Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lita
1. únor 2010

Lucy, rychle sup sem s foteckama osperkovanych lasecek 🙂 Nas to nastrelovani nejspise mine, pokud s doktori nespletli a pri porodu na nas nevykoukne holcicka 😀

Hanulo, ja to noseni taky resim, ja teda chci jit do elastickeho satku uz od narozeni. Jinak k tem klokankam. Zrovna na ty levne klokanky jsem necetla dobre reference. Nejvice si mamky chvali Manducu nebo to Beco (ale to je desna palka). Za nejslusnejsi cenu muzes sehnat nositko Liliputi.
Skoro kazdy slusny obchod s nositkama a satkama ma pujcovnu, vychazi to cca 200 Kc na tyden nebo 30 Kc na den, jsou v mnoha mestech po republice. Takze si muzes ozkouset, zda ten typ je to prave orechove a pri pripadnem nakupu ti pujcovne nebudou uctovat.

A varovani, i kdyz se to na fotkach casto objevuje, NIKDY nenosit deti celem ven, vzdy celem k tobe nebo na zadech. Jinak je to nezdrave, na to vsude upozornuji.

Ty nositka, ci satky, muzes okouknout na strankach prodejcu uvedenych v tom odkazu, co jsem tu davala vyse:
http://www.bundles.cz/partners

zuzka72
1. únor 2010

No jde mi o to, že když jsem v dubnu ukončila OSVČ, pak byla na ÚP a sociálka mi přispívala na bydlení, přídavky atd., tak jestli když si dám tu variantu na 3roky,tak mi asi nedá nic a když si dám na 4roky, tak mi alespoň něco přispěje, ale nevím, možná se pletu, neumím v tom chodit. Ale pokud bych přišla o ty dávky, co beru teď, k tomu dvě děti navíc, vyšší výdaje, tak nevím, nevím, snad bych musela nocovat pod mostem. 😀

lita
1. únor 2010

Kocule, super rada a tip, dekuju moc!!! To by nam hrozne moc pomohlo, treba bychom tak mohli resit ruzna ockovani, ktera tady jsou zadarmo nebo za mrzsky peniz oproti nenazranemu zdravotnictvi ve Statech.
Ja prave dneska rano cetla, ze pri te nejvyssi materske je to o 5.500 Kc, pred tim jsem take nekde cetla 4.500 Kc. Ale po pravde, tak jako tak je to velka suma penez.

Salu, za chvilku uz tu budes blaznit v nakupni horecce jako my 🙂

zuzka.o
1. únor 2010

Tak Manducu si teď koupila holčina z disk, kam chodím... a moc si to chválí. Měla půjčený šátek a Manducu.. a vybrala si M. Malá je v ní moc spokojená.

zuzka72
1. únor 2010

A ještě jsem si vzpoměla:co se týká Olomouce, tak tam jsou totálně mimo. Natáčeli mi třeba monitor a až po 15minutách i když jsem jim to pořád opakovala tak konečně uznaly, že točí dva záznamy jednoho dítka a né každého zvlášť. Tak doufám, že jsou obě OK. ☹

j.cien
1. únor 2010

Zuzi to jsou nervy..takze jdes na dalsi KO az za tyden??A kdyby neco,tak hned?

hanula83
1. únor 2010

Zuzi, to se mi taky stávalo... no škoda slov, většinou tohle moc neumí ty praktikantky... a taky jsem si ty sondy musela držet, protože ten záznam vypadával...

Lito, děkuji za tip, mrknu 🙂

lita
1. únor 2010

Zuzi72, ja myslim ze na ten rodicak na 4 roky mas narok tak jako tak. Stejne jako na minimalni materskou, at uz sis neco platila nebo nebo ne.Nebo se snad mylim?
Pokud jsi treba 3 roky doma s ditetem, mas rodicak a vse za tebe plati stat, tak pak si nemuzes vzit rodicak na 2 roky, ale musis na 4 roky. Jen se nemuze pobirat zaroven rodicak za starsi dite a materska za dalsi dite. Ale to se tebe asi netyka, ze.

Zuzi.o, super, to jsem rada, protoze pro Manducu jsem se take rozhodla, tedy po satku.
Dost jsem si o tom ted cetla a porad to jeste studuju a pro uplna novorozenatka se doporucuje ten elasticky satek, protoze i ta novorozenecka vlozka v Manduce muze pro uplna drobatka byt velka. A prave u dvojcatek si myslim, ze to budou male ze zacatku male uzlicky. Ale jak to pujde, tak bych rada pak presedlala na tu Manducu, ma i operku hlavicky.
Jen u satku se treba nedoporucuje uvaz na klokanka (kde ditko lezi), pokud dite trpi displazii kycelniho kloubu. Pak je treba vazat do krize na sezeni nebo je davat do tech nositek s vlozkou pro nejmensi, protoze tam maji ty nozicky hezky od sebe. Ale jak jsem psala, pro nektera drobna miminka je i ta vlozka stale velka.

zuzka72
1. únor 2010

j.cien-KO až 8.2. 😒 Tak do té doby to snad vydržím, dnes musím jít koupit ještě plínky do bazaru-je ještě nemám-textilní a vyzvednout věci ze špitálu, jsem je tam nechala a jela MHD. No a zítra mažu na sociálku odevzdat mateřskou, za právničkou a na soud. Tak snad to všechno stihnu ve zdraví vyřídit. Pak už budu celkem klidná.

j.cien
1. únor 2010

Zuzko mela bys lezet a ne behat a zarizovat!!!
Ale ty jsi drak,tak to vsechno zvladnes..ale pak uz se hod fakt do klidu!!!Drzim palce!

kocule
1. únor 2010

Lito, zeptej se na zdravotní pojišťovně, tam ti to řeknou. Těžko říct, jak to je, když vlastně bydlíš v jiném státě, máš trvalé bydliště jinde? To nevím. Jinak známá při dlouhodobém pobytu v Anglii se tady z pojistění odhlašovala, protože si platila tam, tak aby ho nemusela platit tady, vlastně dvakrát, ale jak je to v případě MD, to stojí za prověření. 😉 Dobrá poradna je www.aperio.cz; zkus jim napsat, určitě si budou vědět rady.

kocule
1. únor 2010

Holky hlásím, Toma se poprvé přetočil sám na bříško. 😵 😵 😵

radka.k
1. únor 2010

Vy teda jedete, vůbec se to nedá dočíst...
Já dneska byla na kontrole u mého dr. a moc mě potěšil. Po tom, co mi ve středu na UTZ řekli, že B ztácí téměř 500g na A, byla jsem z toho špatná. Navíc jsem měla dost pravidelný bolesti a křeče v podbřišku, tak jsem se bála, že se otvírám. Dr.mě vyšetřil a prý by mi hrdlo mohla závidět i mamina s jedním dítětem - 4cm. Takže ještě mají čas se miminka pořádně vykrmit 🙂
Na UTZ do nemocnice jdu zase ve středu, tak dám vědět.

lita
1. únor 2010

Kocule, zatim bydlime a jsme hlaseni tady v Cechach. Navic tu mame hypoteku na byt, tak tu budeme mit i trvale bydliste. Stehovat se budeme az nekdy na konci roku, to uz mi pojede materska. Ja vim, ze si nelze platit 2 pojisteni tady a v zahranici. Ale prave by me zajimalo, jak to bude, kdyz bych to mela mit ja i deti od statu. Zkusim tu poradnu, dekuju 😉
A gratulace Tomikovi, je to sikulinda! 🙂 Pockej, za chvilku se ti bude stavet na nozicky a ani se nenadejes a uz je budes honit po parku, kazdeho z jineho krovi 😀

zuzka72
1. únor 2010

Radka-to není tak přesné a 500gr, zase není tak moc, to dožene, hlavně to musejí hlídat, ale pokud máš třeba páreček, tak ta holčička bývá většinou menší, asi tě jen zbytečně vystrašil. A křeče-tak to už máš třeba poslíčky, to bývá, já mám v noci kontrakce co hodinu a doktoři říkali, že je to normální. Pak se v tom vyznej. 😢

lita
1. únor 2010

Radko, vidis, ty krece a bolesti jsi mela prave ze stresu! Kdyby ty informace umeli doktori podavat citliveji a rozumneji, tak by nejspise ubylo predcasnych porodu 🙂 Ciipek mas luxusni, tak to Becko jeste dozene a navic, kdo vi, zda se ten doktor v mereni posledne nesekl. Treba priste budou na utz oba napucnuti jako koblizky 😀

kocule
1. únor 2010

Lito, děkujeme, docela mě to překvapilo. Ale parádně se u toho rozčiloval. 😀 😀 😀 Malá už 3 hodiny spí, to zas bude večer maso. A skoro vůbec nejedla, asi se z ní zblázním. 😝

Raduš, naše malá byla o 300 g menší, holčičky menší bývají. Netrap se tím, v reálu to může být jinak. 😉

smoulinka.ciko
1. únor 2010

Radko, ja sice neměla dvojčátka, ale to vážení hodně skresluje. Mně ještě asi hodinu a půl před porodem říkali že malá je o 3 týdny dřív. A že budou rádi jestli bude mít aspoň 2400g. Nakonec měla 2880g 🙂 Takže buď se dr. sekl, nebo je naše malá pěkný jedlík 😀

radka.k
1. únor 2010

Díky za uklidnění, holky 🙂
Když ono je to sice děsně tajný, ale páreček to není ☹ Manžel chce být překvapen, tak to nikde neříkám, ale vám to prásknu, bude celý barák chlapů 😠 Takže pokus o uklidnění, že holčičky bývají menší, nezabral...
Ale i tak už jsem klidná, když mám ten čípek takhle pěkně dlouhej.
A Zuzko, mám moc velikou radost, že jsi zpátky, chyběla jsi mi. Ty jsi takový můj vzor, o týden přede mnou a všechno zvládáš levou zadní 😀

kocule
1. únor 2010

Holky, dala jsem do albíčka paseníčko. 😀 😀 😀

radka.k
1. únor 2010

Kocule, moc krásný 😵

j.cien
1. únor 2010

Kocule parada a Tomik je teda pašak,ze uz otaci! 😉

zuzka.o
1. únor 2010

KOCULE... moc krásný paseníčko 😵

lita
1. únor 2010

Kocule, ty tvoje kotatka ale krasne drzi hlavicku, jsou jak ze zurnalu 😉 A v ocickach jako kdyby meli napsano: tak a co ted vyvedeme dalsiho? Co se treba zkusit otocit na brisko 😀

j.cien
1. únor 2010

Holky prosim info ohledne autosedacek...daji se vsechny dat po smeru jizdy?Nebo jsou nektere,ktere jsou mozno dat jen proti smeru jizdy??

lita
1. únor 2010

Radko, ale i klucici parecky se rodi s vahovymi rozdily! A urcite si pamatuju, ze tu byly i parecky, kdy chlapecek byl kupodivu mensi nez holcicka. Proste kazde mimi je original, ti tvoji jsou navic dvojvajecni, takze kazdy muze byt uplne jiny typ modelu 😉

lita
1. únor 2010

J.cien, a proc bys chtela dat autosedacku (pocitam, ze mas na mysli vajicko) po smeru jizdy, kdyz je to mnohem nebezpecnejsi nez proti smeru jizdy?
To neznamena, ze musis mit ten drahy isofix, delaji se i sedacky ktere se pripevnuji pasy a ty jsou take proti smeru jizdy z bezpecnostnich duvodu.

kocule
1. únor 2010

Moc děkujeme, já je strašně ráda fotím. 😀 😀 😀 No jsem zvědavá, s čím na mě vylezou příště. 😀 😀 😀 Je vidět, že už mají sílu, ze začátku se taky nedařilo. 😅 To byly havárie. 😅 😅 😅

J.Cien, já myslela, že vajíčka jsou všechny proti směru jízdy. 😲

j.cien
1. únor 2010

Jj,myslim vajicko..jen jsem nevedela,ze se dava z bezpecn.duvodu radeji proti smeru...tzn,ze na ne neuvidim 😕 ..

mrkvicka28
1. únor 2010

holky tak dneska jsme byla u dr obě miminka už mají nožičky a ručičky a srdíčka jim krásně bijou. Dr říkal,že jsou perfektní takže si myslím,že teď už to určitě obě zvládnou.
Moc se mi ulevilo když jsem je viděla. Holky prý existují nějaké lízatka na nevolnost máte některá zkušenost? Prosím o radu díky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru