Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

maui
25. kvě 2009

AHoj holčiny 🙂 Jaký byl víkend? Já bych řekla, že úžasný! Dokonce jsem se v neděli hecla a vyrazila s rodinkou na kolo 🙂 NIc náročného, rovinka po cyklostezce, 24km, tempo jak pro důchodce, ale už to holt není ono....pořád jsem se narovnávala, protože mě tlačilo břicho, a dneska ani nemůžu sedět, jak mám otlačený zadek 😕 🙂 Ale první hodina byla nádherná, už mě to strašně chybělo 🙂
Jinak kontrola v pátek byla hooodně zběžná, ale aspoň jsem viděla mimíse, jak jsou mrštný. Doktor mě uklidňoval, že na pohyby mám ještě klidně dva týdny čas 🙂 Už chci, aby do mě šťouchali! 🙂

maui
25. kvě 2009

Jinak výbavičku jsme se rozhodli nakupovat až po narození. Máme to tak hrozně nejisté, že se nebudu do žádných nákupů dřív pouštět. Koneckonců, i když se broučci narodí "v termínu", budou muset nějaký ten týden v nemocnici, tak pak se to nakoupí najednou. Něco mám po Kubovi a po dětech z rodiny, kupovat budu asi taky hlavně na mimibazaru. Nové věci jsou příšerně drahé, když to má být všechno dvakrát. Ale jinak mě se líbí, když jsou dvojčátka stejné...já bych je sežrala 🙂

lucy82
25. kvě 2009

Dobré ránko 🙂
Maui to je super že jsou prďolkové v pořádku 😉

A jakpak se dneska máte? Já opět pracovně a mám od rána zase nateklý nohy ☹ Ach jo 😠

maui
25. kvě 2009

Ahoj Lucy, teď jsem ti odepisovala do Listopadovek ohledně těch kotníků 🙂 Naštěstí na to moc netrpím, ale občas taky pozoruju rozdíl...

maui
25. kvě 2009

Mám se taky pracovně 😖 , ale s doktorem jsem se domluvila, že 5.6. si přijdu pro neschopenku, tak doufám, že do té doby bude mé místo předané, protože si pak nemocenskou nehodlám kazit lítáním do práce 🙂

lucy82
25. kvě 2009

Je Maui ty už jdeš na neschopenku 🙂 Ty se máš 😉 Já asi půjdu až koncem června, uvidím 😉
Jé tak to jsem ráda že s těma kotníkama nejsem sama, ale fakt to vypadá hooodně svůdně 😒

maui
25. kvě 2009

To jo 😀 S mýma krátkýma nohama, když si navíc vezmu ponožky pod kotníky a tříčtvrťáky, tak jsem k nakousnutí 😀
Lucy, normálně bych klidně chodila do práce, žádný potíže zatím nemám kromě toho, že jsem líná vstávat, ale doktor mi nabízí neschopenku od samého začátku a v práci mě dost naštval šéf, tak jsem si řekla, ať si to tu dělá třeba sám 🙂 Užiju si krásné léto 🙂

lucy82
25. kvě 2009

Maui no přesně mám 3/4ťáky, kotníkový ponožky a crocsíky a vypadám fakt uchvatně, v práci mě straší že to není normální tak se bojím ☹ Ptala jsi se na to doktora?

maui
25. kvě 2009

No Lucy, jestli jsi oteklá permanentně, tak bych na to asi doktora upozornila, ale jestli ti ty otoky občas mizí a objevují se jen na nohách, tak si myslím, že je to v pohodě. Pomáhá co nejčastěji dávat nohy do výšky, pokud máš tu možnost, např. si lehnout a opřít nohy o zeď, nebo když sedíš, tak si nohy natáhnout na protější židli apod.

lucy82
25. kvě 2009

No Maui já ty otoky mám od pátku, jen ty kotníky, a právě že už od rána, tak uvidím, až přijdu z práce dám si nohy nahoru a pokud to nepomůže ráno volám doktorovi jestli je to normální 😨 V práci to nejde, máme debilně stoly a druhou židli k sobě nedostanu 😠

lenina81
25. kvě 2009

Ahoj holky,

hlásím se po odmlce,většinu času se snažím učit,páč mě v červnu čekají zkoušky.Sama jsem zvědavá jestli se tam zvládnu dokutálet a snad to bude bez újmy.
Skrz tu placentu praeviu nikdy nevím...

Pomaloučku začínám řešit porod i když je mi to asi k ničemu,stejně o tom rozhodne porodník,počítám spíše s přirozeným,ale uvidíme jestli bude ještě placenta v porodních cestách.Minule už mimča byly hlavičkama dolů.

Máte doma už nějaké dítka nebo jsou dvojčátka první?My máme 4 letou dcerku Adélku 🙂

aannggiie
25. kvě 2009

Ahoj holky tak dneska jsem byla na UTZ a nebudu asi patřit do vašeho spolku.Sice mi našli,že mám dvojčátka,ale to jedno je o půlku menší a chtějí ho příští týden zredukovat.Celý den na to myslím.Ten první cvalík je přesně jak má být a ten druhý tak o polovinu menší.úplně se mi chtělo brečet jak jsem viděla jak mu pomalu tlouklo to srdičko ☹

petulka26
25. kvě 2009

Ahoj angie, týden je ještě dlouhá doba a možná to druhé miminko dožene. Já jsem při ultrazvuku v 7 tt (podle tabulek) měla jedno miminko o 5 dnů mladší než to druhé. Dneska jsem byla taky na ultrazvuku a rozdíl už je jen jeden den a paní doktorka byla spokojená, že jsou miminka taková jaká mají být 😉

maui
25. kvě 2009

To je mi líto, Aannggiie ☹ Ale ber to tak, že příroda má svou hlavu a není radno chtít jí něco dokazovat... I z jednoho prcka budeš mít velikánskou radost a v mnoha ohledech je to mnohem jednodušší 🙂

maui
25. kvě 2009

Holky, tak jsem se hecla a přidala do alba svoje břišáno. Musela jsem to trochu ořezat, protože komplet postava vypadala děsivě. Takhle bych řekla, že ten objektiv tomu ještě trochu lichotí, ale ve skutečnosti je to mnohem horší 😠 🙂

aannggiie
25. kvě 2009

maui-vždyť máš ten pupek malej.musej se ty prckové někde uvelebit 😉

petulko-ty tu tabulku máš nebo to je podle dr.?

lucy82
25. kvě 2009

angie uvidíš třeba mimísek bude bojovat a doroste to a když ne, tak hlavně že je jedno, i to je velký zázrak 😉 Tak nebuď smutná a užívej si zatím prďolky a uvidíš nějak to dopadne 😉

Maui krásné bříšěko máš a jsi teda hubeňour hubenej 🙂

aannggiie
25. kvě 2009

lucy-jj to je jasný 😉

arwenka
26. kvě 2009

Ahoj holky, zdravím po odmlce, strašně nestíhám ☹ Včera v práci jsem myslela, že mě šlehne a z druhé jsem se vrátila v 8 večer a do 9 dělala papíry. Pak jsem vytuhla u TV a poprvé spala v bytě sama, v noci něco lupalo na chodbě a já se bála a ráno jsem ještě k tomu zaspala.

Angie, teda, to ne, to je mi líto.....ale vždyť může ještě dorůst, uvidíš, třeba bude bojovat a fakt to bude dobré....na druhou stranu - bude lepší jedno zdravé a v pořádku, než se trápit možností, že bude to druhé nemocné....

aannggiie
26. kvě 2009

ahoj mamky
Arwe-jj to je jasný.Uvidíme příští týden 😉

arwenka
26. kvě 2009

Angie, ahojky.

Dávám tady tedka k dobru jednu zkusenost z vikendu - mam kamaradku s dvouletymi dvojcatky, kluky. Spali ze soboty na nedeli u nas. Tomasek se v noci vzbudil kaslanim, pofnukaval a nemohl zabrat, Eva s nim byla vzhuru a porad ho utisovala, aby nevzbudil Davidka, samo, ze ho nakonec vzbudil a plakali oba dva a ja jsem je vezla dom ve 3 rano, protoze jsme nemela zadny kapky na kasel.....jediny, koho to nevzbudilo a spal jak spalek, byl Danecek 🙂
Musime dopredu vedet, co nas ceka, nebude to jednoduchy, ale my to dame 🙂

lucy82
26. kvě 2009

Ahojky holky 🙂

Teda jo Arwenko to se máme na co těšit 😀

aannggiie
26. kvě 2009

Arwe-ty si děláš testy 😀

arwenka
26. kvě 2009

Neeeeeee, jen jsem vzala kamaradku s detmi na noc 🙂 😀 😀 Normalne bych rekla, ze je to dobra antikoncepce, ale uz je pozde 😀 😀

aannggiie
26. kvě 2009

😀 😀

arwenka
27. kvě 2009

Ahojky holcinky, je tady vubec nekdo? Je mi tady samotne smutnooooooo

maui
27. kvě 2009

Arwenko, já jsem tady!!! 😵 Ale jsem zavalená prací, tak se mi daří jen občas nakouknout 🙂 Jak se máš s tou krásnou pětadvacítkou? To je můj první limit, ale já mám do něj ještě daleko. Arwen, kdy jsi cítila první pohyby?

arwenka
27. kvě 2009

Maui, muj prvni limit bylo 12 tydnu, to je ta kriticka hranice....prvni pohyby jsem citila nekdy na 19.tt - ted je to hruza, hrajou tam snad na honenou, to jsou rany jak z dela. Na brise je to videt, hybe se jak o zavod 🙂
Taky jsem v praci a taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakhle moc me to nebavi ☹

lucy82
27. kvě 2009

Ahojky kočky 🙂

Jsem tu taky, akorát jsme tady teď mely v práci návštěvu kolegyně s mimískem tak jsme si ho musely pochovat, je krásnej, a hooodnoučkej 🙂 A taky pěkně těžkej, nevím jak budu tahat dvě děti tak vysoko 😕 To bude maso 😖
Včera jsem si byla zkoušet svatební šaty tak snad něco vyberu 😀 Ale teda ve všem vypadám jak opuchlá žába 🙄

arwenka
27. kvě 2009

Lucy, jdi Ty 🙂 Mas termin jeste daleko a urcite budes krasna nevesta.....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru