Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

issaga
17. črc 2008

ahoj holky,
ja jsem si kupovala kojici nocni kosile tady http://www.pradlo-pradelko.cz/katalog.php?id_ka...
maji tam i kojici podprsenky za dost dobre ceny podle me 😉

issaga
17. črc 2008

JEEEE! uz sta stranka 😎

fiallinka
17. črc 2008

septim: to je naprd, taky si musíš vyžrat všechno ☹, ale neboj, kdyby byl problém, tak v nejhorším budeš rodit už brzo, ale o mimča se už určitě postarají a všechno doženou...

rezi: taky třetí výročí, ale celkově jsme spolu už 12 let 🙂, ale stejně večeře stála za houby, protože na závěr jsme se kvůli totální kravině rozhádali, no co už.

jinak holky, dnes jsem ráno šla k doktorovi na ten glukozový test a sestřička zjistila, že jsme se asi špatně domluvily, že prý až příští týden, že to musí být od ukončeného 24. týdne (dnes jsem 23+6...?).. hmm, tak jdu aspoň k doktorovi ještě odpoledne na prohlídku a už se na ni fakt těším (nekecám), protože jak už jsem tam tři týdny nebyla, pořád si něco vymýšlím... občas pobolívá v podbříšku, natékají ruce nohy (ale to asi všem, ne?), pořád mám mokré kalhotky (spíš než výtok jen takové mokro, ale je to už od začátku těhu, ale člověka to vyleká...) no a teď mi sestřička ještě říkala, že v moči mám stopy bílkoviny (takže to nic nemusí znamenat, prý je to možná jen proto, že jsem málo pila, ale může to být taky začínající preeklampsie, ale snad ne, tlak je ok).

No prostě člověk si pořád něco vsugerovává a přitom je mi docela dobře 🙂

alik30
17. črc 2008

Ahoj holky, potřebovala bych radu, máte některá zkušenosti s omdléváním v prvním trimestru? Já teda nejsem vůbec omdlévací typ, za 30 let mého života jsem omdlela jednou. A tento týden už 2x ☹

fiallinka
17. črc 2008

alik30: jéje, já teda zkušenost nemám, ale v těhu se může přechodně hodně snížit tlak a z toho můžeš omdlít, raději si zajdi k doktorovi, ale asi to bude docela běžné. Ale musí tě raději někdo hlídat...

z359
17. črc 2008

Alik30: taky si myslím, že to bude tlakem, ale raději to doktorovi řekni a on ti poradí, jak ho zvýšit, hlavně prudce nevstávej, vím, že pomáhá kafe, ale to v těhotenství není moc zdravé

alik30
17. črc 2008

Děkuji, stalo se mi to teď 2x, jednou jsem se dívala na svatební obřad a podruhé v trolejbusu. Obojí delší stání. I když mi nepřišlo, že je horko, vždycky kolem mě foukalo. Jsem zvědavá, co mi řekne doktor. Ale taky myslím, že je to spíš tím začátkem těhotenství.

jaanja
17. črc 2008

ali, já (skoro) omdlívala na základce při a po neštovicích, je to určitě u Tebe tou změnou, tím těhotenstvím. Někdy je to chvilka, je ti dobře, a pak se najendou zamží před očima. Na začátku těhotenství jsem to měla trochu taky, hlavně ráno, ještě nenajedená.. Pomohla by štamprlička, ale tu teď taky nemůžeš, tak třeba časem trošku červeného vína... 😀

jaanja
17. črc 2008

ali, já (skoro) omdlívala na základce při a po neštovicích, je to určitě u Tebe tou změnou, tím těhotenstvím. Někdy je to chvilka, je ti dobře, a pak se najednou zamží před očima. Na začátku těhotenství jsem to měla trochu taky, hlavně ráno, ještě nenajedená.. Pomohla by štamprlička, ale tu teď taky nemůžeš, tak třeba časem trošku červeného vína... 😀

alik30
17. črc 2008

holky ještě jednou díky. Mluvila jsem se sestřičkou u doktora a ta taky říkala, že pokud to není 5x denně, že se nemám ničeho bát, že je to určitě nízký tlak, prý hodně pít a odpočívat. Škoda, že se nedonutím pít víc. Maximalne ty 2 litry za den a to uz je mi pak soufl.

juliet
17. črc 2008

Septim, Nelinka byla taky mensi, dlouho o 2 tydny, to bylo OK. V 34 tt uz byla skoro o 4 a proto me behem 35 prevezli do lepsi nemocnice a tedy 36 tt sli prcci ven. Prutoky pupec. byly dobre a zhorsily se az ten 36tt. Takze to mas porad dobre 🙂

jaanja
17. črc 2008

Septim, moc přeju, aby holčičky zůstaly uvnitř co nejdéle, uvidíš zítra jak s výsledky testů, a když teď hodně zvolníš, tak to určitě vám všem třem prospěje 🙂 V nemocnici to bude určitě nepříjemné, ale zase pod kontrolou.. Držím palce.

fiallinka
17. črc 2008

Tak jsem byla u doktora, a jsem ok., takže zatím žádné omezení, ale další kontrola až skoro za měsíc ?, tak nevím, jestli si do té doby nevsugeruju všechny příznaky všech problémů... Ale za dva týdny si stejně jdu pro neschopenku, tak kdyby něco, tak to na něj vybalím 🙂. Zítra jsem poslední den v práci, pak ještě vyberu nějakou dovču a pak tu neschopenku...

rezinka
17. črc 2008

fial ty jo to si ani nedovedu predstavit, ze bych jeste ve 24tt chodila normalne do prace. ja jak jsem doma od zacatku, tak jsem uz asi hodne zpohodlnela, takze jen ta predstava kazde rano vstavat a 8h v praci hakovat, me uplne desi 🙂 No a to nam za par tydnu zacnou smeny na 24-hodinovy uvazek, ze 😀

dneska jsem znovu vynadala vsechny vecicky, co mam, malo toho teda nemam, ale reknu vam - zkombinovat vsechny ty barvy dohromady (dupacky+bodycka), to je skoro nadlidsky ukon. takze aby holky nebyly jak od kolotoce, musim jim jeste dokoupit nejake polodupajdy (tech mam teda zasobu, ale temer vyhradne ruzove) nebo teplacky v bile nebo bezove barve. to se da pak pouzit snad ke vsem bodyckam, co mam ...

jo a jeste dotazecek - budete davat miminkum pod overalky na spani jeste treba bodycko s kratkym rukavem?? jak kvuli teplu, tak kvuli plince - to bodycko ji lip udrzi ... maminky, jak to mate??

daiquiri
17. črc 2008

Ahoj holky, píšu už jen v rychlosti a zatím se loučím.
Od zítřka jdu do nemocnice, mám něco jako Septim, panu doktorovi se nelíbí jak se holčička vyvjíjí, je tady velký rozdíl. Chlapeček má 1 900g a holčička jen 1 300g, takže mě budou hlídat 😢
Doufám, že to bude všechno v pořádku, ještě jsme dneska narychlo zařizovali poslední věci u kterých musím
být i já a od zítřka budu jen ležet.
Všem vám moc přeju, ať se miminka dobře vyvíjejí.
Snad až porodím, tak se sem někdy na chvilku dostanu 🙂

rezi: přibrala jsem 20kg, já to teda vidím, hlavně zadek a stehna, ale popravdě si z toho teď nic nedělám.
Jinak taky teď už přibírám malinko, tak neboj.

jaanja
17. črc 2008

daiq, nezoufej, s tou váhou to může být jen orientační, takže taky na tebe moc myslíme, aby se ukázalo, že i holčička je na tom dobře. Odpočívej a věř, že to dobře dopadne 😵

fiallinka
17. črc 2008

dai: budeme na tebe moc myslet, asi je fakt lepší tam poležet, ať si tě pohlídají, a pokud budeš mít nějakou možnost, dej nám o sobě aspoň trošičku vědět. Držíme všechno, co můžem 🙂. A těch 20 kg není vůbec moc, začala jsi rychle a teď už jen tak zlehka...

rezi: ten dotaz mne taky napadl 🙂

rezinka
17. črc 2008

daiq neeee, nechod do nemocniceeee!! chjo ☹ , no ja vim, ze musis. tak hlavne, at jsou obe miminka v poradku, jak pise fial, budeme drzet vsechno, co se da, aby bylo vsechno v poradku !!! ty jo, to bude divny, kdyz tu najednou nebudes ... s kym si budu porovnavat pupek 😅 ? A taky je blby, ze nam nebudes moct dat asi ani pres nikoho zpravicku z nemocnice, vid? Tak hlavne, at se to vsechno srovna, at si te tam poradne ohlidaji a nemusis rodit o moc driv, jeste jim tam par tydnu s mimcama vydrzte 3v1, OK 😉 🙂 ?!!!

fiallinka
17. črc 2008

dai: ještě mne napadá, pokud bys neměla dát přes koho zprávu, píšu ti do vzkazu svoje telefonní číslo, můžeš napsat aspoň sms, budeme totiž hodně nervózní...

juliet
17. črc 2008

Dai, to bude dobre, uz mas i krasny tyden a nemocnici te aspon pohlidaji. To zvladnete, neboj🙂

smilers
18. črc 2008

Ahoj holky, prominte, ze vam sem lezu ale mam dotaz, delali Vam pri dvojkach tripl testy? ja mam za sebou 1.screening negativ a jeste chce ma gyndr. delat tripl testy

rezinka
18. črc 2008

smilers ty cekas trojcatka ?? ty jo a jak jste tu zpravu prijali?? My tady obcas tak trochu "blaznime" z toho, ze budeme mit najednou dve deti, ale tri, to je teda uz fakt neco 🙂 Jinak myslim, ze vetsina znas tady byla na Screeningu i na triple testech, i kdyz je pravda, ze pri vicecetnem tehotenstvi to nedela uplne kazdy doktor. zalezi zkratka na doktorovi. ale proc se tomu branit - jen ti vezmou krev, za to nic nedas a pokud vyjdou dobre, budes zase alespon o neco klidnejsi... jinak preju, at je vsechno v poradku a tehotenstvi se trema miminkama probiha pokud mozno bez komplikaci !!

jaanja
18. črc 2008

Jej, smilers, ty čekáš trojčata! 🙂 😲 Ano, teď mi tripple testy dělali, ale nebyla jsem zas na tom NT screeningu. Ale řekla bych, že tripple testy jsou "povinné", zatímco ten NT screening se někde dělá, někde ne, někde si ho maminka musí vybojovat sama a zaplatit..

smilers
18. črc 2008

Ahoj holky, jj cekame trojky😀 zpravu jsme prijali v pohode 😉 co uz nadelame, redukci jsem s manzelem po redukci odmitla, pac to vyslo negativne, mimca jsou vitlani az moc pry🙂 no ale vse uvidime az genetickem UTZ, tak snad mimca budou bojovat dal , tak jak bojuji 🙂

no ja ten screening mela prave kvuli te redukci aby vedeli , co a jak, takze jsem ho nastesti ani neplatila

jinak pro me je smerodatny ten screeningf a pak ten UTZ, pokud tripl vyjde nedejboze blbe, tak na to zretel brat nebudu urcite, pac to pri vicetnem tehu dost zkresluje

smilers
18. črc 2008

chtel jsem rict, ze jsem redukci odmitla po screeningu 😝

septim
18. črc 2008

Ahoj vsichni:Daiguiri drzim moc palecky at to vse zvladnete, urcite bude vse v poradku 🙂 🙂 Jinak dekuji vsem moc za podporu, a asi jste mi prinesly stesticko. 🙂 Volala jsem na vysledky krve doktorka byla moc prekvapena ale jatra i ledviny funguji super, tak jsem moc rada, jen mame malo zeleza. 🙂 🙂 Tak jdu na kontrolu az za dva tydny aby se podivala jak mensi dvojce prospiva, kdyz se bude i nadale vyvijet pomaleji tak budem muset jako Daiguiri do nemocnice kde uz si nas pohlidaji. 🙂 Ale tech poslednich par tydnu se to uz vydrzi. 😉

issaga
18. črc 2008

ahoj holky, preju prijemny den 🙂 u nas je po dlouhe dobe slunecno, snad nebude moc vedro...

smilers gratuluji, to je teda "nadeleni" 😉 a vidim, ze jsme ze stejnych koncin 🙂

jaanja
18. črc 2008

septim: tak to je paráda 🙂 Ona většinou situace asi není tak hrozná, ale doktoři chtějí mít jistotu a dostat nás do nemocnice co nejdříve, přeci jenom je tam hodně neznámých.. Tak hodně mysli na tu druhou holčičku a "posílej jí energii".

issaga: doufám, že nesprchne, už máme úplně narvaný koš prádlem, tak jsem právě doprala, a chci to pověsit ven.

smilers
18. črc 2008

Ahoj issago jj jsme🙂 rikam svet je malej 😉

issaga
18. črc 2008

septim budem na tebe dal myslet, bude to dobry 😉

jaanja u nas je nebe vymeteny, takze tady nema z ceho - taky od rana peru 🙂

smilers z olomoucka je nas tu uz vic, pak muzem udelat jeslicky 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru