Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lita
13. únor 2010

Zlato - ja jsem se kourit nikdy nesnazila prestat, proste jsem to omezila na maximalni minimum (sem tam jednu ci dve), ale vim, ze nekdo s tim musi proste prastit uplne, jinak je v tom zase krabku denne. Jen jsem mile prekvapena, ze mi to ted v tehotenstvi vylozene smrdi a odpuzuje, takze uvidim, zda mi to vydrzi i po porodu, to by me celkem potesilo 🙂
To jsi teda dobra, ze dokazes tolik kg sundat zase dolu, to ti to po porodu pujde hladce. A kdyz k tomu pripoctu ty pravidelna 2 patra a Petrin, to te za chvili nebude videt ani za stromem a vas jorskiracek te tlapkou prepere 😀

Zuzi - ty jsi fakt drak, hlavne zadny takovy akrobacie nezkousej potom s kocarem 😉
Nase Megudle pred nama vzdycky dela desny teatr, zda muze na gauc ci na postel, jako ze je desne v rozpacich. A pak se staci otocit ci na chvili odejit z pokoje a sup, je tam spokojene navezena a ani ji nevadi, ze pod sebou nema svou deku 😀 Jsou to proste teatralni stvoreni 😀

zuzka72
13. únor 2010

Ze sáčku? Tak to by taky nejedli. 😀

zuzka72
13. únor 2010

Jdu taky vyhnat alespoň Edu ať v noci nedrabe na dveře. 🙂

zuzka72
13. únor 2010

Tak jsem zpátky, zase sněží, kde se to bere ten sníh? ☹

lita
14. únor 2010

Tak ja knedle nedelam vubec, muj manzel je nejak nevyhledava (American), ale vareni me dost bavi, spise brousim do cizich kuchyni, ale sem tam nejakou ceskou klasiku taky vyrabim.
Je mi jasny, ze az budeme ve Statech, tak ty knedliky po mne najednou bude chtit 🙂 A s nim vsichni nasi znami a to jsem zvedava, z ceho je tam budu vymyslet 😀

zuzi - 40 rohliku denne?! To snad uz u vas v pekarne mas nejakou specialni slevu, ne? Nebo alespon dovoz zdarma 😀 Teda, to je snad vetsi napor na krmeni nez zoologicka 😀

zlato - prave ze manzel pres den neji teple, takze se ho vecer dost vita. Ne ze bych to mela ukolem, ale rohlikem ci oblozenym talirem se proste nenecha odbyt 🙂
Ja si ted k obedu doma delam ovocny salat, nakrajim jablko a banan ci pomeranc, zakapu citronem a zaleju bilym jogurtem s medem a to me zasyti. Mnam 🙂

zlatovlaaska
14. únor 2010

zuzi, kámoška těhu není, ani zase tak moc času v práci netráví, ale paní má, ta jí tam tak 1x za 2 týdny dorazí, pofackuje to tam, vyžehlí, po dohodě vypere záclony nebo tak něco, kámoška jí dá pěťo a obě jsou spokojené... paní si přivydělá a kámoška má čas na sebe a svoje zájmy...

takže já to neodsuzuju a to, že jsem lemra, to nezakrývám... mě by spíš vadilo, že mi tady po bytě smejčí a třeba i šmejdí někdo cizí. ale o téhle paní - myslím od kámošky - fakt uvažuju. třeba budu z prcků totál hotovson, takže uvítám umytý okna s vypranejma záclonama, převlíknutou, vypranou a vyžehlenou postel a tak...

zlatovlaaska
14. únor 2010

zuzi, jo, myslela jsem si, že s těma dětma vtipkuješ 🙂

lita
14. únor 2010

zuzi - jeste k te susicce, jelikoz je manzel ze Statu, tak je to pro nej zakladni kus vybaveni bytu, bez ktereho si neumi predstavit fungovat. Ja do susicky vetsinu svych veci nedavam, neb vidim na filtru, kolik toho textilu dokaze "sezrat" a hlavne nedavam kalhoty, protoze se z toho tepla zkracuji. Ale na domaci obleceni, rucniky a povleceni je to uzasny pomocnik.
Kazdopadne souhlasim, ze susicka spolyka vuni avivaze, coz je skoda. Sice do toho mame takove ubrousky (neco na styl avivaze do susicky), ale ty moc vune stejne nezanechaji.

zlatovlaaska
14. únor 2010

lito, tak já jsem teď přestala ze dne na den a nemám na cígo vůbec chuť, až mě to samotnou překvapuje. ale stejně si myslím, že až zajdu do vinárny, že si k vínečku to cigárko dám 😉 i když budu třeba rok nekouřit...

myslím, že na debatu o těch kilech tady pak taky dojde, co? 😀 a že by mě naše šelma přeprala? to snad ne?! 😎

jinak jsem celkem vykulená, teď jsem do sebe nalila tolik vody se šťávou a skoro vůbec nechodím čurat...

zlatovlaaska
14. únor 2010

já taky rychle vyvenčila, nejdýl v tuhle hodinu a tomhle počasí trvá moje oblíknutí a sejití těch 2 pater...

zuzka72
14. únor 2010

lita-tak snad ve státech ještě seženeš mouku a droždí-nic jiného v těch knedlích není, teda rohlík, cukr a sůl a voda-mám super recept po babičce, jestli chceš pošlu ti ho, ať se v těch státech můžeš ukázat. 🙂
jj 40denně-teda v sobotu a neděli, nebo volno, jinak v týdnu stačí 20, ale tak tak, je o ně boj. Dnes jsme taky jeli z glóbusu a měli plnej vozík pečiva i do mražáku, ale tam to je taky na chvilku, všechno spasou. Teda už včera.
Zlato-já nemyslela tu lemru na tebe, ale všeobecně. Já jen, že bych to nesnesla ani tu ženskou v bytě i kdyby to byla třeba sestra, nebo máti a ani ten pocit bych nesnesla, že to sama nezvládnu. Jsem prostě tak blbě vychovaná a někdy mě to taky pěkně štve, že mám takovou povahu. 😖 Ale nedokážu se předělat, nějak to nejde i když jsem to už několikrát zkusila, nemám na to. ☹

zlatovlaaska
14. únor 2010

lito, knedlíky můžeš normálně udělat i z hladký mouky. naši žili několik let v africe, kde byla jen hladká mouka a mamina se taky naučila z ní všechno dělat, že teď vlastně ani jinou skoro nepotřebuje...

zlatovlaaska
14. únor 2010

ovocný salát taky můžu a sama sebe překvapuju, že jsem začala jíst cornflaky s kokosovými lupínky a hrozinkama, občas tam dám i trochu takový tý směsi müsli... zaleju mlíkem. ale kalorická bomba jako bejk. ale když to ty mí vysávači chtějí...

zuzka72
14. únor 2010

A proto vždy říkám, že v příštím životě se chci narodit a nic neumět, tím pádem nic nepokazím a chlap už si mě vezme stím, že ani vařit neumím, zkrátka nic, že si jen budu lakovat nehty atd. a nic neumět a všichni kolem mě budou kmitat. 😀 No, ale to až v dalším životě 😀 😀 😀
Lita-tak to jo, když je někdo na něco zvyklej, tak to chápu . Já ale se sušičkou nebyla kámoš, tak jak nejsem s myčkou. 🙂

zlatovlaaska
14. únor 2010

lito, to mě se oblečení nezkracuje, ale zmenšuje a to nemám sušičku 😀 😀 😀 😀 😀

zlatovlaaska
14. únor 2010

zuzko, to je ok, já lemra prostě jsem 😉 to tady radši budu sedět a vymýšlet nějaký popis procesu (to víš, jsem máklá kancelářská krysa) nebo novou směrnici nebo jiný důležitý věci, než abych tady lítala s hadrem... takže to není o zvládnutí, ale že mě to prostě vrcholně nebaví... teď jsem třeba místo vánočního úklidu dělala pro jednu známou překlad. to mě ba 😉

lita
14. únor 2010

My jsme to uklizeni u nas vyresili elegantne, moje mama je v duchodu a chodila si privydelavat uklizenim do Narodniho divadla, od 6 rano! Dostavala za to par supu a chodila uplne sedrena. Takze jsme se s manzelem dohodli, ze by mohla chodit k nam, kdy se ji to bude hodit. Stejne bych ji nejak musela financne podporovat, protoze to z duchodu moc nejde utahnout, jenze ona by si ty penize dobrovolne nevzala. Tudiz je to pro nas vsechny dobre reseni.
Ze zacatku jsem mela trochu problem s tim, ze mi tady bude smejcit mamka a porad mam tendence naklizet, nez prijde 🙂 Ale nakonec jsem rada, ze k nam chodi, protoze alespon spolu poradne pokecame a ja nemam spatny pocit, ze se mi tu po byte prohani cizi clovek.

zuzka72
14. únor 2010

Tak jste mě tak navnadili, že jsem si dala mandarinku a papriku-zavřená potajnu ve špajzu, jelikož jsem si to vzala k PC a jak ta čubina ucítěla mandarinku, tak už byla umě a slupla ji, No a papriku mi snědl Eda, takže jsem šla za dveře, sice do zimy a vzala si novou dávku. 😀 Jo akdyž jsou jahody, tak z nch nic nemáme, jelikož ta naše fena je na jahody, jako na vysavač, Eda zase na meruňky, ale spadeny nechce a broskve taky ne, to je zajímavy. A život by dali za mrkev. 😀

zlatovlaaska
14. únor 2010

holky, já to jdu zalomit. kdyby se mi to nepodařilo, tak hařehtám.

jinak díky za pokec a pěkný zbytek víkendu 😉 zítra dorazí naši na návštěvku, tak se tady vidím zase víc až navečer. páčko 😉

zuzka72
14. únor 2010

Zlato-vidíš, ty si to přiznáš, ale je spoustu těch co to nepřiznají a říkají, že nemůžou atak a to jsou u mě ty lemry. 😒 Jinak já jsem taky krysa 😀 . Tak alespoň se bavíš něčím co tě baví a to je to důležité. Každého baví něco jiného. 🙂
Lita-tak to máš super mamku-ale ani to já bych nesnesla. 🙂 Ale jak píšeš, lepší mamka, než někdo úplně cizí.

zlatovlaaska
14. únor 2010

lito, to já si maminu tady taky nějak neumím představit, ale třeba budu ráda za pomoc. uvidím. mamina ještě pracuje i když je v důchodu, tak jsem zvědavá, jestli a jak často za mnou bude chodit. nedovedu si totiž představit, že by dorazila po práci, kdy dorazí i manža... to by nedělalo dobrotu...

zlatovlaaska
14. únor 2010

Zuzko, ten náš vykuk taky všechno chce 😀 meloun, hroznový víno, ale to musím loupat, aby neměl šlupečku, papriku, tu teda úplně hodně moc 😀 no je to náš rozmachánek. nebudu popírat, že jsme si ho nepořídili (teda já) jako místo miminka...

zuzka72
14. únor 2010

Ti naši taky hroznovy víno a tím, že ho máme spousty na zahradě, tak je zezpod pořádně ožrany a než začne plodit, tak alespoň okusují zespod halouzky, aby tekla ta sladká šťáva a pak u toho jen stojí a cucají-dost dobrej pohled. 😀

zlatovlaaska
14. únor 2010

zuzko, mám takových kamarádek víc a prostě to beru, chci pohodlí a stojí mi to za ty peníze. ale zatím jsem tady tu paní neměla. manža si to moc nepřeje, tak jsem zvědavá, jak to udělám. asi tajně 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zlatovlaaska
14. únor 2010

😀 😀 😀 😀 😀 zvířátka jsou super 😉

tak teda už asi potřetí, papapa (tohle jsem dělala našim, vždycky když mě vyhodili z obýváku, že mám jít spát, tak jsem se minimálně 3x, ale většinou víckrát vrátila, bylo to vždycky strašně důležitý 😀) tak tedy papa

zuzka72
14. únor 2010

Jasně, hlavně to udělat tak, aby to vyhovovalo všem. 🙂
Lita asi odpadla, já jdu kukat na tu olympiádu a ty zlato běž chrnět. 😀

lita
14. únor 2010

Manzel dorazil z hospy, kde byl s kamosem (a pekne smrdi hospodou). Tak napul konverzuju s nim a na pul s vama 🙂 jen vy jste trochu rychlejsi a nestacim psat, a to pisu vsema deseti 🙂

zuzi - ten recepis mi urcite, prosim, posli. Az to ve Statech budu vyrabet, tak je slavnostne naserviruju jako Zuzka's dumplings 😀 Jen s tema rohlikama nevim, maji tam jine pecivo, tak aby nedoslo k nejake nechtene katastrofe 😅

Ja se teda mycce take delsi dobu branila, ze ji prece nepotrebuju, a ted jsem za ni vdecna, obzvlaste kdyz mame navstevu a to je docela casto.

Zacala jsem se tady u kompu rehnit nad tvym popisem, jak bojujes o ovozel za zdmi spajzu 😀 Ale teda dobra kombinace - mandarinka s paprikou, nejsi zase v prvnim trimestru? 😀

lita
14. únor 2010

zlato - hezky nazev, vysavaci 😀 Dost trefne, ja se ted zacala po nocich zase budit hlady, takze vzdycky do sebe soupnu pro kazdeho jednu susenku a za chvilku je klid, kluci asi spokojene bzundaji plodovku 😀

Ten problem se zmensujicim se oblecenim mam take, tuhle jsem se snazila nasoukat do nocni kosile (budiz mi vymluvou, ze je neelasticka), docela prekvapko, ze se mi v tom supliku takhle srazila 😀

lita
14. únor 2010

Ja jsem neodpadla, jen nestiham datlit a cist 🙂 🙂

zuzi - ty jsi krysa podle cinskeho horoskopu, vid? Ja jsem zase kralik, tak zadny recepty na kralika na smetane k tem knedlikum 😀

zlato - tak ze uz by ses zamkla v pelisku, aby ses nemohla dostat k pc? 🙂

Holky, tak to nase cubinka by se po ovoci asi po... Kdyz byla mrne, tak tady v nasem parku chytla parazita (proste ty lidi se nenauci sbirat hovinka po svych psech, to je prece pres jejich dustojnost nebo co) a na dlouho to poznamenalo jeji imunitni system. Navic je popelnice a venku vsechno spase. Takze porad lecime prujmy.
Ale po kazdem jidle dostava "dezertek" 😀 tzn. piskoty s Hollandia jogurtem. Kdyz bych nahodou zapomnela, tak si o to prijde rict 🙂
A miluje stary rohliky. A nebo peclive oblozenou bagetu, kterou si manzel neprozretelne polozil na konferencni stolek a odesel. Jen jsem ji videla, jak to do sebe behem par sekund bleskove nasoukala 🙂

lita
14. únor 2010

Tak holky, dekuju za super pokec, to bylo jak v báru, klabosily jsme jedna pres druhou 😀
Vypada to, ze Zlatovlaaska uz spi a Zuzi sjizdi ZOH v TV 🙂
Ja jdu tedy take do hajan, natahnout si ani ne tak nozky jako prsty u ruky od toho datleni 😉
DOBROU!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru