Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

naatasa
11. srp 2009

Ahoj arwen, tak to je taky dobře zařízené 🙂
Já viděla dva tyto fusaky na mimibazaru za 1400, ale zrovna červené, ta barva mi moc nesedne, ale rozmýšlím i nich, ještě počkám, jestli se neobjeví něco levnějšího a když ne a prošvihnu to, tak koupím nové za 900 až v zimě, no

arwenka
11. srp 2009

Naat - ja je mam zamluvene taky na MMB, ruzovej a modrej za 1300 oba, tak jete pockej, ony se treba objevi - ty cervene taky nemusim 😉
A hlavne nikde neni napsany, ze treba pani nekdo slozi penize a ona je proda jemu ☹

naatasa
11. srp 2009

sarri, to jsme na tom stejně. Do rizikovky nastupuju příští týden, ke komu chodíš? chtěla bych se objednat k dr. grossmanové, nebo tak nějak se jmenuje. Jo a v tom Valmezu jsou pak 5% sleva na dvojčata, ale to Ti určitě říkaly.
V kolikátém jsi?

Já právě taky původně myslela že bude stačit ta zavinovačka, když je zimní, s dekou, ale no nevím, všichni mi říkají, že je to málo, i ta holčina, co mi je prodala :((

darling007
11. srp 2009

Arwenko, ahoj, děkuju moc za zprávičku! 🙂 Jsi zlato. Jak to máš vlastně s těmi týdny, tobě to koník spočítal trochu jinak, než jak jsi doopravdy, vi´d?
Dobře, že se zbavíš aspoň té jedné práce, stejně nechápu, jak to všechno zvládáš 😎

naatasa
11. srp 2009

Holky, mám poslední týden takový úplně bílý výtok, zapolněla jsem to říct dr, myslítem že je to OK?

arwenka
11. srp 2009

Dar - ja vubec nevim, co si to ten Konik dovoluje 😀 😀 A termin posledni MS tam mam naprosto spravne ☹
Mozna to pocita tak, ze kdyz jsem dnes 36+ neco, tak je to uz vlastne 37 🙂
I ja Tobe dekuju za zpravicku.
Pecu kuratko a nrmalne - ten muj malej jeste spinka - a to mam vezt kamosku pro auto, asi ho budu muset nalozit i s posteli 😀 😀
Ja uz taky nevim, jak to delam , ale je to jednoznacne na ukor tehu - vubec jsem si ho neuzila a nic z nej nemela. Proste to ale kvuli penezum jinak nejde ☹

Naat - ja jsem ho mela taky a doki mi na to napsal jakesi gelove bobule a hodne pomohly!

sarri
11. srp 2009

Naataso, chodím ke Grossmannové a jsem 25tt jednovajky. Zrovna včera jsem tam byla. Dva dny v týdnu ordinuje na Tomášově, jinak v Baťovce - já chodím na Tomášov, v Baťovce se prý dlouho čeká. Nejlíp, když Tě k ní tvůj Dr. doporučí.

naatasa
11. srp 2009

arwenko díky, zkusím se poptat příští týden
Mňam, uplně jsi mi udělal chuť s kuřátkem...

lucy82
11. srp 2009

Téééda vy jste toho napsaly, a já vstávala dneska až v deset, super, jsem se už dva dny po sobě docela hezky vyspala. O chození na záchod nemluvím, tam chodím pořád 4x za noc, ale jinak super 🙂

Nataso kde jsi sehnala ty zimní zavinovačky za 500? Mě dala švagrová jednu ale letní a ta je mi na nic, takže stejně musím koupit dvě zimní. No a fusak by měl být v kočárku, takže ten zatím řešit namusím. Jen ta zimní zavinovačka je všude kolem 450 za jednu 😒

lucy82
11. srp 2009

Jo a Arwenko když jsi 36+ něco tak už je to 37 týden, 35+6 je vlastně ukončený 36 týden 😉

arwenka
11. srp 2009

Jeeeee, tak vidis, tak jsem ve 37.tt (a pak, ze nebudu prenaset dvojcata 😀 😀 😀 )

naatasa
11. srp 2009

Lucy, mám je od sousedky, původně chtěla prodat za 350 jednu, ale to jsem si ještě nebyla jistá, jestli je chcu, tak jsem řekla, max 500 za obě a prošlo to. Každá je sice jiná, ale to neva, barvy jsou hezké. |jinak na aukru by se dala sehnat levněji třeba tady je za 200 , ale ona ještě určitě tacena vyletí, pod 300 se mi nikdy nepodařilo tam žádnou chytit, je o ně zájem, pak jsou určo i nějaké na mimibazaru, ale myslí taky dražší

http://www.aukro.cz/item710213862_zimni_zavinov...

hele tu jsou dvě stejné:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=24763208&tab=1
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=22809057&tab=2

darling007
11. srp 2009

Arwenko, no vidíš, ty snad opravdu budeš přenášet!!! 😵 Já myslela, že ti Koník nějaký týden přidal, a ono je to nakonec správně. Já si vůbec nedovedu představit, že bych vydržela takhle dlouho, už od začátku mě doktoři straší s nemocnicí, předčasným porodem atd... ☹
Kuřátko mňam mňam, to musím taky někdy udělat. Ale holky, já mám teď strašně málokdy chuť na maso. Asi je to špatně, asi bych ho měla jíst, ale já nějak nemůžu... Ale teď to kuřátko ... 😉
Já včera dostala strašnou chuť na meruňkový knedlíky, udělala jsem jich horu a schovala si jich plno i do mrazáku. Moc jsem si pochutnala.

lucy82
11. srp 2009

Je Nataso děkuji, jdu prolézat aukro a mimibazar, ted jsem si z mimibazaru objednala dvě stejný zimní budničky 🙂 A za obě 250 kč takže až dnes budu mít auto sjedu do tesca jestli tam nejsou nějaký slevy. Musím už začít nakupovat kosmetiku atd. Co kupujete za kosmetiku na mimi? A Awrenko co máš zbalené do porodnice?

naatasa
11. srp 2009

darling, taky teď maso nějak moc nemusím, raději si dám květák se strouhankou, nebo brambory s tvarohle, ale zase ty bílkoviny doplňuji docela vydatně mlékem, tak snad to stačí

arwenka
11. srp 2009

Dar, mnaaaaaam, vis, jak bych si dala kynuty blbouny polity maslem a posypany cukrem se skorici....a kakaem.....MNAM 🙂 😵 😵

A k tomu jidlu - ja vubec normalne nemam rada ovoce a zeleninu a ted - kdybyste to videly, normalne melouny a broskve a takove veci na kila, az se nepoznavam. Ono si to nase telo a ta nase miminka reknou, co chteji 🙂

Lucinko, mam kojici nocni kosilky - dve - balik plinek, olejicek na miminka, neco na myti telicka, vatove tampony na cisteni ousek, masticku na zadecek, masticku na telicko (uprednostnuju Ondrejovu, ta je super), pak mam kalhotky, kojici podprsenku, veci pro miminka na odjezd z porodky, piti, cokoladu, hygienicke potreby a rucniky 🙂

naatasa
11. srp 2009

arwenko, melouny a broskve jsou můj taky současný jídelníček 🙂 i když j to mohla vždycyky... a ještě hrozny

safa
11. srp 2009

Ahoj holky, tak po měsíci mám zase chvíli čas na dobré rady od budoucích maminek 🙂

arwenko a chodila si na nějaké ty předporodní kurzy? Nebo holky chodíte? Já sem v 28+1 a právě sem se přihlásila na kurz na www.materstvi.cz no ale nevim, zda to stihnu odchodit celé, protože začíná až v září a končí někdy v půlce října a termín mám 2. listopadu a myslím si, že mým klukům se možná bude chtít na svět dřív a nebudou čekat až to dochodím 😀 Tak sem rozmýšlela ještě nad víkendovým kurzem od Aperia. Nemáte některá s tímto kurzem zkušenost?
A co cvičení? chodíte cvičit? Já ještě chodím do práce, takže na cvičení mi moc sil nezbývá. Chodím domů utahaná jak kotě a to v práci jen sedím...

Jo a četla sem jaké kočárky jste si pořídily, nebo se chystáte pořídit. Já konečně za dva týdny končím v práci a začnu se pořádně věnovat přípravě na kluky. Teď přes víkend bychom chtěli zajít do Kolína (prý je tam dobrý obchod s kočáry pro dvojčátka) a podívat se co všechno nabízejí. Jen sem se chtěla ještě zeptat, zda jste neuvažovaly o kočárku, kde děti sedí (leží) za sebou? Normálně mám strach, že když si pořídíme kočárek vedle sebe, nevejdu se do autobusu, nebo do obchodu. Ten prví se mi ale zdá zase dlouhý, poradíte? 😅

Tak přeji všem hezký den, konečně není tak dusno a dá se lépe dýchat ...

naatasa
11. srp 2009

Ahoj safo, já do kurzů chodila, bylo to super, ale už je mám za sebou. součástí kurzu bylo i cvičení, když jsi chtěla. Taky jsme chtěla chodit raději dřív, abych to odchodila. jinak ale myslím, že teď VZP zrušila příspěvek na ty kurzy, škoda. Ješlě v dubnu na ně tisícovkou přizpívala.

O tom kočárku jsem ani neuvažovala, protože mi hrozně vadilo, že ten zadní prcek je hrozně zastrčený a nevidí před sebe, pokud už je to sporťák. A taky co maminy psaly, tak ses ním hůř manipulije, do výtahu se třeba nedostaneš. Jinka ten co jsme tu o něm psaly, má šířku 79 cm, je dost úzký aby večel do osmdesátkových dveří, takže my i na zahradu projdeme, hurá. A většinou máš dveře 80. Je jasné, že uplně všude se asi nedostaneš, ale to by ses nedostala ani tím dlouhým. nehledě na to, že co jsme se dívala, tak byly mnohem dražší. ALe třeba tady mají maminy i opačné zkušenosti, jsem zvědavá na ohlasy 🙂

safa
11. srp 2009

naataso, právě včera sem zjistila, že VZP již nedává ten příspěvek (a sem si i s chuti zanadávala 🙂, trochu sem s tím počítala, protože ty kurzy v Praze jsou docela drahý. Ale to je jedno, hlavně abych věděla co a jak...

Já sem viděla kočárek s autosedačkami za sebou, to druhé dítko nebylo tak daleko, ale děsí mě představa, že bych měla mít za sebou dva korbíky, no sem zvědavá na další zkušenosti 😵

koira
11. srp 2009

Ahojky holciny, chci se za zeptat nemate nektera zkusenost s litanim v tehotenstvi? a jak je to s pojistenim...sem trochu brouzdala po netu a vsude pisou ze kdyz jsem na rizikovym ze me nikde nepripijisti ☹

lucy82
11. srp 2009

Safo já jsem byla na výstavě dvojčecích kočárků a jezdila jsem i s tím co jsou za sebou a můžu ti říct že děs, vůbec nevím jak bych třeba najela na chodník, je to strašně těžký, blbá manipulace 😖 Jedině s čím se dalo celkem jezdit byl ten od Jané a ve sportovní verzi ale tam mi připadalo že ten prcek co je vzadu je tam celkem umáčklej 😒
Ten můj kočárek co budu mít já má šíčku 76cm a těžký je jen 16kg takže super 😉

No a včera jsem koukala že VZP zrušila všechny příspěvky, největší pojišťovna a na nic skoro nepříspívá. KOukala jsem se na ČNZP a tam přispívají 4500 těhotným a třeba na nákup autosedačky a různých potřeb + když máš dvojčátka tak máš o 1500 víc

koira
11. srp 2009

Jeste prispiva ministerstvo vnitra 1000Kc...ale vic ani korunu 😒

safa
11. srp 2009

holky díky za rady . V tom obchodě se na něj podívám, ale určo koupíme normální. Moc se mi líbí Easy Walker Duo, jen je moc drahý. Když sem to počítala tak mi vyšla cena se vším všudy cca 27 000,- 😖 Uvidíme, co nám tam poradí ..

VZP prý nejlepší pojišťovna, měla sem si lépe rozmyslet, kam se dám pojistit 😠

petulka26
11. srp 2009

Saf, v tom Kolíně jsem byla, a je tam fakt hrozně ochotnej pán kterej vám předvede všechny kočárky co tam mají. Chce to si udělat víc času, já tam byla skoro 2 hodiny 🙂 Sama uvidíš že ten pán preferuje právě Easy Walker, ale pravdou je že ten kočárek má opravdu hodně výhod. Já už ho mám koupený a je fakt super. Koupila jsem ho od jedný pani za 18 000 Kč.

miradka
11. srp 2009

Holky, bola som v knihovne a požičala som si časopisy Betynka. V jednom som práve čítala o všetkých vyšetreniach, ktoré sa robia v tehotenstve a bolo tam, že medzi 6-8tt by mal dr vyšetriť prsia, čo je v podpaží a v prsnej žľaze prítomná nejaká bulka alebo sekrécia z bradavky. Robil vám dr toto vyšetrenie?? Mne nie...

safa
11. srp 2009

no plánujeme tam zajít v sobotu, tak snad to bude stačit. Po tom kočárku se taky podívám, zda ho někdo neprodává, dík za radu 🙂

beruska5
11. srp 2009

Ahojky maminky.Ja na předporodni kurzy chodila pri prvním tehotenství.Asi se nic moc na rodení nezmenilo 😉 tak ted sem nechodila.Ale ako pro prvorodicky moc doporucuji.Jedine sem ted bila na kurzu kojení dvojčátek.
miradko ohledne vysetrení prs mi muj lekar rekl ze je nejlepsi samovysetrovani a kdyz mam pocit ze neco neni jak ma bít tak ho upozornit a on se koukne. 😒
Ja sem včera dovlekla konecne autosedačky.Vím už jak se mimča dostanou domu s porodnice 😠
Bila sem už stoho docela nervozní.Za tri týdny už to vypukne, ak drív neprasknu. 😎
Zítra jdu na kontrolu tak doufam že to bude ok.

arwenka
11. srp 2009

Ahoj maminky, je tady nekdo?

darling007
11. srp 2009

Ahoj Arwen, já tady jsem...
Jakpak se ti daří? Co miminka, nezlobí tě dneska moc? 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru