Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lita
17. bře 2010

Belatko - tak to tak vypada, ze si vrznete jeste jedny dvojcatka 😀
Ja se na nase chlapecky take moc tesim, jen doufam, ze to u me jeste nejakou dobu vydrzi. Ted mel jeden z nich skytavku 🙂
No jestli je manzel vojakem, tak to se budou mit na pozoru nejenom lovci modelek, ale i napadnici. Tatinek prece ty svoje holcicky vymuchlovany jen tak nekomu neda 😀

lita
17. bře 2010

Holky - zitra pry nepujde MK, to si snad ty prsty necinnosti snim 😀
Jeste ze prijde kamaradka na navstevu.

lucy82
17. bře 2010

Ahojky teda vy jste toho zase napsaly, nestíhám ůbec dočítat.

Zuzi to je krása jak kluci hezky spinkají 😉 Ale mám knížku o spaní dětí a spát by měly celou noc až od 6 měsíce do této doby mají nárok se budit jednou za noc na jídlo. Mě se holky budí kolem 4-5 hodiny na papu, pak spinkají buď do sedmi, osmi nebo do půl deváté, je to individuální. Ale my papáme taky 5x denně a je v tom zahrnuta i to jídlo ve 4 ráno. A u nás dudlík nebo čaj teda vůbec nezabere, čaj nechtějí vůbec a dudlík zabere když se vzbudí třeba o půl noci tak se jim dá dudel a spí dál ale když mají hladík tak vůbec. Opravdu to máš super na to že kojíš že kluci tak hezky spí. Mě teda když jsem kojila na noc holky nespaly vůbec a budily se co hodinu pak jsme musely navečer dát UM. Pak už spaly lépe.

Belatko teda jo ty jsi kusanec 😉 To já mám 5 měsíců po porodu břicho jak v 6 měsíci dneska už jsem ze sebe tak zhnusená že tady sedím s holkama, na břiše masážní pás, a večer najedu na sklapovačky a to hnusný sádelnatý třepavý břicho musí trochu dolů 😠
A holky jsou krásný, a každá uplně jina 😉Jako my 🙂

Nu nic holky mě volaji jdu dělat společnost.

lucy82
17. bře 2010

Zuzi to je krása jak kluci hezky spinkají 😉 Ale mám knížku o spaní dětí a spát by měly celou noc až od 6 měsíce do této doby mají nárok se budit jednou za noc na jídlo. Mě se holky budí kolem 4-5 hodiny na papu, pak spinkají buď do sedmi, osmi nebo do půl deváté, je to individuální. Ale my papáme taky 5x denně a je v tom zahrnuta i to jídlo ve 4 ráno. A u nás dudlík nebo čaj teda vůbec nezabere, čaj nechtějí vůbec a dudlík zabere když se vzbudí třeba o půl noci tak se jim dá dudel a spí dál ale když mají hladík tak vůbec. Opravdu to máš super na to že kojíš že kluci tak hezky spí. Mě teda když jsem kojila na noc holky nespaly vůbec a budily se co hodinu pak jsme musely navečer dát UM. Pak už spaly lépe.

Belatko teda jo ty jsi kusanec 😉 To já mám 5 měsíců po porodu břicho jak v 6 měsíci dneska už jsem ze sebe tak zhnusená že tady sedím s holkama, na břiše masážní pás, a večer najedu na sklapovačky a to hnusný sádelnatý třepavý břicho musí trochu dolů 😠
A holky jsou krásný, a každá uplně jina 😉Jako my 🙂

j.cien
17. bře 2010

Jejda,tak velika gratulka Zlatovlasce k chlapeckum 😵 ,krasne vahy!!

Lito,dnes jsem vse objednala na radi.cz a je tam moznost osobniho prevzeti..tak pro to pak skocime a jsem teda zvedava,zda to bude za internetovou cenu,snad ano.Oni tu maji dokonce 2kamenne prodejny,byli jsme v obou,ale majitelku jsme nezastihli..a ta pani,co tam prodava byla totalne zmatena...chtela jsem i ty chranice a ona mi furt vybalovala "mantinely",ze nic jineho nemaji...nemelo cenu tam ztracet cas.Takze pohodlne z domova,snad to klapne 😉

Jinak Lito,ty jsi fakticky uz na rade 😕 😀 😀 a pak ti ale dychame tesne na zada 😀 tak jsem zvedava,jake bude konecne poradi 😀 Mam 100chuti vas vsechny predbehnout,pac uz NEMUZU ☹ ...a neco se se mnou deje,mam vetsi vytok a SILENE mi rostou prsa..tak nakonec dobre,ze jsem s tou koj.podprdou pockala..kdo vi,jestli takovou giga vubec delaji...OMG,nebo si budu muset snad usit nejake 2 stany 😀 😀

zuzka72
17. bře 2010

Holky co kojíte, furt si dávám ty papírovy vložky do podprdy a furt to mám protekly, co s tím? asi nic, co? no já se jen zkusila zeptat

j.cien
17. bře 2010

Lito,ja mam milion tech pidi vecicek uz vel.50...nejak jsem furt mela pocit,ze je nemam sanci donosit do poradne velikosti 😀 😀 a mamka do me taky hucela,ze budou prtave,kdyz tam budou 2....
Tak jsem zvedava,jestli jim to aspon jednou oblecu 😕 😀 😀 😀
Mam hodne tech polodupacek,zdalo se mi to prima prakticke...ale ted tak koukam,ze nektere maji hodne silnou tu gumu v pase...nevim,mozna se mi to zda...ale kdyby je to melo stahovat pres briska...tak to asi nebude to prave orechove... 🙄

j.cien
17. bře 2010

Zuzi,existuji i prni vlozky ,co se perou...dela to Avent i Farlin ..ale nevim,zda toho vice pojmou,nez ty papirove...
Kazdopadne to ale asi vyjde levneji..pokud bys mela mit stale velkou spotrebu....

j.cien
17. bře 2010

A take jsme meli lekarne tzv."sberac MM",takovy plastovy pulbalon..s dirkou na bradavku..ale nevim,jake by to bylo mit to na sobe...

lita
17. bře 2010

J.cien - pani z radi.cz je hrozne fajn, skoda zes ji nezastihla a skoda ze ma na prodejnach zmateny personal. Pokud si to objednas pres net, tak to budes mit urco za ty lepsi ceny, i kdyz si to vyzvednes osobne.

Ten seznam cekatelek je fakt nabouchany, v kvetnu to jede jedna za druhou 😀 Tak uvidime, jake poradi nam z toho nakonec vznikne 😉

Ja si rikam, jak to budu delat za par tydnu v noci. Porad vstavam na zachod, ale az to vstavani pujde uz slozite, jak ja z toho pelechu budu kazdou hodinu hrabosit? Snad si poridim vedle postele nejaky kladkostroj 😀

Prsa mi taky vyrostly, ale zatim ne nejak giganticky, ono tam toho totiz do zacatku moc nebylo 😉 Kojprdu budu objednavat pristi tyden, tak uvidime, zda ji pak vubec obliknu.
To musi mit manzel radost a byt na tebe pysny, ze ses mu takhle hezky vyprofilovala v tech spravnych mistech 😀 Furt lepsi mit prsa tvaru do dvou stanu nez do dvou spacaku 😀 😀 To prijde na sklonku stari 😉 😝 😀

To mi pripomina hloupy pubertacky vtip:
Vnuk: Babicko, muzu si hrat s tvyma prsama?
Babicka: Ano, ale nechod moc daleko. 😎 😀

j.cien
17. bře 2010

😀 😀 😀 Lito ,myslim,ze faze spacaku prijde hned,co splaskou stany 😀 😀 a ze ten vtip uz nam pak nebude tak vtipny.... 😀 😀 ale na to kaslu,kozama se nezivim,hlavne at je v nich trochu jidla pro moje deticky 😵

lita
17. bře 2010

J.cien - ja si prave vcera vyzvedla ty vecicky z dvojceciho bazarku na dvojcatka.cz Jsou teda nunozni a ta vel 56 mi prijde takova malickata, kdyz si jeste ty mimanky predstavim s pleneckou, tak si rikam, jak jim to dlouho muze vydrzet. Ale kazdy to sije jinak a hlavne se nam nejspise narodi trochu drobecci oproti mono-maminkam.

Ja prave chci poridit jen polodupacky (bude brzo teplo), na minule strance jsem nechavala odkaz na hezke polodupacky ceske vyroby za super penizky 75 Kc/ks. A libi se mi nejen cenou, ale ze maji v pase ten pruzny pas a ne gumu, takze se snad nebudou zarezavat do tech malych baculatych bisanek 🙂

Ale ty jsi sikulka zrucna a urcite si s tou gumou poradis, proste ji nastavis nebo to nejak presijec nebo tak. Kdyz jsi usila tak krasne zavinovacky, tak upravit pas pro tebe bude hracka na minutu. Ja to delat, tak se k tem dupacka prisiju a jeste to zprznim 😀

j.cien
17. bře 2010

Jj,koukala jsem na ty polodupky,cos davala odkaz 😉 a maji prave prima ten pruzny pas...ja je mam skoro vsechny s klasickou gumou-vsitou..takze to pujde asi hur nejak povolovat... 😖 tak nevim,ale treba budou tak prtave...fakt si to neumim predstavit...ale nektere ty vecicky maji jen psano newborn misto velikosti...a ty jsou fest pidi....
A taky si rikam,co kdyz maji mimca vetsi rozdil vahy po narozeni..ze mi pak bude k nicemu,ze mam vecicky vzdy 2x stejne....

lita
17. bře 2010

J.cien - nestras! Snad se ty prsa domluvi s delohou a zase se vrati do nejakeho pouzitelneho a vystavitelneho tvaru 😀 Mne se tedy zase tak zmensovat nemusi, ja budu za cislo vetsi rada! I kdyz tedy netusim, co jeste prijde, abych si je pak nehazela za krk jako boa 😉 😀 😀

Teda J.cien, plastovy pulbalon zni vyhruzne az hrozive, to snad ani nemuze byt artikl z lekarny 😅

j.cien
17. bře 2010

Jj, 😀 😀 😀 velikosti to bylo asi jako pul grepu 😀 😀 a nevim,jake by to bylo,mit to v podprde... 😕 😕
Ale zase se vecne prevlikat a mit mokra kola od pretecenych vlozek...tak nevim,co je lepsi 😀

lita
17. bře 2010

J.cien - zase takovy rozdil v holcickach mit nebudes, maximalane jedne z nich nebudou ty pidi newbor vecicky na prvnich par tydnu, ale do tech dalsich velikosti se obe urco oblecou ve stejnou dobu. Proste v tom bude jedna treba volnejsi, ale to neva. Ale urcite budou obe dve podobne vahove, tak se s tim ted netrap.

Jak rikam, ty jsi sikulka zrucna, takze si s tim vzdycky muzes poradit. Ja jim budu moci tak maximalne ohrnout rukavky nebo nohavice 😉 😀

lita
17. bře 2010

To uz abychom zacaly trenovat. Zitra koupim grep, vydlabu a vlozim do podprdy 😀 Ale mozna bych do zacatku mela zacit s mirnejsim pomerancem 😀
No a az nebude stacit grep, tak prijde na radu pomelo 😀 😀

j.cien
17. bře 2010

Lito,se tu chlamu...az mi holcicky tancujou 😀 😀 😀

zuzka72
17. bře 2010

J.cien, vím o sběrači i o textilních vložkách, spíš mi šlo o to, jak to udělat aby mi to neteklo vůbec, jen při kojení, nepamatuji si, že by mi to tak chrstalo u kluků, teď se to jakoby napne a začne téct a já to cítím, jak to teče-děs,běs. Furt se jen sprchuji a převlíkám. 😉

zuzka72
17. bře 2010

Lita-teď si loupu pomelo-schovám ti ty půlky 😀

lita
17. bře 2010

A mam radost, podaril se mi hezky kup, tedy spise podari az v patek. Na MMB jsem natrefila na ojety dvojceci kocarek na balkon za 850 Kc a dokonce mi ho privezou. Do porodu ho necham u kamaradky za rohem v garazi. Bud ho pak dam na balkon, kde bude jen stat, protoze na nasem pidi balkonu s nim jezdit fakt nepujde. Anebo budu nasledovat vzor Kocule a dam si ho dolu do obyvaku misto postylky na drncani k uspani.

lita
17. bře 2010

J.cien - to mas za ten "vylezly hemeroid", kteremu jsem se minule tak chlamala ja, az jsem u toho chrochtala 😀 😀

j.cien
17. bře 2010

Aha,tak nic jineho na to asi neni..kdyz tece,tak tece 😉 ale je to prima,ze mas a ze mas dost! 😉
Ja si pamatuji,ze segra,kdyz kojila-tak celou dobu ji z druheho doslova tryskalo to mliko...chytala to do plinky a ta byla pokazde durch mokra...

lita
17. bře 2010

Zuzi - to bude od tebe opravdu mile 😀 Jsi fakt hodna, ze se takhle rozdelis 😀 😀
Ja jen trochu pochybuju, ze do velikosti pomela dorostu, zacinala jsem na mandarince a pomeranc asi neprekonam. Tedy ten kubansky by na me asi byl maly, ale nejaky pekne urostly tropicky ... 😀 😀

j.cien
17. bře 2010

Prima Lito 😉 druhy kocik se bude hodit 🙂

lita
17. bře 2010

Holky, to ja se trochu bojim, ze ze me to mliko chrstat ani tryskat nebude, jestli vubec potece, tak to bude spis jako nedotazeny kohoutek 😅
Jinak tedy budu v rodine zarna vyjimka.

j.cien
17. bře 2010

Lito to dopredu nemuzes vedet...treba budes super kojna 😉 ,prvni ve svem rodu 😵 ....a kdyby ne,tak se svet taky nezbori 😉

yorinkay
17. bře 2010

Zuzi zkus ten sběrač MM, viděla jsem ho v porodnici, používala ho kam.a co taky nevěděla co s mlékem 🙂 a nemohla si ho vynachválit. Když ho vylévala, měla tam i 25ml mléka, to by žádné polštářky nepobraly 🙂 . A na zástavu asi fakt nic nebude, leda přestat kojit.

lita
17. bře 2010

J.cien - ja asi nakonec pujdu do tech monitoru Respisense take. Sice hlasi plasany, ale libi se mi prave svoji mobilnosti a moznosti mit obe mimi v jednom pelisku. Objevila jsem nove za super cenu 2.090 Kc. Sice je to lonsky model, ktery se musi kvuli vymene baterky posilat k vyrobci, ale za tu cenu mi to prijde super. Pokud je pak oba prodam za 2.500 Kc (a jako ze jsem videla na inzerci na dvojcata.cz, ze za tu cenu jsou hned fuc), tak nakonec oba dohromady vyjdou na necelych 1.700 Kc. A jelikoz budeme ve Statech, tak bude jednodussi a levnejsi poslat je do Cech k prodani nez ty matracove monitory.

Pripadny odkaz, kde je maji:
http://www.baby-line.cz/89-monitory-a-chuvicky-...

Jen je nechci objednavat ted, ale az za par tydnu, aby zaruka vydrzela co nejdele kvuli prodeji. Tak doufam, ze je tam porad za tu cenu budou mit. Mozna jim zavolam a poptam se, tak doufam, ze zvednou telefon.

yorinkay
17. bře 2010

Lito taky jsem se hrozně bála, že nebudu kojit. Hlavně po císaři to může trvat i 5dnů než se vůbec něco začne dít! U nás v nemocnici mají odsávačky a tak jsem celé dny trávila docházením na odsávačku a půl hodinovým ždímáním koz ☹ , ale stejně jsem nemohla nic jiného dělat, tak jsem si připadala aspoň k něčemu. Jenže mě deprimovali tam ostatní holčiny, které odstříkaly 150ml z každého prsu a já nadojila vítězoslavně 10ml. Ale nakonec se to podařilo 🙂 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru