Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

monika03
21. kvě 2010

@fiallinka ano jsem si toho vědoma a jsem za to vděčná. Uvidíš- tebe už též hlídají tak bude všechno v pohodě- MUSÍ!!! 😉

fiallinka
21. kvě 2010

monika: já jsem dodatečně ráda, že kvůli mně te´d budou v těhu hlídat ségru, která má to samé, apod., zdá se, že všechno zlé je k něčemu dobré 🙂

monika03
21. kvě 2010

@fiallinka je hezké, že to bereš tak statečně! Moje sestra to nepodědila a trombózu už měla dvakrát. Těhotenství měla v pohodě.

salu
22. kvě 2010

Moni, já na tebe myslela, tak to je mi moc líto s tou rodinnou indispozicí. ale hele, hlavu vzhůru !!!!! já mám taky špatný krevňák, mám 3x denně železo Maltofer Fol a dá se to úúúúplně v pohodě. tyhle nové tabletky jsou fajn, žádná zácpa a nejsou nějak hnusný.
Jsi silná MAMINA a všechno dobře dopadne!!!!!

Já začínám chytat nerva, jak to budeme zvládat, vozit Aničku do školky i s prckama, fakt nechápu, jak to ráno zvládnu. teď už koukám na bezb. vchody, (kde mají jenom schody), vždycky budu muset dojet nejdřív pro mámu, dědu, bráchu - a jet až pak k doktorovi. no a ten čas se tak natahuje, takže kde je budu kojit ...... no depina. Myslím, že to psych. nezvládnu. bude to u nás velký řev, včetně mě. ale jak víme, bude to o to ještě horší, mimi budou neklidní ....... ☹

darling007
22. kvě 2010

@betina Ahoj Beti, objednávala jsem ho přes internet a vyšel mi kočárek včetně vložných tašek, pláštěnky a tašky na přebalování na 12995,-

basina
22. kvě 2010

Ahoj holky, to je mi líto s těmi tromb. mutacemi. Vůbec tomu nerozumím a naštěstí to neznám. Držím pěsti, ať si Vás doktoři pořádně ohlídají. Ohledně krvinek to mám to samé, jen úplně od počátku. Taky začali trochu nervovat a dali mi maltofer fol. Sice to moc nestoupá, ale rozhodně je to lepší. Takže se Moni neboj, tohle by se mělo srovnat tak nějak v pohodě (navíc jak píše Salu, žádné vedlejší účinky to nemá). A ke konci těhotenství to prý bývá normální... Co mi přišlo zajímavé bylo, co psala Lita, že při braní železa se mají dodržovat nějaká pravidla - nejíst ho při, před anebo po konzumaci mléčných potravin, naopak se jeho účinek dá podpořit ovocnými šťávami. Tedy pokud si to dobře pamatuji.

lita
22. kvě 2010

Holky, jen jsem rychle jukla, zde mate info o zeleze a jak ho jist:
http://www.novyvek.cz/data/clanek_tisk.php?id=367
Bezim kojit 😉

fiallinka
22. kvě 2010

basina: no ty mutace - v podstatě to znamená geneticky danou dispozici k větší srážlivosti krve, ale fakticky se to projevit nemusí, přesto by se to hlavně v těhu mělo hlídat, může to vést k potratům, špatné výživě plodu, úmrtí, trombózám, ale to jen v těch nejhorších případech - když se to hlídá a píchají se léky na ředění krve, tak je člověk v podstatě v normálu, takže žádná velká hrůza 🙂

livy
22. kvě 2010

Ahoj holky,kamaradka ma dvojcata a hleda nejaky sportacek,ktery by se vesel do vytahu, mate tipy na nejake hodne uzke golfky,event nemate nektera Cosatto you 2 nebo Macleren ? Jak jste s nima spokojeny a co se vam nelibi? diky

fiallinka
22. kvě 2010

livy: záleží na rozměrech toho výtahu, u nás v baráku je tak malý, že se tam sotva vejde jednokočár...

monika03
22. kvě 2010

Ahojte holky!
Salu díky, ale tak to asi dopadne, že možná taky vyfásnu železo- co se dá dělat. Uvidíme po výsledcích. 😉 Jinak taky už mě napadá jak to budu zvládat, ale budem se s tím muset poprat! Já jsem dnes úplně odrovnaná, máme opět na víkend děti a já mám nervy v pr... Taky mě popravdě děsí jak to budem zvládat. ☹
Basi tak to mám vlastně štěstí, že se mi to zhoršilo až teď. 😉

fiallinka
22. kvě 2010

holky, ani mi nemluvte, vůbec si to s Jurim nedokážu představit, už teď jsem vyčerpaná 🙂

monika03
22. kvě 2010

Jo tak to bude asi sranda na všech směrech!!! 😀

monika03
22. kvě 2010

Holky ještě Vás pobavím- všimla jsem si, že to mám k dnešku 100 a děcka mi zkoumaly pupek a zdál se jim nějaký velký- drzouni!!! No tak jsem poprvé za těhu vzala metr a hádejte- rovná 100! 😀

basina
22. kvě 2010

Fiali, diky za vysvetleni. Fakt dobre, ze ted uz jste alespon hlidane obe dve, resp. i sestry.
Moniko03, ono je to vlastne s tim zelezem jedno. Jist maltofer nijak neprekazi a prinejhorsim by hrozila infuze. Navic ti muze pomoci s unavou. Takze je to jen drobnost.... A ta 100, tu uz jsem taky prekonala 😉 a dokonce 2x. Jednou na pocatku tehotenstvi, pak jsem zase splaskla a ted jsem na ni znovu 🙂: Jen nechapu, kde se u tebe berou deti - myslela jsem, ze dvojcatka budou tvoje prvni...
Jojo, holky, obdivuji Vas, jak to budete se starsim prckem zvladat, ale hlavne jak to zvladate uz ted. Ja vlastne nic nemusim, predstava, ze vozim prcka do skolky, nebo vstavam v pravidelnou hodinu.... nevim, nevim, jak bych to delala. Ale zase uz mate alespon nejake zkusenosti...
Moni.tdm - jak jsi prozivala hokej? Ten Apolinar asi opet hrozil, ze jo? 😵

monika03
23. kvě 2010

@basina já děti nemám, ale máme každý druhý víkend přítelovi a to je teprve něco! ☹ Takže ty víkendy co tu jsou bych raději chodila na brigádu na nádraží skládat uhlí- myslím, že bych z toho nebyla tak vyfluslá! 😀 Hele, ted už mám ty dny 99 a kolem pasu to dolů asi nepůjde, že??? 😀 😀 😀

basina
23. kvě 2010

Moni, tak to u Vás musí být hukot. Ale třebas alespoň přítel bude po narození dvojčátek zkušeně pomáhat 🙂. To my jsme oba v tomhle směru nepolíbení vyjma občasné péče o synovce. A taky mne to děsí.
A s těmi čísly, nojo, já to mám dneska 97 a při tom to "pasové" číslo neklesá!! (ale je to dobře, jen ať pěkně roste)!!!
A pěkný den 🙂

rejchl
23. kvě 2010

Ahoj ženský,dodala jsem nejake foto.Jsem stale grogy,tak ani nedocitam.Ale buduse snazit to casem napravit🙂

monika.tdm
23. kvě 2010

@basina To mi povidej, to jsou nervy!!! 🙂

fiallinka
23. kvě 2010

holky, ještě ale podstatně záleží na původní velikosti pasu 🙂, já jsem minule začínala hodně nad 80 cm a dotáhla jsem to někam max. ke 120, ani ne, což vlastně nebyl až tak obrovský skok...ale i tak hrůza..

monika03
23. kvě 2010

Tak holky- to je klid!!!! Nádhera- sígři už jsou na cestě k mamince! 😀 No a já se jdu balit a taky valím do Hodonína, abych mohla ráno na tu krev tak mi držte pěsti. Zítra podám info. Fialli tak to ti vážně moc nenarostlo- u mě je to takových cca 30čísel. 😝
Jo a Basi já myslím, že to s tou pomocí nebude tak žhavé- on má tak trošku z těch mrňátek strach! S většíma si vyhraje, ale drobečků se děsí. 😉
Hezký zbytek víkendu!!!!

fiallinka
23. kvě 2010

moni, a jak jsou děcka staré? No jinak on ten rozměr břicha stejně není až tak podstatný - kdo je hubený jak lunt, tak mu často břicho roste hodně dopředu, že ho ani neunese 🙂.... já jsem kus ženské 🙂, mně přišlo, že se mi rozlívalo všude, i nahoru, měla jsem pocit, že mám břicho skoro až na zádech...no asi chápete nebo pochopíte 🙂

pavcahola
23. kvě 2010

Ahoj holky jdu vás pozdravit byly jsme na víkend ve Znojmě tak jsem tady nebyla,ale musím se vám pochlubit narodila se nám Deniska dneska,teda popravdě řečeno mé sestře se narodilo ta je tak sladká a krásná 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

salu
24. kvě 2010

ahoj holky, zdravím vás po hokejovém víkendu, to byly nervy až do konce 😝

Jste mě tak hecly, že jsem si šla změřit břuch, tak já jsem na 93 cm (ale byla jsem hubeňour) a bříško mi roste fakt jenom dopředu. Ale začaly otoky u obou nožek ☹

Včera jsme odvezli Aničku do školky v přírodě, tak je tady takové divné ticho. Dneska jdu k holiči, aby se mě holky nelekly 😀

Jinak jsem zjistila, že Eirin porodila. Info žádné namám, tak jenom upravuji tabulku. Co asi Alic.ka ?????????

salu
24. kvě 2010

***ČEKATELKY***

REDDWARF - 2. června - holčičky
ALI.CKA - 15. června - jednovaječné, Jiříček a Honzíček
SALU - 29. července - dvojvaječné holčičky
PANKACA - ??????
MONIKA.TDM - 18. srpna - dvojvaječné, ???
VLCKULKA - 22. srpna - dvojvaječné, holčička a ???
BASINA - 28. srpna - chlapeček a holčička
MONIKA03 - 30. srpna - dvojvaječné, ???
MRKVICKA28 - 7. září - jednovaječná dvojčata a trojče
ALSOU - 17. října - dvojvaječná, ???
PAVCAHOLA - 23. října -
BETINA - 24. října -
TULANEK - 25. října - holčičky
BROUKB - 27. října - chlapeček a holčička
KAFICKO - 5. listopadu -
CEPECEK - 6. listopadu - dvojvaječná - necháme se překvapit co je v bříšku
BLER - 17. listopadu -
BEATRICE7 - 29. listopadu - dvojvaječná, ???
SARIK1 - 1. prosince -
FIALLINKA - 14. prosince -

cepecek
24. kvě 2010

Ahoj holky,
tak hlasim, že jsem doma od DR. - mimi i já jsem ok. Jen ten tlak 160/100, takže se musím stále přemněřovat a budeme doufat , že je to tím, že se k dr. bojím. Jinak mimísek A měří i s nožičkama 15 cm. Mimísek B nešel změřil, neb ležel v klubíčku

sarri
24. kvě 2010

Cepecku, kup si rybí tuk v kapslích např. http://www.lekarnain.cz/katalog/detail/1001-cho... jsou toho mraky - je to dobré i na vývoj mozku miminka i na Tvůj krevní tlak. Nic tím nepokazíš a investice to tak tak hrozná není.

cepecek
24. kvě 2010

Sari - děkuji určitě vyzkouším...

monika.tdm
24. kvě 2010

@cepecek to ja jsem naopak momentalne mam tlak 90/50 a je mi blbe, tak jsem si hold uvarila kavu!!! To je furt neco!!! A prej tehotenstvi je krasny stav!!!

fiallinka
24. kvě 2010

čepečku, gratuluju ke kontrole...ten tlak snad udržíš co nejdýl... já jsem teď měla u doktora 140/80 a to už se sestřička tvářila, že je zvýšený, ale já to mám stejně z těch bílých pláštů 🙂.... a co, nevíš už, co to bude 🙂?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru