Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zluva
24. led 2016

K tem kocarkum jeste. My celkem vyrazime do prirody, tury, prochazky a pod. Chtela bych, aby kocar, ktery poridime byl k tomuto uzpusobeny. Znacka je mi sumak. Beztak znam asi dve znacky kocaru pro twins 🙂 Takze tot moje kriterium.

mosquito
24. led 2016

@babanci my jsme se nakonec rozhodli pro iCandy Peach. Snad nikdo, kdo má dvojčata by si ho nevybral, ale byl to náš favorit od začátku, i když chvíli jsem nad TFK taky uvažovala. Pro naše potřeby je ale iCandy ideální. Skladný, malý, lehce se ovládá. Sice každý tvrdí, že neuvidím na děti, vždycky bude jedno, které nebude vidět atd. Ale když jsem ho viděla ve skutečnosti, vypadá dobře, super se s ním jezdí a nevypadá tak stísněně jako na obrázku. Holt u dvojčat je to vždy o kompromisu. Takže za nás rozhodnuto 🙂

mosquito
24. led 2016

@marticcelli no, já myslím, že už jsem předevčírem večer něco cítila, ale na jistotu si asi ještě počkám. Věřím, že prckové se maj fajn. Pořád mě pobolívá břicho, tak to je asi jak se tam roztahujou. Tuhle na UTZ si jeden pěkně natáhl nohy, až jsem koukala 😀

mosquito
24. led 2016

@zluva my asi začneme chodit po lepších cestách. Myslím, že hory a túry budu mít teď akorát ve snu 😀 A časem se pořídí snad krosničky, kde budeme prcky nosit 🙂

zluva
24. led 2016

@mosquito my tu krosnicku meli pro prvni dcerku a stridali jsme se o ni. Je to celkem drina prave. Jeste jsem uvazovala o tom voziku, co se da zapojit za kolo nebo ho normalne tlacit pred sebou... no casu na premysleni jeste mame dost 🙂

baskervile
24. led 2016

Děkuji,uvidíme na UZ 😉

baskervile
24. led 2016

@zluva Já měla těch 87 3 dny před MS a 320 1 den před.7200 bylo po 6ti denním zpoždění.No,čekání na ultrazvuk je nekonečný.Hlavně aby bylo mimi tam kde má a ať je srdíčko

plea
26. led 2016

Ahoj holky, tak sa k Vám po najväčšom šoku v živote pridávam. Prvé dva ultrazvuky dvojčatá neodhalili, takže sme sa to dozvedeli až dnes na prvotrimestriálnom screeningu, keď nám došlo čo znamená keď doktor hovorí o ľavom a pravom dieťati. Vyzerá to na dve dievčatá, takže nám rozšíria babinec, keďže priateľ má dve dcérky z prvého manželstva.

zoot
26. led 2016

@plea největší sok v životě, to jsi řekla přesně 😀 gratuluji! Taky nás čekají nejspíš 2 holcicky 🙂

plea
26. led 2016

@zoot predpokladám že ste to vedeli o čosi skor ako v 14tt? 🙂 A ako sa s tým vyrovnala rodina a okolie?

zluva
26. led 2016

@plea gratuluji k nejvetsimu soku 🙂 Dej si tak tri tydny, pak uz se s tim smiris a budes se na ne tesit 🙂

mosquito
26. led 2016

@plea Vítej mezi námi 🙂 Já se to dozvěděla v 7tt a musím přiznat, že pro mě byl větší šok to, že bijou srdíčka než to, že jsou dvě. Prodělala jsem dvě zamlklá těhotenství a tak jsem byla šťastná, že miminka prospívají, jedno kolik jich je 😀 No, ale být tam tři, tak je to opravdu největší šok mého života 😀
Ať se daří a ať je vše v pořádku 🙂

mosquito
26. led 2016

@zluva já si taky plánovala jak přítel bude nosit krosničku s mimčem a já svačinu. No, asi budu muset trénovat 😀

zoot
26. led 2016

@plea věděli jsme to od prvního ultrazvuku a ja jsem měla nevim proč tušení ještě predtim, ale i tak to byl šok 🙂 Ja jsem plakala a smála se dohromady, manžel byl v podobným stavu.. Ale musím říct, ze mne to několik tydnu trvalo se s tím srovnat. Pořad jsem si říkala, jestli to není jenom sen, ze kterého se proberu. Manžel byl v pohodě 🙂) rodina - naši nadšeni, manželova rodina - pořád mi připomínali, jak to bude těžký (jak kdyby s něčím takovým měli zkušenost). No ale ted už se těšíme všichni 🙂 Na tu představu jsme si zvykli.. Taky si zvyknete 🙂

mosquito
27. led 2016

@zoot mne spousta lidi taky strasi. nevim proc 🙂 ale ja se nedam. uvidime jake to bude az se prckove narodi, ale bude to hlavne radost 🙂

mosquito
27. led 2016

@plea a jak se tesis ty?

zluva
27. led 2016

@mosquito presne tak 🙂 take s

zluva
27. led 2016

@mosquito presne tak 🙂 take se nenechavam zadtrasit. Nasi se strasne tesi. Druha strana je urazena, kdyz jsem odmitla kazdodenni pritomnost a pomoc :D Tam se to jeste musi vystribrit. Ale verim, ze az se miminka narodej, bude vsechno v poradku.

zluva
27. led 2016

@mosquito me uz pomalu take chyta ta miminkovska nalada.... Povedlo se nam sehnat krasne postylky. Bazarove, ale moc pekne. Zatim asi vsechno budeme davat do sklepa 😆

plea
27. led 2016

@zoot áno, to s tým snom je presné, dnes ráno som sa musela pozrieť na fotku z ultrazvuku, lebo som si nebola istá, či to nebol len sen. A tiež som plakala, medzi slzami sme s partnerom žartovali. Ten včera úplne sucho skonštatoval, že by mal pomaly začať naskladňovať vložky 😀, 4 dcéry, to nemá každý.

@mosquito no popravde som ešte v takej fáze zmieřovania sa, na bábätko som sa strašne tešila a teším sa stále, ale prevládajú obavy ako to zvládneme, aby tým netrpeli dve staršie priateľove dcérky (na súrodenca sa tešia, o dvoch ešte nevedia) a aby sme to v psychickom zdraví všetci prežili. A trochu ma mrzí (viem že je to rúhanie) že viem že už sme na konečnom počte a že medzi prckami nie je ani jeden chlapček, 4 deti budú záhul a na piate by došlo jedine že by sme vyhrali jackpot. Od malička som bola tak nejak stotožnená s predstavou, že budem mať syna, viem že budem dvojky milovať bez ohľadu na pohlavie, je to len také malé sebecké sklamanie.

mosquito
27. led 2016

Holky vo tehotenska cukrovka? Po dnesku ji mam jistou ☹ zavinam s dietou a kazdych 14 dni do nemocnice ns cely den. Pry je to u dvojcat bezne. Jak jste na tom vy?

zluva
27. led 2016

@mosquito ja mela zatim spise nizkou hladinu cukru...ale brali mi krev pred mesicem...

luwa_s
27. led 2016

U nás se já těším a manžel hroutí. Doma moc veselo tedy není... Jinak stále zatím nevíme, co to bude. Odhaduji dvě holky 🙂. O cukrovce mi zatím doktor nic nenaznačoval.

mosquito
27. led 2016

@zluva mne brali v prosinci a mela jsrm 5,2. Ted uz 6,08 ☹

mosquito
27. led 2016

@zluva u nas jsou vsichni nateseni. Tesi se na kluky 🙂 Pomáhají zatim s nákupy veci pro deti. My jedem zitra pro kocar z druhe ruky. Postylky chceme taky bazarove -klasiku ikea. Jake mate? A planuji, ze nazacatku budou spát oba prckove v jedne postylce....

mosquito
27. led 2016

@luwa_s a v jakem jsi tydnu? Manzel potrebuje jen cas na vstrebani 🙂 Je to holt všechno dvakrat, takze i dvojnadobna radost 🙂 zacaátek asi bude mazec, ale pak to bude bezvadny s dvěma detmi 🙂

zluva
27. led 2016

@mosquito postylky vypadaji takto. Hodi senam do loznice spise bile. Ja jeste uvidim. Mozna je dam take do jedne. Musim to vsechno pomerit, jak si loznici usporadame 🙂

luwa_s
27. led 2016

Jsem v 17. týdnu. Doma máme pětiletou holčičku, trošku divoch. Navíc máme malý byt, 2+1, bude tedy trochu přecpáno 🙂

mosquito
27. led 2016

@zluva jsou krasne. Po dvojcatech? My mame maly byt a do ložnice se nam obe nevejdou :-/

mosquito
27. led 2016

@luwa_s muj pritel vždycky rika, ze dobrych lidi se vejde 🙂 a dcerka uz bude za chvilku tva pomocnice 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru