Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

miradka
16. únor 2010

Holky, ja vás nestíham dočítať, akurát som čítala, že ste sa bavili o spinálu, drenáži...No u mňa to bolo celkom fajn. Špatne mi vobec nebolo, ale keď som ležala na JIPke a priniesli mi detičky, sestra z novorozeneckého dorazne hovorila, že nesmiem skoro vstať, ani dvíhať hlavu a ešte to prizvukovala aj sestre z JIPky, pretože potom tam privezú maminky a až potom nastávajú u niektorých problémy so zvracaním a šialenou bolesťou hlavy. Mne bolo dobre...To cievkovanie u mňa robila šikovná sestra, aj keď samozrejme to bolo dosť nepríjemné, tiež som z toho mala hrozu 😖
No a drenáž...tak tú niektoré holky nedostávajú, jedna čo sme spolu ležali na gynde ju nedostala a ja dostala...Tak som sa desila toho aku ju budú zo mňa ťahať, pretože raz som to už zažila a to som si aj zakričala pri vyťahovaní. Tak už som upozorňovala sestričku, že asi si zakričím ako ju bude ťahať, ale na moj podiv to bolelo oveľa menej ako po laparke...

Zuzi, neboj, to vydržíš 😉 Mňa stresovalo, že som dlho nemohla pohnúť nohami a dokonca sa mi urobil poriadny otlak, ešte dnes tam mám fialové kolečko 😠

sarri
16. únor 2010

Miri, jak zvládáte? Už je to dobré - jenom radost?
Já vážím na kojenecké, tak moc neporadím, ale kuchyňskou mám takovou, že kdybych na ni dala pekáč, zapla, zvážila děcko a pekáč odělala, tak tam ještě chvíli ta váha svítí.

zdepros
16. únor 2010

Ahojky holky, tak mě čeká zítra návštěva nemocnice, tak jsem zvědavá jestli tam už nezůstanu, minulý týden mi doktorka přikázala už jen ležet a mám pořád tvrdý břicho i v noci při jakýmkoliv pohybu a váha nějak taky nejde nahoru, zastavilo se to tak na + 9 až 10kg a to už je skoro měsíc takhle stejně

kocule
16. únor 2010

Holky, my nevážili vůbec. 😅 Jenže já nekojila, takže jsem přesně věděla, kolik si vypijí. U nás s tím jídlem je to jak na houpačce. Jeden den malá sní 700 ml, včera jen 550 ml, asi jak má chuť. 😀 Jinak jim dávám jen tu kašičku do mléka a nebo to rýžové od Nestlé hotovku, ale zatím nic. Jsme domluvené s doktorkou, že začneme, až bude mít malá alespoň 6 kg, což odpovídá dítěti asi v půl roce. Nespěchám na to, začít se má obvykle tehdy, až mrňata vypijjí cca 900 ml až litr mléka denně, čemuž se pomalu blížíme. Na kontrolu jdeme na konci února, to už budeme mít 5 měsíců a dáme pomalu nějakou chuťovečku. 😀 😀 😀 Moc moc moc se těším. Ještě nemáme ani jednu hexu, ale neřeším to. Vzhledem k tomu, že když je rehabka, tak se očkovat nemůže, tak zase nebudeme, protože mi to nešlo přehodit. 😝

yorinkay
16. únor 2010

Miradka: manžel na váhu udělal takový nástavec, plastová miska a na ní je přišroubovaný plastový podnos, moc pěkné 😉 , ale funguje to!

j.cien
16. únor 2010

Ahojky 🙂
Rejchl gratulka k uzavrenosti 😉 a ten prutok zitra bude urco taky OK 🙂 !
Ja dnes mam taky po kontrolce,vse OK,tak se mi zas na par dnu ulevilo 🙂 ,nez zacnu znovu hystercit 😀 😀 Dr.mi konecne vysvetlil,proc citim pohyby jen vlevo ..pac vpravo mam jen hlavicku a zadicka a nozky ma nejak asi napric k te druhe..takze me kopou obe doleva 😕 ...jinak pry dole vse OK,cipek pry tuhy a dlouhy,jak ma byt..ale pak jsem sestre koukala do PC a tam mela CS2,tak nevim...nekdo tu psal,ze s CS2 snad mel hodne lezet??Nebylas to ty,Lito??
Ale nestouram se v tom,dr.rikal.ze je to dobry,tak to tak beru 😉
Mam +14kg a rano jsem si zjistila 3svine krvave strie na prsu 😝 ,mazu se jak diva od zacatku...ale to je asi dano geneticky,nekdo nemaze a nepraska a nekdo muze cimkoliv a stejne to prdne....Ale to jsou male veci,hlavne,at jsou holky OK 😵

rejchl
16. únor 2010

Zuzi ja je budu ukecavat 😀 a podplacet.Snad maminku poslechnou.

rejchl
16. únor 2010

J.cien ja nabrala zatim 11kg ale jen do bricha.Nikde jinde mi nic nepribylo 😀 A ja si tak prala mit aspon jednou v zivote prsa 😀 Strie zatim nemam nikde,mazu jak si vzpomenu.Vetsinou obden😀 Mesickovou indulonou.Sestricka mi ji doporucila.

irminka
16. únor 2010

ahojte,
tak jsme právě prišli z poradny...kluci váží oba 4.4O kg a měří 54 cm. Jinak Bořek dostal přes pupek náplast, protože jeho denní půlhodinový hysterák mu asi způsobí kýlu, tak to ted bude mít hezky zafixované at si může v klidu pořvat 😉 .

j.cien
16. únor 2010

Rejchl ja se divim,ze mam uz +14,taky mam pocit,ze je to jen v tom brichu...ale 14 tam asi nebude 😀 😀 😀

Irminko prima vahy kluku 😉 a kyla se snad ztrati 😉

zuzka72
16. únor 2010

Irmy-to jsou chlapáci. Tak já mám nahoře 12kg a tym se to zastavilo, zdá se mi, že se mi břicho zmenšuje, asi tím, jsk klesá.

j.cien
16. únor 2010

Jj Zuzi,ted uz ti musi klesat hodne dolu brisko...jak se citis??Vydrzis zas tyden do kontroly?? 😕

lita
16. únor 2010

J.cien - super, ze jsou holcicky i ty v poradku! 🙂 Hezky jsi popsala ten pocit, ze se vzdycky bojis i tesis najednou. Nas zitra ceka ten velky utz ve 30tt (mi teda budeme jeste konec 29tt), tak take doufam, ze bude vsechno v poradku. Kluky jsem videla naposled pred mesicem u Apolinare a to se tam pekne zduchali, s cimz tedy neprestali 😀

Ten CS2 muze znamenat vsechno mozny a kazdy doktor si to tam pise, jak chce. Ja mam byt v klidu kvuli tuhnuti delohy a ne cervix skore, nemusim lezet, ale casto odpocivat, takze neco jako mrcaseni kolem postele 😀 Ja tu minule jen psala, ze se mi CS zhorsilo na 2 z prosincove 1. A to u toho dr. jeste rikal, ze dava 2 kvuli mekci deloze (asi to nejak souvisi s tim tuhnutim). Kdyz mas ten cipek hezky tuhy a dlouhy, tak je urcite vsechno v poradku! Fakt neboj, uz jsi take v krasnem pokrocilem tt, navic s dvojcatky, takze se to CS na 1 proste udrzet neda 😀

Dekuju za tvuj latkovy prehled, alespon vidis, jak se v tom totalne neorientuju 😀 To latkovani me hodne zaujalo, ale jak rikam, existuje tolik ruznych kombinaci, ze jsem z toho paf a neumim si vybrat tu spravnou. Hlavne ta pocatecni investice je docela darda, jinak bych samozrejme nakoupila all in one a byl by pokoj 🙂

A ty bambusove vkladacky se davaji kam? Mezi plenkove kalhotky a ty svrchni kalhotky nebo do plenkovych kalhotek a pres to jeste separacka?

Pro me to je cerstvy napad, takze to zatim ze znamych i rodiny nikdo nevi a take cekam uzasle a nechapaji vyrazy ci rozmlouvani. Ja teda jeste definitivne rozhodnuta nejsem, ale docela jse tomu naklonena. Jeden z mych argumentu proti latkovani je velka spotreba pracich prostredku a na nase deti s predispozici atopickeho ekzemu budeme muset pouzivat ty nejsetrnejsi, tudiz nic levneho.

Vcera jsem to ventilovala manzelovi u ZOH, takze tam byla trochu delsi odezva 🙂 On se trochu boji te prace navic a jeste u dvojcatek, ale nakonec rikal, ze to mam urcite vsechno dobre prozkoumane (take me zna prilepenou u laptopu brouzdajici a vse studujici 😀 ) a ze mi veri, takze nechava to rozhodnuti na me.

lita
16. únor 2010

J.cien, Reichl - ja mam 13 kg navrch, takze hodne podobne. Vyrazilo se to tedy jen do bricha a do prsou, ale ted to bude po tydnu docela naskakovat. Ze zacatku jsem se az bala, jak jsem skoro nepribirala, takze to byl na vaze u dr. docela sok. Uvidime, jak to brisko po porodu pujde dolu a kolik plandaku tam zustane 😖

Ze zacatku jsem se mazala take mesickovou indulonou, ale neprijde mi tak mastna, jako treba jejich nova hermankova (ta je uzasna!) nebo obycejna ale zazracna modra. Ale jak rika J.cine, nekdo k tomu ma predsipozice, takze se muze mazat jak blazen a stejne popraska. Mam olej od Saloosu, co mi dala moje sestra, ale po nem jsem vzdycky dlouho zapatlana, takze davam prednost mastnym kremum, ty se vstrebavaji docela rychle.

Reichl - at to zitra dopadne dobre a oba mimiskove at jsou v poradku. Treba uz bude ten pupecnik uvolneny a zase bude o starost mene!

j.cien
16. únor 2010

Lito ,tak na zitra ti budu drzet paluchy,at je vse OK 😉 a jiste bude-musiiii!!!!
Ja to latkovani proste chci zkusit...vim,jak jsem se tomu smala,kdyz mi znama rikala uz pred 4lety,ze v Anglii se hodne vraci k latkovym plenam...a ja haha,to je teda krok zpet...ale to jsem o tom vubec nic nevedela.Ted,jak mam spoustu casu,tak brouzdam po netu a nestacim se divit 😕 😉
Ty vkladacky navic,pro zvyseni savosti,se davaji do tech kalhotekovych-tj.od kuze je mezi separacku a samotne kalhotky..ale myslim,ze pokud mas hodne savou tu AIO,tak asi dovycpavat nepotrebujes...nebo nekdo dovycpava a meni a pere pak hlavne ty vycpavky,kalhotky jen pokud take nacucnou...
Je i moznost,koupit par tech kalhotkovych komplet AIO uz od nekoho...jako jete..ale nevim,v jakem muzou byt stavu..pokud se davaly dokola a stale praly...nevim..
Ale zas na druhe strane,mam par ks obyc.ctvercovek a ty jsou jeste po mne a jsou naprosto OK 😀

lita
16. únor 2010

Petranela - to jsi dobra, ze uz toho mas doma tolik nakoupeno! My zatim jeste vubec nic, nejak jsem se bala do toho drive skocit, uz mam udelany vyber, tak ted jen musim dat dohromady par eshopu, ze kterych to vse objednam a zacnou nam take chodit krabice. Kam je dame, je mi zahadou, neb i ulozny prostor pod posteli je zabrany. Kocarek asi necham poslat k manzelovi do kancelare (je svym vlastnim panem), abychom ho nemeli doma.

lita
16. únor 2010

Sarri - tos me docela uklidnila 🙂 Protoze zatim u nas take neni vymalovano a nejak to k tomu nespeje, ac jsem to uz nekolikrat natukla. Manzel take neni prace vseho druhu, sice se zacina lepsit, ale malovat ho tedy nevidim 😀
A s nedostatkem nabytku a ulozneho prostoru a prostoru vubec budeme asi docela bojovat. Tudiz rada ctu, ze se to da zvladnout a delat za pochodu 🙂

j.cien
16. únor 2010

Holky,ja vcera koupila jeste 1nahradni kocar na MMB..bude to asi stara herka vyrachtana..ale myslela jsem,aby byl u nasich..kdyz tam pojedu s detma a se psem,at nemusim jeste nekam narvavat kocar...je to k nasim 8min autem jen pres les..

lita
16. únor 2010

J.cien - presne, kdyz jsem poprve slysela o latkovani, tak jsem si predstavila system ala 70. leta a rikala si, ze to je asi zalezitost hippieku 😀

Lakaji me ty setrne materialy k prdylce, spokojenost maminek i miminek. Samozrejme i ekologicky aspekt (hned se clovek citi lepe, ale my se jako cela rodina i se psem proletneme letadlem az na druhy okraj sveta, takze stejne zanechame stopu, i kdyz budeme latkovat sebevic 🙂 ) a ekonomicke uspory.

Ale jak jsem psala, trochu se bojim nakladu za ty setrne praci prostredky, aby to nebyla raketa v nasem rozpoctu.

Ja si take neumim predstavit koupit ojete kalhotky - kocarek, postylku nebo obleceni, proc ne. Ale zrovna plenkovky a treba matraci fakt ne.

lita
16. únor 2010

J.cien - to je urcite dobry napad s tim ojetym kocarem, alespon porad nebudes muset skladat a rozkladat ten vas. Navic kdyz ti ten stary nebude vyhovovat jizdne, porad ho vyuzijes doma nebo u vasich na spani jak uvnitr tak na zahrade.
Rada bych take sehnala nejakou takovou "herku" k nam na balkon, ale pres leto tam byva desny parak (je to na jih), tak nevim, zda bych tim jen nezaplacla zbyvajici m2 v nasem byte 🙂

j.cien
16. únor 2010

Sama jsem zvedava v jakem stavu ta "herka"prijde..ale sluzbu u nasich na tu chvili snad splni 😉
Ty latkovky vetsina mamin pere v mydlovem slizu,co si sami vyrabeji 😀 ..jsem magor,ale taky ho zkusim 😀 😀 je to snadne -1kostka mydla s jelenem 😀 😀 nastrohuhat+cca 1/2kg sody+teplna voda,rozmichat a do druheho dne je to samo hotovy a zustava to v kybliku s vikem a davkuje se cca 2dcl na 1 pracku 😉 😉

lita
16. únor 2010

J.cien - super, takovyhle pokusy a alternativy ja mam rada. Uz jsem o tom slizu slysela a pri tom nazvu jsem trochu zapochybovala 🙂 Ale je to setrne, ekologicke a ekonomicke, tak proc ne. Jen na me uz asi manzel bude koukat jako na carodejnici prdlou 😀
A jelikoz jsem vsetecka vsetecna, ani zde to neodbudu bez dotazu 😉 - kolik litru vody na tu jednu kostu mydla?
A myslis, ze se da misto mydla s jelenem pouzit napr. toto marseillske olivove mydlo?
http://www.dulinka.shop4you.cz/imse-vimse-olivo...

petranela
16. únor 2010

J.Cien, gratuluju ke kontrolce, vidíš, já říkala, že všecko bude dobrý 😉 Náhradní kočár se Ti k vašim jistě zhodí, můžeš s ním chodit na procházky po lese, aby sis neničilia ten nový hezký. My taky koupili strarý krám na zahradu, bude se hodit.

Lito, Tobě přeju, ať velký utz zítra dopadne na jedničku 😉 Jaký jsi nakonec objednala kočárek, jistě ten Bumble a v jaké barvě, v zelené? Kdy Ti ho mají dodat?

Já jsem vytvořila takovou obrovskou tabulku v excelu s vybavičkou a do ní vše píšu i to, kolik jsme už utratili. Napsala jsem co má sehnat do vybavičky i manžel, takže on pěkně vybíral a ještě vybírá, hledá si info i v diskuzích na koníkovi 😉 No a objednal už moc pěkné vecičky, musím ho pořád za to chválit, no je to ješita, ale taky vidím, že z toho má radost 😉 Zadala jsem mu různý věci, ale oblečky, dečky, barvičky, to si hledám sama.
🙂 Jinak můj manžel bude taky bez práce od listopadu příštího roku, celá výroba se přesouvá do Číny, hrůza děs, v Brně prijde o práci přes 400 lidí... firma vyrábí kotle do elektráren, tak to bude kvalita... kotle made in china .. 🙄 .. no ale vedení ve Francii od stolu rozhodlo a nedá se nic dělat.... Navrhovala jsem mu, že může jít na mateřskou a moc se na to netváří 😀

j.cien
16. únor 2010

Lito 😀 😀 vidim,ze jsi pro kazdou srandu 😀 jako ja 😉
Tusim,ze toho mnozstvi je na ten klasicky kyblik..cca 8l ??a kyby to bylo moc ridke,tak das proste dvojtou davku pri prani..ja stejne musim pak dat vic,mam pracku na 8kg pradla
A urco muzes pouzit uz hotove mydlove vlocky nebo to marseilske mydlo 😉 ,ten "jelen"je asi je takova super levna alternativa..
Soda ma navic desinfekcni ucinky a pry se v tom pere suprove...ja to teda jeste nezkousela
A pokud je nejaka fest skvna od hovnouska,tak ta se ma pry pred pranim namydlit "zlucovym"mydlem z DM asi za 12kČ 😀

petranela
16. únor 2010

Teda holky, já vás fakt s tím látkováním obdivuju a ještě výroba mýdlového slizu 😕 , jste vážně dobrý, že takto uvažujte o ekologii no a pro miminka to bude jistě šetrné a celkově ekonomické. Já jsem teda hrozně líná v porovnání s váma. 😔

j.cien
16. únor 2010

Petranel,to jsi teda sikulka,jak jsi do toho vybavovani krasne vtahla i manzela 😉 !
A moc ti preji,at manzel najde hned praci a treba i lepsi!!!Ted je fakt blba doba a muze se to stat kazdemu... 😖

j.cien
16. únor 2010

Pockej Petranel,mozna pujde sliz do hajz...a ja poficim do nejblizsiho kramu pro Pampersky a jeste za ne budu vdecna 😀 😀 😀 jak nebudu stihat 😀 😀
Ale kazdopadne mam velkou chut to zkusit!!Uz jen proto,ze mne osobne strasne vadi vlozky...nesnasim to "zapareni"...koneckoncu,aby to neproteklo,tak tam nejaky igelit musi byt... 😝

lita
16. únor 2010

Petranelo - dekuju 🙂

Kocarek bude Bumbleride, ten zeleny, uz jsem mluvila s pani z obchodu dvojcatka.cz Maji byt k dispozici od konce unora a pry nema byt problem s dodavkami. Rikala, ze si ho muzu i jen zarezervovat a posle mi ho pozdeji. Ale radeji bych ho uz nekde mela fyzicky. S objednavkou jeste cekam, protoze maji prijit s novymi doplnky a ty pry na web vyvesi take ke konci unora. Chci to objednat vse pri jednom.
Mile prekvapeni je cena kocaru levnejsi o 1.000 Kc nez loni 🙂

Tak s tim Excelem jsme na tom stejne 😀 Mam rozdelanou tabulku, kam pisu co, jakou barvu, za kolik a kde koupit. Chci videt, kolik to hodi celkem nebo mozna radsi nechci 😀
Manzel mi toho moc nemluvi, coz jsem rada, ale vetsi veci s nim samozrejme probiram.

Snad tvuj manzel mezi tim najde nejakou praci, jestli je to az pristi rok (2011), dava mu to dost casu a bude mit cas popremyslet o te materske 😉

zuzka72
16. únor 2010

😀 😀 j.cien-neboj já vydržím do pondělí 😀 , já myslím, že vydržím i do vánoc 😀 😀
Sliz jsem taky dělala a prala v tom, ale nějak mě to nenadchlo. ☹
A přibrala jsem 12kg a na tom stojím asi 2měsíc a zdá se mi, že se mi břicho i zmenšuje. Foto 38tt v albu, ale bacha je to hrůza. 😝

petranela
16. únor 2010

Jo jo J.Cien, vtáhla jsem ho do toho pěkně. 😉 Tím, že pracujeme oba, nic nenamítal a shání taky. Kdybych práci neměla, tak by asi brblal...
Jinak s tou jeho prací je to hrozná škoda, protože to měl čtvrt hodinky pěšky do práce, žádné velké stresy, práce ho moc bavila, fajn vedení i peníze, když jsem ho potřebovala a začala jsem krvácet na začátku těhu, byl hned doma a jeli jsme do nemocnice, protě super podmínky.... těžko bude hledat výhodnější práci...

J.Cien, Ty víš, kolik Ti váží holčičky? Dělali Ti dnes utz nebo to byla spíš gynekologická prohlídka? A jaké máte vybraný jména? Vím, že jsi jednou psala, že bys jim chtěla už nějak říkat 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru