Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

dexin
27. bře 2013

holky, velký ultrazvuk dopadl skvěle. Děti jsou zdravé a mají vše, co mají mít! Jsou symetrické! Mám takovou radost! 🙂

kacikaci
27. bře 2013

@dexin gratuluju! tak jen tak dál 🙂

werinka1
27. bře 2013

Holky myslíte, že mi už ty moje dvě holky můžou čutat do močáku? Cítim jak se tam melou a současně "cítim" močák a chce se mi najednou víc čůrat 🙂

werinka1
27. bře 2013

@123lenka ahoj, vítam a současně gratuluju k párečku 😉

carllita
27. bře 2013

@barusmackova V Šonově?? No tak tam bydlí i moje teta, která před 33 lety porodila dvojvaječný dvojčátka (sestřenku a bratrance) a díky nim jsem zřejmě dostala do vínku dvojčata i já 😀 😀 To jsou náhodičky 😵

kacikaci
27. bře 2013

@werinka1 taky mě čutaj do močáku, někdy mám strach, že se vteřině počúrám 😝

werinka1
27. bře 2013

@kacikaci 🙂 Já zatím v poho, ale je to tak zvláštně ne úplně příjemné 😝

werinka1
27. bře 2013

Co říkáte na jméno Justýnka? 🙂 Klárka a Justýnka 🙂

gyty
27. bře 2013

cau holky!!
co vam zabira na prisernou zacpu? mam tu tehu cukrovku a dokud jsem jedla normalne tak sem problem nemela ale ted !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! horor!
mam zkusis glycerinovy cipky?
sem zoufala

adriene
27. bře 2013

@gyty Hlavně nesmíš t porolačit!! Klidně by sis mohla rozjet porod :(
Já brala Lactulosu sirup, hezky změkčí stolici a jde to lépe. Koupíš v lékárně. Buď Lactulosa nebo Duphalac, je to to samé 😉

koksi
27. bře 2013

@kacikaci u n nás se vyloženě ptali jaké jméno bude mít miminko které půjde ven jako první a jaké jméno druhé...a dokonce jme museli říct i variantu pro variantu kdyby to byl páreček ikdyž dopředu jsme věděli že děti budou stejného pohlaví 😀 ale říct to po nás chtěli asi pro jistotu kdyby se dr.na UTZ spletli ,-)

koksi
27. bře 2013

@werinka1 Justýna je nádherné jméno!!!!

koksi
27. bře 2013

jinak jsem holky našla zajímavé info ohledně dědičnosti u dvojčat. Vždy jsem si myslela, že jakmile jsou v rodině dvojčata (jakéhokoliv pohlaví) že vždy jejich potomci nebo ob koleno budou mít dvojčata a ouva... ono ne. Např.kluci dvojčata se do budoucna nemusí bát že budou mít taky dvojčata nebo jejich děti ,-) Ten "dědičný gen" jde pouze od holek a ještě musí být dvojvaječný.... zajímavé že? takže naše cácorky se mají na co těšit 😀

kopíruji: Predpoklady k narozeni dvojcat se dedi tzv. po preslici z matky na dceru. To se ale tyka jen dvojvajecnych, vyskyt jednovajecnych dvojcat dedicnost nijak neovlivnuje.

werinka1
27. bře 2013

@gyty Tohle řeším od včerejška také ☹ Moje včerejší návštěva wc byla přímo hororová a já už myslela, že nastala moje poslední hodina. Když to napíšu ne zrovna hezky ale popravdě, tak jsem si myslela, že mi to roztrhne ....... Nešlo to ven ani zpátky 😝 Bála jsem se právě tlačit, četla jsem, že se to nemá. Ale v tu chvíli mi přišlo, že to stejně ani nejde jak je to šprajclý 😅 Ségra mi poradila ráno na lačno teplou vodu, klidně i v průběhu dne a kompotovaný švestky nebo ten lák z nich. Doufam, že to pomůže, protože tohle už znova asi nepřežiju 😝

gyty
28. bře 2013

@werinka1 no sme na tom podobne!!!
ale ja mam tehotenkou cukrovku a zadny kompotovany ovoce nesmim! ani suseny a cerstvi jen odvazeny mnozstvi....
a je toho malo snazim dohanet zeleninou, jim kvanta salatu a kedluben ale pomaha to. chodim 1x za tyden ted to bylo za 10dni!!!!dyt se votravim zevntr!
@adriene a tu lactulosu muzu i s tou tehu cukrovkou?ja ji brala kdyz jsem nebyla tehotna ale zase zase byl problem v plynatosti tak sice fiungovala dobre ale byla jsem v podstate vyrazena ze spolecnosti..... 😅

barusmackova
28. bře 2013

@werinka1
@gyty holky neni to zadna sranda duphalak me pomohl nebo nejakou vlakninu do bileho jogurtu ja z toho mela to prvni krvaceni v tom cca 15 tydnu myslim nemohla jsem na wc prosedela jsem tam snad pul hodiny jak to neslo vecer a v noci uz jsme jely z krvacenim a tyden na to uz jsem mela na utz hematom a musela jsem tam lezet ted co beru magnezko mam spis obcas opacny problem😀DD zase me prohani

barusmackova
28. bře 2013

To ti vam holky byla noc bolesti v kyclich ani uz polstare mezi nohy nepomahaji pak zas me chytly zada a do toho 2x curani fakt des bes ale jinak by se mi spalo jak miminku od pul osme do sedmi to je nadhera 😀DD dneska nas ceka velky utz tak jsem zvedava na miry nasich capartu hlavne aby bylo vsechno jak ma byt a ja to nejak zvladnu snad tam zase nebudu kolabovat

gyty
28. bře 2013

@barusmackova
tak pak napis miry! ja jdu pristi tyden taky na utz tak sem taky zvedava jak pribirame. protoze ja spis hubnu..ukazovala jsem jidelnicek na diabet poradne a pry toho snim az moc, ale ja mam prisernej hlad!
nemyslim na nic jinyho nez na jidlo!
a zhubla jsem. bricho ne, ale nohy a prsa. takze mi to nestaci. ale dr. se divi ze pri tom mnozstvi jidla muzu mit vubec hlad a ze sem to schopna snist. sem a stejne hubnu. takze mam mit mensi snidane a svaciny ze je tam moc sacharidu. ach jo...taky ze mam mit aspon 2 hodiny mezi jidly ja mam hodinu a nestaci mi to.
uz abych zase mohla normalne jist.
zacaly mi otekat nohy, co to znamena? u prvniho jsem to nemela ale vim, ze v tehu poradne se vzdycky ptaji...tak ted jim reknu, ze zacali otekat nohy a trochu i ruce. ale co to znamena?

werinka1
28. bře 2013

@barusmackova
@gyty Tak já chodim relativně často, jednou za dva, tři dny, ale mam to jak kamen ☹
@gyty Co zkusit tu vlažnou vodu na lačno? A v průběhu dne? S těhu cukrovkou to neni nic proti ničemu, za zkoušku se nic nedá. Jinak teda tě lituju, to je vážně hrozný se takhle hlídat. Já se zas potýkam s bezlepkovou dietou, ale proti tomu co píšeš, je to procházka růžovou zahradou když už člověk ví jak na to. S těma otokoma zatím nemám zkušenost, jen malinko občas ruce, takže jsem sundala raději prstýnky. Ale to je nárazově, jinak nohy v poho. Ale pořád to ještě může přijít až začně bejt teplo a budu mít víc tejdnů na kontě 🙂 Taky se mě ptají, ale vážně netušim co to znamená. 😒 Zkusila bych víc tekutin....?
@barusmackova S kyčlema občas trápení mam. Ne každou noc, ale stává se. Zatim nic hroznýho. jeeee a čůrání? Než zaberu, tak jdu 2-3x a v noci klidně i 2x. 😀 😝

werinka1
28. bře 2013

@barusmackova A držíme palušky na dnešní UTZ. Určitě dej vědět 🙂

123lenka
28. bře 2013

@werinka1 ahoj. Moc ti děkuji, no uvidí se, jestli to nakonec bude opravdu páreček. ale to je jedno, hlavně že jsou zdravé, to jsem se bála nejvíce.

werinka1
28. bře 2013

@123lenka To je jasný, s camfrlíkem nebo bez, hlavně ať jsou zdravé 😉

barusmackova
28. bře 2013

Dnes se mi i o klucich zdalo 😀 jak se perou v inkubatoru uz mi hrabe

kiwiik
28. bře 2013

@kacikaci Mám jen poznámku, často v porodnici (obzvlášť ve větší) předem chtějí znát jména, ale ze zákona na to máš až 7 dní po porodu, takže když nechceš, napsat je nemusíš. Já je teď u Apolinare nenapsala, koukali na mě trochu divně, ale přijde mi divný oficiálně pojmenovat dítě, který ještě není na světě, jména jim řekl tatínek hned po porodu a měla jsem podepsány papír od nás obou pro matrikarku, kam jsem ta jména pak doplnila. Jinak A je to, které by se spontánně narodilo první, je níž mne těsně před sekci doktor potvrdil, že bude první vybalené i břichem. Trochu mi na tom záleželo, protože velkou část těhotenství bylo A vpravo, tak jsme si je pojmenovali a chtěla jsem, aby se nepopletly (máme Anetu a Beatu)

karlisska
28. bře 2013

@barusmackova tak ať dopadne ultrazvuk dobře 🙂 se dívám, že už jsi 31.týden, letí to, co? 🙂 už máte jména vybrané? Ty jsi jednou psala, že určitě porodíš dříve, že i malou si porodila dříve, že? Tak hlavně ať je vše ok, a ještě tak 4 týdny ať se kluci pečou.

@gyty tak se zácpou nemám vůbec žádné problémy, chodím pravidelně každé ráno 😀
@werinka 1 moc se mi líbí Justýnka, ale Klárka už míň, nejde mi to moc vyslovit, dokonce si pamatuju, že jsme měli ve školce Klárku a pořád jsem ji říkali Krála... Ale vy jste rodiče, vy se musíte rozhodnout. My taky bojujeme se jménama 🙂
@koksi s tou dědičností jsem to už taky slyšela. 🙂 Ale hodně lidí to neví, moje mamka pochází z jednovaječných dvojčat a říkáme, že to máme v rodině. Každý se nás ptá jestli máme dvojčata "pořízené" přes umělko nebo klasik cestou. To je fakt nejčastější otázka. Co je komu do toho??? když má človek jedno, tak se taky nikdo tak hloupě neptá, takže se nám právě ta odpověď hodí, i když to není pravda. 😝

kacikaci
28. bře 2013

@gyty
@werinka1 není na zácpu třeba vincetka - nebo nějaká jiná minerálka, která má projímavý účinek? a asi to chce víc pít vody hlavně
@kiwiik to jsem nevěděla, že je na to 7 dní, mě v porodnici skoro řekli, že když nebudu mít vyplněný dobře papíry, tak nemůžu snad ani porodit..zaběhnutý nesmyslný koleje...
já jsem taky na wc častým návštěvníkem - za noc chodím 2x - 3x..a už se němůžu dočkat, až se vyspim na zádech, mám už úplně přeležené oba boky, někdy se v noci vzbudim a normálně mě bolí přeležený ucho 😀 a to jsem obložená polštářema, abych byla v měkkým, apod..a stejně je to naprd
@barusmackova ty jo Vám už tak uteklo co 🙂 taky mívám poslední dobou o klukách sny, naštěstí samý veselý, většinou o porodu, ale je to úplně ok..u dcery jsem měla noční můry snad celý těhu, teď jsem asi víc smířená s tím co mě čeká, tak jsou sny dobrý
@werinka1 Justýnka je krásný jméno i Klárka, jde mi to dohromady 🙂

barusmackova
28. bře 2013

@kacikaci
@karlisska tak jsem zpet mala se mi narodila prave 35+6tt a vazila 2680g a ted ten nas utz dopadl paradne jeden hlavickou dolu 1430g a druhy nahoru 1468g takze vahy ukazkove jen mu teda rekla ze tam nemaji uz misto ze si mysli ze je mala sanze druheho na otoceni ale ze se uvidi jeste at pocitam i s cisarem kterej ja bych radsi nez normalni porod ono ten hlavickou dolu je totiz na pric mam dovoleno na balonu sem tam si ulevit na ty zada a kycle.uteklo to od toho 25tydje uplne hrozne 😀 krvni obraz ukazkovy i jaterni testy chvalila nas a pry nemam duvod bat se predcasnyho porodu cipek drzi k dnesnimu dni mam 11kg nahore takze -3kg kluci plus voda atd. Tak si myslim ze to neji nejhorsi 🙂

gyty
28. bře 2013

@kacikaci to ja to mam opacne! u prvniho sem se nebala vubec!
za to ted se v noci budim ataky panicky hruzy nemuzu dejchat uplbe silim buseni srdce
😅
akt je to neco
bricho boli kdyz se snazim prevalit z boku na bok musim pomaloucku a vopatrne
jako bych mela v brise haldu kameni

kiwiik
28. bře 2013

@kacikaci Já to vím jen proto, že jsem předtím rodila mimo Prahu a nikdo po mne jména předem nechtěl, tak jsem se zajímala, jak to je. Mám kamarádku, která porodila dost predcasne akutní sekci v Podolí a chtěli po ní napsat ta jména ještě než ji odvezli na sál, ani to neměli rozmyslene, pohlaví nevěděli, to mi teda připadá až nevhodný. O nás taky jedna sestřička pohrdavě řekla; "oni ještě neví jména", ale bylo mi to fuk...

gyty
28. bře 2013

jinak sem nasla starou zavinovacku po malym byla to gluck a byla fajn tak chci sehnat znova tu samou
polstrovany zadicka rychlozavinka a ma masli tak se dal i stahnout
ale na prodejne ji nikde nemaj....jen z net obchodu a ja bych si ji radsi osahala
ted mi pani rikala o produktech co prodava.....pani, reknu vam to takhle, kdyz to jednou vyperete bude z toho tak jako tak hadr na podlahu nevim co to dneska vyrabej....dobry ne?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru