Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

petranela
25. dub 2010

Lituško, tu pomoc určitě co nejdřív využij a určitě s tím nečekej, je to dobrý nápad a uvidíš, že Ti paní pomůže. Já o pomoci taky uvažuju, pokud by mne miminka nenachaly vyspat a podobně trpěly.

J.cien, poslední volný víkend 😉 doufám, že sis ho užila co nejlíp. Na tyto volné chvilky budeme brzo už jen vzpomínat 😉 Já mám před sebou ještě jednej volnej víkend, ale uteče zase jako voda.

hanula83
25. dub 2010

Holky, já tu celej víkend nebyla, opět mě postihla jakási choroba. Od pátku jsem ztratila hlas, prostě můžu jen šeptat... ach jo. Dnes je to lepší, ale když chci mluvit "normálně", tak jsem jako bych chlastala první ligu... 😖 ... No tak raděj pořád šeptám... Ale ven jsem s holkama tento víkend musela, bylo tak nádherně 🙂... Protrajdaly jsme s kočárem vždycky celé odpoledne... A včera jsem potkala starší paní, která špatně slyšela. No a zastavila mě a povídá, že dvojčátka už dlouho neviděla, a jak jsou krásné a bla bla.. no a pak se mě ptala, jak se jmenujou a já jí šeptala Anna a Elena a ona vůbec nerozumněla a říká mi, že na ni musím nahlas!! A já jí na to pořád, že jsem ztratila hlas!! A ona zase, že ať na ni zakřičím... No a já v zoufalství jí začala ukazovat na krk, no prostě fakt sranda 🙂)))))))))))... A holky jsou ze mě taky celé zmatené, protože jsou zvyklé, že jim furt něco vykládám a teď jen šeptám a ony nechápou... ach jo.

Snad se mi pořadí vás dočíst 🙂

J.Cien... já zas zapomněla, jdeš zítra nebo až ve středu, asi ve ST, že?

hanula83
25. dub 2010

Sarri, ano ano, byla s náma moje mamča na náušničkách... ale nemohla na to koukat! Málem tam zas brečela s nima... Popravdě já taky... Když Anička nahodí ten svůj nešťastnej výraz nebohého štěňátka, tak jsem mimo... Chuděrka na mě zas koukala, že jak to, že oni jí tak ubližují a já s tím nic nedělám!!... Ale byla to jen vteřinka, napřed to skoro vypadalo, že si toho snad ani nevšimne, ale jak jí to nastřelila, tak asi po dvou vteřinách si to uvědomila a spustila... Ela řvala raděj už preventivně... No ale jinak to řvaní bylo jen chvilku. Ale netekla ani kapička krve 🙂 a aspoň to máme za sebou...

No to já holkám dávám růžové čepice a stejně se někdo nakloní do kočáru a řekne: "to jsou chlapečci, že?"... takže no comment.

Kocu, s tím Nukem to je klamání nepřítele 🙂))... Já sice mám flašky Nuk, ale savičky jsou z jiných lahviček, víš 🙂... ony na to přesně sedí. A zase ty jiné lahvičky (byly 2 za 69 Kč z Tesca), tak na nich se mi smazaly ty odměrky! No nechápu, ale je to tak... Jinak na začátku jsme měly Avent, používaly jsme asi 3 měsíce a jak už to pořád teklo, tak jsem s tím praštila a začala používat Nuky, jenže přestaly stačit (byly jen do 150 ml) a mám sice i větší Nuky, ale mezitím jsem koupila i ty z Tesca a holkám vyhovuje ten dudlíček, tak jim ho nechávám... Ale s těma Nukama mám moc dobré zkušenosti, i s dudlíkama - šidítkama... O učičím hrníčku nemluvím, to bohužel ještě zkušenost nemáme 😉

lita
25. dub 2010

Holky, jste moc hodny, dekuju za podporu, moc mi to pomaha 😉 Uz jsem koukala po par inzeratech, kde detske sestricky nabizeji sve sluzby, ted to jenom poprve vyzkouset, ja se budu desne bat nechat chlapecky na starosti nekomu cizimu, i kdyz to bude u nas, ale detske sestricky na intermediaru v Krci byly skoro vsechny uzasne, kez by se nam podarilo na tu chvili najit nekoho takoveho. Stacilo se trochu vyspat a uz mam prsa zase pekne prifoukly 🙂

Dneska se nam tedy podarilo vyrazit do Stromovky a potkali jsme tam sousedy, co maji rocni dvojcatka. Jim ty koliky u chlapecka skoncily az kolem 6. mesice, se mame na co tesit. To je takovy rozdil, kdyz se clovek podiva do jejich kocaru a tam obrovske rocni deticky proti tem nasim kotatkum 🙂

Prikladam par fotek z poslednich dni, konecne jsem mela cas je postahovat. Za chvili vypukne hladovy huronak, tak rychle posilam.

hanula83
25. dub 2010

Maui, na opruzeniny taktéž doporučuju Rybilku, vůně sice není příliš vábná, ale za to opravdu moc účinné 🙂

Lucy, no krásné kočičky, a v kloboučkách jsou parádnice 🙂... Chci se zeptat, ty už jim zdviháš kočárek? Teda myslím místo ležení takový polosed? Já bych jim to nejraděj taky zvedla, ale právě jsem si říkala, že když ještě nesedí, jestli se to vůbec může...

Jo bavila jsem se s holkou, co má o 2 měsíce starší holčičku než naše holky...a prý ještě vůbec nesedí, prý je na to ještě spousta času... No tak jsem byla natěšená, že do léta holky určitě budou sědět, ale to jsem se asi dost přepočítala, co?

hanula83
25. dub 2010

Lito, no to jsou koťátka 🙂... ten v modrym, teď nevím, jestli Tobíček nebo Brajísek, tak už se přetáčí takhle na bok? 🙂

j.cien
25. dub 2010

Lucy jj,jdu ve stredu 😉 tedy pokud nenastane nejaka zmena 😀
Takze zitra mam jeste kontrolku-odpoledne,v utery potom nastup a ve stredu CS 😵

Dobrou nocku vsem a dejte si 20 i za mne 😵 ja uz to nejak do porodu probdim 😀

petranela
25. dub 2010

Lito, chlapečci jsou rozkošní 🙂 Držím palce, ať narazíš na spolehlivou, hodnou paní a hlavně ať pomůže co nejvíc.

lucy82
25. dub 2010

Ahojky Hani děkujemejojo 🙂 zvedla jsem jim to do polosedu, v autosedačce jsou taky tak a když měly holky rýmu tak mi mudra říkala že pokud v tom usnou tak můžou i v tý sedačce nějakou noc přespat, takže se myslím že jim to zas tak ublížit nemůže 😕 No nevím, snad ne, ale Nela už se mi strašně vztekala že nevidí, procházky byly noční můra když je někdo probudil, jít do obchodu byl taky problém. Šup šup pobrat věci a rychle mazat pryč. Takže teď když jsou vzhůru tak jim to zvednu aby viděly a jsou zticha jak myšky, když chtějí spát tak je položím. I když Nela taky dneska chvilku kňučela ale pak si začala hrát s dudlem a bylo to v pohodě 😉 Někdo má děti ve sporťáku od 4 měsíců protože se jim do hluboký korby nevejdou.

Lito je mi strašně líto že trpíte tak na koliky ☹ ☹ Věřím že to musí být strašně náročný, mě pomáhalo se fakt vyspat, i když si je moje mamka vzala na dvě hodiny ven a já spala ze začátku aspoň dvě hodiny v klidu tak to byl neskutečný ráááj. Držím palečky aby to kluky brzy přešlo. Hlavně musíš hodně jíst, zkus i ten Gravimilk ten je prý na mlíčko taky dobrej.

j.cien
25. dub 2010

Liti,kluci jsou uzasni 😵 krasni bobecci mali 😵

hanula83
25. dub 2010

J.Cien, to bylo asi na mě, že? 🙂))... tak aspoň zkus nějak odpočívat, ono to má taky něco do sebe, když nevydáváš zbytečně energii 🙂... Ale je fakt, že já ani ležet nemohla... už to bude jen chvilku, pak se ti zas bude chtít spát, ale nepůjde to z jiných důvodů 🙂))... A nebo se naopak vyspíš, znám i takové holky, kterým miminka spala hned od narození celou noc... U nás až od těch 2 měsíců... Jinak nevím, jak ostatní holky, ale doporučuju opravdu krmení zároveň, ne čekat, až bude chtít napapat jedna a pak až za hodinu druhá... U nás když se jedna vzbudila na jídlo, tak musela papat i druhá, protože by se stejně za chvíli probudila a já tím pádem nedělala nic jiného, než celou noc krmila...

petranela
25. dub 2010

J.cien, Ty už vážně odpočítáváš!!! Konečně, že? Jsem moc zvědavá na ty vaše jména a pak na zážity z porodnice a fotky holčiček 😉 Zkus si taky dát 20, třeba budeš překvapená a kupodivu usneš.

Já mám pocit, že bych mohla sedět celý den už jenom pořád na záchodě, jsem tam prostě pořád a pěkně mně to chození na záchod otravuje. 😅

petranela
25. dub 2010

Hanulko, s tím krmením zárověn máš pravdu, taky si chystám na ty moje mimina tuto taktiku. Ta realita bude ale pecka, vůbec nevim co mne čeká. Mám kamarádku, která má měsíční holčičku a ta je tak moc hodná, že o ní ani neví. Hodně spí, pak si jen tak kňourá, občas zaplače, ale jen tak trošku... no úplně jsem jí to záviděla (v dobrém 😉 ) Mnohem víc práce ale má s dvouletým chlapečkem, který vyžaduje pozornost 24 hodin denně.

hanula83
25. dub 2010

Lucy, tak u nás se taky stane, že se holky v kočáru vztekají, teda většinou Anička, ale pokud jedu přes hrboly, tak nikdy ani nedutá, tak vyhledávám díry v silnici 😉)... ale on je to teď trochu problém, když tu máme novou silnici i chodníky 😉 ... No třeba dnes jsem jim odhrnula celou střechu a byly jak oprděné 🙂, vcelku jim to stačilo. Pak jim zas svítilo do očí, tak jsem naopak musela celou stříšku překlopit dopředu, že ani vidět na ně nebylo 😉)... Jenže Elenka má strašně citlivou kůži, po mě, tak okamžitě červená při trošce sluníčka, takže ji musím pořád stínit... Anička naopak, ta je po manžovi a nespálí se... Tak aspoň vím, že je to kdyžtak v pohodě, když jim to dám do polosedu. Jednou jsem to tak na chvilku vyzkoušela, a bylo to fajn.

j.cien
25. dub 2010

Hanuli jj,ja uz blbnu... 😉
Moc bych chtela kojit a nejlepe obe naraz..ale kdo vi,jaka bude relalita... 😉 na personal na tom sestinedeli ve FN oVjsem necetla ani jedno pozitivni hodnoceni... 😖 takze moc nepocitam s takovymi andely,jake mela treba Lita 😉
Ale budu se chtit naucit vsechno,tak me asi "budou mit radi" 😀

Petranelko jj,taky bych mohla cele noci sedet rovnou na zachode...nebo si nandat nejakou mega plenu 😀 😀

hanula83
25. dub 2010

Petranelko, mně přišlo, že holky do konce šestinedělí spinkaly fakt hodně, takže jsem o nich taky skoro nevěděla... a pak začaly objevovat svět 😉)))... ale pořád jsou hrozně hodné. Zlobí minimálně, a většinou mrčí opravdu když na to mají nárok - hlad, žízeň, bobek v plínce, včelička od doktorky.. a nebo se už nudí 😉. Každé to miminkovské období má něco do sebe 🙂

hanula83
25. dub 2010

J.Cien, já myslím, že hodně záleží, jak si ten systém uděláš na začátku... a popravdě já nevím, jakej bych měla systém dnes, kdybych kojila 😉... Já strašně moc chtěla kojit, ale nakonec mě vlastně zachránilo, když jsem s tím přestala... Každopádně s tím krmením zároveň to jistě platí i při kojení, nakojit jednu, pak hned druhou...

petranela
25. dub 2010

Hani, tak to máš moc hodné holčičky 😵 to je krásný! Taky bych si to takhle představovala 😔

hanula83
25. dub 2010

Petruš, určitě budou hodní 🙂, no jasně, jsou chvíle, kdy člověk neví kam skočit dřív a možná i panikaří... ale asi je dobré zachovat chladnou hlavu za všech okolností 🙂 a ono to pak půjde samo 😉 a jak pořád píšu - systém dělá hrozně moc, jak si na něj pak děti zvyknou, tak je to super pro všechny 🙂... Jdu chrnět 😵

sarri
26. dub 2010

Dobré ránko,
tak jsem musela teda vytáhnout z kočáru i zavinovačky emitexky a holky sam. hůře spí - resp. nespí a v tom hlubokém kočáře je to nebaví, takže řvou. Jenže se nemůžu smířit s myšlenkou, že bychom už začali jezdit na sporťáku - plánovala jsem vydržet alespoň do prázdnin. Já chcu eště miminka a ne děti ve sporťáku 😢
Lito, jestli někoho schopného na pomoc seženeš, tak to ber - probdělé noci jsou fakt hrůza a o mléko za stresu jsem přišla, takže neváhej. Holky mně zpočátku spaly taky krásně, ale hrozně dlouho jim trvalo se najíst a odbrknout, takže to noční vstávání se protáhlo na hodinu a půl, pak jsem třeba hned nemohla zabrat a hodinu spala a další krmení. Všecko bude lepší, jak začnou spávat celou noc. Manžel sice teď v noci vstával 4x podat cucek - já je prostě neslyším, ráno si myslím, jak nespaly celou on a on tam běhá manžel, ale pořád je to nesrovnatelné s tím blbým nočním krmením - no ale znám děti, co se krmí v noci ještě v jednom roce a ne jednou. Já jsem chtěla pomoc na jednorázové úklidové magaakce, jenže na malém městě je to problém - nikdo nikoho nedoporučí a jen tak si sem někoho narvat jsem měla strach - moje zkušenost z práce - co nemáš zalité v betonu- to jako bys už neměl - bohužel- jednou chodil chlapec ve stejné bundě, jakou jsem měla v práci v případě, že je mi zima - byla to značková fleeceovka mikina - no, nedalo mi to, poptala jsem se, odkud má bundu apod. - no a zkrátím to - v kapse můj kapesník, neb já radši kapesníkovou klasiku - nějak to mám z mládí zafixováno, takže tak.
Nevím, jak pítka, ale už jsem zjistila, že NUK, Canpol a Babynova dudlíky anatomické silikonové mají ty bambulky úplně stejné od stejného výrobce - je na nich stejný nápis "made in Germany"
Pak jsem chtěla reagovat na to pití - u nás nejede vůbec nic, co je studené, takže taky ohřívám. Dávám po tuhé stravě, ale začnu brát "čajík" i na prochajdy, protože včera u nás bylo už 22 ve stínu, takže na slunku pařák. Zatím tomu moc nedají, takže dělám hodně slabý granulovaný čajík feniklový - dávám jen malou lžičku na 100ml - ať to trošku voní - nebo jsem jim dala šťávu z jablek 1:3 s vodou - všechno ohřáté, ale já sama piju furt ovocné čaje a taky to nerada studené, tak to budou mít po mně.
Lucy, Lito, krásné fotečky 🙂
Maui, taky jste už v kočáře "aby bylo vidět"?
Holky ještě s bříšky - doufám, že máte dobré teplotní zázemí a nemusíte se někde pařit. Tady už vážně propuklo léto a máme už i komáry - no to mám radost. Vloni jsem ležela v tuto dobu 6 týdnů v nemocnici na pokoji, kde nefungovaly žaluzie a celé odpoledne tam svítilo sluníčko a já hned vedle okna - kdybych tehdy tušila, že si tam pobudu tak dlouho, tak jim tam zasponzoruju žaluzie nové, neb to bylo utrpení.

salu
26. dub 2010

Hezké ráno,

Litu, je mi to moc líto, ale víš, ja to je - ženská vydrží všechno, i kdyby po čtyřech lezla 😝 Pokud máš ale možnost výpomoci, neváhej. Určitě najdete vhodnou sestřičku, která tě na chvilku zastoupí, abys načerpala nové síly. A hlavně měla to mlíčko !!!!
Kluci jsou na fotkách nádherní! Jakou mají teď velikost overálků? Já teda ty 50 skoro nemám ....

Cien, stříhám s tebou metr 😎 Už jenom 2 dny a máš holčičky u sebe. To to uteklo, viď? Přeju jen ty nejhezčí zážitky z porodnice a hlavně hodně zdravíčka a sil do prvních dní.

Víkend byl krásný, jenom už začaly natýkat nohy ☹

sarri
26. dub 2010

Holky, naše oblečky padesátky - kdyby se někomu něco líbilo, tak může napsat. Ach jo, takové to byly prťavky - pr srovnání foto ze včerejška.

sarri
26. dub 2010

...tak teď?

monika03
26. dub 2010

Ahojte holky!
Tak víkend je za námi a J.Cien se už blíží k vysněnému cíli! 😉
Sarri to je fakt rozdíl- vždyť ty už máš doma slečny na vdávání!!! 😀

hanula83
26. dub 2010

Sarri, tak nevím, jestli máme stejný vkus, ale opět jsem se smála 😉... máme naprosto stejné dupačky, ty na poslední fotce, žluté 🙂)... Akorát už je budem muset odbourat, začínají být dost těsná ta trička... My jsme už taky odbourali Emitexy, naopak holkám to naprosto vyhovuje, jsou zvyklé mít všude kolem sebe volno a netěsnit se. Zavinovačky nemáme už od dvou měsíců... S dudlíkama to máme stejně, někdy celou noc nic a někdy podávám i desetkrát... Já právě děti ve sporťáku už chci, je to sranda, jak všechno pozorujou a baví je to 🙂... akorát to pak asi půjde už hodně rychle ☹ ... ale říkám si, že každej věk má výhody a nevýhody, takže tak 😉... a čajík bereme na procházky už tak 14 dní, jsme venku i 3 hodiny a v tomhle vedru musí mít hroznou žízeň... My máme teď momentálně Bylinkový nápoj, ale je to do horké vody, takže vlastně čaj. Je taky granulovaný, tak snad nebudem mít zkažené zuby 😕

... a s tím vstáváním, mymu synovci je přes dva roky a každou noc vypije 4 - 5 flaší čaje...

zuzka72
26. dub 2010

Hanula-není ten tvůj synovec můj syn 😀
U nás se nepije-u nás se chlastá 😀 😀 😀 I já a v noci asi nejvíc, mám u lůžka 2flaše 1,5l a do rána jsou fuč a to nemám cukrovku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru