Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

kacikaci
5. led 2014

@werinka1 je pravda, že klukům řidší trochu pomohlo, a pomohlo jim zapíjení - mají hrnečky Nuk s měkkým pítkem, krásně si je umí chytit sami a v průběhu jídla jim dávám vodu za zapíjení a pak jim to jde líp

kacikaci
5. led 2014

@werinka1 nebo ješt ěmě napadá co jiné lžičky? různé teploty jídla, to už jsi asi zkoušela, viď?

werinka1
5. led 2014

@kacikaci Jj, lžiček vyzkoušeno spoustu. I teplota jednou tak podruhý jinak. Fakt nevim co to mam za cácory. Dneska večer zase kaše. Sice se řvalo, ale snědly napůl jednu dávku z těch 140ml. Když už ne kaši, tak nevim co. Vždyť je z nutrilonu mlíka, prakticky jen zahuštěno že jo. A nějaká obilovina drobet aby si zvykaly na lepek. A stejně u toho ječí jak kdybych je nutila jíst bůhví co. A když přijde mlíko tak se jim rosvítí očička a hned je veselo.

werinka1
5. led 2014

@kacikaci To zapíjení nevim. My ještě vlastně čaj nepíjem. Nebo že bych to prokládala tim mlíkem myslim, že to tak dělala maladama, ale to bych nezvládala u dvou současně. A spíš bych je tim "rozdráždila". 😀

lenicka07
5. led 2014

@werinka1 JJ některý děcka upřednostňují kupované příkrmy, já jsem to teda v životě nekoupila, radši si koupím hovězí od místního zemědělce, přidám zeleninu ze zahrádky, celeru teda taky trošku dávám, i trošku cibule, i tu petrželku, nebo kousek pórku atd. Obě děti měli ty masovozeleninové příkrmy rády s rýží, úspěch měla i dýně do toho přidaná (je to sladší). Nebo bys mohla zkusit polévku (hovězí vývar se zeleninou). Do přesnídávky třeba přidat rozmačkaný banán, u nás chutnala i přesnídávka mix jablka a švestky (stačí jich trochu) nebo bych fakt přimíchala ten jogurt. Nebo třeba nastrouhám syrové jablko a přidám trochu jogurtu, to mu taky chutná, samotné by to nechtěl. Třeba jim zrovna nejedou ty jablka, takže tu chuť "přebít" úplně něčím jiným.

werinka1
6. led 2014

@lenicka07 zkusím to nějak jinak no....ale to kupovaný taky neeeeee. Mam domácího králíka, kuře, hovězí z mladýho býčka....zeleninu z vlastní zahrádky, přeci jim nebudu potvoram kupovat nějaký skleničky! Ještě zkusím přidat do té přesnídávky banán. Švestky bohužel nemáme. Máme ty jablíčka. Uvidíme, budu podávat report 🙂 Děkuju za rady 🙂

lenicka07
6. led 2014

@werinka1 Tak třeba ze švestkového kompotu a rozmixovat do toho

cekatelkadvojcatek
6. led 2014

holky jak jste řešily ty adaptéry na dětský sedačky do kočárků? mě to přijde zbytečný, když budou děti malinký, budu radši když budou v korbičkách a nikdo na ně nebude prskat...např. v obchodech...ale nechám si od vás poradit...jste určitě víc praktický a otřelý matky 😉 díky

werinka1
6. led 2014

Zrovna jsem se chtěla zeptat, jestli se musí sundat i nějaká tyč když chci na EW nasadit autosedačky. Stále jsme to nepoužili i když adaptéry máme koupený. Holkam bude 8 měsíců a už uvažuju, že s nima občas do nějakého obchodu zajedu. Doteď jsem se dost bála abychom něco zbytečně nechytly. Ale nemůžu je izolovat věčně že jo.

kacikaci
6. led 2014

kdy se Vám dvojky začali/y přetáčet ze zad na bříško? kluci až dnes, oba 😀 jsou fakt sladěný, a je jim půl roku, tak jestli je to ještě v normě? dcera byla zase hrozně napřed, tak jsem trošku zmatená

dexin
7. led 2014

@kacikaci zatím se mi obě děti začaly přetáčet až v 6 měsících a dvojčata nevypadají, že to do 14 dnů zvládnou. Jste úplně v normě! Gratuluju 😉

werinka1
7. led 2014

@kacikaci My minulý týden. Jeden den jedna, druhý den druhá 🙂 Ale zkoušely to hodně dlouho, skoro dva měsíce. Povedlo se jim to na bříško, ale už se neuměly vyhoupnout nahoru na ručičky. Až minulý čtvrtek a pátek. Ale kvůli nedonošenosti je nám po odečtení jakoby 5 a 1/2 měsíce. Takže dle dr. odpovídáme.

maladama
7. led 2014

@werinka1 nemusí, sedačky musí být trochu posunuté proti sobě a adaptér jde zacvaknout i přes nýty na tyčích. Neděs se toho, že adaptéry bez korbiček jsou dost na volno a protáčejí se - jakmile se korbičky zacvaknou (nejdřív spodní, pak horní), tak už se to ani nehne.

@cekatelkadvojcatek já adaptéry používám, bydlíme na vesnici, kamkoli jedu, tak autem. Když bychom někde byli dýl, tak vezmu i korbičky, ale přehazovat spící děti z autosedaček do korbiček, patnáct minut s nima jezdit, pak je zase přesunout do autosedaček... to je blbost. Navíc teda, když narveš (i do velkého kombíku) kočár a korbičky, tak máš kufr plný pomalu ke střeše.

kacikaci
7. led 2014

@dexin
@werinka1 díky, tak to jsem ráda, že je to ok, dcera totiž začala už na konci 4. měsíce

werinka1
13. led 2014

Holky co máte EW. V kolika měsících a kg jste "přesunuli" děti z korbiček do sporťáku? Máme přes 7 kg, skoro 8 měsíců a už je to takové hraniční. Ale zrovna začíná zřejmě tuhá zima, do sporťáku se mi je teď nechce přendavat.

koksi
13. led 2014

@werinka1 našim holkám bylo 10měs a měly cca 8kg. Taky se mi nechtělo ale prostě s tím fusakem dekama atd..prostě už tam byly jak sardinky ☹ ze začátku to byl boj. Furt ve sporťáku brečely, nespaly tam..ale asi si musely zvyknout protože už je to pohoda, vrátily se k původnímu režimu kdy mi spí 2-2,5h dopoledne a 2,5h odpoledne. Na nánožník jsem si sice dopřestřed musela došít tkaničku aby nánožník líp držel - měla jsem jen uchycení na bocích a to mi přišlo málo, nánožník furt jakoby sjížděl...ale vylepšila jsem to "tkaničku" a dobrý ,-) na holky netáhne, fusak jim dám až jakoby přes hlavu takže snaha kolemjdoucích a zvláště cizích babiček mrknout na dvojčátka je mizívá protože krom fusaku nic nevidí 😀DDD ale jinak jde sporťák dát krásně do lehu takže pokud ti ještě nesedí tak z toho nemusíš mít strach ,-)

werinka1
13. led 2014

@koksi Jj, řešila jsi to tu nedávno viď. Tak to máme oproti vám relativně dost času. Já je vzhledem k tomu, že je zima taky nechci přesunovat už do sporťáku. Jenže jsou tam dost napreslý. Ale ještě to nějakej čas zkusíme vydržet. Tobě spí teda dost. To koukam. Mě už dávno spí jen přes poledne 2 hodiny a v kočárku pak 3/4 hoďky. A musíme chodit právě tak, aby se jim chtělo spinkat jinak mi budou řvát. Kdyby koukaly určitě by je to bavilo víc, ale zatim nesedí, ještě dlouho nebudou, takže i ze sporťáku by viděly asi prd.

koksi
13. led 2014

@werinka1 tak pokud ti tam zatím nebrečí důvodem jakože by je tam něco tlačilo tísnilo tak bych je tam ještě nechala. Však ony se třeba samy ozvou že tam už být nechtějí ,-)) Jinak mě spí holky fakt krásně ale já to měla takto i s klukama. Kluci - všichni - mi takto spávali 2x denně až do nějakýho 16-17měs...takže čekám že s holkama to bude asi podobné ,-) Kolem toho 1,5roku pak spávali už jen po obědě ale za to 3-4h 😀 až jsem je vždy musela budit nebo bychom nestíhali školku na 16h 😀 svačili většinou v kočárku protože fakt tak dlouho spali... A v noci..kromě prvního ten byl fakt uřvanec spí taky všichni od narození celou noc. Dokonce i holkám když teĎ přes svátky rostly 4zuby najednou tak v noci spaly jak "zabitý" 😀
A s tím sezením....třeba tě překvapí a budou sedět brzy ,-) Naše od 9,5měs se samy posadily takže u vás to může být podobné ,-)
Jinak holky Noemi dnes udělala 2 samostatné krůčky....to mám radost..jen pár dní přes svýma 1.narozkama..tak čekám kdy se přídá Amálka 😀 obcházela stůl a z ničeho nic se pustila a udělala směrem ke mě 2 kroky pak už jsem ji musela chytnout, paráda 😀D

werinka1
13. led 2014

@koksi Ale jo, ještě vydržíme. Zatim to jde. Nijak tam nebrečí, protože většinou usnou. Ale musí bejt prostě jejich čas na zdřímnutí.
To spaní máte teda vážně krásný. Já si taky nestěžuju, přes den to člověk nějak zvládne, hlavně že spí v noci. Klárka se mi teď asi 3x v noci vzbudila už v pět ráno, ale na dnešek už ok, tak snad to bude dobrý.
Gratulujem k prvním krůčkům!!! 🙂 🙂 🙂

werinka1
14. led 2014

Holky a kolik sní děti kaše navečer? Nebo kolik by měly sníst?? Holky mi jí už docela začaly jíst. Včera snědla každá 100ml kaše a Justýnka ještě vypila 150ml mlíka. A pak 2 hodiny nemohla usnout, furt se probouzela a řvala. Ale když jsem jí vzala do náruče, tak přestala. Chvilkama sme měli podezření že jí bolí bříško, ale asi neeee. ale stejně nevim jaká ta dávka kaše je pro ně dostačující? 😕

jarkalada
14. led 2014

@werinka1 kaši nemusí jíst žádnou. Kór když prospívaj a nejsou podvyživený 🙂) Naši kaši večer neměli, spíš přes den dopol. jako sváču s ovocem. Některý děti fakt po ní bolí na noc bříško a hlavně v hodně z nich je klasickej cukr a po tom zas jsou některý dost akční

fidorka01
14. led 2014

@werinka1 Ahojky holkám je 8 měsíců a už jsem je dala do sportáku. Mají tam s fusakama více místa a když nespinkají posadím je a koukají ven

werinka1
14. led 2014

@jarkalada Tos mi nasadila brouka do hlavy s tim cukrem. Kupuju od nutrilonu. Podívam se na složení.

koksi
14. led 2014

@werinka1 myslím si to samé co jarkalada.....kaši nemusí žádnou. Dětem jsem ji na noc nedávala nikdy, když tak jako odpolední svačinku ale na noc nikdy... přijde mi to na noc těžké. Našim zatím stačí na noc 180ml mlíka a spí do rána ,-)

werinka1
15. led 2014

@koksi My jsme naposled měly malinkej váhovej přírůstek, takže asi proto nám dr. řekla, ať dáme kaši a taky kvůli zavedení lepku. Ale je fakt, že po 180ml spí celou noc. to že se mi Klárka budila, bylo prostě jenom tim, že holt náhodou byla vyspalá. Zkusim tu kaši jako dopo nebo odpo sváču.

koksi
15. led 2014

@werinka1 tak já si myslím, že např.kvuli lepku bych jim to nedávala...to stačí klidně od roka když si začnou zvykat ,-) a pokud jim to přece jenom chceš dávat tak to zařaď na dopol.svačinku či odpolední protože jestli ti po mlíku spí dobře tak je zbytečné jim ji dávat dle mě ,-) a kolik teď holky váží že se dr.zdá že máte málo?? jen tak ze zvědavosti ,-) podle mě dr.totiž kolikrát řeší blbosti,, řídí se dle tabulek ale některé děti jsou holt "mimotabulkoví". Náš třetí syn např.ve 3 letech je extrémně drobný. Oblečení nosí ve vel.86-92 😀 váhově má 12,5kg 😀 , výškově je malinký, nicméně jí, hlady netrpí , tabulkám ale neodpovídá... naštěstí naše dr.toto neřeší a když vidí že já jsem vysoká, manžel taky tak syn holt vyroste a zesílí později ale je fakt že i ve 3letech vypadá jak miminko a ve školce je ze všech nejmenší 😀D

werinka1
15. led 2014

@koksi Mě teď zase dr. říkala, že "se zjistilo", že čím dříve se lepek do stravy zařadí, tím méně pak alergií vzniká. Nechci jí bránit, ale dočetla jsem se zrovna shodou okolností někde to samé. Na druhou stranu, neustále se přichází na něco "nového" a pak se zas zjistí, že je tomu jinak....
Holky měly naposled, což bylo v 7 měsících 7 kg a 7,1kg. Neni to asi nijak extra málo, spíš že vždy přibíraly cca 150-200g týdně a teď přibrala Klárka 200g za 3 týdny a Justýnka 500g za ty 3 týdny. A postěžovala jsem si, že mi pijou míň mlíka. Tak mi řekla, abych zkusila tu kaši. Takže spíš proto. Klárce ta kašička docela chutná. Justýnka už se tolik netváří. Asi je fakt, že bych jí mohla vynechat. Nebo jí zkusim podat jako odpo svačinku.
No to je ten váš chlapeček ale fakt drobounký. Já vim, že všechny děti do tabulek rvát nejde. Přijde puberta a nakonec vás všechny přeroste že jo? 🙂

maladama
15. led 2014

@koksi jestli čteš anglicky, tak se podívej na tohle: http://celiacdisease.about.com/od/raisingaglute... - je tam linkovaných docela dost studií, jak to s tím lepkem je, a že zavedení příliš brzy (před ukončeným 4. měsícem) nebo pozdě (po roce, u některých studií dokonce po 7. měsíci) ve skutečnosti zvyšuje riziko vzniku celiakie (přesněji, zavedení v té "vhodné době" riziko snižuje).

koksi
16. led 2014

@maladama
@werinka1 no vidíte a mě dr.říká že to stačí od roku ,-) ale zase na druhou stranu já třeba kaši nedávám to fakt ne..to mi stačilo u jednoho a dál jsem to nepraktikovala ale rohlík třeba holkám dávám, těstoviny už taky jí, včera jsem zrovna zkoušela chleba .-DD takže zase se mu tolik nevyhýbám to ne 😀 a zlatý rohlík když mi holky ve městě začnou řvát že je to v kočárku nebaví..to je vždy uklidní...ikdyž zase ten binec po tom 😀 ale za ten klid to stojí než se přemístíme domů ,-)

werinka1
16. led 2014

@koksi Já sem se ptala dr., jestli můžu třeba piškoty do přesnídávky a to mi řekla, že ještě ne. Ale přitom mi řekla, že je třeba zavádět ten lepek. Proto tu kaši. Tak nevim jestli jsou ty piškoty na ně ještě hůř stravitelný 😕 My se konečně dopracovaly k tomu, že už jíme domácí příkrmy. Sice to stále neni 100%ní dávka, ještě se zasytí tak 90 ml mlíka, ale ještě před 14 dny jsem myslela, že to úplně vzdam. Tu kaši taky vcelku akceptují, Justýnka tedy méně, ale něco sní. Přesnídávku jsem vzdala, ta neni vůbec důležitá a na tu se fakt netvářily.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru