Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

andra76
20. lis 2008

AHPJKY JULIET MOHLA BY JSI PROSÍM NAPSAT CO TO MÁTE ZA KOČÁR JE MOC HEZKEJ DÍKY A JAK JSI S NÍM SPOKOJENÁ?

juliet
20. lis 2008

ahoj, máme Herqules Twin a spokojení jsme. Lehce se ovládá, má velká kolečka, vejde se do dveří.

smilers
20. lis 2008

Skarab jj dneska jsem 31tt+6,takze koncim 32tt,no zatim se drzime s prtatama,zatim nam dali met do 34tt tak se uvidi,hodne zalezi na testech,pac mam preeklampsii ,vysoky tlak a hrozne otoky,ale prezivame,co se tyce opecovavani,tak hodne ze stran sestricek,pry uz jsem tu legenda,jak si tu o me povidaji😀 prtatum se snad dari dobre,uz se nemaj kde hnout😀 jinak co to bude doopravdy uz nechavam po cisari, a jak u vas?

marrha
20. lis 2008

Skrabek...tak to je docela síla..

se dívám, že bydlíš kousíček 🙂

no já někde četla, že prý se tu i snad kšeftuje se zmraženýma vajíčkama...takže to jsme říkala, že to teda ne 😝 a přesně jak píšeš, že otěhotnění u nich je spíš vyjímkou...
Rodila jsem ve Vítkovicích, protože tam pracuje moje gynekoložka, ale byly jsme domluvené, že kdyby se děti narodily před 36tt, že bych šla do Poruby...Vítkovice berou až od 36tt, nemají dětskou JIP...nakonec to dopadlo a já jsme byla ráda...tím, že na oddělní za mnou chodila moje doktorka, chovali se všichni úplně jinak...rodila jsem tam předtím i Nikolku a ta péče s enedá srovnat 😒 tenkrát jsem tam probrečela celý pobyt... 😔

marrha
20. lis 2008

Smilers..myslela jsem na Tebe jak se držíš a nakukovala jestli nemáš nějaké info v albíčku 😀

to věřím, že tam jste rarita....držím palečky...trojčátka..to je nádhera, ale nedovedu si to představit 😅

z359
20. lis 2008

Smil: ahojky, to jsem ráda, že si se ozvala, často na tebe myslím, jak to asi zvládáš. A držím palečky, ať ještě chvilku vydržíte než porodíš 😉

Dada: smilers má v albu takovou tabulku kolik asi by měli děti vážit v kterém týdnu, já tam k ní taky na to koukám, tak se tam taky koukni

Fanys: aha, tak to chápu, že se ti tam taď ještě nechce, když to vypadá, že tam budeš dýl, zvlášť na ty vánoce, ale taky nechápu vašeho primáře, že si vás tam bude chtít nechat tak dlouho, je fakt, že je to hlavně pro jistotu, ale přes ty vánoce je to dost nepříjemný, uvidíš, třeba uvidí, jak to krásně zvládáš a pustí vás domu dřív 😉 , moc bych ti to přála

Já řeknu bráchovi, ať vám sem dá vědět co bude se mnou, ale nevím, jak se sem budu dostávat až porodím, internet mám totiž jen u bráchy a doma ne, tak snad se sem dostanu aspoň občas, abych vám napsala, jak se nám daří a přečetla si, jak se daří vám

smilers
20. lis 2008

Mar ja z nemocnice datluju na mobilu a jelikoz mam natekle i ruky,tak do alba zatim nepisu,jen tam dal ,anzel posledni foto z nemocnice😀jinak diky a ani ja si to zatim nedovedu predstavit,tak pal dam echo az to bude realita

Z359 diky moc a co ty,jak se drzis?

z359
20. lis 2008

smil: já jsem zatím v pohodě, jen mě bolej kyčle když chodím, tak už spíš víc ležím, naštěstí mě nikdo nenutí jít do nemocnice, tak jsem zatím ok, ale někdy si říkám, že už bych tam pro jistotu radši ležela, když mě někde píchne nebo pobolívá, tak mám strach jestli už nebudu rodit a samozřejmě, jsem ještě nikdy do nemocnice nejela a pak mám zase strach, jestli se mimčům něco neděje, jsem hrozná, mám o ně fakt strach, ale je to i tím, že jako prvorodička nic nepoznám, ale uklidňuju se tím, že až to přijde, tak to určitě poznám 😉

smilers
20. lis 2008

No muj manzel prohlasil ze chodim jak tucnak😀 tak drzim palce at je vse u vas ok,dobre nam to dopadne

fanys
20. lis 2008

ahoj holčiny,tehule,maminy 😅

bedo když jim podepíšeš negativní reverz tak ti neudelají vubec nic,nemužou te nutit k hospitalizaci když vyšo,monitor a uz bude v pořádku........ale připrav se že budou nepříjemní,budou tě nejspíš strašit historkama ,a hučet do tebe,možná z tebe udelají nezodopvednou maminu atd.holka drž se,je mi jasné že když bude nejaký nález tak se nebudeš cukat,jseš rozumná holka vid 😵 ale zdurazni jim že máš doma další dítě bez kterého se neobejdeš a které se steží obejde bez tebe.
Nezlob se ale co kamarádka za trubku co te před porodem desí podobnýma příběhama? 😠
A já vám slíbila že o porodu ani neceknu............... 😵

Holky jinak vás moc chválím že pečete cukroví,já sem byla plná plánu a nakonec sem to vyřešila tím že sem si včera objednala dva krabice a tečka-mám napečeno. 😝

skrabek,daiq.....práve proto mne to štve že vím že to není běžná praxe nechávat dvojky jestli jsou ok tak dlouho v nem.a řídit se při propuštení hlavne váhou.........je fakt jak sem už psala ten dr.je skvelý pediatr ale holt se jistí,v dnešní době žalob a průseru se mu moc nevidím,ale zdá se mi to moc.

Bohužel v nemocnici by sem měla mít nadstandard ale bez připojení na wifi,takže bez netu,a možnosti komunikovat se světem a s váma.Můžu taky poprosit nejakou dobrou vílu o tel.at dá pak info do ip?nebo pověřím manžu..........snad to zvládne .

fiallinka
20. lis 2008

beda: jo, jsem přímo ze Vsetína a neboj, z téhle diskuze už jsem smůlu vybrala já a Helísek, už všechno bude ok, statisticky vzato je strašně málo případů, kde to dopadne blbě
smilers: ahoj, ty se krásně držíš, jen tak dál 🙂)
muri, dai, skarbek: ještě rezi tu chybí, no holky, kam já mám s váma chodit kecat... jinak ještě teda hlásím, že dnes na 6týdenní kontrole Juráš 55cm a 3,68 kg, tak to se mi zdá dobré a prý se nemám znepokojovat, že nic moc nedělá, prý má na to dost času... a jinak byste mi ještě mohly napsat, kdy vám skončily ty krávy očistky 🙂 a taky chci utěšit, že nejsem sama, kdo má rozpláclé a povislé břicho (váha -3 kg, ale to břicho..., nevejdu se do ničeho...)

skarbek
20. lis 2008

marrha: tak to je maras!!! 😠 no ještě že už jsme se dočkali a návštěvy podobných "podniků" už nám nehrozí!Každému říkám,koho se to týká,že Ostravu nebrat!Otec říkal,že viděl i nějaký pořad v tv a recenze teda nic moc,takže je to asi všeobecně známo,naštěstí! 😀 jj,bydlím coby kamenem... 🙂

fanys: tak hlavně,že mu důvěřuješ... myslím doktorovi a vlastně i manžovi 😉 myslím,že to zvládne levou zadní,ten můj tu taky dával echo... 🙂

fiall: buď bez obav,mám -2kg a břuch visíci mi tež nechybí 😉 teda,ale zbojník Juráš má míry,valím oči 😕 moji měli ve 2měs. Tadík 53cm,4350g a Miky 51cm,4150g ... asi jdou spíš dokulata,špunti malí 😅 😀 a očistec mi skončil myslím skoro stejně jak šestinedělí,ale měla jsem docela slabé,tak jsem to ani moc nepostřehla 🙂 A co rezi,neozvala se ti do IP? Jo a kam bys chtěla chodit kecat... 😕 ??? Nikam,tady budeš,to ti říkám já! 😀 😀 😉

smil: díky za optání,máme se fajn,myslím že nám to spolu jde,ale teda po zkušenosti s dvojkama,smekám,že ses dala na trojky!To bude fuška!Máš někoho k ruce? Holka ty se nezastavíš... 😅

smilers
20. lis 2008

Skarab toz opatrovatelku zvazujeme ale uvidime,jinak mamka si bere dovcu,po ni manzel,pak tatka a pak segra,tak uvidim,stejnak asi mesic budou v nemocnici,tak uvidime jak se doma uvelebi

jirule33
20. lis 2008

Holky asi blbá otázka, ale i po císaři odchází očistky? Já myslela, že dělohu přo císaři rovnou vyčistí? A dělají při plánovaném císaři i nálev?To asi jo,že?

daiquiri
20. lis 2008

Fial,neboj,bricho splaskne.Ja uz mam jen 1 kg navic,ale brisko taky plochy nemam,snad se to jeste zatahne.Ocistky mi koncily do tech sesti tydnu,ale kamaradce trvaly osm.

jirule33
20. lis 2008

Smil, pokud máž možnost pečovatelky, tak to je bezva, aspoň pomůže a budete víc v pohodě 😉 I když, četla jsi příspěvek maminky s trojkama na www.dvojcata.cz jak pečovatelku odmítla /zetím/ že zvládá v pohodě? Určitě záleží na tom jakou mají děti náturu 🙂
Ale taky máš můj obdiv 😉

daiquiri
20. lis 2008

Smil, ty jsi bojovnice! S trojčatama a takhle držíš 🙂 To já rodila 33 tt s dvojčatama 😀
Pak až se prckové narodí, tak nám podávej info jak to zvládáte, já tě teda obdivuju 😉

smilers
20. lis 2008

Daiq budu se snazit podavat info jak to pujde, jirul ahoj,jj mam to vse proctene,proto rikam,ze se uvidi

fiallinka
20. lis 2008

skarbek: jo, juráš je docela vytáhlý, pořád mi připadá, že má nohy jak pavouk, tak jsem měla strach, že nepřibírá, ale vidím, že přibírá a zároveň roste do délky, tak to tak není vidět 🙂, no ale vidím, že vaši váhu asi nedožene 🙂... mně už na ultr. říkali, že jeden má dlouhé nohy 🙂 a fakt jo, Ondráš byl totiž těžší a menší 🙂

a tož musím s váme někde kecat, já potřebuju někde srovnávat mimíša s vašima, a vidím, že už mne to ani moc nedeptá, nechcu o vás přijít, ale zase nechci moc lozit na diskuze, kam nepatřím, tak nevím

jirule: jo, to je ten největší bordel, i po císaři jsou očistky a bohužel už je mám 6 týdnů, i když jsou naštěstí slabé - oni tě sice vyčistí, ale pořád tam něco zbyde...

holky, to moje břicho mne úplně desí, a to je bez strií, ale je jak vyfouklý balón :_)

murecka
20. lis 2008

Fiallinko, Jurášek je pašák!!! Holky teď mají 3,20kg a 3,40kg, ale kolik měří nevím. Na kontrolu v 6.týdnech jdeme v úterý. Jinak krávy očistky se mě drží, mám pocit, že to nikdy neskončí. A pupek mám taky, rozpláclej a povislej, pořád tam mám ten pruh a ještě ten špek je jak blatíčko. Kalhoty dopnu jen některý a přitom mám nahoře už jen 1 kg. Ale asi se to na mě nějak jinak rozpláclo. Kdyby tě náhodou napadlo založit nějaký jiný téma, kde bysme se scházeli, dej mi taky vědět, ať tady slepě nebloudím 😀.
Smil - držím pěstičky, je to úžasný, jak se s miminkama držíte.
Fanys - jestli chceš, tak můžeš - až porodíš - napsat mě a já to tady rozhlásím 😀, posílám ti do IP můj telefon.

fanys
20. lis 2008

ahojte 😅

murecko moc díky určite se ozvu až porodíme 😅
bedo hezky se vyspinkej a myslím na tebe at to vyhrajeme zíítra
jirulle drž se
jaanja nám asi leží v porodnici?????

fial....teprve dnes sem si dočetla v rámci terapie celou diskuzi,předtím sem to brala na přeskáčku
...... ☹ jseš moc statečná holka,držím vám všechny palce at hezky rostete,a mooooc štestí a lásky ...........a všeho pozitivního ty si to holka zasloužiš.jo a nemám pocit že lezeš nekam kam nepatříš,tady si s holkama přece začínala,prožívala každý týden tehu,každý problém,každou hezkou zprávu,uz,výša,běžné trable.........dávala si rady a porady.....kam jinam by si patřila?vím že je to jen anonymní diskuze na netu ale já sem ráda že sem mrknu a to tady zdaleka tady nejsem tak dlouho jako ty........je to pomoc,pochopení,holek co prožívají stejné starosti a radosti jako ty........papa 😉

alik30
20. lis 2008

Ahoj holky, hlasím, že cukrovku nemáme. Dnes mi pan doktor měřil na kontrole čípek. Prý hranice je 15 mm a já mám 38 mm. Snad ty míry uvádím dobře a snad je to opravdu v pořádku. Plaším úplně ze všeho 🙂

fiallinka
20. lis 2008

muri: jj, ten pruh 🙂, ten mám taky, no to břicho je jak po výbuchu, fakt 🙂 a očistky jsou svině rudé, to si člověk libuje v těhu, že nemá krámy a pak tohle, že...

fanys: díky moc, víš - já jsem už tu diskuzi vymazala z oblíbených, protože jsem myslela, že to prostě nedám, sledovat vás, ale stejně nakukuju, a´t vím, jak jsou na tom holky, které ještě "znám"... i když to pro mne není úplně jednoduché.. ale cítím (možná je to opravdu i tím, že jsem konečně na konci šestinedělí a hormony se přestávají tak bouřit), že bych ráda občas pokecala se "spolubojovnicema" a porovnala mimíse a tak, přece jen se známe už dýl 🙂, jenže zas lézt na ani jednu dvojčatovou diskuzi už taky není úplně ono (těhotenství už je za náma, tak tu nebudeme prndat o dětech a dvojčata zas nemám)...

Jenže mi začíná být jasné, že tím, že tu nepolezu a budu se vyhýbat dvojčatům, se "nevyléčím", spíš naopak, tak jsem ji zas do oblíbených přidala.

Stejně holky, až půjdeme od ivf, budu zase doufat v dvojčata 😉

septim
20. lis 2008

fanys taky myslim ze jaanja uz je v porodnici. Jsme zvedava az prijdou nejake zpravy. Fial: jsem rada ze jsi ti s nami 🙂 murecka ja ma bricho taky porad rozplacle jsem zvedava kdy se ho zbavim ☹

daiquiri
21. lis 2008

Holky,s tim brichem jsem na tom stejne!Az do bricha dziny narvu,ale pak je dopnu jen kdyz zadrzim dech☹ Nekdo mi rikal,ze bricho se zatahne cca do roka,tak snad.Ja si loni ,tesne nez jsem otehotnela,koupila dziny a ani jednou jsem je nemela na sobe.Mela jsem hyperstim.syndrom-nafoukly bricho a pak uz mi rostl tehu pupek.
Fial,Pavlik byl tlustoch,az se doktor desil,ze pribira moc rychle.Ted se mi zda,ze uz je hubenejsi,ze se taky vytahl do dylky a je nohatej😉

murecka
21. lis 2008

Holky - spolubojovnice(dai, septim, fiallinka, rezinka, skarbek, juliet - snad jsem na nikoho nezapomněla), já jsem moc ráda, že se tady s váma můžu potkat 🙂. Přece jenom, jak píše Fial, už se nějakou dobu známe, a i když jsem písnu jen někdy nebo se dlouhou dobu neozvu, tak to tady poctivě čtu. A všem novým těhulkám držím pěsti a zajímá mě, jak probíhá jejich těhu. Tak se sem prosím vracejme. Snad to maminkám - čekatelkám nebude vadit 🙂.

juliet
21. lis 2008

Hezký den, tak jestli to maminkám čekatelkám nevadí, tak se pochlubím. Byli jsme na kontrole a máme 62 cm/5,3 kg Tadeášek a 60 cm/4,3 kg Nelinka. A Nela už se nám přetáčí na bok, takže každou chvilku to bude už na bříšku a asi nám lezou zoubky, Nela byla 2 dny dost uplakaná a Tadýsek je dneska. Doktorka říkala, že to některé děti bolí, když ty zoubky prolézají dásněmi, tak to bude zřejmě náš případ.
Já teda břicho docela OK, ten pruh tam mám, ale rifle už zapnu. Teda chvilku to trvalo, ale v tom fofru to šlo docela rychle. Jo a očistky jsem měla 7 týdnů, naštěstí jen slabé.

beda
21. lis 2008

Ahojík holčiny.
tak jsem doma,ani jesm to neukecával,i když ted přemýšlím,že jsem měla,ale na ležení mám dojít v uterrý 25.11 na 9 tož uvidíme.Na utz a ktg bylo naprosto vše o.k.ktg ukázkové,žádný nález,prostě opět Bohu díky pohoda.Doktorka říkala,že to v to uterý už bude skoro 36tt,tak uvidíme...na jednu stranu jsem aji ráda,bude mi moooooooooooooooc smutínko po Lucii,ale snad to nebude dlouho trvat!Snad do konce příštího týdne porodím a pokud ne,myslím,že to kolem toho mikulajdy budou brát sama,i když v 38tt budu 11.12,atk uvidíme.
Jana už je asi fakt v porodce,třeba už má miminka u sebe.
Fanys co ty?držím palečky

fiallinka
21. lis 2008

holky, jenže co já s tím břichem budu dělat, za rok už budu uvažovat o dalším ivf, teda spíš ket (sice tak brzo děti po sobě je záhul, jenže to nemusí vyjít, takže asi radši začnem brzo), takže jestli to třeba vyjde a za ten rok rifle zapnu, tak pak hned je zas nezapnu 🙂 a za pár let budu mít rozměry solidně stavěné slonice 🙂

jirule33
21. lis 2008

Ahojky 🙂

Bedo, pořád nakukuju jak jste dopadly 🙂 Tak aspoň do úterka, že? Já jdu na průtoky v pondělí po obědě tak jsem taky zvědavá, jestli se teda pondělka dočkám 3v1, dnes mě pobolívá podbřišek a kostrč, taky mi do rána přibyly další strie, ach jo ☹
Jak tady pořád píšete o té vytahané kůži, tak si říkám jestli by pak nebodla plastika 😉 přeci jen ať pak můžem bez obav do plavek 🙂

Fiallinko, jen jdi brzy do toho /teda pokud můžu říct svůj názor/ Nevím kolik máš let, ale tělíčko nám stárne.Už jsem to tu někde psala, mě u Marťuli stačilo brát clostík a byla jsem za 2 měsíce v tom a než jsme se rozhoupali do druhého dítka, tak jsme potřebovali IVF, byla jsem na tom hůř já i manža.

Juliet a mě teda vůbec nevadí když píšete o miminkách, jen se pochlub 😉 za chvilku budeme chtít rady 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru