Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zlatovlaaska
12. únor 2010

lito, ty jsi takový internetový průzkumník 😀 😀 😀 ale o těch kšírách vážně uvažuju, třetí dostane pejsek a budeme mít pohodový vycházky 😀

hanula83
12. únor 2010

Zuzi, já nevím, jestli je to tím, že je to už za mnou, ale já na to nevzpomínám jako na nějakou hrůzu. Vše jsem očekávala mnohem horší. Vlastně nejvíc ze všeho mě překvapil ten přístup sester z novorozeneckého - laxní, strašně uspěchané, takže člověk se pomalu bál je o něco požádat. Naštěstí jsem celou dobu, i po porodu, ležela na tom gyne odd., tam byly dobré sestry. Sestry z novor. ale chodily kvůli dětem, a to byl někdy opravdu děs a běs... Navíc pořád jsem na to takovou dobu čekala (jako ty), že jsem byla úplně vynervená a až k tomu teda konečně mělo dojít, tak to pak proběhlo tak strašně rychle, že jsem se ani otočit nestačila, takže to člověk ani skoro nevnímal, fofr...

Zlatovlásko, ano, císařem, už jsem tady toho o svém porodu popsala stohy, že už mi je blbé něco o tom psát 😉)... S tou kozou jsem měla ke konci taky problémy, to musel být vždycky pohled, když jsem tam lezla... viz břicho v albu.

zlatovlaaska
12. únor 2010

hani, já jak to tady čtu tak ne úplně pravidelně, tak se mi to plete... stejně to má každá trochu jiný, tak se nechám překvapit... ale spartakiáda s kozou je pikantní 😀 aspoň budeme mít na co vzpomínat 😉

zlatovlaaska
12. únor 2010

promiň hani, ale to je pupek jako blasen 😉 😀 aha, tak to mám asi ještě malé... ale zase se ti narodily krásně "velký" holčičky 😉

jdu do hajan, mějte se, zase číhnu. pááááčko

zuzka72
13. únor 2010

zlatovlaaska-jo hold miusíš se častěji zúčastňovat a dočítat 😀
Takže asi po 150té 😀 V pondělí se dozvím, jak budu rodit a kdy. Já chci císaře, ale doktoři, jelikož jsem rodila 2x normálně se přiklání k normálnímu porodu, teda ti v Ol, proto jsem jela do Štr. kde jsou k tomu svolnější. Vše ale až v pondělí. Jinak mám A hlavou dolů a B hlavou příčně=kolizní postavení dvojčat a proto bojuji za toho císaře.
Spinál, je, že tě u císaře umrtví od pasu dolů, takže necítíš, ale vnímáš. Epi je něco jiného. Neboj, já to taky nevěděla-
Haňula- přesně, jak píšeš, to, že už to nosím dýl, tak nad tím uvažuji a jsem z toho vynervená. Navíc se znám a jak uvidím, že jde do tuhého, budu vynervená a vyklepaná, že mi to taky uběhne rychle. Jsem zmatkař, takže pokud řeknou lehněte si na levý bok, já jdu na pravý, sedněte si-já si stoupnu atd. prostě nebudu mít čas přemýšlet budu ráda, že budu koordinovat své pohyby, 😀

yorinkay
13. únor 2010

Zuzko jestli je jedno mimčo příčka tak určitě císař, to snad nemůže nikoho ani napadnout. Moje gynekoložka mě hnala na císaře v každém případě, ale i cizí doktor když viděl jedno příčně tak řekl na každý pád císař. Tak nevím co v tom Olmiku vyvádějí. A vytahování drenu jak u koho. Když ho vytahovali spolunocležnici, tak řvala jak tur. Bála jsem se co se bude dít a než jsem se nadála byl venku. Ale pak jsem pět dní nemohla vstát z postele, ještě, že jsem neměla u sebe děti, to si opravdu nedovedu představit. Nevím jestli ti mám psát co bylo ještě děwný, pro mě bylo lepší to nevědět dopředu 😉 , ale ty jsi junák, tebe to asi nesloží 🙂 .

zlatovlaaska
13. únor 2010

ahoj zuzko, no to bych taky bojovala, podle nějakýho odkazu jsem četla, že normálně se rodí jen s oběma hlavičkama dolů a to ještě nesmí být bůh ví co.... mí prckové jsou oba hlavičkou dolů, tak se nechám překvapit. a děkuji za vysvětlení spinálu. já myslela, že to je císař s epidurálem... no nepopsaný list... 😔

zuzko, ty jsi ale číslo 😀 😀 😀

zlatovlaaska
13. únor 2010

yori, proto radši nic nechci vědět dopředu nebo jen v omezeném množství, protože může nastat takových situací, že by mi z toho muselo jebnout...

spíš bych se chtěla zeptat, jestli jste byly na normálních pokojích nebo jste chtěly nadstandard... já totiž o nadstandardu neuvažuju, říkám si, že ty peníze užiju jinak a efektivnějš a hlavně budu spíš já na obtíž se 2 dětma 😝 a kdybych chytila nějakou normální fajn spolunocležnici, že aspoň třeba pokecáme...

yorinkay
13. únor 2010

Já nadstandard chtěla. Na pokoje nesmí návštěvy a za mnou chodil manžel a spousta kamarádů a byl to problém se doplížit do jídelny kam směli. S mírným úplatkem jsem ho dostala druhý den a byla jsem šťastná jak blecha. Manže chodil každý den a byl tam se mnou až třeba do devíti a na Silvestra ještě dýl.

zlatovlaaska
13. únor 2010

yori, ty jsi byla v porodce přes Silvestra? a kolik dní jsi tam byla celkem? já jdu do porodky v úterý, tak se taky budu ptát na všechno možný. u nás za nadstandard dvoulůžáku chtějí 700/noc a za jednolůžák 1000/noc. a jestli tam budu týden... no nevím. ale třeba podlehnu kouzlu pohodlí 😉

j.cien
13. únor 2010

Krasnou sobotenku vsem 🙂
Holky ,mam dotaz na monitor dechu Respisence-mate s nim nekdo zkusenosti pri pouziti na latkove plenky AIO nebo klasicke latkovky??Cetla jsem akorat na netu navod k pouziti a tam je vyslovene psano-pripevnit na okraj papirove plenky..a ta latkovka je prece jen silnejsi..tak nechci vyhodit 5tis.za 2 monitory ..jestli to pak nebude fungovat....
MOc diky! 😉

yorinkay
13. únor 2010

U nás chtějí za nadstandard 400kc, to není tak moc. To je výhoda menší okresní nemocnice. Dokonce jsem i dobrovolně zaplatila poplatkz, protože mě rozčiluje nevybírání v krajských zařízeních. Ležela jsem tam 12dnů, čekaqla jsem na kluky, nakonec jsme šli domů jen s Vašíčkem, Pavlíka pustili až za 5dnů. Byla jsem moc ráda aspoň jsme si trochu zvykli.

yorinkay
13. únor 2010

j.cien: myslím, že to nebude problém, musím tu papírovou plenku přehnout aby to drželo a nepadalo. ta mezera je aspoň 5mm, až budu přebalovat tak se mrknu, snad nezapomenu 🙂 . Ty chceš látkovat? používám plínky na utírání blínkání a peru obden, bohatě mi to stačí 🙂 .

j.cien
13. únor 2010

Tak 5mm,jo?Diky moc!
Ano,chci zkusit latkovat 🙂 Sice si vsichni klepou na celo 😀 😀 ,ale mne to z mnoha duvodu laka 😵

zuzka72
13. únor 2010

yorinkay-to máš pravdu v Olomouci jsou přímo IDIOTI, ti prostě trvají na svém-přirozeně!!! ☹
A klidně mi popiš všechno, ať mě něco nezaskočí. Jak jsem psala už mi drény vytahovali z plic přes nalomeny žebra a bylo to nechutny, ale OK, hlavně musím vědět co se může dít, aby mě to pak nezaskočilo. Tak popisuj. 😀
Já teda nadstandart nechci, to bych se unudila, sice nikdy nevíte koho chytnete vedle sebe, ale s každým se dá prohodit pár slov. A taky když třeba půjdu do sprchy, tak mi ta druhá mrkne na mimča, aby tam nemuseli být sami. Navíc těch peněz, to se mi zdá moc.
J.cien-nevím, ale pokud budeš kupovat z druhé ruky, bacha na to, je to na speciální baterky a ty koupííš jen u výrobce a stojí dost. A taky jsem četla, že to musí být na pevno k tělu, takže plenku hodně utáhnout, což podle toho článku prý babičky nedělají a pak to falešně houká. 😀

j.cien
13. únor 2010

DIky Zuzi,kupovala bych jen v zaruce...hodne jsem o tom nacetla..a stale se nemuzu rozhodnout,jestli vubec do toho jit..skoda,ze Nanny nefunguje,kdyz jsou ve spolecne postylce...
Z mych znamych uz vsichni maji vetsi deti...a tehdy nikdo nic takoveho nemel a ani nechapou,proc to chci...
A ja jsem zase posera a to by me treba trochu ukllidnilo,ze jim neco hlida ,jestli dychaj....

zuzka72
13. únor 2010

j.cien-já je taky neměla a ani teď je mít asi nebudu. děti nebudou nedonošeny a budou spát 1m ode mě, takže si myslím, že je to zbytečné, ale třeba mě někdo zvyklá. 😝

j.cien
13. únor 2010

Ja taky budu spat s nema v pokojicku..ale bojim se,ze pokud by prestalo mimi dychat..ze to stejne neuslysis..pry tomu nic nepredchazi... ☹ ...ach jo,kdybych mela mimi ve 20ti,tak bych asi nebyla ze vseho tak poprdena....

zuzka72
13. únor 2010

j.cien-já taky v 19ti nic neřešila a taky jsem nic nezkoumala, co by, kdyby. Teď jsem taky poprděná, ale říkám si nebylo to dřív, nemusím to mít ani teď, ale uvidíme........

j.cien
13. únor 2010

Jj,to jsme my -ty "stare matky" 😀 😀 😀
Ja mam segru dr.,sama monitory nemela-ale to je 10let zpet...a rika,ze je to zbytecne,ze ta pravdepodobnost je strasne mala...ale vis jak to je-stane se to prave nam ☹ a nejaka pravdepodobnost mi bude prd platna.....
Takze furt nevim,jestli je koupit nebo ne...a jestli teda budou fungovat i na latkovych kalhotkach... 😕

zuzka72
13. únor 2010

j.cien-já nechápu, že když by nedejbože mimčo přestalo dýchat, jak jej oživím a než přijede záchranka.... No fakt nevím, co jsem mluvila s těmi, co ty monitory mají, tak to taky nevěděli. Na druhou stranu výrobce nebo dodavatel Nanny je kousek ode mě, takže můžu kdykoliv koupit, jen mi vadí to co tobě, že nejdou při tom dát 2mimča k sobě do postýlky. ☹

yorinkay
13. únor 2010

já ty monitory taky nechtěla, ale jsou 3 rizikové faktory: dvojčata, kluci a nedonošení, takže jsme měli všechny. A sestře od naší bývalé magistry zemřelo teď nedávno týdení miminko. Ten respisense, když mimčo nedýchá, zavibruje, pak začne pískat. To mimčo probudí a nebo ty s ním zatřeseš, to stačí. Nic mu není jen uslo tak hluboce, že zapomnělo dýchat. Takže je úplně jedno jestli leží vedle tebe, protože to neuslyšíš.

yorinkay
13. únor 2010

Ještě k CŘ, donutí tě za 12h vstát, je to pro tvé dobro, asi mají pravdu, ale to je děs běs. Když jsem se posadila a trvalo to celou věčnost, tak se mi chtělo zvracet, hrozně. po 5min jsem to vydýchala a že vstanem, já, že jo. no a pak slyším sestřičku jak křičí o pomoc. Nechápala jsem proč, otevřela jsem oko a zjistila, že leží na zemi. Znova mě uložily a zkusily to ze 5 h znova, to už jsem došla s nima až do sprchy. Aby mě povzbudily, říkaly, že můžu jít za miminkama. A já si z toho přibadala jak krkavčí matka, protože mě to bylo úplně jedno a chtěla jsem si jen znova lehnout a dostat něco od bolesti ☹ .

hancas
13. únor 2010

zuzíku...jj v tomhle jsou nanynky na houby protože pokud by jsi tam měla obě děti a jedno přestalo dýchat tak o tom ani nebudeš vědět pač ti to nezapípá,já měla hned od narození 2 postýlky a 2 nanyky a byla jsem jistější

lita
13. únor 2010

J.cien - o tech Respisense monitorech je tu na konikovi diskuze, treba tam najdes odpoved
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Nevim, jakou ma zkusenost Yori, ale pry vysilaji mnoho falesnych poplachu, hlavne v aute. A protoze je musis vlastne davat pod obleceni a zavinovacku nebo deku, tak pry nejsou tak dobre slyset jako Nanny.

Zuzi, pro pripad ze bys kupovala ty Nanny, tady jsem je nasla uplne nejlevnejsi (az o nekokolik set Kc):
http://www.kocarek.cz/kocarky-JablotronCR-Monit...

Pri navsteve doktora jsem vyfasovala "Prenatal Box" pro nastavajici maminky se vzorky a casopisy a je tam kupon na Babysense za 1.950 Kc. Treba ten box taky vyfasnete nebo si, myslim, o nej muzete napsat. Na netu jsem ho nejlevneji nasla zde:
http://www.e-cipisek.cz/cz/detail/medinplant-mo...

Ty monitory Babysense jsou lepsi nez Nanny v tom, ze maji 2 desky, tudiz nepipaji, kdyz miminko cestuje postylkou a ocitne se mimo (Babysense pokryje celou postylku). Nebo pry jde nechat jednu desku v postylce a druhou treba v postylce v obyvaku a jen prenaset ten monitor.

Ale je pravda, ze nevyhoda jak Nannny tak Babysense je, ze nejdou 2 deti v jedne postylce 😒

lita
13. únor 2010

Yorinko, take jsem tu na konikovi na diskuzi k monitorum cetla asi od 2 maminek, ze jim to zachranilo dite. A presne jak pises - nedonosenatka jsou k tomu nachylnejsi. Nevedela jsem, ze kluci jeste vic, tak to je pro nas take duvod navic.

lita
13. únor 2010

Zlatovlaasko, tady mas prehled tech pokoju na sestinedeli u Apolinare - http://www.apolinar.cz/porodnice/index.htm
Takhle vsechny vypadaji v pohode, ale pry jsou tam nejake 2 normalni pokoje propojene sprchama a tak se tam vecne ceka i na WC.

Kdybych sla do nadstandardu, tak dvojluzaku, aby tam clovek nebyl sam a mohl si pripadne navzajem pohlidat miminka. Jenze ta cena je dost vysoka a predstava, ze tam s dvojcatkama muzes stravit i 10 a vice dnu, to je dost penez. Takze zatim take nevim, budu se tu tedy pilne vyhlizet tve zkusenosti 🙂

Pak sem rozhodne musis vystavit fotku tve 3-clenne bandy v ksirech 😀

lita
13. únor 2010

J.cien - tady maji ten Respisense za bezkonkurencni cenu, takze dohromady za dva by to bylo 4.200 Kc
http://www.baby-line.cz/54-bezpecnostni-pomucky...

zuzka72
13. únor 2010

Lita-ty jsi super špión, ty vše vždy najdeš ihned. 😀
Navíc co se týká těch monitorů tak nevím, jestli je dobré, že ty děti mají na sobě nebo pod sebou neustále nějaky elektricky zóny, nebo, jak bych to nazvala-to asi taky není dobré. ☹
Mojí babičce umřelo taky dítě-z dvojčat, ale to se udusilo-před 60lety. 😖

hanula83
13. únor 2010

Zlatovlásko, to se nemusíš omlouvat, s tím pupkem to je holej fakt 😉))...

Zuzi, mně taky nejvíc vadilo, že nemůže být monitor v jedné postýlce, ale já nevím jak ostatní holky, ale teď už je přes noc dávám každou do jiné postýlky, protože už se hodně vrtí a většinou je najdu úplně jinde, než jsem je položila. Takže stejně budou co nevidět muset mít každej svoji postýlku, jestli budeš mít taková šídla jako já 😉. Taky jsem si říkala, že ten monitor na co, že to přes noc uhlídám, protože je budu mít u hlavy. V praxi se pak ukázalo, že já chrním jak poleno a děcka řvou jak na lesu. Mně to někdy vzbudí až tak po 5 minutách a to by mohlo být i pozdě.. Takže máme monitory v každé postýlce, holky celou noc klidně spí a my s manžou taky... Obzvlášť teď jsem za ně ráda, protože mají rýmu a jak mají ucpanej nos, tak špatně dýchají... Na ten Respisense jsem neslyšela moc chválu, jedna prý vypadává z té plenky a tím pádem pořád plané poplachy a prý jak se děti začnou víc vrtět, tak je v podstatě nepoužitelnej..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru