ale fakt mě takto nic krom otoků a dnešního nevyspání netrápí. 😉 Teď bydlíme ve starším cihlovém RD tak je tu super- nehodí vycházet ven.

sarri
23. črc 2010

Holky, pošlete prosím hlas ratíškovické šlapací drezínce. Až budou prťata větší, tak vás pak za to náš děda nechá povozit. Je to kraj Jihomoravský a Ratíškovice.
http://www.toleti.cz/cenykudyznudy2010/hlasovan...

sarri
23. črc 2010

@monika03
Moni, no jo, to už se nějak vydrží ty dva týdny. Já lezu ven až kol. 4 hod. a to ještě jen do stínu na zahradu a do bazénu, jinak je to venku příšernost. Na víkend se má ochladit, tak odfrkneme a naberem nové síly.

basina
23. črc 2010

@sarri Sarri, tak už jsem hlasovala. Teď si to jen zapsat někam do diaářku a ž příště pojedu do Ratíškovic, tak tam vyrazit - zatím jsem tam byla jen jednou, a to ve sklípku a na kol. bruslíéch. Oboje bylo super!!!! O železnici jsme nevěděli....

basina
23. črc 2010

@monika03 No Moni to horko mi fakt nedělá dobře, ale snad už dneska bude líp - i když doma mám stále 26 stupňů. Naštěstí spím docela dobře - v noci 3x na wc, pak hodinku čtu, ale jinak spím tak 7 hodin. A přes den ještě cvhvilku po obědě, jinak jsem úplně marná. Když takhle nespím, tak mám přes den poruchy vidění - zkrátka rozmazáno... :((, a to je blbý. A pak ty ruce, nejen otoky, ale i mravenčení jako když si přeležíš ruku... :(. Ale do porodky stále nemohu, protože nejsme ve shodě na jménech!!!!! jsme hrozní (tedy trochu to svádím na muže 🙂 Vy jména máte? A jak jsi dneska spala? Mám pocit, že když jsem začala chodit na koníka, že JCien s tím měla oooobr problémy...

basina
23. črc 2010

A ještě zprávička od @monika.tdm - dneska jde domů!!!!!!!!!, tak se snad o we ozve. 🙂 🙂 🙂

basina
23. črc 2010

@monika03 Jo Moni, ať je ten nový dr sympaťák - já jdu až za týden v pátek do porodky. Poděsila mne kámoška, co má dvojčata a rodila 32+3, že jí řekli, že se porod nechystá a pak jí večer odtekla plodová voda. Já bláhová si myslela, že to tak trochu umí předpovědět 😠

sarik1
23. črc 2010

@annamat9 Díky za odpověď, tak to je super, to ji to svědčí obou dvoum.... já jen budu doufat, že to bude OK...

alsou
23. črc 2010

@sarik1 tak jsem koukala do těhu průkazky a nejvíce jsem měla děti od sebe podle utz o pět dní 😅 Na začátku těhotenství to bylo Áčko a teď to vypadá, že je o 4 dny starší Béčko 😉 Podle mé doktorky jsou stejní a tohle není žádný rozdíl může to zkreslovat i ten utz. 🙂 Jinak ti držím palečky ať holčička kloučka rychle dožene. 😀

Holky myslím na FIALINKU jak jí asi je a jak to dopadlo!!! 😢

tulanek
23. črc 2010

Taky moc myslim na Fialinku,ale verim,ze i s holcickou bojuji a vsechno uz dobre dopadne,musi ty pozitivni vlny od nas zabrat 🙂

sarik1
23. črc 2010

@alsou Díky moc za odpověď, takže začínám mít trochu nervy... když vidím ten rozdíl 14 dní..... ale ono záleží opravdu jak to doky měří.... třeba tam může +- nějaký ten den navíc u té holčičky....

lenca78
23. črc 2010

@sarik1 moc ti drzim palce, at je to v poradku. treba tam je nejake +-. Ja jsem zatim jen na zacatku, tak nemuzu nic rici. Navic moje doktorka se s tim tak nepatla. Zmerila mi v pondeli jedno a dle jeho stari to uvedla do prukazky u obou dvou :(.

rozara
23. črc 2010

Zdravim. U dvojcat je vzdy vetsi ci mensi rozdil. A holky jsou i tak mensi. Ja cekam dva kloucky a je mezi nima rozdil 6O g.

broukb
23. črc 2010

Ahoj holky,
chtěla jsem se vás zeptat už 14 dní mě strašně bolí stydká kost, nemůžu už skoro chodit ☹ vím, že to je tím, jak se roztahuje, ale takle brzy????? 😕 mám strach jestli to neznačí, že miláčkové půjdou dřív, je mi divné, že to nastoupilo takle brzy a pořád se to stupňuje.V poradně jsem byla, mudrovi jsem to říkala a on mi řekl jen hmmm a pak mě vyšetřil a řekl, že je vše ok.Ale nějak mě ta odpověd neuspokojila 😖 měli jste, nebo máte to taky?? a popřípadně od kdy?

Jinak na Fialinku taky moc myslim a doufám, že jsou ona i holčička v pořádku 😔
Sariku věřim, že to tvoje holčička dožene a nebo, že se prostě spletli..držím palce! 😉

alsou
23. črc 2010

@broukb mě stydká kost nebolela zatím vůbec 😒 V podbřišku mám někdy velký bolesti, ale to je spíš jak se zvětšuje děloha a povolují ty úpony, ale to je normální 😝 Jinak už mi mrňata začínají pěkně tlačit do podbřišku, taky doufám že se nehrnou ven 😀

broukb
24. črc 2010

@alsou děkuji za odpověd..už jsem to našla tady na jedné diskuzi to holky řešily a prý je to normální i během těhu 🙂 tak jsem ráda, ale nevim jestli mám být ráda, když prý čim blíž k porodu tim horší..to se mám na co těšit 😀 to už se pak vůbec nezvednu!

monika.tdm
24. črc 2010

Nazdarek tetičky!!! 🙂 Tak jsme konecne doma, no ale musim rict, ze v porodnici byla obrovska sranda, mela jsem stesti na spolubydlici!!! Holky zatim porad spinkaji, musim je co tri hodky krmit, protoze jsou male a jeste ke vsemu zlute!!! Zloutenka se nam nevyhla!!!! Doufam, ze jste tady vsechny o.k. vedra povolila tak snad se vam ulevi!!! Jo jeste cisar skvela zalezitost a epidural jeste lepsi!!! Kdybych mela rodit jeste jednou tak jdu do epiduralu!!! Narkoza cloveka odrovna!!!

Vsem dekuji za gratulace!!!! 😉

rozara
24. črc 2010

Ahoj mamko! Konecne doma. Moc gratuluju. 🙂 🙂 🙂 Jak to myslis,ze narkoza cloveka odrovna? Epidural pri cisari taky nic moc,sice to neboli,ale vsechno vnimas.

basina
24. črc 2010

@monika.tdm Taky zdravim doma!! Super, ze jste si ten parak v porodce uzily!!! Tak at je sranda i nadale a zluta barvicka rychle zmizi 😉

rozara
24. črc 2010

Nastavajici mamky,uz kupujete nejakou vybavicku?? Ja nemam noveho jeste nic.Jen neco po dceri a to musim pohledat. 😕 A,ze toho teda na dvojcata musi byt! 😕 😀

broukb
24. črc 2010

Rozi teď si mě rozesmála..já výbavičku kupovala od 2 měsíce 😀 právě proto kolik je toho potřeba (a nebo je to tim , že jsem nedočkavej magor 😀 ) takže každopádně já už mám téměř vše...jen pár věcí z drogerky mi ještě chybí.Chtěla jsem mít vše do 30.týdne kdybych náhodou porodila dřív, aby to nezbylo na manžu.Jo a taky už nám měsíc stojí postýlky a máme hotovej pokojík (ale to bylo vážně z nedočkavosti) 😅 Podotýkám, že jsou to mé první děti, tak je člověk asi víc nadrženej na nakupováníčko 😉
Mončo to jste tedy brzy doma super!!!!Moc gratuluju k holčičkám , krásně jste to zvládly...a neboj žloutenka brzy odezní 😉

alsou
24. črc 2010

@monika.tdm to je super, že už jste doma byl to docela fofr se žloutenkou mám velké zkušenosti, tak ať je co nejdříve fuč 😵 Je bezva že v porodce byla sranda 😀 Hlavně když si se smála tak bylo určitě super jak se ti
naklepávala jižva po císaři viď 😀 Au au au 😠

@rozara já taky všechno nemám pořád jsem si říkala začnu po ultrazvuku ve 12. týdnu, pak jsem zase nevěděla co je Áčánko za pohlaví tak jsem čekala a čekala a začala až teď 😀 Velký věci už mám ( kočárek, postýlku,atd...) Oblečení nemám skoro žádné jen soupravičky do porodnice a věci po Toníčkovi a to nemám ani vypráno 😠 Musím sebou hejbnout začínám se bát, abych to stihla 😀 😝

monika.tdm
24. črc 2010

@rozara Vnimas a je to skvely pocit, kdyz ti je ukazou upatlany!!! 🙂

basina
25. črc 2010

@monika.tdm Moni, mohu se ptát? A jak to vlastně fungovalo? Když jsi tam přijela s tím, že ti odtekla plodová voda, tak jsi šla ještě na UTZ, aby zkontrolovali polohu a pak rovnou na sál? Nebo bylo nějaké čekání? (Podle tvých zpráv mám spíš pocit, že to byl fofr). A byl Dlouhán u porodu? A pak, když miminka byla zapatlaná,na jak dloho ti je dali? Jen ukázat, nebo na ti je položili na prsa, jak se píše v knihách a nechali ti je tam třebas nějakou delší dobu? Anebo je rovnou odnesli pryč? Vím, moře otázek, ale jak se to blíží, tak nad tím víc přemýšlím.... 😉

provazek
25. črc 2010

@rozara Taky už vše máme. Už jen vybrat autosedačky a hrací deku. Přesně jak píše broukb, taky jsem začala brzy a ted jsem za to ráda, že nemusím v tropech lítat po městě a shánět a kupovat.

provazek
25. črc 2010

@monika.tdm Moni taky moc gratuluji a přeji dětičkám hodně zdraví a at vám dělají jen radost, až budeš mít trochu času vlož nějaké fotečky mimísků at se pokocháme 🙂

basina
25. črc 2010

@rozara Tak já jsem asi výjimka, všechno jsem kupovala určitě až po 33 týdnu, tašku do porodnice připravovala včera. Mám dost věci po synovci, takže jsem neřešila ty velké a zásadní. Zbytek jsem snad dokoupila, anebo o něm nevím, že je třeba 😀 . Tedy hrací deku například rozhodně ještě nemám a asi budu řešit až po narození až se rozkoukáme .... (a jsou to taky moje první děti. Ale taky je to možná tím, že na PN jsem byla jen chvilku).

basina
25. črc 2010

@monika03 Moni, jak dopadla kontrola? Dlouho se neozýváš!!!!!

rozara
25. črc 2010

Dekuji vsem za odpovedi. 🙂 Pomalu teda taky zacnu shanet vecicky nebo aspon chystat ty starsi co uz mam.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru