Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

sweethy
14. říj 2009

Ahoj holky, Petulko děkuju za popis porodu, krásně se to četlo, to se potom člověk hned méně bojí, když ví, že to nemusí být žádná hrůza 😵
Včera mi zjistili těhotenskou cukrovku, tak jsem z toho pořád ještě taková nesvá, bojím se, že si na ten systém co tři hodiny jíst a ještě jen něco prostě nezvyknu a zrovná já tak miluju sladké 😔
Holky, kdy objednat kočárek, vím, že je ještě dost času, ale já už se na něj tak těším 🙂 Máme vybraný Bumbleride v černé barvě.

zuzka72
14. říj 2009

Já jdu asi do tohodle, na zakázku ho dělají i v barvách jednobarevných na jedno dítě jak jsou.
http://www.webroucek.cz/detail.php?zbozi=1263140
A cena taky ujde.
původně jsem chtěla http://www.nej-kocarky.cz/bumbleride-indie-twin... ale ta cena mě odradila.

zuzka.o
14. říj 2009

Uf....teda to je cena u toho Bubleride..... ale Dorjan nevypadá špatně, a když ušijí i jinou barvu, tak to je fajn (vč.ceny). Viděla jsem i kočárky za 8tis, to budou asi hrozný verky, co? Ono bude nej si ty kočárky osahat v kamenné prodejně a pak si je objednat levnější na netu.

hanula83
14. říj 2009

Ahojte, já mám tenhle kočárek http://www.gobaby.cz/?p=productsMore&iProduct=1161 konkrétně ten hnědý, vypadá sice trošku jako tank, ale to asi všechny kočárky pro dvojčata, že 🙂... Jinak mi hlavně vyhovuje, že má otáčivá přední kolečka, myslím, že to je hodně důležité. Cena je velice přijatelná a zároveň doufám, že nebude nějaký poruchový, ale záruka na něj je.

petranela
14. říj 2009

Ahoj holky,

Peťulko, opravdu si to moc hezky popsala a myslím, že jsi nás tady spoustu uklidnila 😉

Pro mne teda kočárek je ještě hodně daleko, ale kvůli našim vchodovým dveřím jsem se na net dívala kvůli rozměrům a zjistila jsem, že my můžeme mít jen tandem, bohužel ne kočárek pro děti vedle sebe, ale docela se mi líbí Peg Perego v barvě Scarlet: http://www.delfinek.mimishop.cz/detail.php?zboz...
Co vy na tento kočárek říkáte?

zuzka72
14. říj 2009

No ony ty levnější kočárky mají pro mě jedinou nevýhodu, já měřím 176cm a na mě jsou moc malý, oni se jaksi připosrazí-já to omrkávala na městě u mamin s dvojčaty a ten za sebou není špatnej, vzhledem ke vjezdům, ale je na úkor mimin, ale přes léto je to fuk a v zimě už budou sedět.

petranela
14. říj 2009

A ještě jsem zapomněla u toho kočárku Peg Perego napsat, že korbičky lze nasadit za sebou nebo i proti sobě, takže lze kočárek použít již od narození.

hanula83
14. říj 2009

Zuzi, já měřím 170 cm a výška kočárku se mi zdá v pohodě. Jinak právě i šířka je docela dobrá, že se vejde do 80tek dveří... ale nejvíc se chyby projeví až při používání, takže uvidíme... Při příštích dvojčatech už to budu vědět 🙂))...

zuzka.o
14. říj 2009

Tak moc se mi líbí ten, co sem dala odkaz HANULA. Myslím i ten barevný výběr....ten černobílý je super! Tandem nechci, je to jak píše Zuzka na úkor miminek.
Ony asi všechny jsou tak trochu jako tank, ale co.....
ZUZI.... já měřím taky 176, ty kočárky jsou jako nízký? A jak je to s nastavením rukojetí? No...budu je muset ojuknout naživo.

zuzka72
14. říj 2009

Hanula-hlavně, že ti bude vyhovovat, každej má jinou představu a stejně je to na chvíli. Jo aten tvůj tip je určitě jinej, než jsem potkala já, to je určitě lepší. škoda, že ty kočárky nemaj někde vystaveny v krámě, aby to člověk mohl omrnout, tak jako u jednoho dítěte. Připadám si, jako úchyl, když vidím maminu s dvojčátky v kočárku, tak ji hned zastavuji. 😀

hanula83
14. říj 2009

Zuzko.o, můj favorit byl taky ten černobílý, ale nakonec jsem od něj ustoupila z jednoho důvodu. Bála jsem se té černé v létě, že pokud tam bude stříška, tak aby tam nebylo příliš horko a taky to eventuelně nechtělo vyblednout. Ale jinak je opravdu nejhezčí ten černobílý. Já jsem dlouho šla po kočárku Boston Duet od výrobce Mikado, ale v žádném kamenném obchodě jsem na něj nemohla narazit. A až na poslední chvíli jsem ho v jednom uviděla a čirou náhodou tam měli i tenhle, který je vlastně naprosto stejný jako ten Boston Duet, ale jmenuje se jinak a je od jiného výrobce. Tak jsem vzala tenhle, protože tam byl právě i mnohem větší a hezčí výběr barev. Nevím, odkud jsi, ale ten kamenný obchod je v Jevíčku, takové maličké městečko na olomoucku.

petranela
14. říj 2009

holky, které jste z Brna a okolí, můžete se mrknout na výstavu kočárků pro dvojčata 27. října:
http://www.vystava-dvojcata.xf.cz/index2.php

haassinka
14. říj 2009

petulko: krásně jsi popsala porod, takhle by se mi to taky líbilo🙂

Přiznám se, že trochu doufám v císaře, protže mě děsí představa, že se stane něco druhému děťátku při přirozeném porodu ☹ a děsí mě to natolik, že pokud to bude možné, tak přirozeně rodit nechci...abych jen kvůli porodu měli postižené mimi 😒

Mám v albu nové fotky bříška - holky roste vůbec???? mě připadá už několik týdnů stejné 😠

hanula83
14. říj 2009

Zuzi72, jasně, každý má jinou představu a hlavně uvidíme potom v praxi, jaká byla ta moje představa 🙂. Vše se projeví až s ním budu jezdit. A taky je fakt, že v Olomouci jsem v žádném obchodě nenarazila na kočár, který by mi vyhovoval. Snad jen v SamBaby, ale ten zase měl dvě korbičky a z toho jsem taky měla trochu strach.

kankovka
14. říj 2009

Ahojte doutěhulky. Kočárek jsem na netu okukovala taky brzy a byla jsem taky pro Dorjan Danny sport Twin. Už jsem tady o tom psala, ale vybrali jsme nakonec Easy Walker, i když cena je závratná. Byli jsme to omrknout s manžou. On se na kočárky dívá po technické stránce,já po té praktické a estetické. Nechci nikoho odrazovat ani přesvědčovat, každý kočárek má svoje++ i - -. Ale ten Easy Walker měl nejpevnější konstrukci. Dorjan byl oproti němu méně pevný a měl na konstrukci hodně plastových částí. Navíc sportovní korbičky se mi zdály dost malé, podle mých zkušeností tak do roka a půl. To by znamenalo kupovat pak další kočárek.Dvojčátka budou v tom kočárku určitě jezdit déle, než když máte jedno dítě. Navíc ty korbičky jsou dost vysoko, takže si tam děti v pozdějším věku nenalezou samy, ale budou se muset zdvihat. No, takže jsme už v sobotu objednali, a to ten EW sportovní verzi, ke které jsem sehnala z druhé ruky hluboké korbičky za 3600 Kč včetně moskytiér a pláštěnek, jsou jak nové. Kočárek by měl přijít v prosinci.
Holky, nechci dělat chytrou, tohle jsou jen moje postřehy a každá si vyberete podle svého a svých možností. Hlavně, abychom všechny v kočárkách vozily zdravá a šťastná dvojčátka, ne? 😉

petulka26
14. říj 2009

Ahoj holky, jsem ráda že jsem Vás mohla trošku uklidnit, vím jaký to je když člověk vůbec neví do čeho jde 😉

Zuzko, tu kyslíkovou masku jsem měla na puse celou dobu, ale vlastně jsem ani nepostřehla žádný rozdíl oproti dýchání bez ní. Neboj určitě se dusit nebudeš. Není to to samé jako když tě uspávají před opetrací.Ptala jsem se anestezioložky proč jí mám, a ona mi řekla že mi tam pouští kyslík protože to povzbuzuje organismus.
Byla jsem nakonec hodně ráda že jsem si nedala celkovou anestezii, protože po operaci kterou mi dělali před dvěma lety jsem se z narkózy probírala děsně dlouho a bylo mi fakt zle. Takhle člověk kromě toho že pár hodin necítí nohy je úplně v pohodě.

zuzka.o
14. říj 2009

Teda, to je normálka věda vybrat kočár! Já jsem z J Čech, takže Brno je trochu z ruky. Je to ještě brzo a budu ráda, až si vy ty své vybrané kočárky otestujete v praxi a poradíte.

S tím přirozeným porodem si myslím to samé, co Haasinka. Je tam velké riziko, že se druhé narodí s potížemi.... ale uvidíme. Rozhdoně nebudu tvrdošíjně trvat na přiroz.porodu, když mi mudr indikuje císaře.

kankovka
14. říj 2009

Haassinko, neboj, bříško ti určitě roste. 😉 Ono lepší, když je spíš menší než větší. Já už mám tak velké, jako když jsem rodila poprvé. Včera jsem Matýskovi kupovala boty a byla jsem celkem vyřízená, protože jsem se k němu půl hodiny ohýbala a to bříško mi fakt překáželo. Dneska jsem si měřila odvod a už narostlo na 98 cm. Ale co, říkám si, ať je jakékoliv, hlavně aby se tam mimískům dobře dařilo. 🙂
Jinak na porod mám stejný názor jako ty. Ale mám obavu, že když už jsem jednou rodila, čeká mě porod přirozený, protože Áčko je od začátku hlavičkou dolů. I moje obvoďačka říkala, že sama je pro přirozený porod, ale pokud se jedná o dvojčátka, rozhodně je lepší císař. Právě kvůli bezpečí druhého mimíska. Tak uvidím.

kankovka
14. říj 2009

Petulko, moc hezky jsi to popsala a taky mě uklidnila. A ještě se chci zeptat, jestli ti dali miminka hned k prsu, aby se zkusily přisát a cítily tvé teplo.

petulka26
14. říj 2009

Kankovko, bohužel mi miminka hned nedali, ale u mě byla trošku jiná situace než běžně. Miminka musela hned na JIP, protože jsem rodila akutně ve 34 tt a doktoři si nebyli úplně jisti že už mají mimča v pořádku plíce. Takže mi je jen ukázali a hned je odnesli. Viděla jsem je až další den, když mě pustili z JIP. A to jsem si na ně ještě nemohla ani sáhnout. Bylo to moc těžký moct se na ně jen dívat přes sklo inkubátoru ☹

hancas
14. říj 2009

ahojky holki ty jo to jsem vůbec nevěděla že existuje tolik typů kočárku.Mi máme baby welt vedle sedbe stál 13900,.a hned se nám začal s.át kolečka....takže nedoporučuji baby welt vůbec!!!A taky jsme se museli na ouměry aby jsme projeli 80 dveřma což nakonec vycházelo tak tak ale vyšlo je to 3kombinace,aůle jak říkám už bych nešla do tohoto kočárku.Co vím že má kamarádka hartana a ten je opravdu bomby prostornej a v poho nekazí se

zdepros
14. říj 2009

Ahoj holky já mám přeběžně vybrán Bumbleride 3v1, ale chystáme se na tu výstavu do Brna tak možná změním názor

beruska5
14. říj 2009

Ahoj holky.Ja sem mela taky cisare ale ne akutního,ale taky mi mimča nepriložili k prsu,jen mi je na chvíli ukázali a pak odnesli.Donesli mi je priložit asi až za 2hodky na pokoj,ale ja bila po epi.ješte nehybná,takže s kojením se začínalo až druhej den.Stím kočárem-pri dalších dvojčátkach určite kupim tandem,nikam do obchodu snim nevlezeme,čekáme venku a manžel nakupuje.Z 10obchodu se dostaneme asi do jednoho.

kankovka
14. říj 2009

Holky,chce to asi okouknout nejdřív místa,kde obvykle nakupujete nebo se zeptat maminek dvojčat, to je ještě lepší. Potkala jsem maminku s Easy Walkerem, a ta mi řekla, že neprojede v Chrudimi jen ve dvou samoškách, jinak všude jo. Tak doufám, že se nemýlila. Jinak u nás budou každou chvíli otevírat nové Tesco, tam by to mohlo být v pohodě. Kočárek jsem taky volila podle toho, jak snadno se skládá. Bydlím na vesnici a skoro všude jezdím autem, tak abych se nesedřela. 😉

petkan
14. říj 2009

Ahoj holky!

Tak s tím Tescem, tam asi neprojedete, kamarádka má taky dvojky, kočárek na šířku 76 nebo 78 cm a neprojede ani omylem. Prý skoro nikde, nemluvě o dalších místech, jako jsou restaurace, úřady atd. Já kvůli tomu a kvůli výtahu budu kupovat tandem 😀

lucy82
14. říj 2009

Ahojky holky, teda vy jste toho napsaly paráda 🙂

Petulko moc moc ti děkuji za popis porodu, uklidnila jsi mě, ale to že necítíš nohy to bude asi mazec 😀 A co Elenka kolik už váží? A co manžel byl se na ně podívat?

Nu já mám koupený Bumbleride tak doufám že bude v pohodě, a s tím ježděním do obchodů to bude taky něco, mám problém i teď vyložit věci z košíku, prostě se tam košík a moje břicho nevejdeme 😕

lucy82
14. říj 2009

Arwenko kočičko doufám že Nikolásek bude v pořádku, moc na něj myslíme a určitě vše bude dobré. Přeji hodně sil a moc moc na tebe myslím

murecka
14. říj 2009

Ahoj holky,
občas k vám nakukuju, jak se vám daří. K těm kočárkům, náš kočárek má na šířku 79cm a projedu Tescem, Intersparem, Albertem, Globusem, bývalou hypernovou, Coopem, dokonce jsem si troufla i do Lidovky a Kikku. V Globusu teda musím k pokladně pro vozíčkáře. Jo a v Lidlu jsem neprojela. Na úřadech je to na prd, to je pravda, protože i když projedu 80cm dveřma, tak následujou třeba schody nebo další dveře už nejsou osmdesátky. Tak ať dobře vyberete.

petulka26
14. říj 2009

Lucy no s těma nohama je to fakt docela hustý, ale po pár hodinách to naštěstí odezní. Člověk si uvědomí jak hrozně těžký to musejí mít lidé na vozíčku.

Arwenko holka naše, taky na tebe a Nikýska pořád myslím. Neboj určitě to bude všechno v pořádku. Nikýsek je bojovník takže je jistě v pořádku.

arwenka
14. říj 2009

Holcinky, ahojky,

dekuji Vam za podporu, vic se dozvim 3.listopadu, do te dby nebudu mit klid...
Moc na Vas na vsechny myslim a porad plati muj skype princezna_arwen - kdyz budete neco potrebovat, rada Vam odpovim na cokoli, kdyz jsem s detickami na svete proti vetsine z Vas trosku napred 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru