Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

monika.tdm
18. srp 2010

@basina Hele tak me napadlo, ze tu pistovku ti muzu vlastne pujcit!!!!! 😉

salu
18. srp 2010

odsávačku na hleny mám teda tuhle, né s balónkem

http://eshop.lekarnakuklik.cz/dnn/productdetail...

hanula83
18. srp 2010

@basina Basi, asi budeš mít podobné váhy, když už jsi 39 tt, já byl jen do 38 tt 😉... Vůbec jsem odsávačku nevyužila, teda měla jsem jen takovou tu ruční pumpičku a tu jsem párkrát použila, ale kojila jsem a odsávala jen tři týdny... A manža mi ji koupil až se holky narodily, neměla jsem ji dopředu.

hanula83
18. srp 2010

Odsávačku hlenů zásadně kupujte jen takovou tu na vysavač, je naprosto ideální 😉... stojí myslím 200,- Kč.

betina
18. srp 2010

Simko...musím se přiznat, že jsem taky bývalá kuřačka..v prvním těhu jsem dokázala přestat až v 5.měsíci těhotenství ☹ měla jsem komplikace v těhu, samozřejmě, že nejde vše svalovat na cigarety, ale nízká porodní hmotnost jedním z fakorů je...ale...těd při druhém těhu by mě nenapadlo si zapálit, zaprvé už mám dítě a když se na ně podívám, tak si akorát nadávám, jak jsem mohla u ní kouřit a jsem ráda, že jsem to zvládla a zadruhé, těhu s dvojčátkama je už tak rizikové, natož si přidělávat ještě další možné komplikace. nezní to asi moc hezky a věř mi, chápu tě, kdo nekouří, nepochopí, ale já zjistila, že nejkrizovější pro mě byly první 3 dny a pak už jsem si řekla, že když jsem si nezapálila tři, tak čtyři už taky vydržím a pak už jsem nechtěla, ale u mě to asi byla i po těch letech spíše psychická závislost, žádný abstáky jsem neměla. moc ti držím pěsti, aby to dokázala a když ne, tak aspon minimalizovala, zdraví miminka i tvoje za to určitě stojí.

lita
18. srp 2010

@basina - Basi, odsavacku bych jeste nekupovala, ta elektricka je docela draha, vyplati se, ale jen kdyz je treba a mas mlicko. Ja mela pujcenou nemocnicni Medelu ty dva tydny v porodce (zdarma, ale to neni moc obvykle, normalne se plati, muzes se pozeptat v porodce dopredu nebo tady http://www.medela.cz/novinky/pronajem-odsavacek...). Pak behem pobytu v porodce anebo klidne az doma dle potreby bych zakoupila.
Medelu (ja mam Swing a plno dalsich holek na diskuzi take a zrejme nej volba) by ti meli objednat v kazde lekarne do druheho dne, ma ji v nabidce nejvetsi distributor leku v republice a ten zavazi lekarny kazdy den, jen to pak vyjde trochu draz.
Tady je maji za vyhodne ceny, bud nova nebo pouzita http://www.mimibazar.cz/nove_fotografie.php
Ja ji tedy vyuzivam kazdy den, protoze odstrikavam mlicko na Laktobacilky pro lepsi prdiky a kakanicko a take odsavam mlicko, kdyz nekdo hlida a mam nalitejsi prsa, aby bylo na pristi hlidani, takze mam mensi rezervu v mrazaku. Dava ti to volnost, takze pak muzes vyrazit ven a manzel nebo nekdo jiny muze prcky nakrmit tvym mlickem a ty nemusis byt doma privazana prsem k detickam 😉 😀

basina
18. srp 2010

@monika.tdm Díky! Já mám nějakou starší manuální po sestře, tak zřejmě ještě vyvařím a nechám to osudu...
@hanula83 , @lita díky za poznámnky. Počkám a uvidím a budu doufat, že to půjde. Jsem trochu plašan, tak jsem zvědavá. @lita, jak to děláš, že tady zvládáš psát o odsávačkách a na dvojčátkách 2009/2010 o clonách a focení? Uf... máš můj obdiv. Snad díky Tvým radám po narození prťat vytáhnu mužův fotoaparát a budu se taky snažit, ty Tvoje fotky jsou fakt super!!

lita
18. srp 2010

@simka80 - ja jsem take byvala kuracka, pred nejakymi 10-12 lety docela velka, pozdeji uz v prumeru jen 1-2 za den. Kluky mame z IVF, prestala jsem kourit uz pred stimulaci, abych to nejak negativne neovlivnila a aby folici hezky rostli. Pak kdyz jsem otehotnela, tak mi naraz prestala chut i potreba. Pred tim jsem se desne bala, jak to vydrzim, zda nebudu mit pokuseni, ale nastesti mi telo pomohlo a spise se mi to pricilo. Ja byla kdysi zaprisahla nekuracka a uplne jsem nesnasela kuraky a pak jsem se jednim stala. Ted kojim, takze se drzim a spise mi to stale jeste smrdi. Ale nekdy me ta chut uz prepadne, hlavne kdyz je stres.
Mam kamaradku, co prokourila cele tehotenstvi, jako silne kuracce neslo prestat a narodila se ji obr holcicka. Asi bych to tu nemela psat, ale na ni to zadne nasledky nezanechalo.
S odnaucenim neporadim, nikdy jsem se nepokousela s tim seknout, nebyla potreba, umela jsem to ukocirovat na minimum a treba i mesic nekourit, kdyz bylo treba (pobyt v nekurackych USA).

lita
18. srp 2010

@basina - kluci ted chvilku oba spinkaji, je to vzaaaacny moment 🙂 Ale za chvilku jdu kojit, takze je musim probudit, aby se nam nerozhodil rezim.
Berusky urcite fot, prvni 2 tydny s nimi muzes delat, co chces a kroutit si je do ruznych poloh, aniz by se ti probudily. Predem ti tedy preji dobre svetlo 😉
Aaaaa, uz se nam to tu budi samo 😀

broukb
18. srp 2010

@frodo78 ahoj, já jdu k Apo poprvé 2.9. v 8.00 tušim 😀 no to by bylo superm se tam potkat..
@simka80 vítám tě......já jsem původně kuřačka sice né až tak velká (kouřila jsme slimky a to jen po večerech a na dovčách přes den jinak vůbec), já teda přestala při stimulce za těhu jsem měla celkem asi 5 slimek a to většinu jen na začátku a pokaždé jsem měla tak velké výčitky, že jsem se na to radši vybodla úplně.Chuť mám, ale prostě jak si představim ty malé tak mi to za to nestojí. Jinak já mám kamarádku co celý těhu kouřila 3- 4denně, prostě to nemohla ukončit nešlo jí to a měla zdravou holčičku jen s nízkou porodní váhou (což se právě říká, že způsobuje kouření, ale nevím) a po porodu přestala kouřit úplně 😉 U těch dvojčat je všeobecně větší riziko tak být tebou tak to aspoň co nejvíce omezím 😉 ale odsuzovat tě nebudu ..vím že to neni nic lehkého.
@provazek tak já se všude chlubím jak jsme veliký a koukám, že jsme těžkej průměr 😀 žádná vyjímka...A jinak já včera dlouho žehlila a tak 3x za den mě fakt bolelo jak na MS až jsem se šla podívat jestli nekrvácim..pokaždé to přešlo a dneska jsem to říkala dr. a on mi právě řekl, že je to sice dost brzy, ale že to jsou asi poslíci, tak se mám hlídat a víc odpočívat.
@frodo78 mě ty kosti bolí tak měsíc a to tak strašně, že kolikrát se mi až podlamují nohy...někdy je to lepší, někdy horší nejhorší je to přes noc jak se člověk rozleží, nebo při otáčení z boku na bok 😅 jinak jsou to stydké kosti 😀 takže já chodím jak poprděný tuňák už pěkně dlouho a myslim, že už to nepřejde 😀

broukb
18. srp 2010

jo a ještě jsem se chtěla zeptat holky máte některá gelovky?? jak to budete řešit, sundáte je před porodem, nebo jen zkrátíte??

Moni03 uvidíš, že se Týnka rozpapá a brzy bude s vámi doma..moc vám držím palce, musí to být těžký, ale určitě už jí brzy pustí když má přes 2 kila.Vojtíškovi gratulujem ke 3 kilíčkům krásný! 😉

@basina na zítra držím vše co mám..a brzy nám dej vědět 😉

salu
18. srp 2010

Tak jste mě tak "vyhoukaly", že jsem šla hledat video, jak ta odsávačka na vysavač funguje 😀 tak to asi není žádná drasťárna 😉
http://babyvac.cz/
http://www.babytelevize.cz/?video=3

provazek
18. srp 2010

@broukb Já jsem gelove nehty sundala už v na začátku těhu, at si zvyknu zpátky na paličky. Bála bych se že pak děti poškrábu. Ale myslím, že spousta maminek je má a děti obsluhuje s nimi v pohodě. 🙂

provazek
18. srp 2010

Holky taky vás někdy dole jako zalechtá?

basina
18. srp 2010

@broukb Až na pátek, tedy pokud se prťata nerozmyslí 🙂
Já jsem někde slyšela, že na porod nemohou být ani nalakované nehty, bo se na prst dává nějaké měřidlo něčeho - kyslíku?? a pokud jsou nehty nalakované, tak se to nechytá... Takže se raději zeptej v poradně...

betina
18. srp 2010

@broukb s tím žehlením, to už holka dělám jenom v sedě a je to lepší, po celým dnu nemám výdrž na to ještě stát u prkna 😠

sarri
18. srp 2010

@broukb
Před operací musíš mít nehty přírodní bez laku - musí být vidět, jaká je "barva" za nehtem.

frodo78
19. srp 2010

@broukb Tak to já jdu už 26.8. - také v osm. Jinak jsem ráda, že i na tu chůzi ala poprděný tučňák nejsem sama 😝
Okolí na mě totiž kouká dost divně a mám pocit, že snad i můj jinak chápavý manža má pocit, že přehrávám 😖
Holky, kupovaly jste i látkové pleny? Já jich včera vyvařovala asi 80 + plenkové osušky. Vypadá to tu jak v kojeňáku. Jen mi to v tom bytě nechce schnout ☹ A to mám ještě tolik toho na praní 😠 A pak to žehlení 😒 😒
@basina Tobě se to blíži šupem, viď? Moc vzpomínám!Jak jinak je? Zítra budu moooooooooc držet pěsti pro štěstí. Jestli bys měla mít na císaře celkovou anestezii, tak nevím nevím, zda Ti ji budou moct dát 😨 - myslí přes tu škytavku, jak na Tebe budeme vzpomínat 😀 😀 😀

frodo78
19. srp 2010

@hanula83 Bombastické váhy miminek. Moc gratuluji. Kdyby ta naše měla také tolik, byla bych přešťastná 😅 A co Ty? Měla jsi problémy? Ono šest kilo jen miminka + voda ap. to už je fakt váha 😲 😨

simka80
19. srp 2010

@lita
@broukb Díky za pochopení. Bála jsem se,že mě "ukamenujete".Koukala jsem se na téma kouření v těhu i jinde na webu a reakce byly strašné.Také se bojím,co tomu řeknou v poradně.Ptají se na to?Mě se,zatím žádný doktor neptal.Vlastně jen při utz ve 12 tt.

betina
19. srp 2010

Simka, ono je to potom důležité myslím nahlásit hlavně v porodnici kvůli případným komplikacím nebo anestezii, ne? holky tady budou vědět..nikdo tě kamenovat nebude a ty diiskuze, když jsem byla těhu a kouřila jsem taky četla a vůbec tam nelez, nikdo ti tam nic neporadí, jen tam jsou samý urážky apod... 😠

basina
19. srp 2010

@broukb, @betina Na začátku těhu jsem byla v klubu dvojčat a vícerčat a tam říkali, že žehlit se těhotným s vícerčaty rozhodně nedoporučuje, že ten téměř rotační pohyb nedělá dobře... ale oni tam zakazovali téměř všechno, od cvičení, plavání, cestování ... (ale taky říkali, že ani pro prťata se nemusí žehlit - já žehlila).

Jinak vám povím, že jsem včera večer taky asi měla "poslíčky", tedy spíš "posly", už jsem myslela, že pojedeme a dvojčata do pátku nepočkají. Nikdy jsem to zatím nezažila a přitom se prťata hýbala a zdála se spokojená (bolelo celé břicho a k tomu ještě záda). Po teplé sprše to přestalo, miminka se mrťasila a boulila spokojeně dál. A v noci i dnes zase pohoda. Asi jsem to přes den přehnala, jela jsem do města, trochu chodila, méně spala ... a pak taková reakce. Tak dnes jen ležím a do zítra si nevytáhnu paty z domova.

@frodo78 A já proč dnes ráno mimča škytala 😉

monika03
19. srp 2010

@basina no ani to nezkoušej jet dřív!!! Pěkně nožky v postýlce nahoru a ležet!!! 😀 Víš přece, že všechny tady počítáme u tebe se zítřkem. 😉 Takže se hezky drž a vydrž, zítra to máš už za sebou! Hlavně ať má vše hladký a bezproblémový průběh. Držíme vše co se dá a přejem ať jsi s mimískama co nejdříve doma!!! 😉 DRŽ SE!!!!!!!!!!!

basina
19. srp 2010

@monika03 Tak jsem to prckům vyřídila a uvidím, jak budou poslouchat .. 😀 😀 Nejhorší je, že v porodce řekli, ať přijedu, pokud 1) odteče plodová voda, nebo 2) budou kontrakce po 10 minutách. Jenže jakmile bych měla kontrakce byť i jen po 30 min, mám pocit, že bych vyrazila ... ale včera to kontrakce nebyly... snad .. 😕

betina
19. srp 2010

@basina to asi fakt nebyly kontrakce, když přešly, ty by se zhoršovaly a byly by častější a prostě by se to rozjíždělo...je to neuvěřitelný, že už zítra!!!! pamatuju si ten pocit, kdy jsem taky věděla, že jdu prostě už zítr a že zítra budu mít malou u sebe, ale z té noci jsem měla prd, jsem se bála, tak se zkus Basi vyspat aspon co nejlíp na ten velký zítřek!!!!!!!!!!!!

basina
19. srp 2010

@betina Jojo, kontrakce to nebyly, protože se miminka hýbala, ale na druhou stranu to trvalo cca hodinu a bolelo to jak čert :(. Bála jsem se, aby to nebylo něco jiného - nevím, zánět??? Taky jsem zvědavá, kolik toho naspíme a jak to zítra zvládneme, jaké to bude, až mi je ukážou, jaké pocity mne ovládnou .. a co muž na to bude říkat...až z toho slzím, jen na to myslím... 😉

tulanek
19. srp 2010

@basina Moc na tebe a mrnousky budu myslet!!! 🙂 Sama si ten zvlastni pocit,ze mi reknou datum,ten den dorazim a ze uz budu vedet,ze proste to je ten den D,porad predstavuju,ale dokud to clovek nezazije,tak si to predstavit asi nedokaze 🙂 ceka me taky cisar,holcicky mam na pric obe....Moc drzim pesti,at vsechno krasne dopadne a preju at dneska aspon par hodinek naspis 🙂 drz se!!! 🙂

annamat9
19. srp 2010

@basina Ahoj, chci ti jen napsat, že na tebe budu zítra moc myslet. Přeji krásný a bezproblémový příchod miminek na svět. Zítra už je budeš mít konečně u sebe, zdravé a veliké. Opravdu přeji moc štěstíčka a držím palečky. A dneska se pořádně vyspi, žádné stresy a podobně 🙂

betina
19. srp 2010

@basina hodně štěstíčka a rychlý porod a at jste už všichni tři spolu!!!!!!

broukb
19. srp 2010

@basina tak zítra teda na tebe budem myslet 🙂 držím palce ať je vše bezproblémové a rychlé... 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru