Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

eirin
3. kvě 2010

Petranel, já si kvůli tomu měřím tlak každý den, abych kdyžtak včas vyrazila.. Mně by právě doktoři asi radili taky spíš ten přirozený. Já se tomu nebráním, sice chápu rizika, ale věřím, že by si s námi třemi dr. poradili, i kdyby mělo jedno jít normálně a druhé císařem (což bych si teda fakt nepřála). Nikdy jsem na operaci nebyla a neumím si představit, jak rychle se člověk zmátoří s rozřezaným břichem a je schopen se bez pomoci starat o dvě miminka.. ale asi to není tak strašné dle toho, co psaly maminy než utekly pryč, ale to jsou všechno holky statečné 🙂

Mrkvi, ano, bolí záda, teď mě začaly bolet kyčle, když ležím déle než půl hodiny na boku. Takže spánek mám rozložen i do celého dne a spím po kouskách, víc jak hodinu v kuse mi spát nejde (leda na zádech, ale to mi zase dlouho trvá, než se mimča v břiše uspořádají tak, aby mě to nebolelo a nikde netáhlo). Mrkvi, vy čekáte tři chlapáky? 😵

mrkvicka28
3. kvě 2010

Eirin čekáme tři kluky ( jednovaječné dvojčata a trojček k tomu ). Mě se na zádech dělá špatně na omdlení takže zbývá jen střídat boky 🙂

rejchl
3. kvě 2010

Eirin,ja mela kluky taky hlavickama dolu a minuly tyden se mi jeden pretocil.Kdyby byli hlavickama,tak jdu do prirozeneho porodu.Zitra jdu na kontrolu tak se zkusim uz domluvit na terminu.Doufam ze se zase kluci neotoci 😀
mrkvicko tak to je sileny😀 dvojcatka ak tomu trojce😀 Ta priroda si umi vyhrat.Drzim palecky at je vse ok.
Ja mam furt natekly jen pravy nart na noze.Prichuzi citim jak se mi to klepe.A pekne to boli.A do bot je to utrpeni.
A spi se mi jeste hur😀 Ale tak snad uz to mam za par,tak to vydrzim.

cepecek
3. kvě 2010

Ahoj,
tak jsem se vrátila od dr. Mimi se mají k světu B si našlo novou polohu - šlape A po hlavě. Jinak jsou obě vpořádku, A je velké 6,39cm, B 6,01cm. Dlaší kontrola za 3 týdny.

petranela
3. kvě 2010

Eirin, dobře děláš, že si měříš tlak. Té mojí kamarádce vyletěl během pár dnů. V pondělí ho měla dobrej a v pátek už si ji nechávali v porodnici. Taky si radší měřím.

Cepecku, gratluju ke kontrole, miminka pěně rostou a mají super polohy 😉

Já byla na kontrole dneska ráno, opět sáhodlouhé přemlování o přirozeném porodu, až jsem z toho totál vyčerpaná, plná ordinace lidí a doktor do mne klavíroval asi půl hodiny. Ale stála jsem si za svým a císaře mít budu. Jaká prý škoda, nejít do přirozeného!!! Achjo, pořád dokola.... Ve středu mně chtějí ještě do poradny, ve čtvrtek odpoledne nástup a v pátek sekce!
Vzhledem k tomu, že jsem z toho přemlouvání už totálně celá pomatená a připadám si, že chci něco nesmyslenýho, volala jsem si o radu jednomu panu primářovi z Olomouce, kterého znám díky práci a ten se divil, že mi nutí přirozený p. u mých poloh. Utvrdil mne v mým rozhodnutí, vše vysvětlil, takže to mám posvědcené a odsouhalsené od dalšího doktora, o kterém se říká, že je opravdu dobrej.

fiallinka
3. kvě 2010

Petranelo, já mám pocit, že by si to na tobě doktor rád vyzkoušel 🙂. Já jsem se na ten př. porod ptala, když jsem ještě měla kluky ve stejné poloze jako ty, a říkali mi, že v naší porodce radši ne...

Jinak znám několik holek, které rodily dvojky přirozeně (obě hlavou dolů) a vše naprosto ok...

hanula83
3. kvě 2010

Petru, a kterýpak primář to byl? 🙂))... Jinak super, že sis to prosadila, 😵

fiallinka
3. kvě 2010

čepečku, super - a jaktože jsi vlastně byla na kontrolách tak brzo po sobě?

petranela
3. kvě 2010

Hanulko, volala jsem primářovi Kantorovi z novorozeneckého. Moje šéfka mi o něm vyprávěla, že je prý dobrý, tak snad ano. Nabízel mi pomoc a radu už dávno kdyby něco, tak jsem si na něj vzpomněla.

Fialinko, taky mám dojem, že to chce prostě se mnou zkusit za každou cenu a fakt se nesmírně snaží. 😒 Nechapu, kde na mne bere totik času.

hanula83
3. kvě 2010

Petru, tak to máš z od toho nejlepšího potvrzené 🙂... Vidíš, už se můžeš upínat k pátku 🙂... A máš tady na někoho kontakt, kdo nám dá vědět?

rejchl
3. kvě 2010

Petrunko gratuluju,tak ty uz vidis svetlo na konci tunelu co😀 To ja budu mit zitra asi to same,budou me premlouvat do prirozeneho,ale nenecham se.Za kazdou cenu chci cisare. 😎

petranela
3. kvě 2010

Hanulko, Ty o tom primáři taky víš, že je dobrej? Já se s ním viděla teda jen jednou, byl moc ochotný a příjemný. Přesně tak, už se můžu upínat k pátku, párkrát se vyspím a budu to mít za sebou 😉
Mám kontakt na Zuzku.o., vyměnily jsme si čísla, abysme mohly navzájem ostatní informovat 🙂

hanula83
3. kvě 2010

Tak my rodily v Olomouci a myslím, že je to tamní primář 🙂)))... Neznám ho natolik, abych mohla dělat závěry, ale co jsem poznala, tak v pohodě... a asi nedělá primáře jen tak, že 🙂...

petranela
3. kvě 2010

Rejch, taky už to máš za pár, dozvíš se konkrétní den a to je fakt nejlepší. Držím palce, ať máš rozumný doktory, at´to s nima nemusíš řešit pořád dokolečka jako já.

petranela
3. kvě 2010

Hani, je to jistě on 😉 Já jsem hlavně ráda, ze jeho názor, to mne uklidňuje, protože dneska ráno to zase byla hrůza, ale co, už se s tím nemusím zabývat a poslední dny teď budu hlavně odpočívat a relaxovat 🙂

rejchl
3. kvě 2010

Petru a jdes do celkove anestezie nebo do spinalu?

petranela
3. kvě 2010

Holky, já po tom dnešním vyšetření špiním hnědou krev, ještě nikdy se mi to nestalo. Ono to vyšetření bolelo a asi mne tam něco porušil. Zatím to nebudu řešit, ale asi kdyby to neustávalo, tak jim zavolam, ale asi to nic nebude, asi mne jen "škrábnul" 😒

rejchl
3. kvě 2010

Me PA rikala ze pokud to neni cista krev tak se nic nedeje.

petranela
3. kvě 2010

Rejch, radí mi ten spinál, že prý to dělají nejčastěji, tak ať si tohle už teda rozhodnou za mne... nějak se mi to už ani nechce řešit. A jak budeš chtít Ty?

petranela
3. kvě 2010

Rejch, tak to bude v pohodě, není to čistá krev, ale hnědá.

cepecek
3. kvě 2010

Petro - neboj to se stává , pokud je to hnědé špinění nic se neděje. A třeba se už ani kontroli ve středu nedočkáš🙂

hanula83
3. kvě 2010

Petru, to bude asi fakt po tom vyšetření, každopádně to nepodceňuj, však bys poznala, kdyby něco..

petranela
3. kvě 2010

Jojo holky, asi to fakt nic není, vpohodě.

rejchl
3. kvě 2010

Petru ja jdu asi do celkove.Nase nemocnice neni moc vyhlasena,tak si od nich nenecham nic pichat do patere.Kdybych rodila treba v Praze nebo nejakem vetsim meste tak do spinalu jdu,ale tady si to nelajznu.Rada bych se jeste postavila nekdy na nohy🙂

petranela
3. kvě 2010

Rejch, a v které porodnici budeš rodit? Taky si myslím, že je lepší celková. Kdybych si mohla vybrat, tak asi jsi taky půjdu do celkové, ale nechávám to už na nich.

rejchl
3. kvě 2010

Petru jsem z Děčína takže v naši malé děčínské porodnici 😀

petranela
3. kvě 2010

Tak hlavně ať máš jen ty nejlepší doktory a sestřičky 😉 Jsem zvědavá co Ti budou zítra aktuálně radit.

cepecek
3. kvě 2010

Holky já u malé měla epi a byla jsem mom spokojená. U císaře byl i můj manžel a bylo to super🙂

Fial. já jsem minulý týden byla na té genetice a dnes u svého doktora

rejchl
3. kvě 2010

No radsi nebudu mluvit o zdejsi primarce.Se divim ze ji jeste nesesadili z vedeni.Furt ji tu umiraji miminka.Nebo ne furt ale docela casto.Tak doufam ze ji nebudu mit u porodu.A kdyz jo tak at o tom radsi nevim. 😠

reddwarf
3. kvě 2010

Ahoj kočky,Petranel-gratuluju k termínu a opět závidím 🙂 ,další co je na konci...Já se snad nedočkám,obě holky mám hlavičkama dolů,takže nic přirozenému porodu nebrání,jen moje obavy o holky ☹ .Zítra jdu na kontrolu a když budu držet ještě týden,tak mne dr odešle na konzultaci do rizikovky,což budu 38tt,tak jsem zvědavá co se tam bude řešit...,ale spíš to vypadí,že se počká na přírodu a ja budu jak slonice 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru