Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zuzka72
6. dub 2010

j.cien-to je ono, na tom sále je fakt zima a dětem by to neprospělo a myslím, že by to ani nedovolili, navíc může chytnout nějakou infekci, ty musíš být napojená na spoustu zařízení-no já bych to neriskovala. ☹

zuzka72
6. dub 2010

j.cien-jseš laik, ale píšeš to dobře. 😉 To jsem taky zkoušela, ale on prostě nemá tu sílu tahat-i když dnes už se mi zdálo, že mu to jde a že je větší 🙂 -mno asi blbost, ale já si to alespoň vsugerovala, že vyrostl. 🙂

irminka
6. dub 2010

dobré ránko,

holky, tak to teda nevím, proč tam nemám ten fotoblok 😠 ...jedině mě napadá, že jsem registrovaná na koníkovi sk, tak asi jedině proto...sakra

Dnes jdeme také do poradny, tak uvidíme, co se dozvíme nového

zuzko, závidím to mlíčko 😉

zuzka72
6. dub 2010

Irmi dík-já si toho považuji, že ho mám, ale kurnik tolik ho zase být nemusí. 😀 Už ani ti psi to nechcou. 😀 Škoda, že to nepijí ti velcí kluci-ušetřili bychom na mlíku. 😀

irminka
6. dub 2010

když tak to manžovi crkni do kafíčka a klukům udělej kakao 😉

zuzka72
6. dub 2010

Irmi 😀 😀 😀
Já chci vidět to tvoje fotoalbum. Už ať jsi na 🙂 .cz. 🙂

j.cien
6. dub 2010

Zuzi a na to odevzdavani mlika do spitalu ses ptala???Kdyz mas tolik... 😉

zuzka72
6. dub 2010

No to jsem se ještě neptala..... Já to zazdila...., zkusím to, zatím tady krmím jen psi a kočku. Problém je, že přes den je to jakž takž, dokonce mám pocit, že ty prsy poznají, že ty děti mají hlad. Začnou se tak podivně napínat a teče z nich-možná někdo pochopíte, jak to myslím a zažíváte to taky. Horší je ta noc, když jdu spát, tak ještě, jakž takž, ale jak se probudím tryská to ze mě a všude kolem už je mokro. Takže to bych asi musela nějak vychytat tu dobu mezi spaním a to odstříkat.... No musím tomu přijít na kloub. 😀 Taky se obávám zákonu schválnosti-že tam zavolám a jak na potvoru se mi zarazí mlíko. Víš, jakej já mám na všechno pech. 😢 Tak raději nevolám, držím hubičku a měním prostěradla a povlečení a doufám, že bude líp. Ale zavolám tam, za to nic nedám.

lucy82
6. dub 2010

Zuzi já jsem to měla taky tak s těma prsama a tekoucím mlékem 😒Ale ono se to časem upraví, já než jsem šla spát tak jsem odstříkala, přes den mi to moc odstříkávat nešlo, ale navečer jo, takže jsem se pak nebudila s bolavým prsama a holky lép v noci pily. Jak byly moc nalitý tak to pak moc teklo a holky nestáhaly pít tak se zakuckávaly. Jak si ty prsa zvyknou na pravidelnost kojení v noci tak už to nebude tak hrozný a budeš tam mít mlíka tak akorát. A to odstříkaný si můžeš zamrazit nebo to malýmu dát večer místo sunaru, on jak je asi už unavený tak nechce tahat, holky to tak taky měly.

radka.k
6. dub 2010

Ahoj,
dala jsem sem pár fotek.
Zatím u nás stále stejné. Nic nestíhám 😠
Větší Míša už je jenom kojený 🙂 Menší Samík stále s flaškou, zkrátka se mu nevejde moje obrovské prso do pusy. Snad se to časem, až vyroste, změní. Tak odstříkávám už jen pro něj.

maui
6. dub 2010

Zuzi, když klikneš na Irminčin pas, tak se ti to fotoalbum nabídne... 🙂

maui
6. dub 2010

Naše jezulata dneska chrní o stošest, ony snad zaspí svačinu a vrhneme se rovnou na mrkev 🙂 Prostudovala jsem co se dalo a zjistila jsem, že jdu na ně dost rychle. Prý první dny se mají podávat jen 2-3 lžičky, jen tak na ochutnání, a na celou dávku, tj. 150-200ml se dostat postupně v průběhu 2-4 týdnů. Tak holt zůstaneme ještě u půlskleniček, ale kvůli 2-3 lžičkám je škoda mazat všechno kolem 😀 😀
Jinak jsme najeli z Nutrilonu Allergy Care 1 na Humanu HA 2 a holky ani nemrkly, tak se mi ulevilo 🙂 Ovšem blinkáme pořád 😠

lucy82
6. dub 2010

Teda Maui tvoje spící děti ti závidím, Sofinka vstávala dneska už v 5.30 😎 Do šesti jsem ji přemlouvala at ještě spí, v šest vzbudila Nelu, tak jsem jim šla udělat mlíčko, kolem sedmé Sofinka usnula, A Nelinku jsem uspávala na míčí, uspala jsem jí v 7.21 a s pocitem že konečně obě spí a já se půjdu ještě na chvilku natáhnout jsem zalehla do postele a jen jsem zkusila zabrat tak v 7.25 byla Sofinka zase vzhůru, v deset šly spát znova, v deset třicet obě vzhůru, se z nich zblázním 😅

lucy82
6. dub 2010

Jo holky včera jsem se zase naštvala na tu naši národostní menšinu 😠 švagr byl se ségou v obchodním centru a došel si tam na záchod a jak si tak čůrá tak ho ze zadu napadnou tři cikáni 😠 Jeden ho praštil do hlavy, druhej do něj z ničeho nic kopal, nakonec se mu podařilo utéct ale jako je tohle normální 😠

zuzka.o
6. dub 2010

AHoj holky 🙂

Koukám, že teda někdo má štěstí na spinkací miminka a někdo na pěký zlobivky.... jsem zvědvá na ty naše 😅

Zuzi...jejda, takovýho mlíčka! Ty jsi supermáma nebo co.

Lucy....to snad není možný! Fakt ho napadli????????!!!!! Mi běhá mráz po zádech! Co si ještě nedovolí!

zuzka.o
6. dub 2010

J.Cien..... a jak se ti dneska spalo? Lepší?

petranela
6. dub 2010

Ahoj holky, tak jsem zkoukla vaše albíčka a máte všechny moc krásné miminka 🙂

Lucy, teda to je šílený co se stalo Tvýmu švagrovi... taková bezmoc, ještě že se mu podařilo utéct. Jsou to teda hajzlové, takhle napadnou ještě plno dalších lidí...

Holky, já se poslední tři noci budím každou hodinu až dvě s bolestmi na ms, občas u toho mám i skoro celý tvrdý břicho. Musím hned vstát, jít na záchod, trošku to rozchodit a jdu znova jdu spát. Je to šílený, jsem z toho grogy a ještě mne chytla rýma jako trám. Na utz jdu ve čtvrtek, myslíte, že to mám řešit s doktorem dřív? Nerada bych něco zanedbala. Přes den se mi to nestává vůbec.

petranela
6. dub 2010

Ahoj Zuzko.o, jakpak se Tobě daří? Máš všecko na mimča připravený?

zuzka.o
6. dub 2010

Ahoj Petro 🙂 Tak to je divný, že to máš takhle hodně.....radši doktorovi zavolej, pro svůj klid.

zuzka.o
6. dub 2010

Jakš takš mám vše připravené, ale ještě pořád nemáme dokončený ten byt, tak mám věci vyprané, vyžehlené, ale v krabicích. ☹ Takže postýlky nejsou smontované....ale snad do konce týdne se to všechno dodělá a já si budu moct načančat byteček.
V noci mi bolí záda jako blázen, když se otáčím, to je horor! Ale jinak bolesti na ms, abych je musela rozcházet, to ne..... fakt radši volej.

petranela
6. dub 2010

Ahoj Zuzi, radši mu fakt dnes zavolám, ať mám klid. Přece jen, kdybych něco zanedbala, šíleně bych si to pak vyčítala.

J.cien, taky by mne zajímalo, jaký jsou ty Tvoje noci? Doufám, že je to u Tebe trochu lepší než dřív.

zuzka.o
6. dub 2010

A co ty, jak jsi na miminka přichystaná? Teď jsem skleróza, jaký máš kočárek?

zuzka72
6. dub 2010

Maui-díky už to jde. 🙂
Irmi-ti jsou kráááááááásní a velcí-taky máme klony 😀

petranela
6. dub 2010

Zuzko.o, tak my o víkendu konečně vymalovali pokojík a už jsem začala skládat oblečky do skříně, takže já už jakž takž jsem nachystaná. Teď jen nohy nahoru, pracuju pořád z domu, ale i dost odpočívám. Doufám, že taky už raději odpočíváš 😉 Kočárek máme Emmaljunga, ten už jsem taky nachystala na půdě, na pověry nevěřím 😉 Ty máš tuším kočárek Bumble, že? Už taky nevím.

petranela
6. dub 2010

Zuzko72, jak to děláš, že máš tolik mlíčka? Máš nějaký speciální fígl? Já jsem si akorát koupila meltu 😅 někde jsem vyčetla, že podporuje laktaci, tak ji budu po porodu popíjet.

zuzka.o
6. dub 2010

No jo vlastně, vy jste si ho pořizovali nastejně s J.cien..... ta hlava děravá. Já mám Bumblíka a mám ho u mamky v práci. Doma by stejně nebyl kam dát, jen by překážel. To je super, že už jsi nachystaná. Jakou barvou jste malovali?
Já se přiznám, že jak jsem prala ty oblečky, zdálo se mi, že toho mám nějak moc, že jsem se v nakupování moc nešetřila. Ještě mi mají přijít deky, ty taky vyperu. Lahvičky mám jenom 2, pro jistotu, zatím jsem nevyvářela. To až podle potřeby.

zuzka72
6. dub 2010

😀 Fígl nemám a dokonce nejím mléčny výrobky, vždycky se donutím tak jednou za tři dny a sním jogurt-fuuuj. 😎 Ale piju kafe-turka-jak ďas 😀 , tak třeba je to tím. 😀 Né vážně fakt nevím, asi samo, já měla mlíka habakuk i při klukách. 🙂

petranela
6. dub 2010

Zuzko.o, přesně tak, kočárek mám díky J.cien, jinak bych na tu akci tenkrát nepřišla 😉 Pokojíček máme bílý, ale jedna zeď je sytě žlutá a vypadá to moc hezky 🙂 Takže k tomu kombinuju žlutou a bílou - polštáře, záclonu...Oblečky se Ti zhodí, je těžké odhadnout spotřebu, aspoň nebudeš muset tak často prát 😉 Já hlavně netuším ohledně velikostí... než najdu padnoucí obleček, asi si všechny oblečky kolem rozházím 😕 Lahvičky taky vyvařený nemám, vlastně ještě nic vyvařenýho nemám dopředu, ale dudlýky do porodnice bych asi měla předem vyvařit...

balina
6. dub 2010

No jo, já taky zuzce závidím. Furt toho mlíka nemám dost a teď navíc mám pocit, že už to nestačí ani pro tu jednu ☹ Kdybyste viděly jak ty prsa úplně ždímám ... 😢 😢 😢
Ale asi to je tak daný, někomu se holt dělá hodně a někomu málo. Nevěřim, že nějakýma blbýma čajema se to dá zvrátit.

petranela
6. dub 2010

Balino, taky si myslím, že je to daný a nic moc s tím nenaděláme. Je ale jistě skvělý, že máš aspoň nějaké mlíčko a snažíš se kojit. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru