Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

smallinka
13. kvě 2016

@kamaxet Při lokální anestezii by nemělo byt nic cítit ale ne vždycky je to bohužel pravda. Moje svagrova při císaři v lokálce no....má z toho hororový zážitek. Ale to je asi už extrémní případ.

ivanka86
14. kvě 2016

@pavlapavlapavlapavla tak uvidíš. Třeba to zítra poměří znovu a bude to v pořádku. Držím palce!

pavlapavlapavlapavla
16. kvě 2016

@ivanka86 jj slysela jsem ze se to muze menit. Zatim jsem na utz nebyla tak nevim. Asi to nebude takova hruza kdyz se nic nedeje. Jinak pasy a ozvy nekolikrat denne a ty jsou pry v poradku. Tak snad kdyby se holkam nedarilo poznali by to. Ve ctvrtek budu 32+0 tak uz jen zhruba dva tydny a budu mit holky u sebe. Snad to utece, nic se do te doby nestane a holky budou natolik sokovne, ze si je budu moct vzit co nejdriv domu 🙂

ivanka86
16. kvě 2016

@pavlapavlapavlapavla určitě 🙂 Musíme plnit plán aspoň na 100% 😀 A holky taky 😀 Máš to s nimi domluvené? 😉

odvarkova
16. kvě 2016

@pavlapavlapavlapavla držím palce ať je všechno ok a bez potíží 😉

pavlapavlapavlapavla
16. kvě 2016

@ivanka86 zkusim jim domluvit ;)

kika_21
16. kvě 2016

@smallinka To asi ano-žádný horor to nebyl, není to lokálka, ale umrtvená je pouze spodní část těla-lokálka je vlak nebo při čištění zánětu např. neht. lůžka prstu. Vůbec bych nestrašila.Cítit je max. tah a to se dá v klidu zvládnout.

smallinka
16. kvě 2016

@kika_21 to ano. Jenže ona to mela blbe uspany a cítila to rozhodne víc....bohužel ☹ nikoho strašit nechci jen si myslím že lokálka ( všichni jistě chápou oc jde) muže byt pro někoho kdo nemusí nemocnice celkem lepší anestezie. Ale jak jsem již psala svagrovic byla výjimečný případ. Stejne tak jako při celkove anestezie se muže něco stát tak i při epiduralu.

kika_21
16. kvě 2016

@smallinka Tak oni to většinou umí, řekli mi, že když budu něco cítit, mám se hned ozvat. A to jsem nemusela.Řekli mi také, že tahání cítit trochu je. Byla to pravda, ale malý byl za chvilku u mne a stál za to, to rozhodně. Oproti vag. porodu nebe a dudy. 🙂

pavlapavlapavlapavla
17. kvě 2016

posilam foto jedne z nasich holcicek 🙂

odvarkova
17. kvě 2016

@pavlapavlapavlapavla jeeeee, to je povedená fotečka. A to je vidět ručička té druhé princezny u hlavičky? To je kouzelný ❤

luckamb
17. kvě 2016

@smallinka tak si mě tak navnadila s tím Peg pérego, že jsem koukla na inzeráty, našla super inzerát a kočár už je doma 😂😂 A uz teď jsem nadšená. Díky moc.

pavlapavlapavlapavla
17. kvě 2016

@odvarkova jj fotecka se fakt povedla .. 🙂 🙂 🙂

ivanka86
17. kvě 2016

@pavlapavlapavlapavla jé, to je princezna 🙂 A průtoky byly v pořádku? A jak se daří tobě?

kamaxet
17. kvě 2016

ahoj holky take my meal s holakama mesic 12. 4 . holy pribrali biz vice new kilo! take sou skvvělé !
opatrujte se
PS: nase Kristýnka ráda zkouma tak ty oci ma jako mala suvicka a Klarka zase vecne hledá dudlík

pavlapavlapavlapavla
17. kvě 2016

@ivanka86 jj tedkom rikala ze je vsechno v poradku a musime to hlidat. Tak utz zas ve ctvrtek. No me je dobre. Bojim se aby se za tech 14 dni neco nestalo. Jeste rikala ze holky dostaly rozum, ze jsou kazda na jedne strane a hezky od sebe. Minule byly obe napric a uplne u sebe. Nechapu, ze tam maji porad tolik mista aby mohly delat skopiciny.

ivanka86
17. kvě 2016

@pavlapavlapavlapavla tak to jsem moc ráda, že je všechno v pořádku 🙂 Pěkně jsi to s holkama domluvila 😉 A jak zvládáš pobyt v nemocnici? Pro mě to je pořád noční můra...ale asi hlavně proto, že mám doma staršího prcka...neumím si představit být bez něj měsíc před porodem a ještě minimálně tři potom...

pavlapavlapavlapavla
18. kvě 2016

@ivanka86 ale docela ano. Prvni tyden je za nama. Jeste dva a holky jdou ven. Ani jsem si nemyslela, ze to tak poleti. Ale samozdrejme by byl clovek radsi doma 🙂. No verim ze pro tebe kdyz doma ditko mas to bude horsi. Ale zas co bysme pro ty nase prcky neudelali. A treba budes mit jinej rezim. Treba si tvuj doktor rekne, ze to zvladnete ambulantne - jen castejsi kontroly. Uvidis .... a i kdyby nezoufej, je to jen par tydnu a ty za to urcite stoji. A jak ty se citis ?? Je vsechno relativne ok ? A kontroly taky v poradku ??

ivanka86
18. kvě 2016

@pavlapavlapavlapavla u mě zatím dobré. Dnes jdu na kontrolu do nemocnice - na ultrazvuk. Tak snad bude vše v pořádku... Jinak mě trochu trápí, že po stěhování některé věci nejsou dodělané, kolem domu je to jak po boji, pracovna je po strop zaskládaná bordelem, podlaháři stále nedokompletovali lišty v obýváku (bydlíme od konce února) atd. Máme vše, co potřebujeme, to jo, je tu i čisto a tak, ale pořád to není úplně zabydlené. Potřebovala bych přebírat a chystat věci pro miminka, ale nemám nějak sílu. Na červen jsem ale už vyhlásila zákaz vstupu řemeslníkům, chci mít klid, než budu muset do nemocnice. Navíc vždycky přijdou, udělají část práce a děsný binec s tím, že ještě něco dodělají příště 😝 A já už s pupíkem úplně nezvládám běhat tu a každý den uklízet... K tomu už druhý měsíc tady kopou vodu, předělávají chodníky...pořád je to tu rozkopané, jezdí tady bagry, náklaďáky, celý den hluk, intermitentně neteče voda (většinou bez upozornění)...už jsem z toho unavená a trochu otrávená. Minulý týden jsem se dokonce nemohla dostat z domu, když jsem potřebovala odjet - můžeme vyjíždět třemi ulicemi - v jedné uprostřed třímetrová díra, kolem bagr a další technika (kopali vodu), v druhé náklaďák a bagr tak, že se kolem nedalo projet (ani po chodníku, tam totiž kopali chodník na obou stranách), a ve třetí ulici frézovali silnici. No, ještě, že člověk nejel třeba rodit 😀 Normálně bych to asi tolik neprožívala, ale už na mě jde hnízdění a ráda bych měla vše připravené nejpozději do půlky června, aby to bylo v klidu... Juj, to jsem si postěžovala 😀 Taky mám problém s tím, že jsem taková "vzteklá samice". To jsem v prvním těhotenství vůbec nezažila - tenkrát jsem byla taková v pohodě, rozněžnělá...zato teď...jen tak se nedám 😝 Asi to fakt budou holky, protože tohle dokáže jen spoooousta ženských hormonů 😀 😀 😀

pavlapavlapavlapavla
18. kvě 2016

@ivanka86 juj tak to jsem si pocetla 🙂. Ale ono je potreba si poztezovat. To ti nezavidim ze tho mas tolik a tehotenstvi do toho. Ale vzdycky si rekni, ze vsechno muze pockat. Dulezite jsou deti 🙂🙂. Odpocivej a nabirej sily na ten psychicky boj co prijde .... 🙂

plea
18. kvě 2016

@ivanka86 Bože, ja Ťa tak chápem! Tiež máme v podstate čisto a upratané, ale chcelo by to vymaľovať chodbu, budúci pokojíček a kuchyňu, chýba nám pol plota, takže nemožem pustiť von bez dozoru psa (čo by sa mi s dvoma drobcami určite hodilo), sklep máme zaprataný vecemi "na vytriedenie" ešte z minuloročného sťahovania, postieľky stále nie sú ošmirgľované a natreté + milión ďalších drobností. Plus ako bonus nám mali do konca mesiaca spraviť fasádu a presunuli to na srpen, vtedy už budem s pidi miminkami doma a som z toho fakt nadšená, že budú dom obstavovať lešením, búchať, púšťať si hudbu, žiadať o pitie a čumieť do okien :-/. Všetko okrem tej fasády by sme vlastne aj stihli, ale máme obaja štátnice, takže namiesto realizácie hniezdiacich plánov sa šrotíme.

ivanka86
18. kvě 2016

@pavlapavlapavlapavla no jo, je to náročné. A ještě bude... Jinak jsem právě přijela z kontroly. Vše v pořádku, až na to, že ty naše přadlenky mají už opravdu mega uzel na pupečnících. Dvě malá miminka, jeden velký uzel 😝 Tak snad si s ním holky nebudou moc hrát... Upřímně, lehko mi z toho není, ale nezbývá než myslet pozitivně, tak se tu k tomu přemlouvám... Váhový odhad 609 g a 730 g. Jo, a dostala jsem od dr. čokoládu 😀 Já na něj hleděla 😀 Nová doba - už nenosí "úplatky" pacienti lékařům, ale lékaři pacientům 😀

ivanka86
18. kvě 2016

@plea jéje, to je jako u nás... 😀 Na plot jsem zapomněla, ten teď manžel bourá a bude dělat alespoň novou podezdívku. Letos jsme se do toho pouštět nechtěli, ale jak dělají ty chodníky, tak požadují stabilní plot (podezdívku), aby měli do čeho zapřít zámkovou dlažbu... Takže se psem chodím na vlastní zahradu na vodítku...lidi, co jdou kolem, si ťukají na čelo 😝 Na fasádu "naštěstí" už nezbyly peníze, tak s tím si teď hlavu nelámeme, jen chceme v létě začistit kolem oken (jak se měnila, tak je stará jádrovka obitá a vypadá to hrozně)... Takže ti úplně rozumím. A jsem ráda, že v tom nejsme sami 😉

pavlapavlapavlapavla
18. kvě 2016

@ivanka86 juj tak to me mrzii. Rekl ti k tomu neco ?? Kdy jdes zase na kontrolu ??

luckamb
18. kvě 2016

@ivanka86 To je hezký s tou čokoládou. Tak držím palce ať už se holky nemotají ☹ Kolikátý si týden?

ivanka86
18. kvě 2016

@pavlapavlapavlapavla ne, neřekl. Jen, že to je čím dál lepší výkon od holek a že by to teda nechtěl rozmotávat. Jinak nic. Oba víme, že to je riziko u mo-mo dvojčat a nedá se s tím nic dělat. Uzly nevadí, dokud se neutáhnou... Další KO za 14 dní.

ivanka86
18. kvě 2016

@luckamb dnes 25+0. Taky doufám, že už nebudou víc spřádat... Hlavně tedy, aby si ty uzly nedotáhly.

pavlapavlapavlapavla
18. kvě 2016

@ivanka86 no riziko zname. Ale to neznamena ze k nemu musi dojit. Prece te muze nechat porodit radsi driv. Vzdycky byva ta meta 28 tt ... prece nebude cekat do nesmyslneho konce !!!

ivanka86
18. kvě 2016

@pavlapavlapavlapavla vždyť proto mě hlídají a budu rodit SC nejpozději ve 34. tt. Co se týče pravých uzlů, moje dr. říkala, že většinou zazlobí (u jednočetného těhotenství) až při porodu. Do té doby tam můžou být a nikdo o nich neví. Holky mají ten uzel snad už od 16. tt, teď je akorát větší. Jinak průtoky a vše v pořádku. A do toho 30. tt jsou rizika předčasného porodu poměrně velká. Říkají, že vydržet aspoň do 31.-32. tt. S holkama to domlouvám na ten 34. tt, tak snad budou rozumné 😉

tanapa1
19. kvě 2016

Zdravím všechny maminky.
Chtěla jsem se zeptat zda je tu někdo těhotný kolem 14 tt.
Co jsem pročítala tak jste už všechny za půlkou.
Mohla bych se k vám přidat?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru