Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

j.cien
10. únor 2010

Lito ahojky,jak se ty citis??Zustavas na PN nebo znovu pracujes?

salu
10. únor 2010

Lito, já na žádném specálním NT ve 13tt nebyla. Pouze kontrola na 12tt s běžným ultrazvukem a pak klasika poradna.

j.cien
10. únor 2010

Salu a kdy se dozvis ten vysledek triplu?Byli to oni,co ti volali...-to nezname cislo??
UF,to jsou nervy.to ti verim...

zuzka72
10. únor 2010

Lita, sali mě taky volali za týden výsledky z plodovky a le s tím, že se jim pomíchali, takže to nemohou vyhodnotit, tak jsem čekala až na ty další..
J.cien-mno už jsem si vyzvedla i na to podvázání vaječníku letáky na podpis, ale nakonec na to nejdu. 😒 Je tam strašně moc nepříjemných věcí co se ti může stát a bolet tě a já jsem si selským rozumem vydedukovala, že když to zaváží, tak to tam může hnít a kysat-fůůůj a tak a pak je z toho rakovina. 🤐 😒 . No jak si něco vezmu do hlavy tak už mi to těžko někdo vymluví. Takže zůstávám u DAN,Y, popř. prej je nějaká injekce, nebo náplast za 120,- na 3měsíce, ale to musím zjistit, jak je to s kojním, ale na to je čas. Takže zůstanu věrná asi mojí dlouholeté kamarádce DANĚ. 😀 😀 😝

salu
10. únor 2010

Já nevím, kdo mi to volal. Hned bych volala nazpátek, ale nevím to číslo. Odběhla jsem jenom na záchod! Mám si zkusit zavolat v pondělí na gyndu.

salu
10. únor 2010

To NT vyšetření je měření tý neu.trubice? Dělali vám to klasicky v gynek. poradně nebo jste musely jet na spec.pracoviště?

j.cien
10. únor 2010

Zuzi aha,tak to je humus..ty rizika toho podvazani jsem zatim nezkoumala....jen tak premyslim,jak to budu resit ja 😕 jen se mi tak zdalo,nez do sebe cpat hormony,ze to bude jednodussi...ale vsechno ma svoje "proti"...

Salu tak drzim palce,at je vse OK ,at na plodovku nemusis!!!Zuzka si to chudera vyžrala se vsim vsudy...,ale nakonec to krasne dopadlo,coz je super 😉 🙂 !

zuzka72
10. únor 2010

Salu-pokud ti volali y genetiky, tak neboj oni zavolají znova a mě volali teda z čísla, žádné skryté.

zuzka72
10. únor 2010

j.cien-no právě a ta DANA je myslím neškodná, já mívám úplně obyč a bez hormonů. No a co kdyby mi někdy zase ruplo v bedně 😀 😀 😀 a chtěla děti, že? 😀 😀 😀

j.cien
10. únor 2010

Salu mne NT screen delala v OCve Fertimedu,pry na to musi mit pracoviste specializ.lekare,co to muze delat...Ale nekde ti to zmeri i bezny gyndar pri UZV,je to to sijove projasneni-tloustka te kozni rasy...akorat ze,aby to byl ten kompletni NT screening,tak se u toho musi jeste udelat vysetreni krve a z toho vseho se pak vypocita to konkretni riziko pripadneho postizeni plodu...Takze jen zmerit tu kozni rasu nestaci...

salu
10. únor 2010

Tak se pokusím myslet pozitivně 😝

Kdy jste začaly cítit pohyby miminek? Je to větší buchanec, než když jsi tam měla jedno - Zuzi?

j.cien
10. únor 2010

😀 😀 Zuzi ty jsi fakt DRAK 😀 😀 ale mas pravdu!!Nikdy nerikej nikdy a clovek nikdy nevi,co ho jeste v zivote potka..ze?
Ja se te Dany bojim...vypada to tak strasidelne.... 😕 a to v sobe jako necitis???takove monstrum???

zuzka72
10. únor 2010

j.cien-jaky monstrum, vždyť je to pidi, jen takové malinké téčko. Vůbec to necítíš, ale ani trošičku a navíc jsi v klidu a nemusíš se ničeho bát, ani chlap to necítí a nepozná to, nemá to vliv na nic. U mě fakt 100%spokojenost a cena 300,- na 7 let a pak na 2roky, teď kolik stojí ta obyč nevím, ale v lékárně ti to řeknou.
Přesně nikdy neříkej nikdy. Člověk míní a život mění........
Salu- já nevím, já si to nepamatuji. 😀 😀 😀 Pohyby v 17tt, a kopou o 106, ale zdá se mi, že jen jedno, je to asi tím, že leží na sobě. 😀

j.cien
10. únor 2010

OK Zuzi,zeptam se pak na to meho gyndare,az to bude aktualni 😵 Ja mela vzdycky pocit,ze je to nejaky kus dratu hnusneho... 😀 😀

Salu,ja pohyby citila strasne pozde...urcite az nekde po 20tt a dosud je citim jen vecer,kdyz si lehnu a jen na jedne strane...coz me dost stresuje,pac mam pocit,ze se hybe jen to jedno 😠 ...ale na UZ je vzdy videt pohyb u obou,jen ja to nejak necitim 😒

salu
10. únor 2010

Když jsem čekala dceru, tak jsem je cítila taky až kolem 20tt, ale pořád si říkám, že když tam jsou dvě, zda to nebude velký buchanec 🙂

salu
10. únor 2010

Zdepros - můžu se prosím zeptat, ta barva kočárku Bumb., co máte, je černá, nebo tmavě modrá? A máte k ní i tu tašku? Dá se připnout na rukojeť, nebo je to jen přes rameno (nenašla jsem žádnou fotku)?

j.cien
10. únor 2010

Holky,kuknete-jsou i voditka na deti! 😕 🙂
http://www.twinventive.cz/twin-reins.html

smoulinka.ciko
10. únor 2010

cien, tak to je mazec s těmi vodítky 😅

petulka26
10. únor 2010

J.cien, u nás v obchodě mají takový batůžek a má to taky vodítko, koukala jsem na to jako tele 😀

j.cien
10. únor 2010

No ja to taky vidim poprve! 😀 😀 Ale treba se to muze hodit 😀 😀 to jsou veci...
Ale maji tam docela prima tasku na kocarek pro dvojky 😉

lita
10. únor 2010

Teda kecalky jedny, jen si odskocim na Skype s kamaradkou, uz to tady bzuci 😀

J.cien - ja jsem porad na NP a hlavne mam porad ten klidovy rezim s domacim zarachem, coz mi uz asi zustane. To tuhnuti citim porad, hlavne kdyz jsem aktivnejsi v kuchyni, porad se pro neco ohybam a tak. A ted mi jeste dr. napsal horsi cervix skore, ale pry se neoteviram, tak snad v pohode. Ty mas CS dobre, vid, coz je super, obzvlaste po te operaci!! 🙂
Ted jsem nasla super nove krmeni pro nasi Megudli, kanadska Acana, neznas to? Ona ma citlive zazivani a moc se mi libi jejich formule jehneci a jablicko, to bych bastila snad sama 🙂 A na netu jsem ho nasla za super cenu.

Zuzi, J.cien - ja taky uvazuju o nejake nehormonalni antikoncepci, sice nam neslo otehotnet, ale prave ze znam hodne pripadu, kdy jim to slo jak po masle, kdyz na to nemysleli 🙂 A ta DANA mi take prijde jako nejlepsi reseni, navic je to moje jmenovkyne, tak bych na to treba dostala slevu 😀
Zuzi, ty uz jsi to telisko tedy mela? A uplne bez jakychkoli problemu? Nebo tam jsou nejaka omezeni ci rizika?

j.cien
10. únor 2010

Lito,tak to budes asi az do konce radeji na PN...nestoji to za to neco riskovat... 😉
Ja vubec nevim,jakou mam hodnotu toho CS,nikde to nemam v prukajde napsane..a dr.o tom zatim nemluvil... 😕 ted jdu 16.2 v utery na Ko,tak se ho zeptam..ale on pokazde kouka na ten muj cipek kamerkou a promita mi to na obrazovku a zatim je z toho meho operovaneho cipku nadseny...tak snad je to OK!

Holky,ukazuji manzelovi ty voditky a on na to : hned to objednej!!!!
😀 😀 😀 me z neho picne! 😀

lita
10. únor 2010

Salu - ten NT screening se provadi na specializovanych pracovistich, jsou k tomu treba drahe pristroje a certifikace doktoru, tudiz to drtiva vetsina gynekologu u sebe v ordinaci neprovadi. Pokud jdes na tripl test a NT screening na jednom pracovisti, tak prave ty vysledky nevychazeji tak casto falesne pozitivni, coz usetri stres a zbytecne odbery plodovky, viz horor story Zuzky.
Jinak ten kocarek Bumble je v cerno-sede kombinaci, ne tmave modre. Tady mas odkaz na kocarek ve verzi s "korbickama", dole jsou i vsechny barevne varianty http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=1204017 a take ta jejich originalni taska. Bohuzel ta ma ucho dlouhe jen na single kocarek (jako vetsina tasek ke kocarkum), ale prodavaji k tomu takove karabinky, za ktere si ji muzes k madlu prichytit, ty ale stoji dalsi 200 Kc. Ta taska bude tento rok ale o 200 Kc levnejsi, tudiz 790 Kc misto 990 Kc http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=1225628 Muzes ji nosit i pres rameno nebo jako batoh. Tady jsou ty originalni klipsy http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=24376163&tab=3
Ale to uz si pak muzes poridit tasku od Emitexu za pulku a ta uz je primo vyrabena s moznosti pripnuti k madlu na druky, tady mas prehled jejich nabidky modelu http://www.na-dlani.cz/katalog.php?kategorie=19919 nebo tady http://www.babylife.cz/tasky-ke-kocarkum/ (na kazde strance maji ruzne doplnkove foto)

lita
10. únor 2010

Holky, k tem ksirum jsem cetla, ze ty male deticky jsou nekdy dost prozirave a delaji pak naschvaly, ze se na ty ksiry vesi a lezou jak pejsani, misto toho aby chodily 🙂
Na druhou stranu kdyz je clovek pak z kocarku vypusti, tak se samozrejme kazdy rozbehne jinym smerem, coz v ohrazenem piskovisti jeste neni problem, ale v parku bez tatinka ... 😅

J.cien - to CS se da vykladat ruzne a rozhodne je dulezitejsi vyjadreni doktora a pokud je dr. se stavem tveho cipku spokojeny, tak je to vyborne a muzes se z toho tesit s nim 😉 A je take super, ze te poradne a podrobne hlida!

lita
10. únor 2010

Salu - ja kluky zacala citit tak nejak kolem 19-20tt, nejdrive zlehounka, ale ted uz to jsou poradne kopance a bricho se mi bouli, jak na maminku vystrkuji prdelky 😀 Nekdy se tam melou jen mezi sebou a nekdy si zase kopou do me, citim je rozhodne dost intenzivne a casto.
Jen se dopredu bojim, ze az nebudou mit tolik mista, tak je nebudu citit tak casto a budu z toho chytat nerva a zbytecne nas pozorovat 😖

Co vy holky v pokrocilejsim tt nebo uz narozenymi mimisky, citily jste pohyby pozdeji mene casto nebo uplne stejne?

j.cien
10. únor 2010

To je fakt,ze kazdy dr.to dela treba trochu jinak...ale ja mu duveruji,tak snad me dovede az ke stastnemu konci 😵 ,slibil mi i toho cisare...dojizdim za nim sice 80km,ale snad nebudu litovat..

Ja jsem teda koukala,ze vubec takove voditko na deti existuje 😕 ...ale ja se casto divim,protoze je v tom mimi svete milion veci,ktere objevuji 😵 ,jsem trotl,vubec se v tom nevyznam...segra uz ma deti velke a moje kamosky vsechny taky...tak to nemam kde obslehnout 😉

lita
10. únor 2010

Libi se mi ten nazev na ksiry v anglictine na twinventive - twin reins - to doslovne znamena oteze na dvojcata 😀 😀 Tak zaprahnout a jedem 😀

zdepros
10. únor 2010

Salu, kočárek je černej a vnitřek je trochu světlejší šedo černá řekla bych, tašku na něj jsem kupovala od emitexu, protože ta originál mi přišla strašně malá, spíš vypadala že je na mono kočár

Lito objednala jsem se do porodnice v Hořovicích, já z toho motola mám docela obavy z toho kolosu, a na ty hořovice jsem četla docela dobrý reference, zatím na prohlídku, snad si mě tam už nenechaj

hancas
10. únor 2010

ahojky holky,
tak dnes jsme byli s Klárinkou na odběru krve a moči,a v pátek budou výsledky snad budou ok nebo mě švihne.

lita
10. únor 2010

J.cien - presne tak, take si nekdy prijdu jak Alenka v risi divu, kdyz na netu narazim na ty veskere pomucky a doplnky, o kterych jsem vubec nemela potuchy, ze by mohly existovat! Vselijake ruzne fusaky a zavinovacky ruznych tvaru, ergonomicke podlozky, vibrujici lehatka, kolotoce nabouchane funkcemi jak vesmirne lode, odsavacka sopliku na vysavac ...

A propos - kdyz tady mluvime o vymozenostech, narazila jsem na tyto antikolikove lahvicky a par maminek si je chvalilo i na Amazonu maji dobre reference, jen se tady prodavaji v par eshopech, neznate je nekdo?
http://www.batolata.cz/katalog.php?typ=9481&vyr...
http://www.mambaby.com/index.php?websiteLang=us...
http://www.mambaby.com/o_vrobcch-kojen-0__msc,1... (prehled v cestine)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru