Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

murecka
2. srp 2008

Ahojky holky,

dai, držím pěsti, aby to pondělí bylo už konečná štace a nemusela ses nervovat, co bude dál. Mimi budou určitě v pořádku a ty to taky zvládneš. Proto přece rodí ženský a ne chlapi 😀.

Jinak byli jsme konečně na tom 3D utz, ale nakonec nám ho pan doktor nemohl udělat, protože holky jsou tam naňahňaný, že by nebylo nic vidět. Říkal, že je to dobře, protože mají jednu placentu, a kdyby tam bylo víc plodové vody(máme akorát - jenže na 3D to nestačí), tak by to znamenalo, že ta jedna víc čůrá a nejspíš se tam vytváří transfúzní syndrom. Tak jsme nakonec byli rádi, že to nešlo a holky jsou v pořádku. Obě nám je zkontroloval na normálním utz ,pustil nám srdíčko, průtoky a poměřil je. Jedna odpovídá konci 26.týdne, což jsem teď a druhá 27.týdnu. Váží 800g a 900g, takže rostou prakticky stejně. Moc se mi ulevilo, i když toho transfúzního syndromu se děsím pořád, ale snad nám to už nějak vyjde. A co mě úplně dojalo, tak nám ten normální utz nahrál zadarmo na DVD. Sice nemám fotečky, ale ten záznam je taky super.

daiquiri
2. srp 2008

Ahoj holky,u me nic noveho,kazdy den mi meri ty prutoky a v podstate uz jen cekam na to pondeli a tesim se az prcky uvidim🙂Taky doufam,ze nas pak brzo pusti domu.
Jaanja:ja se v tehu radeji barvila jen prelivem.

fiallinka
3. srp 2008

holky, zdravím po pětidenním pobytu v Uherském Hradišti, jestli jste některá viděla v tv zprávy z Filmové školy, tak ta jediná těhule s obřím břichem jsem tam byla já... Nějak jsem to zvládla, ale v tom horku mi pekelně napuchají nohy, opravdu se skoro nevejdu už ani do sandálů, naštěstí m ám dvoje se suchýma zipama, tak se to dá povolovat...

jinak dai. jestli je to teda zítra (nepletu si to?), tak přeju, ať je to rychlé a v pořádku, ale fakt to už vypadá výborně (přiznám se, že trošku podezírám nemocnice, že si každá ty váhy miminek a průtoky měří nějak jinak...) 🙂. Držím všechno, co mám, a kluci taky 🙂

jaanja: já jsem si vlasy už 2x v těhu barvila a ještě jednou to risknu, dost jsem si o tom pročetla, a vadit by to němělo, spíš je šance, že ti to blbě chytne... ale je to na každém, samozřejmě je to chemie... ale zase si říkám, že té je kolem nás tolik, že to nabarvení - občas - snad vadit nebude...

muri: za chvíli je budeš vidět v reále 🙂, a jinak super, že je vše ok...

simonac
3. srp 2008

fiallinka...ahojky, já jsem z UH, ale na školu jsem se letos vůbe nedostala, uvidíme jestli se tam dostaneš příští rok 😉

fiallinka
3. srp 2008

simonac: myslím, že příští rok tam nepojedu 🙂, ostatně letos jsem byla poprvé - bylo to ok., ale jinak jezdí jen můj chlap, mně se na to nechtělo nikdy obětovat dovču, ale teď je to přijatelná možnost trávení volného času...

simonac
3. srp 2008

dai...držím pestičky

fial...to jo já to taky nemusím, to množství lidí....., horko... ☹

rezinka
3. srp 2008

daiq, hlasim se po vikendove odmlce, abych ti na zitrek poprala, at to vsechno probiha tak, jak ma, bez komplikaci, taky ti budu drzet i s holcickama vsechny palce, co mame, budu na tebe moc myslet, tak to vsechno s miminkama dobře zvládněte !!! Urcite pak budes mit jine starosti, nez nam davat zpravu, ale kdyby to nahodou vyslo a behem odpoledne jsi uz nabrala trosku sil, tak nam urcite napis, to vis, ze tady na to vsechny budeme cekat jak na trní !! Tak pa pa, pokud to pujde, tak se na ten velky zitrek dobre vyspi, musis se na miminka uplne silene tesit, jen se tes, vsak je uz zitra obe uvidis 😵 🙂 !!!

fiallinka
3. srp 2008

simonac: já bych si filmovku dobrovolně jako dovču nevybrala, poslední dobou jsme se třeba domluvily jen holky a jely jsme na pár dní na kola, a chlapi na tu filmovku nebo jinam 🙂, ale teď to šlo... a s mimíšama už to asi fakt nepůjde, i když, kdo ví...

smilers
4. srp 2008

Ahojky vsem, daiq na dnesek drzim moooc palce at vse dopadne dobre 😉

jaanja
4. srp 2008

Tak myslím, že dai si vybrala pro ty svoje lvíčata moc pěkný den 🙂 Teď už to má možná za sebou, budu se těšit na zprávy a držím všecky palce. 😵

marrha
4. srp 2008

Ahojky..
nakukuju jestli nejsou nějaké zprávičky od Daiq 😵
moc na ní myslím...a držíme palečky 😵

fiallinka
4. srp 2008

taky myslím 😉

alik30
4. srp 2008

Pridavam se 🙂

z359
4. srp 2008

Taky se přidávám 😉

jaanja
4. srp 2008

Uf, je to dost napínavé, hlavně, aby byli všichni tři v pořádku..

fiallinka
4. srp 2008

taky jenom nakukujete, že... ale já bych se nedivila, kdyby Dai odpověděla až za týden 🙂, ale taky mi to nedá...

petronelie
4. srp 2008

Holky,slibuju,pokud se mi Verunka (daiq) ozve na mobil,dám vědět ve dne v noci 😀 Určitě vše je ok a moc na ní všichni myslíme !!!! To je adrenalin,co?

smilers
4. srp 2008

jj je to peknej adrenalin, porad nakukuju 😝

rezinka
4. srp 2008

petronelie to je bezva, ze jsi s daiq v kontaktu i pres mobil, tak to budes mit alespon zpravicky z prvni ruky 🙂 a s tim adrenalinem mas pravdu, ja sem dneska jukla v prubehu dne snad 10x ... Tak hlavne, at jsou vsichni v poradku !!!

simonac
4. srp 2008

já nakukuju už taky snad po 10, držím pěsti pak dejte někdo vědět

murecka
4. srp 2008

Ahoj holky,
tak ještě pořád nic? Ta Daiq nás teda napíná.... 🙂. Snad je všechno v pořádku a Daiq se nám ozve. Držíme s holkama pěstičky pro jistotu celej den.

marrha
4. srp 2008

Ahojky...pořád nic???já s enemůžu dočkat domů z návštěvy... 😀 a tady žádné zprávičky 🙂

fiallinka
4. srp 2008

Kdo ví, jestli to byl nakonec císař nebo ne - často totiž po císaři jsi na pokoji, kde nemůžeš mít mobil, jsou tam přístroje... no uvidíme.

skarbek
5. srp 2008

Zdarec holky!!!!! 😵

konečně jsem tu zase po dlouhé pauze a už píšu z nového hnízda! 😀 byli jsme kvůli stěhování dlouho offline 😖
A co to vidím... tady takové vzrůšo!Tož to jsem tež strašně zvědavá,jak to dopadlo a nesmírně ráda,že se tak vše zlepšilo a miminka byla u daiq až do teďka!Moc jsem na tebe myslela,daiq... možná to pomohlo 😉 😀

fial: už jsem se chtěla ptát či jsi takový filmový fajnšmekr,že filmovka v UH a tys byla prvně... ale i tak nějaký extra filmový zážitek?Škoda,že jsem tě neviděla v telce... ne žebych snad měla čas koukat,ale fotku,co máš tady je hrozně titěrná,tož není skoro nic vidět 😅 A jinak se máte se zbojnikama? 😉 Už jsi smířená?

rezi: kdy jdeš na kontrolu ve 30tt? Už nemůžu dočkat až ty naše kocurky zas uvidím,už neviděla 4 týdny,jdu zítra,tak nervy a těšení zároveň... 😅

Jinak zdravím úúúúúúúúúúplně všecky a budu se snažit zase chodit častěji... teď teda každopádně než se dozvíme novinky od daiq... nedočkavá až hrůza jsem.. 😅

rezinka
5. srp 2008

tak to me vubec nenapadlo, ze by daiq u sebe treba nemohla mit mobil ... ty jo, no je to napinacka jak blazen !!

skarbek no nazdarek, to je dost, ze ses zase vyloupla 🙂 A co stehovani, jak jste to zvladli? Zadne komplikace?? A jak uz jste zabydleny ? To jeste asi par dni potrva, vid? A co detsky pokoj, uz mas jasne predstavy co, jak, kde, kam 😵 ?? Jinak na kontrolu jdu za tyden v pondeli. Asi to bude moje posledni kontrola u moji doktorky, ma pak poslednich 14 dni v srpnu dovolenou, tak me chce s papirama pak uz rovnou odlifrovat na dalsi prohlidky do porodnice 😖 , jenze do nemocnice, do ktere ja nechci, mam to rozjednane jeste v jinem meste, tak uvidime, jak to nakonec vsechno dopadne ... Kazdopadne jsem z toho docela hotova, mam moji doktorku hrozne rada a je mi strasne lito, ze uz k ni pred porodem - krome te pristi kontroly - nepujdu ☹

simonac
5. srp 2008

dobré ránko holky, nakukuju. nakukuju a dai furt nic 😉

jaanja
5. srp 2008

Ahoj holky, dai je asi zaplavená endorfinama nebo odpočívá, snad se brzy pochlubí 🙂

skarbek, vy jste taky pěkní ďáblíci, že jste ještě stihli stěhování 😵 Stále hledáme větší byt, tak nás to možná potká ještě taky, ale stačilo mi teď kvůli rekonstrukci vystěhovat kuchyň..

rezi, uvidíš, jak to všechno bude, třeba se s doktorkou ještě uvidíš nebo se s ní zkus domluvit, ať tě ještě nikam nelifruje.. 😉 A kde chceš rodit?

U nás dneska proběhl genet. ultrazvuk, čekala jsem rychlovku na 20min, ale byly jsme tam přes hodinu! Zkoumalo se jedno srdíčko, ale závěr je, že nám nic nechybí, mimča jsou stejně velká a odpovídají cca 20-21 týdnu. No, a nejdřív se zkoumalo Áčko - to je holčička, a pak Béčko - to je taky holčička 🙂 Tak ani nevím, jestli to volat tatínkovi do práce, nebo si to na něj nechat až na večer.. Bude to totiž trochu šok, ale snad holkám ty kombinézy s autíčkama vadit nebudou 😉 Hodně se tam mlely, chudinky, ultrazvuky se jim evidentně nelíbí 😒

petronelie
5. srp 2008

Ahoj holky, je mi ctí oznámit vám tuto novinku:

Verunce (daiquiri) se 4.8. narodila dvojčátka.
Pavlík má 2730 g, 48 cm
Barunka má 1490 g a 43 cm

Máme držet palce, ať to brzy doženou, hlavně Barunka!

Jéééé Verunko, Martine - MOC GRATULUJUUUUUUUU 😉

marrha
5. srp 2008

Jééé konečněééééé

Ptru..vyřiď prosím Daiq...že ji moc moc z celého srdíčka gratulujeme 😵 😵 😵
a Barunka to určo brzo dožene....,ale Pavlík má krásnou váhu.... 😉

petronelie
5. srp 2008

No holky,úplně mám slzy v očích. Fakt mám radost. Jojo, pozdravuju a gratuluju od všech!
Verča byla na JIPce,tak nemohla používat mobil 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru