Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zlatovlaaska
1. bře 2010

lito 😀 na spánek to nevidím, manža chce ostříhat, takže já jdu nastartovat mašinku 😉 pak mi hnátky asi upadnou 😖

petranela
1. bře 2010

Holky, díky moc za rady, jsem hnedka klidnější 😉 no a od manžela se nechávám obskakovat už dlouho a zvlášť teď to bude nutnost. Domácnost je teď jeho, všechno celkem zvládá, ale žehlit ho prostě nedonutím ani za nic! Máme doma pořád hory nevyžehlenýho prádla, nevím co s tím!

Lito, s houbama Ti kšefty půjdou skvěle, uvidíš, budeš mít jistě spoustu zákazníků mezi američanama a takhle se budeš při mateřské bavit 😉 no a pokud je budeš třeba zavařovat a sušit, budeš to mít home made a lidi Ti utrhnou ruce!

Zuzko, my koupili už jednu houpačku FP ale z druhé ruky a byli jsme docela zklamaní, už byla dost poničená, tak proto jsme teď koupili nové FP lehátko. Budeme mít dvě, jednu hodně starou a ošklivou a druhou novou. Asi se o ně děcka budou hádat 😀

zuzka.o
1. bře 2010

Tak ten první kolotoč mám taky předvybraný 😀 .... a dilemata to teda jsou, sakriš! 😉
Černobílá? Já slyšela, že je přitahuje červená barva...

zuzka.o
1. bře 2010
lita
1. bře 2010

Tak kocarek i lahvicky objednany a s tim asi 30 kousku obleceni z bazarku 🙂
Vam nastavajici maminky s chlapeckama jsem tam toho teda moc k vyberu nenechala 😀
Do albicka jsem dala fotky objednanych oblecku. Doufam, ze nebudou moc "jete".

Zuzi - krasny dudu! 🙂 Ja chci koupit do zacatku take Tommee Tippee, ty pro nejmensi. Ale pozdeji rozhodne neco takhle veseleho 🙂
Cernobila kombinace/kontrast pry pouta pozornost a stimuluje zrak novorozencu. Proto se mi libi ten druhy kolotoc - zirafa.

Jestli te bavi rozhlizet se po levnem obchode jako je Matysek, tak mam hodne veci napsanych take z webu Beruska kocarky, ceny drzi dole jako Matysek:
http://beruskakocarky.mimishop.cz/index.php

lita
1. bře 2010

Zlato - pokud by te manzel posledni dobou vytacel, tak mas ted sanci to napravit - se strojkem v ruce 😀
Moje hnatky jsou uz take pekne natekle, uz asi nestihaji to buseni do klavesnice 🙂

Peto - to pradlo ted rozhodne nezehli! Vsak ono pocka 😉
Na houbovy business to ve Statech moc nevidim, obavam se, ze to co bychom nasbirali, bychom take uspesne pozrali, neb nam houby moc chutnaji 😀

miradka
1. bře 2010

Ahoj holky, píšem vám úplne zničená a na kraji s nervami... 😢 Od dnes som sama s deťmi, resp. je v baráku tchýne a občas mi s deťmi pomáha, ale práve v krizových chvílach som sama...neviem čo robiť, keď kojím a druhé mimčo začne ako zmyslov zbavených kričať a plakať. Skúšala som kojiť aj oboch naraz, ale nedopadlo to dobre. Malý za vždycky zakuckal a musela som ho odťahovať, čo je dosť problém, keď holka mi saje z druhého prsu. Na prsa mi s nimi pomohla tchýne ale potom som ostala sama, takže takto to nemožem robiť. ☹ Tak pri poslednom kojení to vypadalo tak, že som malú nakojila - David spal ešte z výletu a keď som Mirku odtiahla a nechala odgrgnúť, zabalila a položila, vzala som Davida a keď som ho mala prebaleného (horko ťažko som ho udržala aby pri tom moc nekričal) priložila som si ho a v tom spustila Mirka hrozný plač, tak som s malým na prsu k nej utekala a tíšila, ale nedala sa 😢 😢 Celý čas vrieskala až kým som ju po kojení Davida nevzala na ruky. Teraz obaja spia a netrpezlivo čakám až dojde muž domov a to pojde spať, pretože noc bola zase divoká ☹
Ako ste na tom boli vy? Asi neexistuje na toto žiadna rada, len vydržať to, však? ☹

lita
1. bře 2010

Miradko - zrovna jsem na tebe dneska myslela, jak to asi zvladas! A ty pises 🙂
Je mi moc lito, ze jsi uplne vyrizena. Urcite to nejakou dobu trva, nez si najdete rytmus. Holky maminky ti tu urcite brzy poradi, ted asi prohaneji kocary venku na slunicku.
Drz se a preji ti, at uz je brzy lepe!

hanula83
1. bře 2010

Miradko, já to tak měla do doby, než jsem sekla s kojením a přešli jsme naplno na UM... ale jestli chceš za každou cenu kojit, tak to asi musíš vydržet, to by ti mohla poradit Beruška..

sarri
1. bře 2010

Miradko a co zkusit odsávat mléčko a na střídačku jednoho kojit a druhému to dat z flaštičky. To může pomoct i tchýně a manžel. A co dudlíky? Občas pomože strčit dudlík, ale holky je zpočátku moc nechtěly.

lucy82
1. bře 2010

Miradko naprosto vím o čem mluvíš, taky jsem to tak měla, večer byly dost hladový a tak jsme ve 4 týdnu přešly večer na UM. Pokud jsem kojila tak vždy po vycházce to bylo nejhorší, chtěly obě papat, jenže já jsem si tam obě prostě nedokázala dát, takže jsem vždycky vzala tu, která nehysterčí a nezakuckává se a tu druhou nechala brečet. Nebo jsem si obě vzala na gauč, a zatímco jsem jednu kojila druhé jsem podávala dudlík a na to jsem nakapala pár kapek sab simplexu a trošku ji to na chvilku zabavilo. Nebo jsem hladila, chřastila s chřastítkem atd 🙂 Ale fakt vydrž teď už je to pohoda, když jednu krmím (už jsme přes den na UM) tak druhá si hraje pod hrazdičkou. Nekrmím obě naráz protože Sofinka mi u toho dělá vyrvál a nechce pít, a pak zase chce takže je to na dýl a ještě si při tom strká prsty do pusy takže jednou rukou držím flašku a druhou rukou držím ruce 😝

j.cien
1. bře 2010

Miradko chudacku,to musi byt narocne...urco ti nejaka kojici mamca poradi.jak to zvladnout!!Pokud mas dost mlicka,tak by bylo skoda to vzdat..ale to se asi snadno rekne a realita je asi jina...
DRZ SE!Preji hodne sil!!!a lepsi casy 😉 !

irminka
1. bře 2010

přesně tak-realita je uplně jiná..také jsem si představovala, jak budu kojit a kojit a ted jsem ráda, když jim za půl minuty udělám v mikrovlnce flašky a nakrmím bud najednou nebo po jednom, když druhý valibuk spinká nebo je někdo doma a vezmeme si každý jednoho kluka. A za to jsem také ráda, že pořád je někdo doma, hlavně tchýnka, která je opravdu zlatečko a krásně mně pomáhá, prostě paráda...

Dnes mají chlapečci 8 týdnů, mají něco k 5,ti kg, zítra si je půjdu do poradny zvážit a poreferuji. Zdá se mně, že Bořek s váhou předbíhá Brundu nebot pořád papká.V noci se budí co 3 hodky i když je na UM, takže sní navíc 2 x 100 ml než Bruník, který spinká od 20.hod až do 4:00 😉

Musím stáhnout nějaká fota a hodit je do albíčka.....strpení prosím

j.cien
1. bře 2010

Irmi kluci jsou uzasni 😵 !A Brunik teda spinka ukazkove dlouho 😵

zlatovlaaska
1. bře 2010

po došmikání jsem málem chcípla... padla jsem do postele a manža mě musel zvedat na wc, jinak bych se na posteli neposadila a když jsem stála na nohou, než jsem se rozešla, vypadalo to jako z komixu... a cítila jsem se na 180 let... holky už maminky, jestli jste to měly taky takový, tak to teda musím taky přežít. ale je to krize...

zítra jdu na kontrolu do porodnice a budu škemrat, ať už prcky nechají vyklubat. dnešní nervový výstup, který pak následoval, byl fakt libózní... je to jedno k druhému, jak nemůžu skoro chodit, jak mi ty nohy natékají čím dál tím víc a záda bolí jako čert. ani jednu bolest neznám, takže jsem z toho psycho. už se na píďata těším... na utz jsem jako náhradnice, takže budu čekat, až přijdu na řadu a pak ještě do ambulance...

až dorazím domů, dám vědět.

jsme strašně statečné!!!!!!!!!! děkuju, dodáváte mi sílu!!!!!!!!!!

helcule
1. bře 2010

Holky, jak tady porad rozebirate to kojeni, ktery kojici polstar pro dvojcatka doporucujete?

miradka
2. bře 2010

Hanul, ja už neviem čo chcem, veľmi som si priala len kojiť, ale do toho sa mi včera zapálil prs, mám na ňom červené čmuhy a bolí.. ☹ o bradavkách ani nehovorím, deti nechcú piť cez klobúčky, takže nie a nie zahojiť trhlinky.

Sarri, včera som zase skúšala odsávačku, mám ručnú od aventu, ale nedarilo sa mi odsávať, najprv nechcelo mlieko prejsť do flaštičky, držalo sa hore, a keď som s tým manipulovala, už sa mi nepodarilo odstrekovať. Nechápem ako to funguje, keď chvíľkami mi mlieko tečie samo, zvlášť keď sa chystám kojiť alebo keď mi mimčo saje z jedného prsu, na druhé prikladám plenu, ale s odsávačkou mi to nejde... 😒 Raz sa mi podarilo odsať, ale asi po pol hodine som už nevládala ako ma ruka bolela a to som odsala len 25ml, neviem si predstaviť, že by som mala odsať 100! 😨 A to nehovorím, že ani to mi nechceli vypiť, skúšala som, či je dierka v dudlíku a je tam tak malá, že aj mne dalo zabrať, než som to zistila, z prsu tečie mlieko oveľa ľahšie ako z tej dierky a to je akože pre 0+ 😕
Dudlíky dávam, ale niekedy ani to nefunguje...

Lucy, tie kvapky kapeš na dudlíky? Včera malá plakala ako o život, asi 2 hodiny a až keď som ju mala v lone a zároveň malého na prsu, cítila som ako veľmi kope nožkami, tak mi došlo, že ju bolí bruško a trápia prdy. Po dlhšiej dobe som sa odhodlala prvý krát použiť rektálnu trubku a to sa mi podarilo...úplne som čumela ako sa jej uľavilo a okamžite zaspala. Tak dnes sa chcem dr opýtať na tie kvapky, keby to tak pomohlo....😔

Irminko, to máš skvelú tchýni...ja si na moju tiež nesťažujem, ale tá pomoc nie je taká ako keď som tu mala maminu alebo mužíka a ten ďalší týždeň budem na fest sama...a potom snáď príde zase moja mamina a dúfam, že deti budú čím ďalej hodnejšie.. 🙂 Dívam sa, že Bruník už spinká na boku, to je šikulka 🙂 Obaja vyzerajú tak krásne spokojne...dnes budeme fotiť aj my, tak snáď sa mi podarí hodiť sem fotky.

balina
2. bře 2010

Tak se taky hlasim po delsi dobe. Holky maji zrovna vzacnou chvilku a obe spinkaji.

Miradko, ja sem taky moc chtela kojit obe, ale dopadlo to tak, ze jenu kojim a druhou dokrmuju UM. Nedokazu vytvorit v prsech dost mleka, aby to uspokojilo obe dve. Nejdriv nakrmim tu s UM, to je rychlejsi, potom odrihnu, soupnu do lehatka a houpu nohou. Hned si pritahnu druhou a kojim.(Spravedlive jim stridam MM a UM). Ale obcasnemu revu se neubranis. Ostatne ja sem ze zacatku byla na prasky a ted uz jsem dost otrla 😀 Na noc jim davam jen UM a odstrikavam. To holky vic zasyti a maji delsi prodlevy mezi krmenim.

Kdy ste holky prestaly krmit strikackou a presly na lahvicky? Trosku se bojim, ze nebudou chtit sat z prsu. Ze jim to bude pripadat oproti lahvicce moc pracny.

balina
2. bře 2010

Irmi, kluci maji supr vahy. Nasim hokam bude zitra 6 tydnu a maji neco malo prec 3.5 kg. A to byly plne donoseny. 😒

ivaajirka
2. bře 2010

Ahoj holky jsou nám tři měsíce přidali jsme nové foto a váhy uvidíme v pátek na prohlídce.stále jen kojíme. 😅

sarri
2. bře 2010

Miri, právě to mléčko nejvíc teče, když je jedno dítko přisáté, tak se to spouští i z druhého prsu. Já jsem měla taky ruční Avent a do nádobky mi teklo normálně - jenže mléčka bylo málo, takže jsem odsála tak 40 a konec, ale v porodce byla paní, co měla 100 odsáté hned a sousedka mi vykládala, jak si půjčila z porodnice Medelu na 2 prsa a nevěděla co s mlékem. Máme v rodině ještě jedny dvojky a maminka kojí co 2 hodině, ale obě zaráz a ještě odsává do mrazáku. To si teda reálně představit neumím. Co můžu poradit k té odsávačce - hodně přitlačit na prso. Ono to chce najít takový svůj grif. No a kdyby to nešlo, tak kombinovat s umělým mléčkem. Stresem se stejně tvorba metěřského mléka blokuje a padat každý den na hubu dlouho nevydržíš. Ale můžu říct, že to tady zažila každá - krušný začátek. Děti už mají měsíc, tak už se snad brzy upraví 😉

sarri
2. bře 2010

Bali - ty to dáváš pořád ze stříkačky? Já myslím, že když jim dáš flašku a budeš to s tím prsem střídat, tak by to snad mělo být v poho. Velké dávky stejně nemůžeš pořád dávat ze stříky.

zlatovlaaska
2. bře 2010

čus babule 😉

Tak jsem zpět z kontroly v porodnici. mám za sebou utz, jeden prcek má 2639 g a druhý 2862 g, oba jsou hlavičkama dolů. tak už se nedivím, že jsem tak vyřízená... dál kontrola dopadla tak, že je potřeba naplánovat ukončení těhu, protože dvojky ukončují ve 37. - 38. týdnu, což jsem. a protože jsem uzavřená a nic nenasvědčuje tomu, že bych měla začít rodit sama, tak se přiklánějí k císaři. prý vyvolávaný porod u dvojčat většinou stejně končí císařem, tak to nemá cenu, aby mě mordovali, vyvolávali a pak stejně kuchali...

takže tento týden jdu na předoperační, v pondělí na kontrolu zase do porodky a pak už budu vědět, kdy se bude šmikat...

jsem z toho nějak emocionálně rozhozená, brečím, směju se. no pako... ale asi to je logiš 😉

yorinkay
2. bře 2010

Miradko, najdi si www.medela.cz, mají tam seznam lékáren, kde půjčují velké nemocniční odsávačky. Stojí to od 60 do 90kč na den, jak kde. Berou zálohu, ale tu ti samozřejmě vrátí (mi bereme 2000kč, tak nebuď překvapená). Jen to dáš do elektriky, nemusíš se s ničím mordovat. A v lékárně by ti měli ukázat jak se to používá. Já s ní měla odsáto z obou prs za 15min. Měla jsem ze začátku málo mlíčka. Prvně jsem nakojila, zvážila a dokrmila UM, pak už bylo mlíka dost a dokrmovala jsem MM. Na úplné rozkojení stačí 5dnůmax (spíš 3).
Jestli tě bolí prsa a bradavky, na jeden den přestaň kojit, jen odstříkávej a pak jim to dej z lahvičky. Krásně se to zahojí. A lepší je vyhojit drobné poranění než zánět prsu. Nechci strašit, ale vypadá to, že by se mohl objevit.
Když jim budeš dávát z lahvičky aspoň uvidíš kolik toho vypili.
A ty děti zkus kojit zaráz na posteli. Buď na kojícím polštáři nebo si dej pod každého normální polštář. Já si je nosím a podávám sama. Prostě si jednoho položím na pohovku zabezpečím kojícím polštářem a jdu pro druhého. jeden má 4kg a druhý 4,7kg a jde to. Někdy mi přijde, že je tahám jak koťata, ale jim to vážně nevadí 🙂 . Vydrž, to bude dobrý!

helcule
2. bře 2010

Zlatovlasko, gratuluji ke krasnym vaham prcku! Jsou to docela obri! Ja se Ti nedivim, ze jsi v depresi, musis mit asi hodne velke bricho a o dalsich tehoten. doprovodech nemluve. Ja jsem v 31 tydnu a pripam si, zebych mohla rodit i zitra 🙂. Cisarem se rodi vetsina dvojcatek, tak to bude urcite v poho

j.cien
2. bře 2010

Miradko drz se,Yori ti to krasne poradila,tak kez by se ti to porarilo se zdravym rozumem zvladout 😉 !Ty elektricke odsavacky jsou na rozkojeni idelani,manualni jsem vlastne jen na obcasne pouziti,treba pri cestovani atd.A zkousela jsi treba jen rukou to odstrikavat??Videla jsem to u svagrove a strikalo to neskutecne,ona uz na to mela takovy grif..A na to otekle prso si dej uricte obklad,bud lihovy nebo klasicky prisnitz..Drzim palce!!

Zlatovl.,tys chtela asi rodit prirozene,ze...?Ale hlavne,ze jsou mimi OK a maji uz krasne vahy a za tyden jeste naberou 😉 ,takze uz jsi na rade!!!!

balina
2. bře 2010

No jo Sarri, davam jeste porad ze strikacky. Doktorka mi rikala at vydrzime alespon do 6 tydnu, coz je ted. Je to trochu zdlouhavy (to mi prijde hlavne v noci), holky vypijou 80ml takze 4 strikacky 😒 Ale nerada bych prisla o kojeni, kdyby nahodou holky zlenively.

Zlatovlasko : to mas stigro. Takovej zdravej pristup ze strany doktoru. Ja dopadla presne takhle blbe. Nejdriv me 15 hodin mordovali a pak stejne kuchli. Asi nejhorsi mozna varianta...

j.cien
2. bře 2010

Bali chudacku,to sis teda zazila svoje u toho porodu ☹ ..

Kdepak mame dnes Litu?Bud je na kontrole nebo uz zurive objednava vybavicku 😵 ...

mrkvicka28
2. bře 2010

Ahoj holky tak jsme dneska byli na velkém UTZ dozvěděli jsme se že čekáme trojčata 😲 , jinak miminka jsou pořádku žádná gen vada,ale my to vstřebáváme.

sarri
2. bře 2010

😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨
Mrkvičko, teda nejste žádní troškaři.
Pane jo, tak hlavně zdravíčko všem. Byla jsem v porodnici s paní, co už jednoho chlapečka měla a čekala jednovaječné kluky a ještě holčičku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru