Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

j.cien
25. led 2010

Pekne pondeli holky 🙂 teda drbete o 106 😉 super!

Ja po ET ve Fertasu jsem sla po 2hod domu,nelezela jsem pak ani jeden den.ALe Utrogestan jsem brala 3x2 potom 3x1 az do 13tt,preventivne,na podporu udrzeni tehu.Neschopenku jsem napred nemela,ale delam taky v infekcnim prosteredi a tak me dr.na PN vyhnal snad uz v 8tt...
Taky bych na tvem miste zmenila dr....,jde prece o tvoje vytouzene deti !!!

mrkvicka28
25. led 2010

teda moni to je fakt děsnej dr. já mám neschopenku už od punkce a od punkce jsme si 25 dnů píchala agolutin inj a pak jsme přešli na utroš a ještě jsme brali estrofen a prednison to už vysazujem.. Mě by dr. do práce nenechal jít ani omylem a ještě mi říkal ,že mám přijít kdykoliv budu potřebovat.

monika.tdm
25. led 2010

No jdu k nemu 8.2. tak uvidime jakou bude mit naladu, jestli se zepta na praci tak beru slozku ze stolu a odchazim!!! 😉

j.cien
25. led 2010

Moni fakt zmen toho Mudra...,ve vlastnim zajmu.Kazde tehu po IVF je potencialne rizikove a vicecetne tehu je kazdopadne rizikove-s tim souvisi i cetnost kontrol,pocet UZ a tak...

elly01
25. led 2010

Teda mě vážně zaráží, že Ti po IVF nedal neschopenku automaticky, natož s dvojčátky... NAvíc, já nevím jak vy, ale já byla první trimestr tak vyřízená, že bych do práce ani nebyla schopná chodit 😀

radka.k
25. led 2010

Elly01
vyřízená v prvním trimestru? Tak to nevím, co budeš říkat na ty poslední týdny... 😝
Já se cítila fajn, ale po tom 30tt jsem tak straaaaašně moc unavená, že to víc už snad nejde. Zívám asi 100x za hodinu a prospala bych klidně celý den. Navíc pohyby v bříšku už nemůžu nazvat pohyby, ale pokusem o rozkopnutí mého břicha, oni tam snad celý den pořádají mejdan, nebo co 😀 Celé se mi mele non-stop a někdy to fakt bolí.

lita
25. led 2010

Moni, ja jsem take po IVF (Gennet Praha), po ET se nesmelo jit na WC nejmin 20 min, jen lezet a po WC jeste lezet, dohromady cca hodinu. Dostala jsem utrous 2-1-2 a brala to tak az do cca 12-13 tt, nejdrive mi ho predepsali v CAR a pote uz mi ho sam od sebe predepisoval muj gyn.dr.

Koukala jsem, ze jsi z Prahy, ze? Ja mam uzasneho doktora, porodnika u Apolinare, ktereho mohu jen vrele doporucit. Pres nej jsem se vlastne rovnou dostala na rizikove odd. u Apolinare, kdyz jsem mela problem s tuhnutim delohy a to meli uplne plno. Je hodne opatrny, jezdi po kongresech po svete, takze udrzuje krok s moderni dobou a dostanes cislo na jeho mobil a muzes mu volat i o pulnoci, kdyz je problem. Coz mi on sam vzdy klade na srdce, kdyz ho vidim. Rika, ze tehotenstvi s dvojcatky je velmi rizikove a podle toho se chova.

Registrace k Apolinari probehla primo pres nej (jeho sestricku), takze jsem nikam nemusela chodit a potupne tam stat fronty. Ma svou praxi na Praze 2 u nam. Miru v Americke ul.
Pokud chces, poslu ti do IP vice informaci a kontakt.

Ja bych teda toho blba, co mas, ihned pustila, aby ti jeste neco nezanedbal!

elly01
25. led 2010

Radko, no mě bylo na začátku strašně zle. Hodně jsem zvracela, ta únava byla taky velká. Teď je to paráda - zatím 🙂 Ale jsem taky zvědavá na konec těhu, to asi ještě budu ráda vzpomínat na 1. trimestr 😀
Takže říkáš, že se máme ještě na co těšit, jooo??? 😀 😀 😀
Prcci taky kopou jako o život, ale zatím je to příjemné, ale fakt jsem zvědavá, až naberou na síle, jaké to bude potom 😅

zuzka72
25. led 2010

Elly01-přesně, jak píše radka.k-I. a II. trimestr pohodá, já začínám být nemožná asi od minulýho týdne, ale to jen tím, že se přes ten pupek nepohnu a to kopání je teda fakt husty alespoň v noci. Spaní mi nechybí, já spím jen 2-3hodiny denně, takže to mě zatím nechybí. Jen nevím, kdo tam tak kope, když se mě zeptají jestli cítím pohyby, tak říkám že jo, ale jestli cítím oba to na 100% nedokáži říct, mají takovou polohu, že to hold nejde poznat kdo je kdo.

monika.tdm
25. led 2010

lita dekuju ja byla u Apolinare v Caru a tam byli na mne hodni a pozorni!!! No ja ti nevim, jak je to teda s neschopenkou, kdyz odchazis k jinemu doktorovi, jestli ji musis ukoncit a nebo to jde nejak predelat!!! Ja znam taky hodnou gynekolozku na Melniku, tak bych sla asi k ni!!!

elly01
25. led 2010

Zuzi, já mám úplně ten samý problém, pokaždé když kopou, tak nevím kdo je kdo a jestli to nekope jen jeden z nich, ale někdy se rozjede takové kopaní a vrtění, že je jasný, že jsou to oba 😀 (kdyby to byl jen jeden, tak by to musela být malá chobotnice 😀)
Já si neuvěřitelně moc užívám celý druhý trimestr, je mi výborně, mám energie na rozdávání, super 😉 Ale je mi jasný, že s rostoucím bříškem to bude jen a jen horší...
proto už dávám pomalu dohromady výbavičku, abych pak u toho v 8. měsíci nehekala. Doufám, že to není moc brzo a něco tím nezakřiknu. Kdy jste holky začaly s přípravou výbavičky?

lita
25. led 2010

Holky, mne teda bylo dost blbe az do nedavna, do konce 5. mesice. Pak jsem se najednou oklepala a zacala mit plno energie. Ale dlouho mi to nevydrzelo, ted se musim krotit kvuli tomu tuhnuti. Pristi tyden zacinam 7. mesic a uz me dost trapi kycle a dychani. Na to trhane spani uz jsem si zvykla a vim, ze to muzu pres den pripadne nahnat. Ale az se narodi milacci, tak bude utrum s nejakym dohanenim spanku 🙂

Kluci kopou a rejdej casto, at lezim nebo sedim. Zatim si kazdy drzi jednu stranu pupku, tak to umim odhadnout, ale kdyz se deje neco uprostred bzuchu, tak nevim, zda si to zase rozdavaji v ringu oba nebo se tam vrti jen jeden. Jen se bojim, ze v pokrocilejsich tydnech uz tam nebudou mit tolik mista na vrteni a ja budu nervozni z toho, ze uz je tak casto necitim.

Ty js,i Zuzi, ted v jakem tt, 34 nebo 35 tt? A porad je intenzivne a casto citis? Ja jsem podobne konstrukce, jako jsi ty.

radka.k
25. led 2010

Zuzka72
ty jsi mi tu asi nejblíž, tak se pochlub s břichem. Já jak přes něj nevidím dolu, pořád na něco šlapu, to víš, syn má hračky rozházený po celým baráku 😖 No je to děs. Už mám 104cm, mám ho huběňounký, vyšpulený strašně moc dopředu. Naštěstí v posledních dnech kleslo, tak už mi netlačí na žaludek a já můžu jíst dosyta 🙂

radka.k
25. led 2010

elly01
po pravdě jsem se připravila až minulý týden, manžel se synem byli na horách, tak jsem měla čas si všechno vyprat, sbalit věci do porodnice atd.

lita
25. led 2010

Elly, ja zatim nic nemam, ale uz mam plno veci vybranych. Dlouho jsem brouzdala po netu a delala si pruzkum toho, co je treba, jake varianty existuji a kde koupit nejlevneji. Ted bych to konecne chtela dat dohromady a vrhnout se do nakupu. Ja ted mela laptot 2 tydny mimo provoz a byla jsem nervoza, protoze jsem uz chtela zacit. S dvojcatkama se radi, aby mamky obstaraly nebo alespon vyhledly veci dopredu, protoze ditka mohou na svet vykouknout drive nebo te zavrou do nemocnice a ver manzelovi, ze sezene ty spravne veci 😀

Moni, s tou neschopenkou se muzes pripadne zeptat sestricky u nove vyhlednute doktorky nebo si zavolej na CSSZ, to bych nebrala jako prekazku. Prekazka je ten natvrdly radoby doktor, od ktereho rychle utikej, co ti brisko dovoli 😀 Neni ta pani doktorka ale moc daleko? Pokud bydlis na severu Prahy, tak je to asi v pohode, ze. Ale jinak bych byla docela opatrna s nejakym delsim dojizdenim autem. Muze se ti prihodit to co mne, festovne tuhnuti delohy (celkem obvykle u dvojcatek) a jizda autem je pro to jedna z nejhorsich veci. A ve tretim trimestru uz te treba dr. bude chtit videt kazdy 2.tyden, pokud se ji neco nebude pozdavat.

elly01
25. led 2010

Radko, já mám právě strach to nechávat úplně na poslední chvilku, kdyby byla třeba nutná hospitalizace nebo kdyby mrňousci chtěli na svět dřív. Manžel je zlatý a určitě by pomohl, ale přeci jen je to chlap a jsou to naše první děti, tak bych to nerada nechávala na něm... Stejnak máme zatím jen pár oblečků a teda kočárek a nic víc, ale už to chceme začít řešit.

salu
25. led 2010

Ahoj, ráda bych se přidala k vám do diskuze. Mám hlavu plnou otázek a obav. Jsem 13+4 tt a čekáme dvojvaječná dvojčata. Doma máme dceru, která oslavila právě 5-té narozeniny. Nejdůležitější pro mě je, aby byla miminka zdravá. Bojím, bojím .....

radka.k
25. led 2010

Vítej, Salu.
Neboj, věř tomu a vše bude OK. I my jsme měly obavy a podívej, jak pěkně rostem.

monika.tdm
25. led 2010

Ahojda salu!!! 😎

salu
25. led 2010

Věřím 🙂 Máme všechno před sebou. Hlavně genetiku. Jak se Ti tam ty dvě můžou vejít? Já mám teď 52 kg a jsem menší, drobná. Mám strach, aby se tam vešly a měly místo pro správný vývoj.

salu
25. led 2010

Ahoj Moni, jsme na tom stejně, koukám 🙂 Ty jsi 11tt. jak Ti je? Mě nic není, jsem jenom unavenější. Jedna perlilčka - na 6+4 tam pan doktor viděl jedno a na 12+1 už dvě ! No holky, docela šok 😀

elly01
25. led 2010

Salu, gratuluji ke dvojčátkům 😉 Určitě bude všechno v pořádku.
Neboj, mám kamarádku, co má asi 158cm a váží kolem 50kg a už má doma krásná zdravá tříletá dvojčátka donošená do 36tt 😉 🙂

lita
25. led 2010

Ahoj Salu, vitej a gratulace ke dvojitemu stesticku 🙂
To bys koukala, na kolik se dokaze deloha roztahnout. Proste ti brisko poroste dopredu a ke konci si poridis trakar, na ktery si ten bzuch nalozis 😀 Kazdopadne priroda uz to tak zaridila a mimisci si misto udelaji, ci spise vyboxuji. Sice ti budou ke konci utlacovat ruzne organy, jako plice, zaludek a mocak, takze budes sipat, bude te palit zaha a budes chodit na zachod kazdou hodinu, ale ditka si tam to misto proste udelaji, jen pockej. Neboj, lasecky ti to vynahradi laskyplnym dloubnutim do zeber 😀

radka.k
25. led 2010

Salu
to je normální. I mně dr. v 6tt potvrdil jen těhotenství a ať přijdu v 10tt. No a až tam mi řekl tu novinku, že tam jsou dvě 🙂

lita
25. led 2010

V nemocnici jsem lezela s holcinou, co sla druhy den na cisare s jednovajecnymi devcatky ve 35tt. Doma uz ma 3 deti a to, ze ceka dvojcatka, se dozvedela az na konci 4. mesice!! Ukazovala mi fotku z UTZ ze 13 tt a tam byl opravdu videt jeden mimisek bez naznaku druheho. Proste byly holcicky blizko u sebe a jedna asi mensi, tudiz v zakrytu. Takze to pro ni byl sok, kdyz ji dr. na UTZ hlasil: miminko v poradku a toto miminko je take v poradku 😀

elly01
25. led 2010

Lito, tak tomu říkám pořádný šok, dozvědět se to až nakonci 4. měsíce 😉

salu
25. led 2010

Jeee holky, já jsem tak ráda, že jste tady. Když si to čtu, tak alespoň vím, že na to nejsem sama a že jste prožívaly asi to podobné. díky.

lita
25. led 2010

Elly, a jeste k tomu mit doma 3 deti, ale pry je sama z 5 deti, takze si na tu myslenku rychle zvykla.
Ja byla po IVF, takze jsem na tu novinku byla pripravena a dokonce jsem to tusila, protoze jsem zacala pocitovat tehotenske priznaky uz asi 5 dnu po ET! 7.den jsem si delala test (i kdyz se to nema) a vysel pozitivini a 10. den byla carka jeste silnejsi, takze jsem si rikala, ze hladina hcg musi byt vysoka. Nakonec byl doktor z CARu na 1. utz byl vice prekvapeny nez ja 🙂

monika.tdm
25. led 2010

salu mě nic taky neni akorat si musim dat odpolko 20!!! 22.12. tam bylo jedno a druhe bez zloutkoveho vacku, takze mi rekli, ze bude asi jen jedno no a 5.1. dve srdicka!!! 🙂 Ale ja jsem po IVF! 😉

radka.k
25. led 2010

Holky, vy tady házíte pořád samé zkratky IVF a ET... jaký je v tom rozdíl? Vůbec se v tom nevyznám, my jsme k dvojčátkům přišli tak nějak sami a nechtíc 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru