Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

petulka26
17. bře 2010

Belatko, mě to dělá Elenka, ale jen někdy a jak píše Hanula, pomáhá když jí vezmu na ruku a nakrmím samotně.

belatka
17. bře 2010

Haňul,tak to jsem ráda,že nejsem jediná 🙂 koukala jsem ti do albíčka,máš hezké fotky z vítání občánků,už se těším až je vyzvedneme my..už to máme taky za sebou.. 😉

belatka
17. bře 2010

péti,díky.. 🙂 já už s ní právě i musím pochodovat a krmit jí za chůze..ale na to ji nechci zvykat,páč se už celkem pronese.. 🙂

zuzka72
17. bře 2010

Peti-jinak odsávačka-super-jen budu muset dokoupit skleničky, bo nějaké nádobky-už se mi plní mražák a ani ti psi už to nechcou-tak jim do toho hodím cukerin a pijou, jako diví. 😀

petulka26
17. bře 2010

Zuzí, to jsem ráda že jsi spokojená 🙂 Já tyhle skleničky koupila přes aukro, ale myslím že od Aventu prodávají takové kelímky do mrazáku. Koukám že máš mlíčka na rozdávání, já ten první měsíc taky nevěděla co s ním, jenže pak sem musela na tu pitomou operaci slepáku, a byl konec ☹

j.cien
17. bře 2010

Zuzi a nechces ten nadbytek mlicka odevzdavat do spitalu??Tusim se za to i neco malo plati...a nekdo by byl vdecny za MM pro mimi 😉

j.cien
17. bře 2010

Zuzi a jeste dotaz-uz pouzivas monitory??? 😉 a drzi v pohode na tech latkovych plenkach?

zuzka72
17. bře 2010

zkusím to zjistit s tím mlíkem
monitory už asi 3dny-ale občas to zavrčí a občas to zapomenu i zapnout, jink dobry-teda mají je jen v noci a nevím, proč to vrčí, když dýchají a nesjede jim to z plínky, no ale je fakt, že jim to dám dopředu a ráno to mají vzadu-tak jsem z toho jelen 😀

sarri
17. bře 2010

Nejradši bych jim to taky dala do flašky, ale to by měly moc snadné. Dnes jsem vzala každou zvlášť, tak neměly šanci dělat bordel s rukama a zbytkama mrkve v puse. Uff. Napodruhé, myslím, dobré.
Belatko, holky to taky někdy dělají - vztekají se a řvou a chvilku trvá, než začnou pít.

lita
17. bře 2010

J.cien - tohle nepochopim, proc maji obchody jine ceny nez na svem webu. A proc ti ty matrace neproda za cenu z webu, kdyz ji to reknes a zaplatis v hotovosti 😒 Delaji to zbytecne slozite jak pro tebe tak i pro sebe.
V Praze je obchod s outdoorovym vybavenim a kdyz tam prijdes a reknes, ze na svem netu to maji za tolik a tolik, tak ti to proste majitel da za tu cenu. Je to pro nej jednodussi a hlavne mu jako zakaznik neuteces.

Salu - tak uz jsem take napjata, s cim prijdes zitra, zda parecek nebo holcicky 😉
A ta zelena na Bumbrlikovi je moc hezka, mohu doporucit. Jinak v barve Vita ho tu ma Lucy. Ma ho i v albicku, kombinace ruzova/seda se mi moc libi.

hanula83
17. bře 2010

Belatko, děkujem 🙂... ty teda absolutně nevypadáš, že bys před nedávnem porodila, to není ani možny?! Měla jsi asi přirozený porod, že?

Sarri, tak dej potom vědět, jak s těma náušničkama... Myslím, že i tu náušničku vám tam dá doktorka...

belatka
17. bře 2010

Haňul,děkuju..jsem hubená po tátovi..jinak měla jsem císařák,ta jizvička je schovaná pod plavkama.. 🙂 páč nevypadá nijak hezky 😀 po porodu mi zůstalo 5kilo..ale jsem za ně ráda,páč jsem byla fakt kost a kůže.. 🙂 teď jsem normální..Jak říká můj manža,akorát souměrná do ruky.. 😀

belatka
17. bře 2010

jinak já tu fotku smažu,dala jsem ji semka pro kámošku,chtěla se podívat jak na tom po porodu jsem..jednou jsem tu měla vícero fotek,ale nějaká osoba si je tehdá "vypůjčila"a až pak mi docvaklo,že bych jí to mohla ukázat na lidech 😅 mám tam profil pod nickem Spulinek.

belatka
17. bře 2010

přijde mi,že tady nikdo nevypadá na to,že porodil dvojčata.. 🙂 vždyt ty se taky nemáš na co stěžovat... 😉 🙂

hanula83
17. bře 2010

Belatko, se mnou je to trošku jinak, já vždycky byla macek. Teda vždycky ne, asi ve 20 (samovaření na kolejích) jsem hooodně zhubla a byla, jak píšeš, normální. No ale jak jsem zase najela na domácí stravu, tak se to tak nějak navrátilo zpět... No a pár kil, co jsem nabrala teď v těhotenství, jsem nechala v porodnici, dokonce i víc. Takže teď vypadám jako před porodem - takže macek... Ale většinou po tom císaři se prý břicho hůře stahuje do původního stavu, v čemž je výhoda klasického porodu, tak to se tuplem divím, že ho máš tak ploché 😕 😉... Joo a holčičky jsou taky každá jiná, co? Vypadá to, že jedna po taťkovi a jedna po mamce 🙂... teda taťku neznám, jen střílím 🙂

irminka
17. bře 2010

teda Belatko, shlédla jsem fota na Lidé.cz a jsi fakt kočka a manžílek je také velký fešák

belatka
17. bře 2010

Hanul,neřekla bych,že jsi macek,to vůbec ne..jsi pěkná ženská a narovinu ti řeknu,že být tak hubená jako jsem byla já na svou výšku 173cm jsem měla 50kg a to nebylo moc hezký..před prvním porodem jsem měla 65kg,takže kus ženský a po něm jsem rapidně zhubla a už jsem nemohla nahnat váhu nahoru,ani čokolády v noci mi nepomáhaly.. 😠 no a ted po porodu ce sítím fajn,mám o pět kilo navrch,což mi přijde optimální..jinak s tím bříškem,já jsem ho ani neměla tak veliký,mám v albu fotku necelý měsíc před porodem a víc mi už nenarostlo,takže možná proto se to zatáhlo docela dobře,ale i tak,těhu s dvojkami mě poznamenal,potřebovala bych cvičit,tělo nějak "změklo" za tu dobu co jsem musela jen ležet s nohama hore.. 😀 ale pořád si myslím,že na dvojčátka máš dobrou figuru,hlavně máš příjemný úsměv a není na tobě vidět ani únava.. 🙂

holky jsou nooo jak se to vezme..Když se Anetka ta menší narodila,každej říkal,že je to můj muž,ale teď roste mojí podoby,tuhle mi mamaka vytáhla fotku když jsem na ní byla maličká a fakt jsem se tam zhlídla a ADélka to je celej Adámek..taťku máme na lidech.cz

Irmi,jejda mooc děkuju.. 🙂 ale jsem obyč.baba 😀 po třech dětech.... 🤐 😀 manža joo to je fešák,taky mi na něj ženský letí ,a proto musím taky vypadat trošku k světu.. 😀 musím ti říct,že jsi si vybrala nádherná jména pro klučíky..fakt..a jaký jsou to prďolky... 😵 vůůbec nevypadáš na tři děti...ani omylem.. 🙂

lita
17. bře 2010

Holky maminky - moc prosim o radu. Ja porad nevim, kolik toho nakoupit v 56 a kolik v 62? Ja vim, ze zalezi na donosenosti mimanku, ale zajimalo by me, jak to bylo primo u vas.

Kolik bodycek mam poridit ve velikosti 56 a 62?
A co overalky a dupajdy, muzou cerstve narozena mimanka nosit velikost 62 nebo v tom budou plavat?
Za jak dlouho jste vyrostli z velikosti 56 a presli na velikost 62?

lita
17. bře 2010

Belatko - koukala jsem, ze nejsi v seznamu maminek, muzes sem vrznout udaje - v jakem presne tt jsi rodila a kolik vazily a merily holcicky? Rodila jsi cisarem, vid. Ja te do toho seznamu doplnim a take Radku.k

belatka
17. bře 2010

Ahoj Lituš, s těma bodíčkama neblázni nám jsou skoro 4měsíce a 56 nám je pořád.. 🙂 holky rostou normálně,ale prostě jim to je..kup pár kousků a dokupuj průběžně..to je asi nejlepší.. 😉

budu ráda..údaje jsou..

rodila jsem 36tt+4 Adélka 2280g 41cm, Anetka 1840g a 42cm a byl to císařák 😉

belatka
17. bře 2010

co kecám skoro 4 měsíce...korigovaně normálně nám je 4měsíce a 14dní.. 🙂 😀

hanula83
17. bře 2010

Belatko, tak já z holek právě ani moc unavená nejsem 🙂... Mnohem víc mě kolikrát unavují někteří lidé, ale to je asi normální 🙂... Každopádně vypadáš opravdu moc dobře a to já nelichotím, to je fakt 🙂... Jinak nám se holky taky změnily, na začátku byla Ani hodně na manžu a teď zas až tak moc ne... Však já myslím, že se to stejně všechno ještě změní.

Lito, já měla bodyček zhruba 6 x 56 pro každou a stejně tak 62, a pak mi ještě švagrovka něco dala, ale to jsem využila jen něco... S dupačkama asi tak stejně, akorát jsem měla ještě navíc nějaké tepláčky, ze začátku tak dvoje pro každou... Overalky my moc nemáme, teď momentálně pro každou jen dva, ale už máme velikost 74... Jinak ta 56 vydržela fakt strašlivě dlouho, určitě 2 měsíce.

hanula83
17. bře 2010

Jooo a jak píše Belatka, s oblečkama se zas tak moc nestresuj, kup jen něco na začátek a pak průběžně dle potřeby dokoupíš. Do obchodu se určitě dostaneš 🙂...

lita
17. bře 2010

Belatko - jsi hodna, dekuju za info 😉 Prave ze jsem uplne volako zmatena, jakou velikost do zacatku koupit, protoze nektere maminky tu pisou, ze uz ve 4 mesici maji jejich robatka velikost 74. A jak bude leto, tak nechci nejak zbytecne kupovat dlouhy rukav, ktery bychom treba neunosili.

Kocicky budou nejspise po mamince, stihle jako proutek, ze od nich budes muset odhanet lovce modelek 😉 😀

haassinka
17. bře 2010

Ahojky,

konečně jsme našli čas a hodila jsem do albs nějaké fotky našich koček🙂

Dnes jsme byli na 6týdenní prohlídce a Sofie váží 3.6350 (2.310kg porod) a Olívie 3.360 (2.160kg) a měří obě 50cm. Tak jsme spokojený🙂

Kolik vám děti papají na 6týdnech cca? Holky zblajznou těch 90ml 7-8x denně...Sofie vypije i víc...Olinka spíš vypije několikrát denně méně...
Už začínají pěkně koukat a často nespí, jenže když nespí, tak ne že bychom si hezky povídali, ale řvou ☹

Diskutovali jste tu o délce očistek po císaři - tak já krvácela 3týdny, ale z toho tak týden už jen velice slabě...a teď končím šestinedělí a už jsem dostala menstruaci... Jinak sex po 4 týdnech 😀 😀 to je výhoda císaře to jo 😀

lita
17. bře 2010

ZLATOVLAASKA uz je take maminkou 🙂 Zprava od ni:
"Dneska jsme poprve uvideli maminku a tatinka. Jsme krasni velci kluci, mame kazdy 3 kila, jmenujeme se Adamek a Filipek. Vice vam rekne maminka pozdeji."

Toz hodne stesti a zdravi do vinku pro oba chlapecky 🙂

belatka
17. bře 2010

Haňul máš pravdu,některý lidi mě taky dokážou znavit... 😀 Třeba moje babička,když jedu za našima,tak babi k nám do patra chodí snad každou druhou hodinu a pořád mám jen přednášky,jak se co dělalo dřív,jak to bylo všechno levnější,pořád musím připomínat jména páč se jí motají no děs..do toho poslouchám co sousedi dělali když zrivna "nááhodou" koukala z okna...fakt po tomhle proslovu jsem úplně vyčerpaná... 😖 😠 🙄

Lituš,nojooo ještě že je manžel voják z povolání,to si na ně snad nikdo netroufne.. 😀 já ti tak závidím,že tě ten krásný zážitek z narození drobečků teprve čeká.... 😵 🙂 jééé já bych tak chtěla poňuňat moje holčičky když se narodily a byly tak malinkatý... 😵 😵

lita
17. bře 2010

Hani - jsi hodna, dekuju za info 😉
Jestli tedy 56 vydrzi min. dva mesice, tak velikost 62 nebudu resit. Ale uz jsem nakoupila par vecicek na leto s kratkym rukavem, bylo to z dvojceciho bazarku a za tu cenu se proste nedalo odolat.

Rada bych poridila spise polodupacky, nasla jsem hezke ceske za super cenu
http://obleceni.mimishop.cz/katalog.php?kategor...

lita
17. bře 2010

Zde je aktualizovany seznam, doplnila jsem Belatku (s jejim svolenim 😉 ), Radku.k, Zdepros a Zlatovlaasku.
Ted jeste info od Baliny a Miradky a mame to komplet.
A kdopak ze to vede cekatelky? Uaaaa 😀

***ČEKATELKY***
LITA - 7. května - dvojvaječné, nejspíš Bryan a Tobias
ZUZKA.O - 13.května - dvojvaječné, ???
REJCHL - 15.května - dvojvaječné, Jára a Davidek
J.CIEN - 15.května - dvojvaječné holčicky
CARINKA 18.května - dvojvaječné, Anička a Barunka
ELLY01 - 18. května - dvojvaječné, chlapeček a na 60% holčička
EIRIN - 27.května -dvojvaječné, chlapeček a holčička
PETRANELA - 21. května - dvojvaječné, chlapeček a holčička
SALU 29. července - dvojvaječné, ???
MONIKA.TDM - 18. srpna - dvojvaječné, zatím nevíme pohlaví
MRKVICKA28 - 8. září - dvojvaječné, ???

***MAMINY***
HANCAS - (34tt) Klárka 2,5kg, 49cm, Kubík 2,23kg , 46cm leden 2008 (přirozeně)
ARWENKA - (39tt) Nicolas, Sandra, 26.srpen 2009 (přirozeně)
BERUSKA5 - (37tt) Sašenka(Alexandra) 2,57kg 46cm, Samuel 2,79kg 47cm, 27.srpen 2009 (císař)
MAUI - (32+6) Sofie kg, Sára kg, 16.září 2009 jednovaječné (císař)
PETULKA26 - (34+1) Lukas 2,3 kg, Elen 1,3 kg, 20. září 2009 (císař)
SARRI - (34+2) Adélka 2,24kg, Eliška 2,17kg, říjen??? 2009 (přirozeně)
KOCULE - (37+2) Adélka, Tomášek, říjen 2009
NAATASA - (33tt) Emička, Michálek, říjen??? 2009
LUCY - (38+5) Nela 2,74kg, 46cm, Sofie 2,72kg, 47cm, 23.říjen 2009 (císař)
BELATKA - (36tt+4) Adélka 2280g / 41cm, Anetka 1840g / 42cm (císař)
HAŇULA83 - (37+5) Anička 2,82 kg a 48 cm, Elenka 3,29 kg a 50 cm, 11. listopad 2009 (císař)
Darling007 - (31 + 5 tt) Daniel 1,67 kg a Honzík 1,32 kg, 18. 11. 2009, dvojvaječná dvojčátka (císař)
IVAAJIRKA - (38+5) Ivánek 2,68 kg 49cm, Zdeneček 2,97kg 50cm, , 30.listopadu dvojvaječné (přirozeně)
KANKOVKA - (34+6 tt) Helenka 1,935 kg, 42cm a Vašík 2,44 kg, 46cm, 1.1.2010
IRMI - Bořek 3kg 47cm, Bruno 3,15kg 47cm, 4.leden 2010 dvojvaječné (císař)
SWEETHY - ( ) Vendulka 3kg, 47cm a Štěpánek 3,4kg, 50cm, 14.ledna 2010
CLEA - Alex 3kg a 47 cm a Jakub 2,150kg a 44cm, 14. ledna 2010
HOUSKY - (28tt) Barunka 1,05 kg a Daneček 0,74 g, 20. ledna 2010
MILUŠKA - (30+1) Tadeášek 1,45 kg, 38 cm a Kryštůfek 1,15 kg, 35 cm, 20. ledna 2010 (císař)
KOMVER - (36+2) Hanička 2,33 kg/45 cm a Janička 2,57 kg/50 cm,29.ledna 2010 (císař)
BALINA
MIRADKA
HAASINKA - (35+4) Sofinka 2,31kg/ 41cm, Olivka 2,16kg/ 42cm, 4.února 2010 (císař - celková anes.)
RADKA.K - (35+4) Michael 45cm / 2200g, Samuel 43cm / 1620g, 19. února 2010 (císař)
ZDEPROS - (34tt) Davídek 2250g/48cm, Kubík 2010g/46cm, 23. února 2010 (císař)
ZUZKA72 - (38+4) Petr 3,09 kg a 48cm, Lukáš 2,65kg a 46cm, 26.únor 2010 (císař-spinál)
ZLATOVLAASKA - (38+1) Adam a Filip, 17. března 2010 (císař)

***NEZVESTNE***
KVETINKA (porodila pred 2,5 mesicem)
PETKAN
LOPATA49

belatka
17. bře 2010

Lituš díky,jsi šikulka... 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru