Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

petranela
29. dub 2010

Hani, díky moc za odpověď, uklidnila jsi mne, protože já jsem po tom rozhovoru fakt nervní a ve stresu... Připadala jsem ji hrozně, no úplně jako magor, který trvá na něčem, čemu ani nerozumí... Ten doktůrek je asi takovej ten mladej nadšenec o kterým psala jednou J.cien. 😖 V pondělí mu řeknu, že chci císaře a bude. Ještě ten termín musím vymyslet 😀 Dneska mne to teda vzalo pořádně, vyděsil mne kvůli císaři.. musím se zklidnit, ale už je to fakt lepší 🙂

petranela
29. dub 2010

Fiallinko, taky moc děkuji za odpověď. Taky jsem nečekala, že když je holčička KP, budou mne takhle nutit. 😒
A moc gratuluju k těhotenství, moc držím palce, ať je vše v naprostém pořádku 😉

fiallinka
29. dub 2010

Petranela: mne naopak uklidňoval (císaře jsem se taky bála), že plánovaný císař má pro ženu úplně stejné rizika jak normální porod... já jsem se tak modlila, abych rodila normálně, že jsem asi přemluvila Juriho, aby se otočil - a to v 34. týdnu 🙂. Ale příště už bych do normoš porodu nešla 🙂, už bych měla strach.

hanula83
29. dub 2010

Petru a bude toho císaře dělat přímo ten doktor? Určitě je to jeden z těch nadšenců... Já měla konzultace s takovým mladším, ale přitom už evidentně zkušeným doktorem, tak tipuju 35 let. Měla jsem obě holky KP. On byl úplně v pohodě, říkal, že i KP se dají dvojčata rodit přirozeně, nicméně mi doporučuje císařák pro klid všech zúčastněných 😉... A rozhodně toho nelituju 😉... Jo a mimochodem tohle mi říkal i můj gyne., to ještě nevěděl, jestli se holky neotočí hlavičkama a přitom pořád říkal, že ten císař je nejlepší pro všechny (v případě dvojčat)...

fiallinka
29. dub 2010

Přiznám se holky, že tak do 12. týdne si pořád říkám, že nebudu vůbec uvažovat o dvojkách... a stejně mi to nedá. Rozhodně se zdá, že jim v CARu strhám rekordy v počtu uchycených embryí 🙂. Navíc mi je jen občas blbě, takže někdy o těhotenství pochybuju 🙂, minule jsem měla ohss, to bylo jiné kafe 🙂

petranela
29. dub 2010

Fiallinko, tak on mi dnes řekl snad několikrát, že císař je rizikovější než normální porod. Já se císaře nebojím, ale normálního porodu ano a to dost. Pokud bych měla jedno mimino, neřeším to, ale dvojčata jsou v tomhle jistě mnohem komplikovanější.

Hani, snad mne tenhle rodit nebude, chci toho svýho doktora, doufám, že bude mít čas. Raději mu budu volat, je ze stejné nemocnice. Měla jsi štěstí na rozumný doktory, to u nás v Brně na Obilnáku jsou asi samí mladí hazardéři. Jejich šéf prý propaguje přirozené porody dvojčat, tak se ho asi bojí a tak pacientky přemlouvají.

hanula83
29. dub 2010

Fialinko, to je asi normál, že si to raděj nechceš připouštět. Ale to určitě mívají i monomamky, prostě člověk to nějak nechce zakřiknout. Já začala nakupovat věci až po 20 tt a to jen tak zlehka...a postýlky se koupily až jsem byla v porodnici... A co je to ohss?

fiallinka
29. dub 2010

Petruš, možná než normální porod jo, ale ne než porod u dvojčat 🙂

Hanul, ohss je hyperstimulační syndrom po ivf, určitě to tu některé znají. V lepším případě se ti pouze zvětší vaječníky a nafoukne břicho, cítíš se a vypadáš jak vzducholoď, funíš a lapáš po dechu a nemůžeš se ohnout, to vše tak do 10. týdne 🙂. Ty horší případy končí v nemocnici 🙂.

hanula83
29. dub 2010

Petru, hlavně se nenech vystresovat nějakým mladým aktivcem... Jednej, jak to cítíš a na co se cítíš 🙂..

petranela
29. dub 2010

Fiallinko, to jsi dobrá, že jim strháváš rekordy v počtu uchycených embryjí 😉 kvalita je důležitá, to já byla pravý opak. Jednou jsem měla zavedené dokonce tři, ale byly všechny dost špatné a je fakt, že se neuchytly. To až poslední pokus jsme měli jedničkovou kvalitu 🙂 Taky jsem nechtěla radši o těhotenství a o dvojčatech uvažovat, ale je jasný, že Ti to nedá, to je normální, neboj 🙂 Uvidíš, že všechno bude vpořádku, musí! Držím moc palce!

hanula83
29. dub 2010

Fialinko a ty jsi měla teda nakonec císař, ne? Nechci vyzvídat, to já jen, že je o tom řeč... S tím nafouknutím, my máme holky přirozeně počaté a já se taky cítila celé těhotenství nafouklá jako balon a vlastně na konci jsem už jako balon i vypadala... 😉

petranela
29. dub 2010

Hani, ještě že tu mám vás, jsem moc ráda, že jste mne uklidnily. Je to super, protože víte o čem mluvíte, kamarádky s jedním miminem tohle moc nechápou...

hanula83
29. dub 2010

Ony by pochopily, kdyby celé těhotenství četly nejrůznější články o dvojčatech. Opravdu to není stejné, protože je to celkově větší zátěž pro tělo a já osobně si vůbec nedovedu představit, že bych ještě po celém tom těhotenství měla podat takový výkon jako je porodit přirozeně dvě děti... A to ještě předtím prožívat stres a snad ještě vyvolávání porodu, které může trvat i celý den... no hrůza. Jasně, za jistých okolností je přirozený porod i s dvojčaty dobrý, ale to by muselo být opravdu vše v naprostém pořádku, abych do toho dobrovolně šla...

fiallinka
29. dub 2010

Hani, no mně asi 4 dny před plánovaným vyvolaným porodem jeden z kluků umřel, takže nebylo co řešit, císař byl velmi akutní - nevěděli, proč se to stalo a jak na tom bude ten druhý. Naštěstí na tom byl výborně 🙂

fiallinka
29. dub 2010

Ale jinak já jsem měla pořád pocit, že prostě někdy v životě chci přirozený porod zažít... a že když ne s dvojkama, tak už nikdy. No a teď je všechno zas jinak, ale i kdybych neměla mít teď zas dvě, tak to stejně vidím na císaře, když už jednu jizvu mám...

hanula83
29. dub 2010

Fiali, ano ano, já znám tvůj příběh, a ani nevím, co na to říct... Ale teď budeš koukat do budoucna a my budem držet palce a věřit tomu, že vše dopadne dobře a bez žádných komplikací 🙂

fiallinka
29. dub 2010

hanul, psala jsem ti to jen proto, že ses ptala na ten porod - za té situace nic jiného než císař být nemohlo.

No jinak samozřejmě taky doufám, že to teď vyjde, jinak bych do toho nikdy znovu nešla - přece jen, těch případů, kde to skončí blbě, je fakt hodně málo, stačí se podívat na vaši tabulku, jak krásně rodíte.

hanula83
29. dub 2010

Fiali, já chtěla téměř celé těhotenství přirozený porod, strašně jsem si to přála, taky jsem si plánovala, jak budu kojit, jak budu látkovat... No ale všechno stejně nakonec bylo jinak... Ke konci těhotenství jsem měla čím dál víc pocit, že ten císař je prostě lepší, nehledě na to, že mi to všichni říkali. Kojila jsem jen nějaké tři týdny, pak jsem to vzdala... A co se týče látkování, tak plínky mi teď trčí ve skříni 😉...

hanula83
29. dub 2010

Jistě, tadyta místní statistika mluví za vše 😉... a někdy mám opravdu pocit, že je to i hodně tím, že se tady prostě podporujem, na psychice hodně záleží 🙂

fiallinka
29. dub 2010

hanula: no vidíš, tak já látkuju, ale možná jen proto, že mám jen Juriho, kojila jsem dlouho - taktéž jen kvůli jednomu - rozhodně jsem si s ním zase užila něco, co s dvojkama nejde... no a teď už je mi taky naprosto jasné, že plánovat nemá cenu nic, taky dobrá zkušenost 🙂

fiallinka
29. dub 2010

hanula: a stalo se tady od mého "odchodu" něco špatného? Já vím o Veruleg, ta dopadla stejně jako já, ale jinak vlastně o nikom...

hanula83
29. dub 2010

Fialinko, já tu chodím tak od září 09 a myslím, že naštěstí vše dopadlo dobře 😉... Někdy tu holky přestanou chodit, tak nevíme, co s nima je, ale to spíš bývá tím, že prostě nemají čas, jiné starosti, nechce se jim 😉...

fiallinka
29. dub 2010

hanula: tak to je dobře 🙂

hanula83
29. dub 2010

🙂... Tak já jdu dnes do hajan, ať ráno vstanu 😉...

cepecek
30. dub 2010

Dobré ráno,
tak já se taky přidávám, trošku kvůli Fial, známe se z jiné diskuse, aby mě tu nepomlouvala, že se bojím sem chodit🙂 😉 😀 😕 .

Jinak já čekám dvojčátka 11.11.. Jsou po KETU k prvnímu IVF. po 1 IVF mám ještě dcerku 31 měsíců.
Tu jsem rodila císařem a jsem za to ráda a modlím se abych rodila zase tak🙂

sarri
30. dub 2010

Dobré ránko.
Hani, tak to máme tu mateřskou úplně stejně, děti stejně gestačně staré a ještě jsou to holky - asi, kdo oný den plnil manželské povinnosti, tak má 2 holčičky nebo co.
Já jsem se dívala na poslední výplatní pásku, kdy mi jen vraceli přeplatek daně a mám tam 70 dní dovolené, tak to by mi mohlo hodit 3 a půl platu. Jupí.
Peti, bohužel ten tvůj lékař nadšenec pro přirozené porody není jediný - Koču by mohla taky vyprávět - mně řekla "oblíbená lékařka", že když jsou obě halavama dolů, tak půjdou přirozeně, i když je jen jedna placenta a spousta doktorů by to radši dala císařem, no a i kdby bylo "B" KP, tak stejnak budu rodit přirozeně, že se dítě, jak to první bude venku, otočí. Bála jsem se rodit přirozeně, ale jsem věřící, takže jsem tuto skutečnost přijala tak, že to má prostě tak být a modlila se, aby to dobře dopadlo - a aby se hlavně teda "B" nepřetočilo - protože v tom bych jim asi moc nevěřila, že ho přetočí a nebudou ho tahat kleštěma jako Arwence. Oni by to teda, myslím, asi zvládli (přetočit), neb mi po porodu Elišky hupla ha břicho půlka nemocnice, aby se Adélka neotočila a dostala se správně k východu (z porodu si pamatuju docela málo - místama mám naprosté temno, ale nehty jedné mladé lékařky zaryté v břiše mám stále v živé paměti).
Já mám z těch doktorů takový pocit, že si snad myslí, že ty císaře chceme kvůli tomu, abych se vyhly těm kontrakčním bolestem a nemusely tlačit - jenže on je každý strachy bez sebe o ty mimíny. Mně byly nějaké bolesti šumák (i když v reálu to bylo maso nad moje očekávání) - říkala jsem si, že to dala každá mamina a několikrát, tak to dám taky.
Ahoj Fialinko, držím palečky, a´t jsou to ta dvojčátka a vídáme Tě častěji 🙂)
A ještě jeden super zážitek ze včerejška - jak jsem připínala po plavání monitor dechu za plenku, tak mi rupnul ten plast - v té části, co se rve právě za tu plenku - prostě to uchycovátko prdlo. Tak jen doufám, že mi to vyreklamují, neb jsem s tím opravdu nic nestandardního neprováděla a stál skoro 2,5 t., takže pálečka.
Jo a eště k fotečkám - krásné děti. Šatičky jsou bomba - taky máme šatiček, jenže popravdě netuším, kam je budeme nosit, když v tom kočáe jsou ty přesky mezi nohama - to je budou mít vykasané?
Zuzi, kéž by to bylo na sonu ok - já musela rovnou na revizi - 3. den po porodu - ale já tu placku měla pirostlou, takže by nějaké injekce nepomohly. Ten Tvůj příběh je teda nervák - jsi odvážná jet sama do porodky - teda ostatním bych doporučila nebrat si Tě jako vzor, neb po té prasklé vodě mohou dojít velmi brzy kontrakce a to by pak byla jízda.

sarri
30. dub 2010

Bali, balím je furt - prostě zabalíme a je pokoj, i když už se umí vyprostit, tak na usnutí super a v noci je někdy ještě znovu zabalím a někdy spí, že se ani nevyhrabou. V kočáře teď pochrupávají bez zabalení a je to poznat, že se víc budí - když byly v zimě zabalené, tak mi tam krásně spaly. No což, musíme je to pomalu odnaučovat - objednala jsem spací vaky, protože jen pod dekou spát neumí - trvá cca 0,5 sec., než ji odkopou pryč a pak si ještě strkají nohy ven z postýlky a šprajcují se mezi šprušlema. Teda ty ruce venku budou problém, protože si dosáhnou na cucek, ten vytáhnou, vrazí si tam ruku, to je pak přestane bavit a začnou řvát.

kocule
30. dub 2010

Dobré ráno všem,

já si připadám jako liána, po které se plazí dva ječící paviáni. 😀 😀 😀

Fiallinko vítej, tvůj příběh bohužel znám ☹ a moc držím palečky, aby to dopadlo všechno dobře. Salu tě lupne do tabulky a uvidíš, my jsme tady všichni takoví držáci! 😀 😀 😀 😀 😀 Cepecku, proč se nás všichni tak bojí? 😀 😀 😀 Taky tě vítám.

Zuzi, veliká gratulace k Davídkovi a Elišce. Teda Eli, to je ségra. Je vidět, že na sebe mrňousci drží už v bříšku. 😉

Maui, na sociálce ti musí dát potvrzení o denním vyměřovacím základu, budeš mít dvě. Za 2009 a 2010, páč se to snižovalo. Paní na pracáku to lupne do kalkulačky a mě zjistili, že za květen rodičák nedostanu, páč mám mateřskou vyšší než RP za tento měsíc. Takže budu pobírat od června. 😝 Jinak jako ekonom rozhodnutí pana prezidentka tleskám, jako matka dvou dětí jsem nas...jinak to ani napsat nemůžu. 😠 😠 😠 Kdyby to alespoň změnili, než na tu MD člověk nastoupil, ale v průběhu? To je prasárna.

U nás začíná akční období, nestíhám Tomču odtahovat od všeho, kam nemůže. 😀 😀 Včera se mi soukal do šuplíku na plechy, které mám pod troubou. 😀 😀 😀 😀

Jinak Sarri jsem potkala další maminku dvojčat a ta mi povykládala zkušenosti s naší oblíbenou doktorkou, kdy jí 10 h vyvolávali, nic a pak to skončilo stejně SC a malou jí rozdýchávali. Co na to říct. 😠 😠 😠 Mě taky nutili do přirozeného porodu, malá byla KP Petranelko jako u tebe a ani za zlatý prase. Co je mi po nějakých doktorech, když to špatně dopadne. 😠 😠 😠

ivaajirka
30. dub 2010

Ahojky včera jsme měli poradnu 5.měsíců a vše o.k. jsme konečně naočkovaný,Ivoše má ekzém tak máme mastičky,koupele,a měříme 68cm a Ivánek 6400g a Zdenda 6800g a stále kojíme kojíme,vpoledne zeleninku. 😉 😉 😉 tak zase pááá

cepecek
30. dub 2010

Kocule - já se Vás nebojím, jen mi příjde že je zde víc maminek než maminek čekatelek a že asi nebudu moc o ničem psát, protože zkušenost s dvojkama nemám🙂. Jinak k těm porodům, mě ho vyvolávali 8 hodin nepřetržité bélesti, která neustávála, nešla vydýchat nic - byla jsem mimo a po 8 hodinách jsem nastoupila na SC a jem fakt moc ráda. Měla jsem císře v epidurálu - nešlo mě uspat normálně kvůli tlaku se moc báli. Rodila jsem v 15,15 a durhý den ráno jsem chodila a nic mi nebylo ani léky na bolest jsem nechtěla a když jsem pak v nemocnici vyděla ty maminky, co měli přirozený porod tak jse fakt ráda že jsem rodila tak......

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru