Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

issaga
11. dub 2008

ahoj holky, ja mam moc prijemnou a fajn doktorku, ale taky jsem mela vychazky jen pet hodin, ze pry vic nejde... ale popravde receno mi to nevadilo, na neschopenku jsem sla az hodne pozde, predtim jsem pracovala z domu... ze zacatku by mi to asi vadilo

daniellka
11. dub 2008

nazdár babulenky! jdu vás jen půozdravit, po dloouhé době! Zajeli jsme si minulej víkend na lyže a hned po návratu začlo tóčo, napřed Erik s uchem a pak my všichni s virozou, kterou jsme chytli s Erikem v nemocici. Takže Koně moc nestíhám, snad jsem o nic důležitého nepřišla.

Jak se máte a co pupíci? Nezlobí? 😀
Všem přeji krásnej víkend, i když u nás bude domácí, trčíme už od pondělí doma, tak už to nějak doklepem. 😵

marrha
11. dub 2008

Danielko ahojky jsme na tom stejně ☹ taky musíme mít víkend domácí...

tindra
11. dub 2008

ahojky,já měla neschopenku skoro od začátku ,ale vesele jsem chodila na černo do práce,dokud mi bylo fajn,ale bacha,to že nechodí kontroly není pravda!Na mě došli v den,kdy jsem nastupovala na mateřskou a to že jsem při tom ležela už dva měsíce ve špitálu jim nějak uniklo 😀 ale já byla domluvená s mojí dr že mi když tak něco napíše,když by něco,protože dojít do města a zpět za dvě hod(měla jsem 2 ráno a 2 odpol)s návštěvou veř,záchodků a rychlostí želvy se opravdu nedalo stíhat 😀
jinak my máme velikost 56 ještě teď, prďové měli 40 a 46cm 😅

fiallinka
12. dub 2008

marrha: tak ti řeknu, že prodejna pro dvojčata v Ostravě byl docela výdrb, hledali jsme to jak blbci, našli jsme nenápadnou prodejnu v průjezdu (dřív tam byla cukrárna nebo co) a v sobotu měli zavřeno... hmm, tak to asi není pro ty přespolní moc ideální, navíc prostor prodejny mne už dopředu přesvědčil, že třeba kočárů asi na skladě moc mít nebudou, takže nic....
ještě, že jsme měli jiné plány, tak jsme moc zklamaní nebyli 🙂

marrha
12. dub 2008

Fialinko tak to mně mrzí,že jste jeli zbytečně...a takové reklamy na to mají...na jejich stránkách je přímo napsané,které kočárky mají zrovna k vidění..jukni
http://www.dvojcatka.cz/

fiallinka
13. dub 2008

marrha: naštěstí ten obchod nebyl jediný cíl, takže i tak byl výlet o.k. 🙂

daiquiri
14. dub 2008

Ahoj holky, jak se všechny máte? Doufám, že miminka se mají čile k světu 😉
Mně se teď dějou v břiše věci, prckové už se ozývají a je to hrozně zvláštní 😅

rezinka
14. dub 2008

Ahoj Daiq! Jeee a jak se ozvyvaj? Jak se to projevuje? Uz je citis?? Tak pis pis, jsem hrozne zvedava, za mesic na tom budu treba stejne 🙂

fiallinka
15. dub 2008

dai: jé, to musí být fakt divné 🙂, ale už se těším....

a jinak včera jsem to teda už řekla v práci, a byli ze mně docela vedle, nevypadali, že by něco tušili 🙂

daiquiri
15. dub 2008

Holky je to zvláštní, někde jsem četla, že tomu říkají jako motýlí křídla. Já bych to přirovnala k lochtání, někdy takový bublání 😅

fiallinka a máš už bříško? Ještě to není vidět ne?

fiallinka
15. dub 2008

dai: vidět ještě není, teda pro cizí lidi, ale já už nedopnu některé kalhoty a taky mám natěsno košile, které byly úplejší, takže už to pomalu začíná 🙂

daiquiri
15. dub 2008

Tak to si jenom můžou myslet, že si maličko přibrala 🙂

fiallinka
15. dub 2008

dai: teď už to ví, ale vypadali, že to ani nepoznali - prostě člověk se moc pozoruje a změny na sobě vnímá hlavně on sám...

rezinka
15. dub 2008

Ahoj holky 🙂
daiq to musi byt hrozne zvlasti, ale zaroven krasny pocit, vid? Uz se hrozne tesim, az to ucitim taky 😵

holky budete si porizovat nejake ty specialni kojici kosile nebo tricka? kamaradka mi ted licila, ze v nejakem obchode meli tricko na kojeni, ktere bylo pod prsama proste prestrihle, ale ta latka tam byla usita tak, ze ta spodni byla vyssi a ta horni ji presahovala. takze prsa nevykukovaly 🙂 , ale v pripade potreby kojeni se jen zvedne ta vrchni cast a muze se jit na to 🙂 To mi prijde prakticky treba nekam na navstevy ...

rezinka
15. dub 2008

http://www.kojicitricka.cz/

tak takhle nejak to asi vypada ...

fiallinka
15. dub 2008

rezi: já jsem si toho nedávno všimla, že se tak šije i těhu oblečení, které potom asi na to kojení můžeš používat, určitě je to dobré, i když se asi bude dát sehnat i levněji než na těch stránkách

ale mimochodem... já mám tak nějak pocit, že stejně s těma dvojčatama moc návštěv nevymeteme, že spíš budou chodit k nám, navíc si je dát na návštěvě obě k prsu...

rezinka
15. dub 2008

fialinko no to je asi pravda 🙂 a je fakt, ze kdyz prijde navsteva k nam, tak s prckama pak stejne pujdu kojit do jine mistnosti, spis jsem si rikala, ze by se to hodilo, kdybych sla treba k nasim nebo k segre. ale pokud se naucim a pujde to - kojit obe najednou, tak to stejne budu muset radeji nekam stranou, protoze to asi nebude jen tak 😀

liberte
15. dub 2008

Ahoj, to mi trvalo vas najit 🙂 jsem teprve zacatecnik, ale mam prosim dotaz...vcera mi na UZ potvrdili 2 srdicka a 5 tyden po ET ( 7 od posledni menstruace)...nevite jaka je pravdepodobnost , ze se obe udrzi a budou vyvyjet dal ? Na dalsi UZ jdu az za 14 dnu a to pry stale nebude jistota , ze zustanou obe...

fiallinka
15. dub 2008

liberte: ahoj, já mám taky dvojčátka po ivf, taky jsem viděla dvě srdička asi v tom sedmém týdnu, a dva váčky hned na kraji pátého (předpokládám, že jsou dvojvaječné), a na konci devátého týdne na ultrazvuku tam byli pořád oba mimíši a docela velcí... bohužel nevím, jaká je pravděpodobnost, že se obě chytí, ale jsou i případy, kdy bijí srdíčka, ale jeden mimís (většinou je i výrazně menší) to vzdá - v dřívějším stupni těhu je ta pravděpobnost větší (to se stalo chiwuli, která zakládala tuhle diskuzi).

Takže já bych asi ještě širokému okolí neoznamovala, že čekám dvojčata, ale pravděpodobnost je asi veliká 🙂

daiquiri
15. dub 2008

No já počítám, že si pořídím jen kojící podprsenky a tím končím. Ty halenky a tak se mi zdají zbytečný, stačí tričko, který má volný výstřih ne? A právě si myslím, že asi těžko budu někde moc courat...

ahoj liberte...já viděla srdíčka v 8 tt. Do 1.trimestru se může stát tzv. syndrom mizejícího dvojčete.

rezinka
15. dub 2008

liberte taky jsem po IVF a taky mi zjistili dva prcky uz v 7.tt a to jsem se hned ptala, jestli je mozne, ze jedno zanikne a doktorka mi rekla, ze jo, ale at na to nemyslim. taky bych to nedokazala vyjadrit procentuelne, ale jak pise fialinka, spis bych se toho nebala, pravdepodobnost, ze jedno zanikne, tu sice je, ale taky si myslim, ze je docela mala ... uvidis za tech 14 dni, kdyz budou merit zhruba stejne, tak to bude vsechno na dobre ceste 😉 !

liberte
15. dub 2008

fialinko, rezinko...moc dekuji...tak budeme trpelive cekat 🙂 a uvidime, to ze jsem v jinem stavu jsem uz oznamila, protoze se mi dela tak zle , ze radeji pracuji z domova a rani nevolnosti jsem nicim neokecala 😀 , ale dvojcatka jeste zamlcim...a drzim palecky at se vam mimisi dobre vyvyjeji..

murecka
15. dub 2008

Ahoj holky,
liberte, já měla obě srdíčka v 8tt, mimi byli stejně velcí a na další kontrolu jdu zítra ve 2, takže dneska už mám docela staženej žaludek, jak to dopadne.Doktorka mě upozornila, že se může stát cokoliv, že máme být realističtí a tak podobně. Tak doteď se mi dařilo být v poho, ale jak se to blíží, tak se začínám bát. V tom 8tt jsem špinila z hematomu, dostala jsem léky a asi do týdne to přestalo, takže teď vlastně nemám žádný potíže - nepočítám dnes a děnně žaludek na vodě a neodbytnou zácpu 🙂. Tak doufám, že snad bude všechno OK.
Že čekáme dvojčata jsme řekli jenom rodičům, jinak že jsem těhu ví v práci, protože mám PN a museli za mě najít náhradu, jinak to moc nerozšiřuju.Takže nezbývá než doufat a věřit, snad se zítra potvrdí, že je to dobré.

rezinka
15. dub 2008

murecko tak to nam dej zitra odpoledne vedet, budeme drzet palce, at se oba mimisove zase pekne ukazou 😵 !!

jinak ja nastesti nevolnostma moc netrpela, obcas zaludek na vode to jo, obcas kdyz jsem videla nebo citila nejake jidlo, tak se mi delalo trochu spatne, ale ani jednou jsem nezvracela. a to se vsude docitam, ze jsou nevolnosti s dvojcatkama intenzivnejsi. tak jsem rada, ze me to docela minulo 🙂 ...

liberte taky drzim palecky, at mas oba mrnousky i nadale v poradku, hlavne se netrap cernyma myslenkama, to by tobe ani jim urcite nepomohlo. a jak jsi mela v tom 7tt mimisky velke ??

fiallinka
15. dub 2008

murečka: držím palce, a hezky nás informuj 🙂

juliet
16. dub 2008

fialinko, nebyla ses podívat v tom novém obchodě s miminkovskými věcmi? Je prý otevřený místo koberců u parku.

fiallinka
16. dub 2008

juliet: vidíš, to ani nevím, ale zatím ještě na mimivěci nechodím, je to brzo, ale díky za tip 🙂

rezinka
16. dub 2008

Ahoj holky! Uz delsi dobu koumu a hledam na netu, jak je to s pitim ruznych napoju v tehu, konkretne mi jde o cerny caj, o zeleny caj a o colu (normalni, light mi nechutna). Nevite o tom taky neco??

juliet
16. dub 2008

rezi, sice jsem to nějak zvlášť nestudovala ale co jsem pochytila ... tak colu jen málo a když už tak obyč, čaje ano, ale spíš slabší nenechat moc dlouho lluhovat

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru