Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

dexin
24. zář 2013

Ještě se chci pochlubit, jak nám začínají ve 2 mesicich pást koníky, a to prý máme jako nedonoseni ubírat mesic.

kacikaci
24. zář 2013

@dexin to jsou šikulky teda s tím pasením!!!
kojím + dokrm, bohužel nemám dost mléka pro oba, ale alespoň takhle, jsem ráda za každou kapku, kterou jim můžu dát..to máte taky pěkný 🙂 máme ew duo, nánožník jsem zatím ještě nesehnala, koupili jsme ho bez něj, a nemůžu ho zvlášť sehnat, nový se mi nechce kupovat, no budu to muset udělat, protože ty korbičky jsou fakt hrozně úzký 😒

dexin
24. zář 2013

@kacikaci já mam taky ew a v něm mám hodně zateplené vložné tašky (jsou i místo fusaků, do nich nefouká a určo v nich zimu přežijou.je fajn, že jsi kojení úplně nevzdala 🙂

kacikaci
24. zář 2013

@dexin a můžu se zeptat jaké jsou to vložné tašky? zkusím se po nich podívat, jeslti bychom je ještě nepořídili..

kacikaci
24. zář 2013

@dexin díky

arabiana
25. zář 2013

@werinka1 Tak to tě chápu, já mám rýmu jako prase a děsim se každej den, že to chytnou!

A co jak cvičíte? 😀 My teď ne, očkovali jsme a obě měly zvýšenou teplotu. Vlastně se Sof necvičim už vůbec,dohodli jsme se s rehabkou, že ji zkusíme chvilku nechat jak to půjde samo dál a hle kočena už je na boku a každý den čekáme piruetu na bříško 😅 je to úžasnej pocit vidět toho malýho broučka jak se snaží. Někdy se u toho pěkně vzteká, tak ji lehce pomůžu. Laurinka se občas taky snaží, vrtuli to ještě nepřipomíná, ale v pasení se neuvěřitelně zlepšila.
@kacikaci
Chudinka malej, to můsí být šílený vidět miminečko s kanylkou,brouček. Zase dobře, že má pěknou váhu! Měl z čeho čerpat sílu. Něměli jste před tím očkování? Tohle se stalo kamarádce,malá to měla jako reakci na očko, vysoké teploty a najednou vysoké CRP, zánět ledvin 😝

Naše holky mají okolo 5,5 kg, 7.10 jim budou 4 měsíce.

arabiana
25. zář 2013

@dexin Tak to je borec!!! 😉

kacikaci
25. zář 2013

@arabiana očkování jsme zatím žádné neměli, a teď ještě na chvíli odsouváme kvůi té nemoci..jj je to hrůza vidět svoje dítě jak mu je zle, člověk se cítí tak bezmocně
včera si kluci poprvé spolu povídali, bylo to super je sledovat, jak si broukají a hrozně se diví, že jim někdo odpovídá stejným způsobem, byli při tom strašně vysmátý 😀 jsem zvědavá jak to budou mít dál, na jejich vzájemný vztah

carllita
26. zář 2013

@dexin A v jakém týdnu jsi rodila, že je považují za nedonošené?

dexin
26. zář 2013

@carllita nedokončený 37.tt Mě to přijde padlé na hlavu. Kdyby se narodili o 4 dny později, tak už do rizokovky chodit nemusíme.

arabiana
26. zář 2013

@dexin No přesně, naše jsou 37+4 a nikam nemusíme chodit.

carllita
26. zář 2013

@dexin
@arabiana No, že my jsme 37+1 a taky nikam nechodíme 🙂

dexin
26. zář 2013

@carllita no dyť jo, my jsme 36+3 😒

maladama
26. zář 2013

naše holky jsou 34+3 a do rizikové poradny taky nechodíme, krom pediatry je sledují akorát na neurologii plus jsme absolvovali taková ta běžná vyšetření (kyčle, sluch - to ještě v porodnici, a v roce máme psanou kontrolu na očním), ale rizikovku přímo ne.

werinka1
27. zář 2013

Tak my jsme 30+4 (vostudy, dotáhly jsme to z vás všech teda nejmíň 😠 ) a po 3 měsících po propuštění si nás zvou do centra vývojové péče.

werinka1
27. zář 2013

@arabiana Přiznávám, že na cvičení kašlu 😒 Příští čtvrtek jedem na kontrolu do centra a objednala jsem nás k té rehabce co nedoporučuje vojtovku u nedonošenců, tak jsem zvědavá co řekne.....holky nám začly krásně povídat a už se různě točí nalevo napravo (s hlavičkou, v postýlce) ale jak je položim na hrací deku nebo vezmu na krknutí tak čučí jenom na tu svojí pravou stranu. A hodně se snaží si držet hlavinku samy.

werinka1
27. zář 2013

Ještě vám musim napsat jaká jsem "kapacita". Během týdne jsem roztavila při převařování druhýho dudlána 😠 Ty jo, ten smrad!!!!!v celým baráku několik dní.......

werinka1
27. zář 2013

@dexin Ty vložný tašky musí bejt šikovný. Já mam na Ew koupený fusaky taky EW, uvidíme jak v zimě....To se ty tašky vejdou do korbiček když jsou tak úzké??

dexin
28. zář 2013

@werinka1 to teda musí být smrad! 😀 no a já právě korbičky nekupovala, ale to už ze zkušenosti se staršími dětmi, měla jsem pro ně tandemový kočár a ve sporťáku vložnou tašku, proto jsem věděla, že korby jsou zbytečná investice. Vložná taška leží ve sporťáku. Je to navíc praktické, protože je můžu vzít z kočáru bez probuzení, třeba, když jdeme k doktorovi.

@maladama nás nesledují na neurologii, tam by nás právě poslala až ta doktorka z rizikovky, kdyby bylo třeba. Asi prostě ta nemocnice posílá preventivně všechny nedonošence bez ohledu na týden porodu.

nynam
29. zář 2013

Milé maminky čekatelky, doufám, že neruším. Chtěla bych vás pozvat k sobě do bazárku, kde prodávám nějaké oblečení po našich dvojčatech - párečku. https://www.modrykonik.cz/bazar/prodejce/nynam/
Díky, zdraví N.

michelle1
2. říj 2013

Holky, jaká taška na kočár se vám osvědčila? Nechce se mi utrácet hříšné prachy za origoš tašku pro dvojčatový kočár.

dexin
2. říj 2013

@michelle1 já mám origoš EW a je fakt super, všechno se do ní vleze a přitom drží krásně tvar. 🙂 Koupila jsem ji z druhé ruky skoro nepoužívanou jako novou za 800,-

werinka1
3. říj 2013

Ahoj, tak my jsme dnes byli na kontrole v centru vývojové péče. Holky mají 4,7kg a 57,5cm. Paní doktorka chválila jak jsou pěkný 🙂 Akorát ta predilekce.... 😒 Byli jsme u té rehabky co nedoporučuje Vojtovku. Ukázala nám jak máme holky "zklidňovat". Prý budem nejdříve zklidňovat a pak budem pokračovat dál. Takové to jejich máchání ručičkama, toho se musím zbavit a musí se naučit si přitahovat kolínka k bříšku a mít ručičky volně podél těla. Tohle budem dělat tak 2 měsíce a pak se bude pokračovat dál. Máme jim doma udělat v postýlce takové pelíšky, které budou simulovat dělohu. Když vzala holky do ruky, tak se tak krásně zklidnily a hezky se kolem sebe rozhlížely. Takže Vojtovku odpískáváme a jedeme podle ní. Pojišťovna by stejně nezaplatila dvě pracoviště a naše rozhodnutí je jasný. Prý budem taky asi muset mačkat nějakej bodík, ale to se ještě uvidí.....ale Vojtovka jako taková to nebude. A máme si holky vzít do náruče, opřít hlavičku o náš hrudník, sbalit jim ručičky, nožičky, přitahnout k telíčku a hopsat. To simuluje jak byly v bříšku a tam se houpaly. Prý musíme nahradit ty 2 měsíce co jim chybí. Jinak budou hyperaktivní, dyslektici, dysgrafici....Tak snad to přinese ovoce, uvidíme uvidíme. Ale už dneska kdy jsme postupovaly dle jejích rad, tak holky teď večer v postýlce, leží naprosto v klidu a i když nespinkaj, tak koukaj a trošku se jim přivíraj očička, ale rozhodně to není to jejich rozhazování a máchání ručičkama a ten neklid kterej přechází do breku....

arabiana
3. říj 2013

@werinka1 Tak to je fajn...ono když tomu člověk fakt věří a tak i k tomu přistupuje přinese to své ovoce. Jako rozhodně by mi byla milejší metoda založená na postupech jaký jsi psala, ale bohužel mi ji nikdo nenabídnul 😖 A ani o nikom nevím.
Jediný o čem jsem uvažovala byla Kraniosakrální terapie, ale nenašla jsem v přijatelném okolí nikoho komu bych svoje děti svěřila.

U nás už se Sof suvereně přetáčí na bříško, je to úplně úžasný a děsně ji to na bříšku baví. Když jsou na bříšku obě, koukaj po sobě, broukaj, smějou se na sebe 🙂 Milujou hračky, když jim je podávám tak natahujou ruce a jsou úplně hotový 😀vykulený, děsně se soustředěj jak tam ty ruce namontovat, aby si mohly hračku chytnout.

werinka1
3. říj 2013

@arabiana Co je to prosimtě ta Kraniosakrální terapie?? 😕
No to jsou šikulky holčiny! U nás se teprv začíná s pořádnými úsměvy od ucha k uchu a pozorování hraček. Jedna druhou naprosto ignorujou. Ale samy si krásně broukaj a úplně si povídaj 🙂 Klárka už se skoro snaží cíleně hračku chytnout do ručičky. Ale dle dnešní rehabky máme ještě počkat s nějakými hračkami na hrazdičce apod. Máme postupovat pomalu s tim zklidněním, nahrazením těch 2 měsíců v děloze a teprv pak nám ukáže jak trénovat motoriku, zatím je na to prý čas. Tim, že nad nima budem pískat s nějakýma hračkama atd. tak budem spíš podporovat to jejich rozhazování ručičkama. Musí je zklidnit a potom jim půjde krásně uchopit to co chtěj.
Ale vy nejste nedonošený (oficiálně asi jo, ale jinak jste byly hotový krásný miminka), takže u vás by byl postup určitě jinej. Tvoje holky by tohle "zklidňování" a nahrazování dělohy nepotřebovaly.

arabiana
3. říj 2013

@werinka1 IP 🙂

anitta
6. říj 2013

Ahojky holky po dlouhe dobe se hlasim ;) holkam budou ve srredu tri tydny hrozne to leti hlavne ten kolotoc kolem nich je to proste fofr;))) rodila jsem cisarem a hned po planovane hospitalizaci jelikoz mi byla diagnostikovana preeklampsie :/ takze v17.45 a v17.46 holky byly na svete . J dostala tri transfuze
Ale jinak dobry. Holky mely 2500g a 2750g 48cm, ted uz maji obe 2900g a 50cm. Rostou pry krasnea vse v poradku. Jinak prikladam odsvm a dokrmuju zatim mi mlicko pro obe nestaci tak uvidime ale aspon ob jednu davku ma kazda
Holcicka moje;)

V noci mame mejdany ve dne jsou hodne tak je to maskr ale hlavne ze jsou zdrave ;)

Jinak z pribrabych 25 kg mam za dva tydny 16kg dole ;)))

anitta
6. říj 2013
dexin
12. říj 2013

@anitta moc krásné!
holky, kdy vám začli dvojčátka reagovat jedno na druhé. Kluci se nám začli na sebe minulý týden usmívat a broukat si, jsem z toho dojatá! 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru