Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

arwenka
21. srp 2009

Mauinko, to znam, ja jsem vcera mla dojem, jakej jem borec, kdyz jsem odstranila jidelni listek z halenky, dojela do Paky, vybrala tam dvoje dupacky a odhlasila auto a vratila se a udelala sgedin. No to byl vykon, vylozenej nadstandard 😀 😀 😀
Kdyz ho nestihnu prihlasit, napisu Jardovi plnou moc, no 🙂
A dneska ho nafotim 🙂

maui
21. srp 2009

No to teda byl výkon! Já se akorát druhý den samota vzmohla na to, že jsem vyleštila záchod a koupelnu, od té doby byl můj vrcholný výkon, že jsem vyčistila rybičce akvárko a ona hned druhý den chcípla 😝 A to jsem chtěla udělat i takové fyzicky nenáročné věci,jako přehrát videokazety z Kubova miminkovského období na DVD nebo navrhnout a objednat vestavěnou skříň do předsíně ... jsem fakt nemožná 😠

arwenka
21. srp 2009

Maui, ja Ti porad koukam do alba, teda muzes mi rict, jak jsi mohla po Kubovi docilit toho plochyho briska? To se mi nemuze stat..

maui
21. srp 2009

Asi jsou tam základy z dřívějška, dost jsem cvičila, ale teď to nehrozí. Nějak jsem si vyrobila pneumatiku těsně před otěhotněním a pak už ji jen přiživovala. Ani nechci vidět, jak to bude vypadat, až se nebudu moct vymlouvat na to, že tam mám dvě děti 😀

maui
21. srp 2009

Ono na té fotce vypadá plošší, než ve skutečnosti bylo 😀

arwenka
21. srp 2009

Ja zas vsem rikam, ze jem zblajzla medicimbal nebo dva melouny a je klid. Teda az na ty pubertacky a jejich vyvaleny ociska 🙂
Ne, pletes se, i ted mas to brisko proste male a ja jsem nechutne lina cvicit, tak mi je jasny, jak to skonci 😠 😠

maui
21. srp 2009

Na puberťačky se vybodni, my nebyly jiný 🙂 Já spíš už dopředu trnu, jak se mě budou všichni vyptávat, jestli jsou to dvojčata z umělýho oplodnění... Už teď se každý ptá a mně to leze na nervy. Co je komu do toho?! Já se taky nikoho nevyptávám, jestli si udělali mimi v leže nebo na stojáka 😠

Já cvičím moc ráda, ale nejhorší jsou vždycky ty začátky, donutit se... Dala jsem si předsevzetí, že nejpozději tři měsíce po porodu si koupím permanentku do posilovny a pustím se do toho 😝

maui
21. srp 2009

Ale když si vzpomenu, jak jsem byla s Kubou celý rok, co jsem kojila, neustále vyždímaná, tak o tom dost silně pochybuju 😀

arwenka
21. srp 2009

Teda Mauinko, to mas muj obdiv, ja jsem na cviceni tak strasne lina, az hanba. Nejlepsi sport je motoristickej 🙂
Jen je nech vyptavat, to jsou normalni bezny reakce lidi, oni jini nebudou 😖
A klidne bych jim to rekla. Mne se uz ptaji taky a co je horsi - i doktori!!!

maui
21. srp 2009

Arwenko, mně nic jiného nezbývá. Já kdybych se systematicky nehýbala, tak jsem jak hroch pořád 🙂 Jenže je to shazování čím dál těžší...něco na té začarované pětatřicítce bude 🙂

lopata49
21. srp 2009

ahojky děvčata,
po dlohé době zase k vám nakukuju, chtěla jsem se zeptat - vybírám kočárek-chci čtyřkolku,velká kola - a bydlím v 5.patře bez výtahu. Asi jsou v tomto případě na snášení dětí dolů u hlubokého kočárku vhodnější tzv tašky, než korbičky, že? Máte některá zkušenost? Easy walker je fantastický, ale kvůli váze se spíš možnákloním k Bumbleride... 😒

maui
21. srp 2009

Ahoj Lopat, tohle bylo i moje dilema, ale kromě závratné ceny EW rozhodly právě vložné tašky pro Bumbleride. Taky bydlím v pátém patře. Sice s výtahem, ale ten je mi na nic, když se do něj s kočárkem nevejdu. To se tedy pěkně proneseš do 5.patra 😕

arwenka
21. srp 2009

Ahoj Lopat, Ty jeste zijes? Jak je?
V tomhle Ti neporadim, my mame velky vytah a vybrala jsem si DorJan Danny Sport Twin - ale kdz nad tim uvazuji, rekla bych, ze z hledika vahy, noseni a toho sileneho 5. patra bez vytahu (tak to mas muj obdiv), budou tisickrat lepsi ty tasky!!!

lopata49
21. srp 2009

maui
to víš, klasický činžák z roku 1880 a my máme až podkrovní byt. Zbytek kočárku budu mít ve sklepě a to zase znamená patro nahoru, abych vyjela z domu, manžel mi bude na ty schody asi muset připravit lyžiny, chjo 😖
arwenka
nojo, žiju 😉 v úterý mám Poradnu po skoro třech týdnech, tak doufám, že zjistím, že živí jsou i mrňousci 😉
výtah ti opravdu závidím 🙂

lopata49
21. srp 2009

Jo a arwen, jak to, že ti nevyvolávají porod, když jseš v už 38 tt???Všude to aspoň tak píšou... 😕

arwenka
21. srp 2009

Lopat, ale oni vyvolaji - ve ctvrtek rano 😒 😒
Mam docela strach
Holcinky, jedeme na koupalko (respektive Jarda, ja budu pod slunecnikem u stanku 🙂 )
Treba na me puchyr zapusobi jako spoustec porodu 🙂

maui
21. srp 2009

Arwen, už ve čtvrtek??? 😵 Ježíš, ty se máš!!!!!! 😵 😵

balina
21. srp 2009

ahojky 🙂
teda arwen ty se mas, ja uz se tak moc tesim az budou decka doma a to nejsem ani v polovine 😖 😖

Lopat, ja pudu taky do bumle, EW me prijde fakt prehnana cena, srovnatelny kocar s Bumble a nemaji tak pekne barvy.

arwenka
21. srp 2009

Holcinky, ted jsem se vratila z vyberu, cestou jsem mela slusny posliky, takze jsem delala na lidi hnusny ksichty 😀 😀
Jo, ve ctvrtek uz, ja nechciiiiiiiiiii

beruska5
21. srp 2009

Ahojky. Arwen sem moc zvedavá jestli obe vydržíme do toho čtvrtka ,ja zatím žádny poslíky nemám ale nikdy nevíš.Ale už se teším že to budeme mít za sebou.
Konečne mám kočár 😀 😀 😀
Ješte není doma ale po návratu s porodnice mi ho pani pošle,nevím značku ale je červeno modrej i s vložníma taškama pro mimča a s ful výbavou.Už sem se fak bála že je budu nosit jen v autosedačce

darling007
22. srp 2009

Ahoj dvojmamky, krásné ráno!
Tak hlásím po celotýdenním maratonu po autobazarech nový přírůstek do rodiny, zatím teda jen ten na čtyřech kolech 😵
Doufám, že mi moje nové Picasso bude slušet 😉 Včera jsme s ním přijeli až pozdě večer, od sedmi hodin od rána jsme lítali jak hadr na holi, byla jsem úplně vyřízená, ale šťastná...
Jakpak se všechny máte? Jdu si vás dočíst zpátky, mám pár dní skluz...

arwenka
22. srp 2009

Ahojky maminecky,

nejdriv jsem sem chtela napsat, ze mi Darling psala smsku, ze je v poradku a ma novou Xsaru Picasso - a vida, ona uz prisla 🙂
Ahoj Dar 🙂 Dej nam sem fotecku, koci - Picasso je nadherny, ja ho moc chtela taky, proste bud Scenika nebo Picasso, ale penizky byly jen na Scenika 😉

Musim vam rict, ze vzhledem k tomu, ze bych rada mela lvicky, tak jsme tomu pred chvilkou trochu pomohli. Jenze krom mokra po dlouhy abstinenci a my bolavy pipiny se nic nedeje..... 😠 😠

arwenka
22. srp 2009

Dala jsem do albicka Arwen nove fotecky auti 😵 😵

beruska5
22. srp 2009

Ahojky.Dnes se konečne po dlouhy dobe hezky spalo,pršelo a ochladilo se.Začala sem si víc všímat sví noční pochodi na wc,presne každou 1,5hod mám nucenou procházku,to už me fakt neba 😝
Dnes si majitel baráku vymyslel že nechá delat novej komín,takže místo klidu tady budou pobýhat delníci a shazovat komín a delat nový.Už sem musela v daždi dávat dolu šnuru na prádlo 🙄
Sem zvedavá co si vymyslí na priste ☹

arwenka
22. srp 2009

Ahoj Beru - nic se nedeje, vsecko v klidku? U mne pres ranni pokus taky 😠 😠
Jakypak kocarek nakonec vyhral?

naatasa
22. srp 2009

Ahoj holky, tk co je tady nového?
Já tu teď nebyla, páč mě hospitalizovali s vysokým krevním tlakem. Taky mi zjistili nějaký špatný průtok pupečníkem, takže jsem týden ležela v nemocnici, teď mě pustili na pár dní domů a ve středu na kontroloe se uvidí, pokud mě zase hospitalizují, tak prý až do konce, to nevydržím...(

Holky a nevím teda váhu miminek, ale podle termínu porodu jsou od sebe o 14 dní, během šesti týdnů....pžed šesti týdny byly stejně velké, mám docela strach, nemáte to tak taky některá?

Arwen, ty stále v kuse? myslela jsem, že už budete tři 🙂

beruska5
22. srp 2009

Ahoj,tak ten kočár je Milano Twin 2,5 ročnej,má nové velké kola ve predu i v zadu,nové vložné tašky pro mimča,komplet výbava,je fakt hezkej,novej stojí kolem 10 000kč a pani mi ho prodala za 1500kč 😀
A i barva je puvodní,vubec nevybledlá. 😀
Zatím je všechno v pohode,nic se nedeje,doufám že to tak vydrží,kdyby neco moje porodnice maluje takže do pondelí bych musela do Kolína a to bych nerada,ale myslím že do toho čtvrtka to vydržím.Ti máš taky nastup do porodky ve stredu?A císař ve čtvrtek?Nebo už tam jedeš dřív.Mne nejdřív řekli že aspon tyden tam budu ležet a až pak na to pujdem,a fakt me potešili že tam nebudu tolik trčet.
Ve 30tt mi řekli že mimča mají obe 1950g a pak už nemeřili,takže nevím

darling007
22. srp 2009

Ahoj holčiny! Tak jsem zpátky z nákupu, byla jsem trochu projet nového mazlíka 😎 Teda jela jsem s ním už včera z bazaru, tak teď už jsem si vyzkoušela i parkování před Kauflandem 🙂
Jsem z něj nadšená, myslím, že budeme rychle kamarádi.
Ahoj Arwenko, díky za smsku! Jsi moc hodná. Fotečky sem dám hned, ráno jsem autíčko fotila. Je sice z roku 2004, ale jako fungl nový, skoro nejetý.
Ráno jsem si přečetla, že ti ve čtvrtek budou vyvolávat porod 😕 Teda holka, už se dočkáš, viď, po tom maratonu, kterým jsi si prošla. Budeš mít miminka u sebe, jéé ani nevíš, jak ti závidím.
Byla jsem taky v týdnu koukat na ty kočárky, tak už mám stoprocentně vybráno, od začátku jsem to tušila, bude to X-Lander X-Twin. Má všechna kolečka nafukovací (opravdu věřte tomu, i když tak nevypadají, letošní model totiž nemá vzorek, ale jsou hladká), přední otáčecí s aretací, včetně vložných tašek jsem ho sehnala na netu za 12 tisíc. Ale ještě ho objednávat nebudu, to má ještě čas 😵

tetes1
22. srp 2009

Ahoj čekatelky,
omlouvám se,že vstupuji, ale snad vás to potěší. Chtěla jsem vám napsat,aby jste neměly strach, že to s těma dvojčátkama není zdaleka takové "peklo", jak si člověk představuje a jak všichni straší. Fakt je to v pohodě zvládnutelné, sice trvá delší čas než se člověk s nima vypraví ven,ale fakt to jde. Já z toho měla docela obavy a je to 100% lepší, největší problém dělá moje psychika,když nemůžu pochovat obě děti najednou,ale s tím se člověk časem popere.
A pokud můžu doporučit u kočáru tak určitě nutností jsou aretovací kolečka, bez nich by to bylo fakt peklo!!!
A koukala jsem u Arwenky,že má v albu Reaulta, tak jenom bych doporučila si tam zkusit dát autosedačky, my máme Renaul Laguna a zjistili jsme,že jak se dávají autosedačky proti směru jízdy,takže jsou vzádu v autě krátké pásy!!!! museli jsme je nechat nastavovat, mám zjištěno, že tento problém se vyskytoval právě jen u REnaultů a u Citroenů, přesto si myslím,že je lepší to ozkoušet,aby jste pak nebyly překvapené.
Tak a už nebudu poučovat a popřeji vám hodně zdaru a pěkného průběhu těhotenství. 🙂

balina
22. srp 2009

Beru a proc budes lezet tyden v nemocnici? Vzdyt je zatim vse uplne v pohode ne? Jestli je to preventivne a jen se jisti ze porod nenastane predcastne tak to se mi moc nezda. To bych se kazdy den modlila aby uz byli decka venku a mohli jsme vypadnout 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru