Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

sarri
3. srp 2010

@atreides
Holky jsou jednovaječné - vím, že jsou rizikovější, taky jsem měla péči a kontroly jako nikdo tady z chatu, ale strašení člověku nepomůže, hold tam byly, tak se muselo bojovat.

@sarik1
Tak ať holčina roste a dotáhnete to co nejdál. Já jsem kupovala monitor dechu od maminky, co rodila v 30tt holčičku 600g - nerostla, tak musela ven a je zdravá.

sarri
3. srp 2010

@lenca78
Leni, TFK je kvalitní - viděla jsem teda jenom sporťák, nevím, jak korby, ale sporťáček super. Znám maminku, co ho má a spokojenost.

atreides
3. srp 2010

@sarri s tím samozřejmě souhlasím, chtělo to víc citlivější přístup. Jsem ráda, že vše bylo nakonec v pořádku a holky se mají k světu 😵

matteka
3. srp 2010

ahoj holky, moc gratuluji Moničce k narození dvojčátek, tak teď ať už jen krásně prospívají. Těším se na fotečky 🙂 Jinak dnes byly pohyby a dost výraznější a dloubavější - si říkám, jestli je to normální, že je tak hodně cítím. Každopádně super pocit 🙂
Sarri, je ten TFK dobrý i do terénu? Myslím, že přední kolečka jsou menší, proto nepatří k mým favoritům - ale ráda vyslechnu nějaké zkušenosti 🙂

matteka
3. srp 2010

@sarik1 moc krásnej kočárek, hned bych do něj taky šla, ale je moc široký ☹ to budeš panečku s prckama parádnice 😀 😀

matteka
3. srp 2010

@gilotek gilotek, prosím taky o zařazení do čekatelek - termín 24.12.2010, dvojvaječné, pohlaví zatím nevíme kuju

gilotek
3. srp 2010

@broukb díky za názor 😉

@atreides gratulace k výsledkům a párečku 😵 My ještě nevíme...Další utz máme 25.8 v gennetu tak se těším, že se dozvíme 😝

gilotek
3. srp 2010

Doplňuju 😉

****** Č E K A T E L K Y ******

BASINA - 28. srpna - chlapeček a holčička
MRKVICKA28 - 7. září - jednovaječná dvojčata a trojče
ZKA - 15. října - asi holčičky ???
ALSOU - 17. října - dvojvaječná, chlapec a holka?
FRODO78 - 21. října - dvojvaječná, chlapeček a holčička
PAVCAHOLA - 23. října - kluci
BETINA - 24. října - kluci
PROVAZEK - 24. října
TULANEK - 25. října - holčičky
BROUKB - 27. října - chlapeček a holčička
KAFICKO - 5. listopadu
CEPECEK - 6. listopadu - dvojvaječná - necháme se překvapit co je v bříšku
BLER - 17. listopadu
ROZARA - 17. listopadu - dvojvaječná
BEATRICE7 - 29. listopadu - dvojvaječná, ???
SARIK1 - 1. prosince
BUBISEK - 16. prosince - jednovaječná, ???
MATTEKA - 24. prosince - dvojvaječná, ???

__________________________________________________________

**** ROK 2011 ****

ANNAMAT9 - 6. ledna
GILOTEK - 9. ledna - dvojvaječná, ???
JITAKL - 9. ledna
LENCA78 - 9. ledna
JARA - 11. února
ATREIDES - 15. února , dvojvaječná, chlapeček a holčička

kathy.skal
4. srp 2010

Ahoj holky, tak se hlásím do klubu 😀 Včera jsem byla na kontrole v 11tt a z jednoho miminka se nám na sonu vyloupla dvojvaječná dvojčátka. Dřív nebyla vidět, protože byla prý porovnaná za sebou. Pořád mi to hlava trošku nebere... Dvojčátka jsem vždycky hrozně nechtěla 😅 Těšila jsem se na jedno mimčo, roztomilý malý kočárek a tak. Teď budeme mít dvě mimča, roztomilý malý kočárek pro dvojčátka neexistuje... Chjooo. Jak jste se s tou informací smířily vy?

beatrice7
4. srp 2010

@kathy.skal Ahojky, vítej 🙂
Abych pravdu řekla, pro mě to byl taky šok. Jsem sice po ivf, ale když nám dr. potvrdil, že je tam jenom jeden váček, byla jsem fakt ráda. Taky jsem se těšila na jedno miminko, že to aspoň bude v klidu, rodit budu normálně a všechno v pohodě zvládnu. Až do čtvrtého měsíce jsem si pořád říkala - no krásný, jedno miminko. Pak jsem byla v nemocnici s krvácením no a tam přišel dr. na to druhé. Byl to opravdu šok. Brečela jsem, přitom jsem se smála 😅 Asi si myslel, že štěstím, ale spíš to byly slzy rozpaků - nevěděla jsem co mám dělat 🙂 Teď už jsem se s tou myšlenkou smířila, to je jasný... a docela se i těším. Přítel víc 🙂 Jsou to jeho první miminka, tak je z toho strašně nadšenej. Přesně jak to tady někdo psal- chce koupit to nejlepší -monitory, chůvičky, ty nejlepší autosedačky a td...

beatrice7
4. srp 2010

S tím kočárkem jsme taky nevěděli, pro jedno mimčo není problém, ale pro dvě... Buďto je kvalitní, ale drahý, tř. Easy Walker - ten myslím vychází na 38.000 komplet nový, nebo jsou i jiné, levnější. Ale já bych asi polský nekoupila, ostatní se nám nelíbily - chtěli jsme kvalitní konstrukci, velká nenafukovací kola, přední s aretací, přepážku ve sporťáku aby se nám miminka navzájem nebudila a lehké korbičky. No a samozřejmě za příznivou cenu 😵 Zvítězil EW, až na tu cenu... No a nakonec máme úplně jiný kočár - Emmaljunga Twin Cangaroo. koupili jsme ho za 14.000 komplet, nový.

frodo78
4. srp 2010

Ahoj holky, tak já vyrážím na ten utz. Držte nám, prosím, pěsti. Bohužel musím dnes bez maži - nemůže odejít z práce. Snad bude všechno v pořádku

kathy.skal
4. srp 2010

@beatrice7 no tak to je přesně jak u nás. Manžel se včera chechtal a byl opravdu rád, mě se chtělo brečet, do toho jsem se smála, protože jsem stejně věděla, že už s tím nic nenadělám. Jsou to naše první děťátka, tak jsem se těšila, že si budu užívat jednoho a za dva za tři roky si to zopáknu. takhle to budu mít hned za sebou a u dalšího těhu akorát strach, aby to zas nebyla nějaká vícerčátka. Jsem alespoň ráda, že jsou dvojvaječná, tak nebudou stejná 🙂

beatrice7
4. srp 2010

@kathy.skal no to jo, stejná asi nebudou 🙂 Já jsem chtěla aspoň jednu holčičku, kluka už mám, ale čekáme 2 klučíky 🙂 Taky se nedá nic dělat 😔

kathy.skal
4. srp 2010

@beatrice7 tak to budeš mít doma pěknou chlapskou smečku 😉 Já bych chtěla klučíka, manžel zase holčičku. Před tím jsme se dohadovali, co to bude a teď máme relativní šanci, že budeme spokojení oba 😀

atreides
4. srp 2010

@kathy.skal vítej 🙂 já taky byla ráda za jedno, když se narodila NIny a teď jsem říkala, že kdyby byly jako prnví, že by to bylo asi lepší, že tři děti už je moc 😅 ale člověk jak s tou informací žije a pracuje a srovnává si to v hlavě, tak ji nakonec přijme, naučí se s ní žít a nakonec je rád. On je to fakt zázrak, je to krásný, je to jiný 🙂 Pro mě je to hezčí v tom, že už jedno dítko mám a vidím, jaký to fakt zázrak, jak je krásný, když mě obejme, řekne že mě má ráda, dá mi pusu a najednou tu budou takový tři 😵

bubisek
4. srp 2010

Ahoj holky,
tak ja uz jsem v klidu, vcerejsi informace na zprave o ruznych delkach stehennich kosti byl opravdu preklep. Ale ze me vydesil.

Jinak my je mame take z Gennetu, od dr. Brandejske🙂.

Vitam @kathy.skal. Dopln se do tabulky. At jsme komplet🙂
A @frodo78 drzim palce na utz.

Kocarek mam zamluveny jiz pouzity po jednech dvojcatech Easy Walker. Takze me vyjde cca na polovicni cenu. Ale stejne je to drahota.

atreides
4. srp 2010

taky držím palečky frodo 😉

kočárek jsem taky řešila a že to bylo rychle, páč moc výběr není a nakonec budu doufat, že stihneme tu novou kolekci Bumbrlína

hanula83
4. srp 2010

@kathy.skal Ahojky, tak si představ, že děti (zatím) neplánuješ a doktor ti oznámí, že čekáš dvojčata. To jsou teprve šoky 🙂)). Ale myslím, že jsem se oklepala dost rychle a po tom, co to oznámila manžovi a ten byl štěstím bez sebe, tak jsem koukala jen pozitivně..

@beatrice7 Já mám polský kočár a nemůžu si ho vynachválit, stál 10 tis. a zatím super.. Když jsem vybírala kočár, tak jsem měla několik požadavků a tento splňoval všechny, včetně barvy potahu. Teď vůbec toho kupu nelituju a věřím, že svoji službu udělá... Jinak já jsem celkově nechtěla dvě korbičky zvlášť, drtivá většina kočárů pro dvojčata se takto vyrábí, ale já chtěla mít jen jednu boudičku. No a pokud bych teda měla vybírat z ostatních (dvojkorbičkových), tak bych určitě vybírala mezi Dorjanem, Emanem a možná Bumbelridem, ale ten nevím kolik stojí. Ty první dva jsou cenově velice dostupné.

hanula83
4. srp 2010

@atreides Jééé vy už tak brzo víte pohlaví? Já v tomhle týdnu byla na genetice a tam paní doktorka říkala možná je jedno holka.... A taky Elenku 🙂

atreides
4. srp 2010

@hanula83 no já jsem se sama divila, ale dokonce nám to i ukázal 😅
no jo Elenka a Anička 😵 pěkný jména

hanula83
4. srp 2010

@atreides Jo, o Eleně jsme měli jasno hned a Anička přišla časem 😉... vy jste už natvrdo rozhodnutí? 😉

atreides
4. srp 2010

@hanula83 my měli takhle jasno o Ninušce. Elenka se líbí manželovi dlouho a Marian mě oslovil hodně při listování kalendáře, takže jsme rozhodnutí natvrdo 🙂

hanula83
4. srp 2010

@atreides Tak to je fajn, že máte takhle jasno. My bojovali s druhým jménem až tak do osmého měsíce 😉). A to jsme si museli slíbit, že už to fakt měnit nebudem, protože by se to beztak ještě stokrát změnilo...

atreides
4. srp 2010

@hanula83 ty jo do osmého 😅 my bojovali zase s klučičíma jménama. Na holky bylo jasno rychle, ale ti kluci 😀

hanula83
4. srp 2010

@atreides Tak kluky jsme taky vůbec nevěděli, to by bylo ještě horší. Ale museli jsme mít nachystaná jména, takže Daniel a Michal nakonec zvítězili..

atreides
4. srp 2010

@hanula83 ti kluci jsou horší že?
a koukala jsem ti do alba a jste moc hezká rodinka 😵 na těch fotkách to všechno vypadá tak idylicky 😅

hanula83
4. srp 2010

@atreides Jo jo, klukům vybírat jméno bylo opravdu peklo 😉...ale my jsme to vyřešili nakonec docela rychle, protože jsme stejně počítali s těma holkama... Tak fotky jsou vždycky idylické 🙂)). Ale ideály bývají jen v pohádkách 😉.

beatrice7
4. srp 2010

@hanula83 jak píšeš o těch kočárech, tak Eman je co ? Emmaljunga ? Jsi s tím polským spokojená, to je fajn, já mám s polským kočárkem špatnou zkušenost, řekla jsem si - už nikdy a protože jsem stará konzerva- tak fakt už nikdy 🙂 I když vím, že se za těch 13 let ty kočárky asi určitě zlepšily.
Jinak taky přemýšlíme o jménech, ještě nemáme jasno... Líbí se nám Daniel a Jakub nebo Daniel a Michal 😉

hanula83
4. srp 2010

@beatrice7 Jééé vy už taky víte co to bude. To jsem tu teda dlouho nebyla... Daniel a Michal, dobrá volba 😀 😀, my to museli mít taky rozhodnuté, protože když jsem vyplňovala papíry v porodce, tak chtěli i klučičí jména.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru