Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

radka.k
29. pro 2009

I já se připojuji s ucpaným nosem, je to rýma jako trám. Stejně jako haassinka používám Pinosol a pomáhá mi, navíc mi hezky voní. Teď jen nevím, co je lepší - smrkat rýmu, nebo krev. Než jsem měla rýmu (což mám poslední týden), tak mi hodně tekla z nosu krev, teď při rýmě po krvi ani památka.

hanula83
29. pro 2009

Irmi, já vůbec neměla v úmyslu tě strašit, jen jsem to slyšela a samozřejmě se nic stát nemusí. Já osobní zkušenost nemám...

lita
29. pro 2009

Holky, ten Pinosol vypada zajimave a je i levny. Zitra si ho nejspise koupim. Mam take namireno do prodejny s orto pomuckami koupit relaxacni mic na sezeni, abych ulevila kloubum.

Byla jsem rano na delsi prochazce s hafikem a cely den me ukrutne boli kycle. Mate/mela jste nekdo problemy s kyclema? A jak to resite/resila?

petranela
29. pro 2009

Lito, mne boli kycle jen v noci, přes den ne a ráno opět jako kdyby nic. Probudím se několikrát v noci bolestí kyčle na kterém právě ležím, takže se celou noc přetáčím a pořád mám mezi kolenama polštář. Úplně lituju mojí babičky, kterou bolí kyčle pořád.

Jinak Pinosol je super je příjemně voní. 😉

No a moje sny jsou poslední měsíc naprosto katastrofický, dnes se mi zdálo, že mi ségra vytáhla z břicha živou kachnu a asi deseticentimetrovýho mimozemštana.... 😕

zuzka72
29. pro 2009

Lita-mě říkal doktor, že kyčle bolí že se připravují k porodu a já mám momentálně zánět levé kyčle-už asi týden a je to děs, ale den ode dne je to lepší.
Hancas-tak dnes jsem se dozvěděla, že Silvestra, tak, jako každý rok strávíme s tvým otcem(až dojedou od Evy). No a pak i ten Nový rok-takže snad.... 🙂

zuzka72
29. pro 2009

Holky mrkněte na profil 🙂 marhulka20 🙂 -trojčátka-to je paráda!!!

kankovka
29. pro 2009

Ahojte holky, vítám nové doutěhulky, to je fajn, že nás tolik přibylo. 🙂 A taky se přidávám k nočním nespavcům. ☹ I když mně se zatím podařilo vždycky za chvíli usnout. Rýmu mám taky, ale zatím dýchám v pohodě. Jen už mi vážně to bříško překáží. Obout a obléci sebe a pak ještě Matýska je vážně náročný. A bude hůř! 😒 Teď je to dobrý, že je manžel doma, tak ledacos udělá místo mě, ale po Novým roce to bude vážně náročný. Už se mi i špatně leze do auta a ven.
Miradko, řekla bych, že bříško máme přibližně stejně velké. Kolem "pasu" mám 111 cm a + 16 kg, tak asi proto mě dnes začalo bolet operované koleno. Každý dřep i shýbnutí je prostě neskutečně těžký úkon. Už se moc těším, až budu zase fit. 😉
Někdo tu psal o autosedačkách Cybex. Před Vánoci jsme si byli v Kolíně pro kočárek a na podvozku od EW měli nasazenou jednu Cybex a jednu Maxi Cosi Cabrio. Ta Cybex se mi zdála o dost menší, že z ní mimi dřív vyroste. Tak nevím. Já jsem to vyřešila tak, že jsem sehnala z druhé ruky Maxi Cosi Cabrio ( a prodává se jich dost), každou od jiné maminky. Jsou jako nové a každá stála i s poštou 1600 Kč. Tak si myslím, že jsme dost ušetřili. 😀

zuzka72
29. pro 2009

Já už jsem se bála, že si tady píši sama se sebou. 😀
Mrkněte:
http://strankychatuklokanek.webgarden.cz/dvojcata

j.cien
30. pro 2009

Dobre ranko holky 🙂
Lito kycle me boli fest,ted uz opravdu kazdou noc..a spim poradne jen do prvniho curani,tj.cca 3hod spanku a pak uz to stoji za prd...rano vstavam dolamana a unavena 😖
Snazim se denne jit na hodinu ven s pejsankou,ale pak me boli v krizi jak svina a mam takove drobne krece v celych stehnech..no pripadam si jak stara ojeta masina 😝 a do cile jeste daleko...

Holky,co mate doma psisko...uvazujete o nejake ohradce pro prcky??Nase prvni decko-to psi-ma 30kg a je strasne hodna..ale prece jen se bojim,jak to bude probihat...bude je lizat a svou vahou je sejme raz dva 🙄

zuzka72
30. pro 2009

Já mám dva psi, jsou sice malí, ale svou váhu mají a povalí a olízají kde co a koho, do ohrádky, ale nepůjdou, budou na volno, musí si zvyknout, že smečka bude větší. 😀

lita
30. pro 2009

Petranela, me prave kycle boli nejvic pres den, hlavne kdyz delsi dobu stojim nebo chodim. V posteli se mi spis ulevi, ale kdyz vstavam, tak me desne boli v krizi. Pak si vyber 🙂 A sny mam taky divoky, dneska v noci to bylo jak Z pohadky do pohadky, jedno sci-fi za druhym 🙂

Zuzko72, tak ten zanet ti nezavidim, muzes s tim neco delat? Takze se mi kycle pripravuji k porodu uz ted, to abych si zvykla 😝
Na ty trojcatka jsem mrkla, roztomily i jejich starsi sestricka, taky budou mit doma ctverku jako vy 🙂

Kankovko, dekuji za privitani 🙂 Chystame se v lednu do prodejny Malvik, tak tam ty autosedacky omrknu. Moc se mi prave libi ten Cybex, pak v zaloze Maxi Cosi nebo Romer. Tak je radeji jeste poradne omrknu v realu, kdyz pises, ze ti prijdou moc malinky.
Vy se krasne drzite, tak at vam to jde co nejdele 🙂

J.cien, taky je pro me nejvydatnejsi spani tech nekolik hodin do prvniho probuzeni, pak uz to jede, ale uz jsem se s tim nejak smirila a zvykla si, vzdycky si to muzu dospat pres den.
Ja bych chtela chodit ven s nasi pejsandou co nejdele to pujde, je to takovy pravidelny pridel pohybu denne a rano me to vykope z postele a nakoupim cerstvou snidani v pekarne. Jen si davam pozor a kdyz je naledi nebo kluzko, tak venci manzel.

Mame doma take zlatacku, necelych 30 kg, a deti primo miluje! Bude to asi perny zacatek, ale zavirat ji nechci, to budu davat do ohradky spis decka, prodavaji se vetsi ohradky na hrani pro dvojcatka. Na zem se muze dat puzzle z gumy a pres to nejaka deka.
Nasi sousedi maji dvojcatka a pejska a pri prvni navsteve u nich doma jim pediatricka vyslovene rekla, ze maji pejska nechat oliznout jim hlavicky, aby se poznali a sblizili. Takovy pristup se mi libi a chci si na ni vzit take kontakt. Samozrejme budu opatrna a nenecham ji (tim myslim nasi pejsandu 😉 ) samotnou s deckama nebo aby je pak nejak moc oblizovala. Ale budu rada, kdyz se sblizi a ani jedna strana nebude vyjukana 🙂

j.cien
30. pro 2009

Jj,ja tu ohradku myslela take pro deti,ne pro pejsku 😉 ,jen nevim,jestli tam ty deti byvaji rady...segra mela takovou latkovou z Chica a ani jedno dite tam nechtelo byt...ale treba u dvojcatek je to jinak,treba by si tam i pohraly...a byly by v bezpeci od pejsky,od krbu...

petranela
30. pro 2009

Ahoj holky, v čem plánujete mít miminka přes den? Dívala jsem se na koše pro miminka a našla jsem tohle:

http://www.e-detskysvet.com/detail.php?zbozi=82...

Zdá se mi to praktické v tom, že se může lehce přejíždět po bytě, oddělat kolečka a mimča houpat, vypadá to krásně a jsou k tomu ještě ty kolotoče. Mimča by v tom ležely zhruba do půl roku, pak je dám do ohrádky na zem. Je to nové zboží, takže z druhé ruky jsem nikde nenašla. Je to sice pálka, ale po půl roce se to jistě prodá vpohodě. Původně jsem myslela, že budeme mít v obyváku dvě klasické postýlky, ale máme dost malý obyvák a s postýlkami bych po bytě těžko jezdila. Takhle když jedno usne a druhé bude řvát, můžu přejet do jiného pokoje, nebo když budu sama doma koupat, tak s obouma zajedu do koupelny. Zdá se mi to hrozně fajn, ale nevím, možná to nakonec praktické nebude....

Jak to budete řešit vy?

lita
30. pro 2009

Ja zase resim, zda lehatka ci hraci deky (se separatni hrazdickou) ci zda poridit oboji? Od jakeho veku je vhodna hraci deka? Lehatka jdou vyuzit hned treba po kojeni.

Petranela, u nas mame malo mista jak v obyvaku, tak v loznici. Navic mame mezonetovy byt, tzn. schody z obyvaku do loznice a koupelny, takze moznost prejizdet s postylkama u nas odpada. Asi to budeme ze zacatku resit lehatka pri aktivite dole v obyvaku a na spani postylky v loznici nahore s chuvickama nebo fakt nevim.

Mate nekdo schody doma mezi obyvakem a loznici?

zdepros
30. pro 2009

Ahojky, my bydlíme v rodiném domku, takže dole obývák s kuchyní a nahoře ložnice dětský pokoj a koupelna, dolů mám koupenou zatím jednu cestovní postýlku-mám ji v albu a ty lehátka od fishera a v ložnici klasické dřevěné postýlky
jo a máme už kočárek bumbleride komplet i s autosedačkama, ale bude to asi boj když musíme všude jen autem 😒

sarri
30. pro 2009

Holky, my budeme mít v lednu 3 měsíce (teď vážíme kol. 4,5 kg) a jednu postýlku mám v obyváku a jednu v pokojíčku - tu ale zatím nepoužívám. Chci jen říct, že do klasické postýlky 120x60 by se mi zatím takové děti v pohodě vešly 4. Do půl roku stačí postýlka jedna. No a když je chci mít úplně někde jinde, třeba při vaření v kuchyni , tak je dám do autosedačky, kde se dají i houpat /je to praktické při vaření, když musím dovařit a holky křičí, tak semtam "nakopnu" sedačku a je klid 😉

hanula83
30. pro 2009

Lita, nejsem si jistá, jak to myslíš, ale my máme schody mezi obývákem a ložnicí, protože ložnice je v nahoře a obývák v přízemí... A máme to s postýlkama jako Sarri, jednu zatím v ložnici a druhou v obýváku. A zatím to stačí. Holky mají kolem 4,3 kg a už se tam nevejdou příčně, už musí ležet normálně podélně. Ale vedle sebe se krásně vejdou a mají tam ještě místečko.

lita
30. pro 2009

Sarri a Hanulo, a jak to delate s monitory dechu? Mate ty na plenky? Nebo je nepouzivate?

Zdepros, a od koho mas tu cestovni postylku? Vypada hezky. My budeme muset cestovni postylku poridit v kazdem pripade, tak proc ne do obyvaku. Ale nevim kam tam s nimi.

lita
30. pro 2009

J.cien, tady maji vetsi ohradky nez standard a treba by sla udelat i na miru od sikovneho truhlare:
http://www.dvojcatka.cz/katalog.php?kategorie=2...

hanula83
30. pro 2009

Lito, my máme monitor dechu s podložkou jen v té vrchní postýlce. A holky se v ní střídají... Spíš tam ale máme Aničku, protože Elenka stejně vyžaduje, aby byl někdo u ní, takže sama v postýlce moc nevydrží, takže spí s náma v lůžku..

petranela
30. pro 2009

Holky, tak to mne nenapadlo, jednu postýlku do ložnice je jednu do obyváku, to je výborné řešení, pokud se tam vejdou a stejně až budou větší půjdou na zem třeba do té ohrádky. V tom případě ale bude potřeba mít asi ty monitory na plenky... a já jsem zrovna chtěla mít monitory pod každé miminko zvlášť.... Ale ještě je fajn, že vlastně jsou mimina pořád spolu. Nebudí se vzájemně, nešťouchají moc do sebe když to druhé spí? Asi to taky tak udělám a ušetřím spoustu místa jak v obyváku tak v ložnici. 😉

Lito, ohrádky co jsi posílala jsou moc hezký, já budu mít půjčenu jednu prý velikou pro dvojčata.

hanula83
30. pro 2009

Petranelo, naše holky se zezačátku nešťouchaly, ale teď se teda šťouchají. Ale vůbec jim to nevadí, i když je jedna vzhůru a druhá spí a ta, co je vzhůru tu druhou šťouchne, tak to tu spící nevzbudí. Ani když začne jedna řvát a druhá spí, tak ji to nevzbudí... A jinak je naprostá pravda, že jak se "cítí" navzájem, tak jsou mnohem klidnější, nemusím k nim tak často lítat, protože si vystačí samy...

petranela
30. pro 2009

Hanulko, je skvělý, že se Tvoje holky vzájemně nebudí. 😉 Tohle je vážně výborný řešení a jak píšeš, tak se mi taky moc líbí, že jsou pořád spolu, vystačí si, a nepotřebují tolik pozornosti 😉
Jediná nevýhoda jsou ty monitory...

lita
30. pro 2009

Zdepros, ta postylka vypada fakt zajimave, hezka vybava za slusne penize!

Hanulo, holcicky mas teda roztomily! 🙂 Jeste si to musim promyslet kvuli tem monitorum dechu.
Ale rovnou vyuziju prilezitosti, ze jsi ted tady 🙂 Chtela jsem se zeptat, jak to delas s krmenim v noci? Papate v posteli u tebe nebo je krmis nekde na kresle ci gauci? Mame totiz v loznici stary gauc, co zabira misto, ale pokud by se dal vyuzit na kojeni, tak ho tam nechame. Mas propriety vsechny nahore, abys nemusela chodit dolu do kuchyne? Nerada bych budila manzela, co bude chodit do prace.

Petranelo, tak to budes mit super s tou pujcenou ohradkou, hned se usetri nejake penizky 🙂 A rovnou se muzou investovat do jine nutnosti 🙂

sarri
30. pro 2009

Monitory máme na plenky a v pokojíčku v postýlce Nanny - je to krapet z ruky a ten s podložkou vydává tak příšerný kravál, že by to vzbudilo i mrtvého, takže pokud dítě bude spinkat dál z dosahu, tak je to lepší. S těma na plenku jsem ale max. spokojená - žádné otlačky nemáme a dobré je to i v autě, bo holky jezdí kvůli bezpečnosti samy vzadu (sundáváme jen při pasení a koupání). V postýlce spí vedle sebe, každá je zabalená v dečce s ručičkama - lépe spí, když s nima nemůžou šermovat, a pak mám přes ně klasickou duchýnku, co je do postýlky. Přes den jsou nezakryté a dávám je do postýlky do uhlopříčky.

petranela
30. pro 2009

Přemýšlím ještě o těch ohrádkách do obýváku co posílala Lita. Od narození by se mohy dobře hodit ohrádky s polohovacím dnem a snad by se do nich přes den mohly dát i monitory a mimča můžou spolu pěkně komunikovat. Tady 😉 je fotka:

http://www.primababy.cz/img.php?file=http://www...

lita
30. pro 2009

Sarri, muzes se prosim mrknout na ten dotaz, co jsem pred chvili psala Hanule ohledne krmeni drave zvere v noci? Kde je krmis a musis chodit do kuchyne?
A s monitory dechu na plenku jsi tedy spokojena?

Petranelo, ta ohradka je moooc krasna i s tou dekou, ale asi to bude palka, vid 😖

petranela
30. pro 2009

Lito, nová ohrádka drahá teda je... Na Primababy.cz stojí i s dekou necelé 4 tis. (nevím, jestli jsou v ceně i ty mantinely). Myslím, že by nebyl problém ohrádku sehnat z druhé ruky a třeba si jen koupit novou pěknou deku a ty mantilely na parádu 😉 no a třeba i nebesa by byly super. Jen výška ohrádky by měla být co nejvyšší kvůli ohýbání. My jsme s manželem celkem vysocí, asi pak budou pořád bolet záda.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru