Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

darling007
30. črc 2009

Ahoj dvojmamky, jste tu někdo?
Copak je s Arwenkou, jestlipak je ještě v jednom kuse?

zuzka72
30. črc 2009

Tak na Arwenku myslím celý den, je divné, že nenapsala, no možná nás napíná a už jsou ne 3v1, ale tři samostatné jednotky. 😀

lucy82
30. črc 2009

Ahojky, no tak teda celá?

Holky mě strašně bolí stydká kost, chodím jak kachna ☹ A rýma nepřešla, takže jsem ještě nespala a těším se že se snad v noci vyspím 😕

arwenka
30. črc 2009

Ahoj kocinky, ne, nenapinam, nebyla jsem tady, protoze jsem jela pro mamku, ta je ted tady s nama, ale mam tak trosku divny obavy, protoze citim pohyby je na jedne strane (nechci zbytecne plasit, ale neni to divny? ☹ )

Jak je vam?
Lucinko, tu kost mam za sebou, to byla hruza, jen jsem se kolibala, pak to asi v 6. mesici preslo a ted to znovu zacina 😠

miradka
30. črc 2009

Holky, keď to tak čítam, tak my dvojmamky si to tehotenstvo asi moc neužijeme.. ☹ furt čosi bolí, najprv žalúdok, potom hlava, deloha, kosti....no celé telo 😒

darling007
30. črc 2009

Arwenko, neboj holka, třeba druhé miminko jen spinká nebo odpočívá. Co myslíš, není to možný? To bude v pohodě, uvidíš, mysli pozitivně 😉
Dneska se asi hodně měnil tlak, pobolívá mě bříško, ale je to myslím v normě. Jo, včera mi doktorka řekla, že kdyby něco, ať jedu okamžitě do Plzně na kliniku a hlavně ne sem k nám do Klatov.

lucy82
30. črc 2009

Arwenko taky dneska cítím Sofinku méně už jsem myslela že ji něco je, a teprve ted se ozvala jedním malím stouchancem. Nevím dneska je divnej den ☹
Kost bolí jak svina, navíc mě začínají bolet záda jak sedím takže mazeeec, miradko zatím si užívej že ti nic není 😅

maui
30. črc 2009

Ahoj holčinky, ještě si na mě pamatujete? 🙂
Já jsem teď na chalupě a tak nemám přístup k počítači, jen dnes jsem si odskočila domů, tak vás rychle hltám.
Já jsem pořád nejistá, co se týče těch pohybů ☹ O nějaké party v břiše nemůže být řeč. Cítím je každý den, ale že bych kvůli nim třeba nemohla spát, to ani náhodou. Většinu dne o nich ani nevím. V pondělí jedu po třech týdnech na kontrolu, tak snad bude všechno v pořádku 😔

arwenka
30. črc 2009

Mauinko, ahoj kocicko, to vis, ze ano, tady si Te vsechny dobre pamatujeme !!!
Ty mas opravdu jeste narok na to, abys v tom brise party nemela, ja tady uz od doby, co jsem napala, premyslim, zda mam radsi jet do nemocnice...kdyby tady jen nebyla ta mamka, te se to pitome vysvetluje ☹
Sedim tady uz oblecena a upravena, ale mam strach ji rict, kam chci jet ☹

beruska5
30. črc 2009

Ahojky.Pro klid duše bych určite do nemocnice šla.

lucy82
30. črc 2009

Arwenko jed opravdu radsi plasit predcasne než vůbec, mamka to jistě pochopí a aspon pohlídá Danečka. Ale já být tebou tak bych jela.

Maui ahojky já co se týče pohybů tak jsem na tom asi stejně jak ty, občas kopnou víc, ale že by se mi mlelo břicho to ne, prostě tam mají mín místa a nemůžou se moc pohybovat. Snad doufám, čekám na různý kopance a boule na břiše a nic. Takže máme holčičky a asi to nebudou žádné fotbalistky. Ale na kontrolu už se těším až mi řekne že je snad vše v pořádku. Jdu ve středu tak snad to vydržím. Ale dnes jednu cítím míň a když jsem celý den v pohybu tak je cítím až si třeba lehnu.

beruska5
30. črc 2009

Ja taky nemám žádny party v břiše jak se v knížkach popisuje.Řekla bych že cítim méne aktivity jak s jedním prckem,mají proste málo místa.Cítim pohyby když takhle večer sedím v klidu u televize nebo Pc ale ináč nic.
Byla sem na kontrole,všechno fajn.Krásne priberají a zvetšují se.Už měsíc sou obě dolu hlavou takže už by tak měli zustat až do porodu.Srdíčka taky bijou.I když cítim pohyby,vždy mě uklidní když mi to i lékaž potvrdí.
Nejspíš 2.září budeme mít den D. 🙂

arwenka
30. črc 2009

Holcinky, tak jsem tam jela, no nejdriv nemohli najit na pasech jedno z deti, musela prijit doktorka a najit je ultrazvukem, nastesti JSOU OBE ZIVA a i chlapecek se otocil hlavickou dolu, proto jsem ho necitila tam, kde byl predtim, pres hodinu jsem lezela na pasech a kdyz jsem pak vstala, t byla tak neskutecna bolest hlavy, pry od dolni dute zily, ktera vede levou pulkou tela a ja si ji tim nehybnym lezenim pricpala...

Zjistila jsem, bohuzel, ze pokud bych chtela spinalni anestezii, nesmela bych prijet s bolestmi na posledni chvili, ale cisar by musel byt naplanovany a prijmout by me museli den dopredu....musim vydrzet do prijezdu dokiho, kocky....

beruska5
30. črc 2009

Tak to je fajn že ste ok,lékař mi řekl že už ted se díte nemuže otočit,a ve skutečnosti si ti mimča delaj co prí není možné.. 🙂

miradka
31. črc 2009

Ahoj holky, prajem pekný deň. Arwenko, to je dobre, že si tam išla. Už je ti lepšie? Kedy má prísť tvoj doktúrek?

Lucy, tak kosť bolí preto, lebo sa rozťahuje?? Snáď to čoskoro prejde...Som zvedavá, kedy začnú aj mne problémy. 😖

Holky, kedy ste začali cítiť prvé pohyby? Asi to bude individuálne, ale aspoň tak približne..

darling007
31. črc 2009

Ahoj holky, taky přeju krásné ráno!
Arwenko, dobře, že jsi včera nakonec jela. Pro klid duše... Alespoň víš, že jsou oba v pořádku.
O těch pohybech už jsem, Miradko, taky přemýšlela, zatím nic necítím.

zuzka72
31. črc 2009

Arwi-holka ty jsi mě ale vyděsila, já myslela, že už jsi na kousky. 😀 Dobře, že jsi včera jela, alespoň máš jistotu. 😉

lucy82
31. črc 2009

Arwenko dobře že jsi jela, super, takže vydrž ikdyž to už musí být hooodně náročný ☹

Ad Pohyby já jsem začala něco víc cítit až tak ve 21tt. Ale někdo už třeba od 18 tt ty pohyby cítí 😉

Miradko jojo ta kost je jak se vše roztahuje. Tak já jedu dneska na hematologii do Pelhřimova takže snad to tam půjde rychle. Zatím papa

miradka
31. črc 2009

Mňa zatiaľ občas pobolieva deloha a nevydržím dlho stáť na jednom mieste..včera sme boli na pohrebe a musela som sa vzdialiť a sadnúť si..potom to prešlo.

Takže na pohyby si budem musieť ešte počkať...moc sa na to teším, aj na to, ako bude reagovať moja polovička 😵

Lucy, nech ti to dobre dopadne 😉

zuzka72
31. črc 2009

No já si pamatuji, že u druhého syna jsem první pohyby cítila už v 16týdnu, ale asi je to u každého tvorečka jiné.

maui
31. črc 2009

Dobré ráno, děvčátka, díky moc za uklidnění, fakt jste mi pomohly. Já mám právě taky pocit, že u toho jednoho jsem pohyby cítila mnohem mnohem intenzivněji, ale teď je to takové v klidu. No, hlavně, že o sobě dávají holky aspoň trochu vědět.
Arwenko, dobře že jsi jela, člověk vždycky váhá, aby nebyl za histerku, ale pak je rád, že může být klidnější. Ty to určitě vydrržíš až na dokyho a pak budeš mít porod podle svých představ.
Já zas mažu na chalupu, máme tam dvoje narozeniny, tak to bude velký 🙂 Mějte se krásně, já se zas ozvu, papa

arwenka
31. črc 2009

Ahoj dvojmaminky, no, muzu vam rict, ze jsem mela nahnano, tam, kde jsem ho vzdycky citila, tam nic najednou nebylo, jen ticho....fuj. Doktorka mi pak rekla, kdyz nemohla jeste navic najit srdicka a podivala se ultrazvukem, ze se otocil hlavickou dolu...ale muzu rict, ze jsem mela pekne nahnano 😨

balina
31. črc 2009

Ahoj holky, sem rada, ze ste vsechny v poradku 🙂
porad dumam nad polohou miminek v brisku. Chapu ze se otaceji a vrti miminka, ale muze se taky presunout cely vak ( uterus). Na poslednim ultrazvuku mi doktor rikal, ze jsou presne nad sebou, ze jedno mimco lezii na druhem. Tak se trosku bojim, aby mi ho neutlacilo. Asi blbost co?

petulka26
31. črc 2009

Bal, neboj já mám mimča jako ty nad sebou, a není to žádný problém. Jen mi to vrchní občas pěkně roztahuje žebra 😀 Doktor říkal že je ještě čas a že se snad ještě otočí. Určitě se nemusíš bát že by to vrchní třeba utlačovalo to spodní. Já to poznám tak že občas mám uprostřed propadlé břicho, takže každý si svůj prostor určitě udělá.

Arwenko holčičko, dobře že jsi do té nemocnice zajela, alespoň máš teď jistotu že jsou mimča v pořádku 🙂

zuzka72
31. črc 2009

Holky, teda, teď budu asi za úplnyho blbce, ale já zase nechápu, jak se ty děti, když už jsou v tom bříšku a jsou větší a těsně u sebe mohou otočit, vždyť to musí být složité a málo místa atak. No teď asi fakt budu vypadat, jak starej idiot. 😀

petulka26
31. črc 2009

Zuzko, taky mi to není úplně jesný, ale nějaké místo na otočení tam určitě mají, oni jsou hodně ohebný 🙂 Já jsem byla minulý týden na 3D ultrazvuku a vzhledem k tomu že jedno miminko si neustále strkalo nohu před obličej, tak si myslím že se otočit bez problémů zvládnou, když jim tohle nedělá problém 😀

zuzka72
31. črc 2009

Holky průser!!! Šla jsem včera zalivat, jako vždy, naberu 2 konve do každé ruky jednu, zvednu a cítím takovy rupnutí, snad, jako by se mi vevnitř něco utrhlo, takže konve letěli na zem a já do postele, bylo mi hrozně zle a pokud to nebylo nic horšího, tak si myslím, že to bylo varování ať nic těžkyho nedělám. Takže včerejškem jsem skončila s malováním, stěhováním, nošením těžkých věcí a vše těžké mi teď nosí synátoři i kýbl s vodou. 🙂

arwenka
31. črc 2009

Ony tam totiz dovedou neco, co ani pani doktori nechapou - mne uz pred dvema mesici muj doki rikal, ze je malej napric a ze se uz proste neotoci. A jsem na konci 8. mesice a on se otocil...
Stejne je holcicka ale aktivnejsi, hybe se proste vic...

Bali, neboj, kdyby meli doktori nejake pochybnosti, ze se to muze stat, ver tomu, ze by Te hlidali.....ja mela celou dobu oba nozickama pres sebe, az do vcerejska...a na 3D UTZ kopala holcicka zase chlapecka do hlavicky...

zuzka72
31. črc 2009

arwi-dala jsem nějaké fotky mýho ksichtíku do alba-tak to zkoukni, ať to pak můžu vymazat. Půjde to z toho poznat?

arwenka
31. črc 2009

Clovece, Zuzi, sice jsi proste vsude tak nejak z dalky nebo proste ne moc jasna, ale jak jsem to prostudovala, vidim na Tobe ted kluka a holcicku 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru