Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

gyty
16. bře 2013

@werinka1
jo to znam. me moc pomaha magnesolv co sem dostala na tvrdnuti bricha a krece v nohou
pomaha i na todle jinak pred tim super suseny svestky ale ty nesmim mam tehu cukrovku.. 😒

werinka1
16. bře 2013

@gyty Díky za tip. Mě naštěstí OGTT vyšel dobře, takže aspoň v tomhle se omezovat nemusim, jinak nevim s tou mojí bezlepkovou co už bych asi tak jedla 😒 😠

ratatooy
16. bře 2013

@gyty 😀no.......mo je start váha je 98kg takže to je uplne o nečem jinem u prvniho sem mela 95 šla rodit s 112 a po porodu mela 99 ale jsem po cisaři a řešim ted jestli si dat zavest jedno embryjko nebo dve,pač mi dr po cisaři dvojky nedoporučuje a navim sice kondici mam celkem dobrou hodne sportuju,ale i tak se bojim že to bude moc velkej zahul a ještě se bojim komplikací jako předčasne narozenych detí atd

gyty
16. bře 2013

@ratatooy
no to ja se taky bala ale byla sem na tom 7x a nic a nekolikrat z toho byli dvojcata a stejne nic tak sem se na konec rozhodla pro dve na doporuceni doktora. ale co ja vim tak od minulyho roku se dvojcata stejne nesmi davat...jen pokud jsou snad zamrazeny z let minulych jestli sem to dobre pochopila...

ratatooy
16. bře 2013

@gyty nesmi se davat pokud chceš mit hrazeny 4 pokusy misto 3 jinka jo a mi mame mraženo už před 3 rokama takže ještě po dvouch v jedny pejete takže budto obe když budou dobry nebo jedno vyhodit

gyty
16. bře 2013

aha
ja mam taky zamrazeno takze se me to netykalo a mohla jsem se rozhodnout. ale jen ze sem neco videla v televizi....tak uz vim. tak nic.

koksi
16. bře 2013

@ratatooy no já rozhodně jsem u dvojčat břicho měla větší jak s jedním dítětem ,-) když jsem šla rodit s jedním dítkem tak jsem břicho měla velké jako u dvojčat v 5.měs..takže asi tak...a když ti řeknu že jsem v pohodě odnosila a porodila 3 děti a na břichu ani jedna strie..a za to teď při 4.těhu s dvojčaty mi břicho popraskalo fakt řádně...tak to mluví za vše..bylo fakt velké.. U jednoho dítěte jsem přibrala vždy kolem 9kg..s dvojčaty 17kg....

koksi
16. bře 2013

holky jdu vám sem dát fotky těch našich cácorek..dělám to poprvý tak snad to vyjde 😀

koksi
16. bře 2013

@werinka1 díky...jsem slepota slepá 😀 no už budu vědět jak na to 😀 jak vidím...tak se mi to povedlo 😀

a propos...na té poslední fotce mají holky oblečení vel.body 44 a leginky 0-0 😀 to jen že opravdu vel.50 a 56 je pro dvojčata po narození obrovská..na té poslední fotce mají 6 týdnů...na těch předchozích 27dnů 😎

koksi
16. bře 2013

na této mají holky 22dní...odjíždíme z porodnice a na sobě dupačky vel.44 ,-)

barusmackova
17. bře 2013

@koksi teda to jsou prdelky krasnyyyyy a ty ze si po porodu dvojek???? Strasne moc ti to slusiiiii tak pak hod foto cele velke rodiny at se pokochame

ratatooy
17. bře 2013

@koksi no tak to mi celkem stači abych se rozhodla že dvojčata radši ne 😀

kacikaci
17. bře 2013

@koksi holky jsou nádherný!!!

carllita
17. bře 2013

@koksi Nádherné fotky! Nádherný miminka i rodiče! Tak teď se na ty svoje prdelky teším ještě víc :D

@ratatooy Já sem ve 26. týdnu a břicho mám celkem normální, ale já měla malý i s jedním. Přibrala sem ale už skoro 10 kilo. Dokonce se mi zdá, že ho mám na dvě až moc malý.....Ale je to asi individuální.

ratatooy
17. bře 2013

@carllita ja sem s jednim mela taky celkem maly břicho bych řekla a přibrala 12kg

altmanka
17. bře 2013

Úžasný fotky 🙂

jarkalada
17. bře 2013

@koksi náádherný fotečky, holky jsou úžasný 🙂

maladama
17. bře 2013

@koksi to jsou sláďata!
Já už chci taky! A ideálně taky dvě princezničky!

no, nejdýl za 37 dní uvidíme, co mě to celou dobu okopává 🙂

maladama
17. bře 2013

@koksi o břichu mi ani nemluv. Dneska jsem se vážila, mám nahoře 8,5kg - ale polovinu těhotenských věcí, co jsem nosila s prvním až do porodu (kdy jsem měla +14kg), už jsem musela vyřadit, kalhoty i sukně se mi rolujou pod pupek...
a strie, tak to je vůbec kapitola sama pro sebe. A přitom mažu poctivě dvakrát denně (musím - stačí, když zapomenu namazat ráno a večer už mi kůže na břiše tak pne, že to bolí...)

dexin
17. bře 2013

@koksi to jsou krásné fotky! A ty jsi kočka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Já si furt říkám, že i ta vel. 50 je už fakt taková malinká a hlavně, kde se ty menší velikosti prodávají? Myslím, že Tesco začíná na new born a to je 56, ne? Šmankote, budu doufat, že je donosím aspoň do 36.tt ať je mám do čeho oblíct! 😝 😀

jarkalada
17. bře 2013

@dexin např. v tescu maj ty 0-0. jestli hledáš levnější, tak v kiku maj vel. 44 +

maladama
18. bře 2013

@dexin taky CA má 50 a občas i ještě menší, od 44.
Ale teda mám pocit, že jim ty velikosti trochu haprujou, mám nakoupené tři různé "parádní" sady v 50 (dupačky+tenký svetřík, 2xbody a mikinka+polodupačky) - s tím, že jsem to plánovala na cestu z porodnice, body+dupačky+mikinka - body je velké, dupačky tak akorát a mikinka zase menší. Tak nevím 🙂

dexin
18. bře 2013

Holky díky, mamka mi teď právě nakupuje pravidelně v Tescu, ale ještě jsem oblečky neviděla, říká, že je to 0-0, tak to je teda asi ta vel. 50? Zajdu mrknout do CaA mám tam stejně kupon na 50% dolů na jeden kus dětského oblečení z DMka.

gyty
18. bře 2013

cau holky. akorat si brouzdam na netu koukam na dvojcatka atd. a vylezl prispevek, ze jedna pani ve 36tt prisla o jedno z miminek na neco jako tromboza pupecniku. jak se neco takovyho muze stat?
mi v rodine mame leydena, deda zemrel na trombozu a me proto odesilaji pro jistotu do trombocentra protoze me na to zatim nikdy nevysetrovali...to je sileny co vsecko se muze stat.
uz radsi nic nectu!

jinak jsem koukala v Kik maji snad i 44 velikosti nebo 46. zatim jsem se teda porad neodvazila nic koupit ale maji tam vel. od 44 nebo 46. maji tam i ty kosilky na bocni zavazovani ty sme oblikali ze zacatku nejvic.

jinak mate nejaky tipy na autosedacky? ja sem zatim naklonena autosedacce be safe izi sleep. libi se mi ze se da dat i do uplneho lehu, ze kdyz se prijede tak se mimco nemusi budit a prendavat do postylky ale staci narovnat do lehu sedacku. ale je dost draha...a z druhe ruky taky. 🙄

luc1979
18. bře 2013

jojo, v Tescu je 0-0 vel. 50, lae bude Ti to stačit. Když jsou malincí, tak jsou stejně oblíkáni v porodnici na oddělení a ty malinkaté (pod 50) můžeš nakoupit až pojedete domů, že někoho vyšleš. Já měla od zač. problémy, málem jsme šli na císaře o 7 týdnů dřív a kluci měli nakonec slušné míry a ta 50 na začátek stačila.

luc1979
18. bře 2013

jinak naši měli 2250g /45cm a 3110 g/49 cm

maladama
18. bře 2013

@luc1979 počkej, to jako o sedm týdnů dřív jsi měla dítě s váhou přes tři kila??? nebo to měli v době odchodu z porodnice?
Nedovedu si představit, co za obříka by to bylo v 40tt, kdyby už v 33tt měl tři kila 🙂

dexin
18. bře 2013

@luc1979 dík za odpověď. No vážně, v kterém týdnu jsi rodila? Já si maluju, že budu mít 3 kilová dvojčata! 😉 🙂

gyty
18. bře 2013

@luc1979
a ve kterem tydnu si nakonec rodila? prirozene nebo cisarem? a jestli cisarem tak jak anestezie, celkova nebo epidural?
a proc vubec chteli o sedm tydnu driv?
to se tedy nakonec vyresilo a vy jste vydrzeli do kdy?
jsem rada kdyz ctu ze se rodi i takovydle dvojcatka. muj prvni syn mel 3,20 takze tvoje dvojcatko v podstate to samy 😉
diky za info

jarkalada
18. bře 2013

@gyty pokud dr. vědí, že máš leidena, tak se chodí na hematologii na sledování a pícháš si každej den injekce na ředění krve. Právě kdyby se někde udělala trombóza. Já si píchala od začátku stimulace do skoro konce šestinedělí 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru