Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

darling007
9. črc 2009

Jasně, že ano 😉 Před těhotenstvím, těch mám spousty, ale teď zatím ne.
Jdu se na chvíli natáhnout a k večeru tu zase určitě budu. Zatím papa!

lucy82
9. črc 2009

Ahojky holky,
Teda jo Darling, tak hlavně odpočívej ať jsou prcci i nadále v pořádku, to teda musel být šok, ale třeba tam nějaký hematom byl, nebo nějaká žilka nebo tak něco.

Nu holky já teď koukám co mi ještě chybí a teda jo jak se musí všechno kupovat dvakrát tak z toho má člověk spíš hrůzu než radost, nebo aspoň já 😒

arwenka
9. črc 2009

Lucy, ahojky 🙂
Tak jsme na tom stejne, mozna bych mela radost, kdybych oplyvala penezi, ale takhle? Desny je to 😠 😠

Zitra jdu na kontrolu a mam desy a hruzy ☹

komver
9. črc 2009

Ahoj holky,
Darling - já jsem v 7 tt a stalo se mi v sobotu úplně to samé co tobě.V noci jsem se zbudila s pocitem mokra a protože mám teď silnější výtok,nosím slipové vložky.Na záchodě jsem zjistila,že je celá vložka nasáklá krví ( a to teda bylo krve).Už jsem brečela a v duchu jsem si myslela,že už je po všem.Vzbudila jsem manžela a jeli jsme na pohotovost.Bylo to ve 4 ráno.Na pohotovosti mě doktorka udělala ultrazvuk,řekla že je všechno v pořádku a obě dětičky jsou tam kde mají být a u jednoho už bylo vidět srdíčko.Ptala jsem se co to mohlo způsobit a nikdo mi to není schopný říct.Byla to podle nich nějaká starší krev ( pokud je krev tmavá,je stará a pokud světle červená,je to nová krev),já ji měla tmavou.Ještě jsem se ptala jestli to menohl být hematom, že by třeba praskl,ale protože jsem byla na prohlídce a ultrazvuku v pátek,tak mě řekli,že by ho tam v pátek viděli.
Takže doteď nevím co se přesně stalo.Ještě trošku pořád špiním,což mě dr. řekla,že je normální,že se budu ještě chvíli čistit.
Ale takovej šok a bezmocnost jsem snad v životě nezažila.
Tak snad jsem tě trošku uklidnila a ty mě nakonec taky,že v tom nejsem sama.
Tak držím pěsti,ať nám to všem dobře dopadne.

darling007
10. črc 2009

Ahoj Komver, díky za zprávičku. Byla jsem včera celý den jako přejetá a večer tak umořená, že jsem padla do postele a spala jako zabitá. Teda s přestávkama, protože jsem ze strachu pořád běhala na záchod kontrolovat, co se děje... Ale je to dobrý (musím zaťukat), žádná krev, i ta bolest bříška už skoro není. Tak opravdu netuším, čím to mohlo být. Přemýšlela jsem, jestli ten Utrouš opravdu spolknout (každý říká, jak je mu po něm špatně) anebo zkusit ještě jednou zavést. Nakonec jsme to riskla, no ruka se mi třásla ale byla jsem moc a moc opatrná...a dobrý. Takže fakt nevím.
Nechceš si zadat miminka do pasu? Máš tam pořád snažilku 😉 a už je z tebe taky těhulka
Arwenko, držím palečky, ať kontrola dopadne dobře a podej potom hned hlášení!!!
Jinak holky, všem moc děkuju za podporu, to že jsem si o tom měla s kým popovídat, mi moc pomohlo 🙂
Teď už se těšíme na taťku, který se nám dneska vrátí z cest, aby taky pohladil bříško 😵 Ta bezmoc je nejhorší, to je pravda, navíc když je tu člověk pořád sám. Teda klobouk dolů, naši tu byli skoro okamžitě, ale přece jenom...

lucy82
10. črc 2009

Dobré ránko 🙂
Darling to jsem ráda že je to už ok 🙂

Nu já dneska nemohla spát, jen manža odešel do práce tak jsem se pořád vrtěla a nemohla jsem zabrat, a nakonec Nela začala kopat, tak jsem se otočila na druhý bok a z druhý strany Sofie 😠 Takže mě donutily vstát v šest hodiny 😠 Ale jen jsem se převlékla a udělala kafčo tak už dámy zase spinkaly 😀 No tak asi půjdu dneska brzy spát 😀

maui
10. črc 2009

Dobré ráno, těhulky 🙂
Darling, máš za sebou slušný adrenalin. Já takových krvavých epizod taky zažila a řeknu ti, dovede to s člověkem pěkně zamávat. Hlavně, že už je to dobrý! 🙂
Lucy, co se týče pohybů, já jsem pořád nespokojená 😠 🙂 Holky už se sice hýbou, ale mně se to zdá pořád málo. Přes den o nich skoro nevím, pokud neležím na boku. Občas se tam zavlní, když sedím. Ale o nějakém kopání nemůže být řeč. Manža je ještě nemá šanci cítit ☹ Doufám, že jsou v pořádku. V pondělí jedu na kontrolu, tak snad mi na UZV potvrdí, že jim nich nechybí...

lucy82
10. črc 2009

Maui já je přes den taky moc necítím a ne že by to byly kopance ve smyslu že se mi vytvoří nějaká boule na břiše, ale tak nějak pokud ležím na boku tak se ozvou a když chce člověk spát tak to je i nepříjemný, ale přes den se mi tam taky vlní. Ale ne celý den, jen občas. Manža když přiloží ruku na bčicho a chce je cítit tak nic, je už z toho nešťastnej a pořád mi říká že už chce aby ho koply a oni nic 😖

A kde jsi byla tak dlouho? Nakupuješ?

darling007
10. črc 2009

Jeee, holčiny, já už se strašně těším, až to taky ucítím! 😵 To musí být nádherný pocit...
Maui, máš pravdu, bylo to fakt hodně ošklivý. Okamžitě se mi vybavilo, jak jsem v lednu o jedno miminko přišla a napadaly mě hned ty nejčernější myšlenky. No snad můžu věřit doktorům, že je všechno OK. Ve středu jedu na genetiku, tak uvidíme.

petulka26
10. črc 2009

No tak to já čekám asi dva fotbalisty, protože mě teda lítá celý břicho 😀 Mimísové už mají docela sílu, takže v noci to bývá docela zajímavé. Během dne když se pohybuju tak je to celkem v pohodě, ale jakmile si lehnu tak začíná ta správná zábava 😀 Myslím že je cítím víc, protože podle ultrazvuku obě mimča leží příčně.

lucy82
10. črc 2009

Petulko a už máš vše nakoupené? 🙂 Teda jo tak to mě teda břicho fakt neskáče 😕

petulka26
10. črc 2009

Lucy, kéž by 😀 Jde mi z toho hlava kolem. Mám napsaný seznam, toho co bych asi tak potřebovala nakoupit a jsem tak v polovině 😎

arwenka
10. črc 2009

Ahoj kočičky, už jsem zpátky. Tak holčička má 1,95 kg, chlapeček 1,85 kg. Jenže jsem otevřená víc, než minule, naštěstí ne o moc. Zase říkal, že mám ležet....copak to jde, pořád v posteli?
Dostala jsem seznam věcí do porodnice a mám se poohlédnout po dětské lékařce.
Za 14 dní mám jít už na pásy.

A k těm pohybům - to opravdu přijde. Mně tam předváděj fakt technopárty, to je neskutečný, co tam dělají - až to místy bolí a mám břicho jak měsíční krajinu.....

miradka
10. črc 2009

Ahoj holky, Arwenko, gratulujem k pozitívnej kontrole. 🙂 Kam to máš ísť za tých 14 dní?? 😕
Aj ja sa teším až sa u mňa začne čoasi diať, príde mi to stráááášne ďaleko... 😔

arwenka
10. črc 2009

Mirad, ahoj 🙂
Mám na mysli ten monitor, křivku - ty pásy, co se dávají na břicho a monitoruje se srdíčko děťátka. Jsem zvědavá, jak to dělají u dvou 🙂

miradka
10. črc 2009

Ahoj Arwenko, tak to som aj ja zvedavá 🙂 To bude ti bude robiť asi sestrička, však? Občas keď som chodila k mojmu dr, bolo počuť ako v sesterne bije nejaké srdiečko 🙂

lucy82
10. črc 2009

Arwenko super, gratuluji ke kontrole a prcci už mají krásnou váhu takže kdyby se nedej bože něco stalo teď tak by to rychle dorostly 😉 Nu já celý den hraju hru na facebooku, super takže se jdu zvednout a něco udělat 😕

arwenka
10. črc 2009

Miradko, ano, dela to sestricka - kamaradka mi popsala, jak se to dela u dvou - taky to jde 🙂

Lucy, no, snad by to prezili a dohnali, ale at si tam jeste radeji jsou 🙂

lucy82
10. črc 2009

Arwenko to už určitě, takže ty už máš takový to kritický období za sebou 🙂 To je super, to já jsem teprve v něm 😨 Nu dneska jedu za kamarádkou a její holčičkou, ještě se stavím do obchoďáku a kouknu jestli nemají nějaké slevy a tak.

No ale holky co jsem doma tak mi jsou vidět normálně kotníky, a po nateklých nohách ani památky 🙂

arwenka
10. črc 2009

Lucy, fakt nemas natekly nohy? Ja docela kvalitne, i kdyz jsem doma, ale to k tomu proste patri. A normalne jem od minule poradny kilo zhubla 🙂

petulka26
10. črc 2009

Tak to já hubnu pořád. Vážím teď míň než jsem vážila před těhotenstvím. Pan doktor mi asi nakope zadek 😀

miradka
10. črc 2009

akoto že chudnete?? 😨

petulka26
10. črc 2009

Miradko, naštěstí hubnu jen já, mimča krásně přibírají 🙂 Bude to tím stresem, nemám teď vůbec chuť k jídlu. Jím jenom proto že musím.

miradka
10. črc 2009

tak ešte že deťúrence proberajú 🙂 Ani ja nemám moc chuť, ale melon by som si dala 😀

lucy82
10. črc 2009

Zato já tloustnu asi i za vás 😀 😖

petulka26
10. črc 2009

Lucy 😀 😀

arwenka
10. črc 2009

No tak a dost, ano? Ja jsem od zacatku tehu pribrala aspon 15 kilo - a ted poprve jsem zhubla, proto jsem se tomu tak divila. Dyt jsem si vcera fotila pandero a je v albu, dyt je to hruza !!!!!

miradka
10. črc 2009

Ty brďo, neviem si predstaviť samu seba s takým bruškom 😀 ale máš ho krásne arwenko 😉

petulka26
10. črc 2009

Arwenko, já se připojuju k miradce, máš krásný bříško 🙂

arwenka
10. črc 2009

Krasny???? Tahle vana silena priserna, jo? 😠 😠 😠
JEDINE, Z CEHO MAM RADOST JE TO, ZE MI NEPOPRASKALO...ten objem je silenej, kazdy rano na sebe nakydam pastu na zuby, na tricku mam jidelni listek a nekolikrat denne neco tim panderem shodim 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru