Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

hanula83
20. bře 2010

Holky, já ty Respisense objednávala nedávno a kdybych doma neměla už Nanny, tak si určo objednám už ty 2010, ale vycházelo to skoro o tisíc dráž na jeden kus, tak jsem objednala ty starší typy. My je máme jen když jedem k našim...

Lucy, to máš trápení, snad se brzo holky umoudří a ustálí se na nějakém nočním režimu, nejlépe takovém, který celý prospí 😀... My se budíme jen na dudlíček, ale někdy je to taky i 5x, no jo, ale ťukám 😉

zuzka72
21. bře 2010

tak mi dnes nakoupili dalších 5různých dudlíků i od Nuku, ale všechny s hnědou gumou 😀 , tak snad nám Péťa na nějakej skočí, už mě nebaví k ně,u ve 4hod s´vstávat. 😀
Hanula, já teda už asi týden dávám ty monitory, ale jsem z toho paf, možná je to tím, že kluci jsou ještě malí a sjíždí jim to.
Prostě:
1,jim to dám nalevo dopředu a vzbudí se a mají to na zádech ☹
2,někdy jim to dám a ráno zjistím, že jsem klikla 2x, tím pádem to bylo vypnuté ☹
3,když to mají zapnuty, tak mi to někdy zavrčí a jednou to i houkalo-měl to v nohavici 😢
Tak já nevím, já s tím asi neumím. 😔

hanula83
21. bře 2010

Zuzi, a kam jim to připínáš? Já většinou za papírovou plínku a musím ji dvakrát přehnout, ty látkuješ, tak by to tuplem mělo držet 😉.. Nebo to zkus taky přehnout, jestli to tam málo drží... No a zapínám tak, že to tlačítko chvíli podržím, až se ozve takovej ten zvuk a probliknou světýlka...

Já jsem tak ráda, že se konečně oteplilo, v pátek jsem nakoupila v Tescu holkám zase nějaké oblečky, tak se v tom konečně můžem ukázat 🙂

zuzka72
21. bře 2010

Jo Hani látkuji, ale na noc a na ven máme papírovky, takže jim to taky 2x ohýbám, no někde asi dělám chybu, ale třeba to zavrní a já se podívám a on v klidu tahá cumel, tak nechápu, že to vrní.... ☹ jj, tak to taky zapínám.
Nám sem furt někdo leze 😀 a furt nosí hadry-ještě, že jsem nic nekupovala-i tak budu ještě rozdávat. 😀

zuzka72
21. bře 2010

😝 No a tobě se nikdy nestalo, že by to zavrnělo jen tak? Třeba je to tím, že se jim to přešoupne na záda, i když to taky nechápu, protože se ještě nehýbou, no fakt jsu z toho jelen.

miradka
21. bře 2010

Ahoj holky, potrebovala by som poradiť. Decká mi dosť plačú a neviem si poradiť. Uvažujem, či mám dosť mlieka. Ako ste poznali, že máte málo mlieka? Radili ste sa s deckou dr alebo ste sami od seba začali prikrmovať? Nevyznám sa v Davidovi, už asi 2 hodiny ochká a plače - striedavo, raz vezme dudlík do pusy a je dobre, ale po chvilke sebou začne šiť, vypluje dudlík a kope nožičkami, tak naháňam dudel a lapne po ňom akoby 2 dni nejedol a takto sa to opakujem stále dokola, skúšala som aj trubku a trochu vzduchu vyšlo, kým bol rozbalený tak bol v pohode, ale akonáhle som ho zabalila, spustil ešte väčší krik ☹ A holka tiež striedavo plače, nemožeme sa vobec vzdialiť od nich, ani len položiť na gauč vedľa seba. 😢

lucy82
21. bře 2010

Ahojky Miradko,
no my jsme začaly přikrmovat samy od sebe, v porodce mi řekly že si mám radši koupit nějakou UM (měly jsme prvně Nutrilona HA a pak BEBA HA)
no a po asi 3 týdnech jsem měla pořád pocit že jen kojím a přebaluji a uspávám, a pak mi jednou z toho pláče ruply nervy a večer po kojení když pořád obě řvaly jsme udělaly UM a hned se chytly a začaly papat a pak krásně klidně usnuly. Takže od tý doby jsme už večer dávaly UM. Pak i někdy přes den, když jsem měla pocit že mají málo, většinou když po kojení opět zuřivě dudlaly dudlík a dělaly u toho ejaeja. Tak uvidíš, zkus to a pokud budou klidnější budou mít hladík, ono nejde ani tak o to že bys třeba měla málo mlíka ale o to že oni jsou k večeru utahaný a nejsou schopný vytáhnout všechno. Držím palečky aby se to zlepšilo 😉

zuzka72
21. bře 2010

😀 Luci zrovna dnes mi říkala sousedka, že té své dceři začala dávat řídkej sunar a nikoho se na to neptala, prostě, jak viděla že má hlad, tak ji dala sytější jídlo a bylo to. No holka už má 3roky a má se čile k světu. Až si budu myslet, že mají málo, tak udělám něco podobného. Jen už nekoupím ten Nutrilon-ten mi vnutili v porodce, ať to dávám večer děckám a oni za hodinu po tom řvali hlady-takže se zase psi měli dobře-tak příště už u nás leda tak sunar. 😀

sarri
21. bře 2010

Ahoj, tak se hlásím po náročném víkendu u babičky.
Holky, ty monitory musí držet dobře nejen na plence, ale také se musí dobře dotýkat bříška - plínka nesmí odstávat - pak to vrní. Ona ta papírovka, když je dyýl, tak umí povolit a pak ta "třecí plocha" může být ve vzduchu. Já teď dávám jen do kočárku a na spaní.
Miradko - v porodce paní holčička furt řvala hlady a laktační jí radila odstříkat přední mléko, co je na zahnání žízně a je takové vodnaté a nakojit až tím zadním, které víc zasytí. Osobně si to ale nedovedu představit, když dítě řve hlady něco odstříkávat...
Nebo pak jedině (alespoň když křičí oba - dát UM ze stříkačky) - já jsem odsávala jako blázen v porodnici a stačilo to jen pro jednu.
A když dáš Davídkovi prs (při tom pláči), tak se přisaje? Jak často jinak krmíš? Vím, že kamoška s dvojčátkama, co mají 5 měsíců, kojí co 2 hodiny přes den a 2x v noci - no a mléka už má plný mrazák...
Je to boj s tím jídlem. Už se děsím zítřejší mrkve k obědu. O víkendu byly brambůrky a zitra dám buď samotnou mrkev nebo k tomu dovařím bramboru. Holky to jí celkem hezky, dokud se nezačnou vztekat - nechtějí být v sedačkách - musím je připásat, protože mi pak lezou ven. Jo a bylo váženíčko 6550g a 6580g a 63 cm.

lucy82
21. bře 2010

Sarri a už ti holky snědí celou skelnku? Jako každá? No nám nechutnala brokolice ale jinak jim celkem vše jede, už jsme měly i zeleninku s kuřecím masem a ta jim jela asi nejlépe. Ale zatím jim dávám jen tak každá půl sklenky protože to musí něčím zapít a čaj nechtějí ani šťávičku a když snědí celu sklenku tak mi už nechtějí ani mléko, tak než je naučím na ten čaj tak budou papkat asi míň, nebo já nevím jak už je na ten čajík mám naučit ☹ ☹
No teď jdu do ložnice a Nela potvůrka odkopaná, leží na šířku postýly, sotva se tam vejde, nohy na mantinelu a vyřechtaná jak blázen 😀 Jsem musela zavolat manžela ať se jde podívat 😀 Naštěstí hned usnula
A máte krásné váhy já jsem zvědavá na nás, ale až v 6 měsících se budeme vážit, teď ve středu jdeme jen na píchance 😔

hanula83
21. bře 2010

Tož Zuzi, nehaň mi tady Nutrilon, my jsme s ním naopak navýsost spokojené 🙂))))). Zase nám nesedl Sunar, ani Beba, ani Hami.. K tomu monitoru - mně se asi jednou stalo, že to vrčelo falešně, ale jinak jsem s tím problém neměla, na plínce to drží. Někdy to dávám za punčošky. Ale je fakt, že to používáme jen u babičky, takže ne pořád...

Holky, s těma mrkvema... kdy to dáváte? Jako místo jednoho jídla? Já zatím dávám každé tak čtvrt skleničky a pak je hned musím dokrmit Nutrilonem - normál dávkou...

Jinak my máme 7,1 kg a 6,7 kg.

hanula83
21. bře 2010

Sarri, mně už se u jídla holky teď taky neuvěřitelně vrtí, teda především Anička, a Elenka je zas hrozně zvědavá, tak vždycky cukne hlavičkou a mrkvu má hned v uchu... Takže moje strategie krmení zároveň, když leží vedle sebe, bere při mrkvičce za své... Ale hlavně, že jim chutná, že 🙂.

lucy82
21. bře 2010

No my máme taky mrkvičku všude navíc Sofinka se ráda sebou mele, povídá a prská takže v nose a uchu neí prpoblém, NElinka zase ráda papá bryndák takže než je člověk nakrmí tak je to fuška 😀 Jinak my jíme půl sklenky někdy 3/4 a pokud snědí těch 3/4 tak my vypijí tak maximálně 100ml. Víc nechtějí

komver
21. bře 2010

Miradko zbytečně se nervuješ.Kup dětem UM a uvidíš jaká to bude pohoda.U mě byla kamarádka,co má teď roční dvojčata a říkala,že první dva měsíce byly strašný,že jí holky pořád jenom řvaly hladem,že kdyby to mohla vrátit,udělá to jako já.Dr jí řekla,že má zkoušet jenom kojit,tak to vydržela ty dva měsíce a pak zavolala dr.,že je úplně vyřízená a že bude dávat holkám UM.A najednou to šlo.Jo každej říká že MM je pro ně nejlepší,ale pokaždý to prostě nejde.A to musím říct,že ty její holky jsou naprostý zlatíčka,tak hodný děti snad nikdo nemá.My od začátku nakojíme a pak dáváme příkrm.Jsme vysmátí a spokojení,já i holky.V noci jim dávám jenom UM a krásně spinkají,někdy vydrží i 5 nebo 6 hodin.Jo a s nikým jsem se neradila,jenom jsem pak dr, řekla,že dokrmujem Nutrilonem a nic na to neřekla,teda vlastně řekla,že je to v pořádku 🙂.Koupila jsem si dig. váhu a holky si před každým kojením vážím,abych viděla,co si vypijí z prsa a zbytek jim pak udělám UM.
Jinak,že mají děti málo se pozná podle toho,že mají zelenou stoličku,ale zelenou opravdu jako špenát.My jsme měli stolici do zelena a bylo to jen nazelenalý a to je právě z UM.Musíš vyzkoušet,co vám bude vyhovovat.My jsme měli Nutrilon už v porodnici,ten tam asi nejvíc používají,takže si myslím,že tím nic nezkazíš.Ale jak píše Zuzka,každýmu vyhovuje něco jinýho.
Holky teda ty děti jsou chudáci,zapíjet zeleninový příkrmy mlíkem,to je pěknej hnus 🙂

komver
21. bře 2010

Zkoušeli jste někdo probiotický kapky?A za jak dlouho vám zabrali?My už jsme vypotřebovali jednu lahvičku (asi 6 dní) a účinky zatím moc nepozoruju.Ještě mám jednu lahvičku a přemýšlím,jestli koupit další,protože jsme to koupila přes internet za poloviční cenu.

hanula83
21. bře 2010

Lucy, popravdě, z té mrkvičky jsou taky vždycky slitá jako bych složila fůru uhlí 😉)... Kdybych chtěla nakrmit každou zvlášť, tak se ta čekající asi zalkne, jsou zvyklé papat zároveň a navíc jsem zjistila, že si to jídlo normálně závidí. Elenka má třeba už spapáno a Anička ještě dojídá. Ela na ni čučí, pak na mě, pak zas na Aňu a je na ní úplně vidět, že by to za ni zblajzla, dokonce u toho mlaská 🙂)). No jo, jenže když jí pak dám víc, tak blindí... s tím prskáním. Já je zkoušela krmit v autosedačce a sice jsem udělala všemožná opatření, aby mrkev nebyla všude... ale Elenka u toho hodně silně kýchla a mrkev byla naprosto všude, především na mym obličeji 😉)

hanula83
21. bře 2010

Komver, já se taky bála, že bude problém, když zapijí mrkev mlíkem... ale v pohodě, naopak se krásně vykakají a jsou v pohodě 😉... a četla jsem v jedné knížce, že se to tak běžně dělá...

komver
21. bře 2010

Hani z toho tvýho příspěvku se chechtám jako blázen. 😀 No úplně ty holky u toho jídla vidím.
S tím kakáním jsme si taky dneska užili.Ráno byla Janička tak posraná,že to měla až za krkem a jak jsem jí přetahovala to posraný bodíčko přes hlavu,tak to už byla posraná opravdu celá 😀 tak jsme šli pod vodu.No jo jeli jsme poprvní k babi a dědovi,tak se slečna musela předvest. 😝

hanula83
21. bře 2010

Komver, ano ano, to taky známe moc dobře... Jaky jsou to slečinky a dámičky a přitom se dokážou takhle zatentit, to by jeden žasl 🙂)))))

sarri
22. bře 2010

Normálně jsme dnes v noci vůbec nebaštily - až v 6. Přitom u babičky jsme se musely krmit už v jednu. Holkám vyloženě nesedí, když spí s námi v pokoji - asi už jsou zvyklé na svůj klídek v pokojíčku.
Někde jsem četla, že ten zeleninový příkrm k obědu by měl nahradit celou dávku mléka nejdříve za 2-4 týdny a jedno krmení lžičkou by nemělo trvat déle než 15-30 min.
Já jsem zatím nedávala skleničky, neb jsem při uklízení mrazáku (ano prosím, uklízela jsem v mrazáku - pochvalama nešetřete 😀 ) našla mražené mrkve, tak jsem jim to udělala a krmila, co to šlo, než se naštvaly a začaly hulákat - snědly každá tak 2 plné polévkové lžíce víc ne, pak zapít čajem a za hodinku normální dávku mléka.
Lucy, mně ten čajík holky taky moc nechtějí - teplého ještě trochu vypijí, ale studený vůbec.
Ještě musím napsat středeční zkušenost s pícháním uší. Šli jsme na klasiku do ORL ambulance. Náušničky přes noc do slivovičky a společně s tatínkem jsme šli na to. Doktora, co nastřeluje jsem nesehnala, takže tak. Akce zcela předčila má očekávání - v pozitivním smyslu slova. Doktor byl hrozně rychlý, skoro vůbec netekla krev a holky řvaly jen trošku a hlavně chviličku. Držela je sestřička na klíně a ještě mi je podržela, když jsem nasazovala čepičku. Ouška nehnisala, nebolela a náušničky máme zrovna svoje, co maminka vybrala a kmotři zacvakali 😉 Přidávám foto.

sarri
22. bře 2010

Jde to v tom nízkém rozlišení blbě vidět. Adélka má kytičky a Eliška srdíčka, obojí z bílého zlata se zirkony 🙂

hanula83
22. bře 2010

Sarri, ty jsou krásné, moc krásné, fakt. Já vůbec nevím, jaké jim náušničky vybrat. Zatím jim nechám ty od doktorky (teda až jim je nastřelí) a pak se uvidí....

zuzka72
22. bře 2010

Doprčic-tak já napsala takovou slohovku a chtěla mrknout na ty naušničky od Sarri a vše se mi smazalo. 😢
Sarri ty naušničky jsou kráááááásny.A bílé zlato-to je nádhera. To s tou volnější plínkou k ránu-to bude asi ono proč to vrní, jelikož to většinou je k ránu a já pokud se nepos...., tak je nepřebaluji-mají papírovku.
Hani-nám ten Nutroš teda nesedl, ani psi to nechtěli a Lukajda to skoro všechno vyblil. No ale bylo to to úplně první, takže to je asi plany, zatím to řešit nemusím, ale jak mi dojde mlíko, tak vás všechny vyzpovídám čímkrmíte.
Ty jo, vy už jedete papu ve velkym-bramburky, mrvička, brokolička. Od kdy se vlastně teď dávají příkrmy když se plně kojí?
Jo a holky, Péťa má takovou ojetou hubičku, nějaky pupínky, potničky to ale nejsou, vypadá to, jako maly vodnaty bíli jebáčky, nevíte čím to mazat, sice mu to už mizí, ale musí ho to asi svědit, zatím jsem mu to mazala mazadlama z porodky, těma testrama.

hanula83
22. bře 2010

Zuzi, u nás to měla Anička, když se narodila, na nose. Kup si v lékárně hypermangan a stačí zrníčko do skleničky na panáka. Necháš to tam rozpustit, je to takovej fialovej roztok a aspoň jednou denně mu to tím maž. Nám to po tom zmizelo.

zuzka72
22. bře 2010

Dík-zkusím to. 🙂

petranela
22. bře 2010

Sarri, ty naušničky jsou krásné! Taky se mi líbí bílé zlato - kytičky a srdíčka. Teď jsou Tvoje holky ještě hezčí 😉 Já už se taky těším, až ta naše dostane jednou naušničky 🙂

hanula83
22. bře 2010

Zuzi, tak hlavně, aby to pomohlo 🙂

Já bych jim tu mrkev taky dávala mezi jídlama, ale to by mi pak nesnědly to následující jídlo. Navíc kdyby to zapily čajem, tak asi vůbec... Proto jim to musím dát chvilku před jídlem. vlastně těsně před jídlem, protože jak začnou tu mrkev jíst, tak chcou víc a víc a ještě jim nechcu dávat celou skleničku..

balina
22. bře 2010

Ahoj holky, koukam novej konik. Luxusni 🙂

Miradko, ja jednu holku kojim a druhou krmim umelym. Ze je jedna nakojena az pod stopku poznam ze mi zacne "kravit" na prsu. Zacne si hrat brnkat na bradavku a tak. No a ze maji dost poznam podle toho, ze se obe dve po krmeni budi ve stejnou dobu. Ta kojena i ta s UM. Kdyz jsem skousela holky jenom kojit tak vycemene furt rvaly hlady

Sarri nausnicky holkam moc slusi a jsou moc hezke. Ja bych na ne chtela jit pristi tyden tak uvidime. Tchyne prinesla taky nadherne.... Tak aby se mi tu dlouho nevalely. Prisli na navstevu a vytahli takovy ruzovy mega dudliky. Trosku jsem se lekla ze to holkam budu muset cpat do pusy 😀 ale byli to krabicky na nausnicky. Ted delaji takovych krasnych kravin.

hancas
22. bře 2010

sarri....krásné naušničky holky jsou šikulky vidíš jak to zvládli.

jinak fakt dnes jsme byli u nás v centru na stříhání a super stříhali se poprvé jen ofinu protože zadek se jim kroutí a to asi tatínek nepřežil kdyby jsme to ostříhali děti drželi až jsem čučela a já si taky nechal zastřihnout kočenky 😀 babička byla s náma super.
Taky jsem zjistila že nemáme žádné letní lehké bundičky a hlavně už musíme koupit boty protože máme zimní vevbitř s kožichem co myslíte už je asi čas že??když vidím dnes to tplo tak asi jo,už jsem taky dala prádlo ven at pěkne schne a hlavně voní.Tak se mějte večer jsem tu jdu užívat s dětma sluníčka na zahrádku k babičce

hanula83
22. bře 2010

Holky, dneska se tady nic moc neděje, že by to krásné počasí venku? 🙂) My toho taky využily a hned jsme prchly ven a konečně jsem holky nemusela tak navlíkat, nádhera 🙂...

Hani, já taky neměla žádné letní bundy a teď jsem holkám v Tescu koupila akorát takové kabátky na zip a myslím, že to bohatě stačí, je to spíš taková mikina... Koupila jsem jim i capáčky č. 17, fakt mrňavoučké, ale super 🙂)

Bali, tak to muselo být krásné překvápko, my náušničky stále řešíme a opravdu to necháme zatím na tom, co koupíme od doktorky a kdyžtak potom koupíme něco svého...

Já mám tak dobrou náladu z toho počasí 🙂)))

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru