Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

monika03
26. kvě 2010

@salu to důvěrně znám! 😀

@fiallinka to je super, že sis udělala radost! 😉

fiallinka
26. kvě 2010

a úplně nejlepší je, když je ta radost tak levná 🙂... navíc dost hader i jakési letní gatě mám z minula, ale rifle nebo trošku teplejší gatě potřebuju... a v obchodech nic, a když, tak za 1500,- Kč ☹, a po netu si na gatě netroufám....

reddwarf
26. kvě 2010

Ahojda,v pátek 21.5. se přirozenou cestou narodila Klárka 2.5kg 46cm a Bára 1.9kg 45cm.V nemocnici si pobydem dokud Bára nevyroste 😝 ...Kouknu co u vás nového,doufám,že jen dobré zprávy 🙂

salu
26. kvě 2010

@reddwarf Moc blahopřeju a přeju hodně zdravíčka a ať hezky rostete a jdete brzy domu.

Ali.cka porodila stejný den jako ty 🙂

salu
26. kvě 2010

A je to tady 😝 Su prvni 😎

***ČEKATELKY***

SALU - 29. července - dvojvaječné holčičky
PANKACA - ??????
MONIKA.TDM - 18. srpna - dvojvaječné, ???
VLCKULKA - 22. srpna - dvojvaječné, holčička a ???
BASINA - 28. srpna - chlapeček a holčička
MONIKA03 - 30. srpna - dvojvaječné, ???
MRKVICKA28 - 7. září - jednovaječná dvojčata a trojče
ALSOU - 17. října - dvojvaječná, ???
PAVCAHOLA - 23. října -
BETINA - 24. října -
TULANEK - 25. října - holčičky
BROUKB - 27. října - chlapeček a holčička
KAFICKO - 5. listopadu -
CEPECEK - 6. listopadu - dvojvaječná - necháme se překvapit co je v bříšku
BLER - 17. listopadu -
BEATRICE7 - 29. listopadu - dvojvaječná, ???
SARIK1 - 1. prosince -
FIALLINKA - 14. prosince -

betina
26. kvě 2010

ahoj holky,

no Alicka a reddwarf, holky, jste šikulky moc a moc gratulujeme k miminkům!!!at krásně rostou a jsou zdravoučký!

holky, prosím vás, mám dotaz...od kdy jste měly zhruba ten pocit, že se vám dole "rozjíždějí kosti?" já to mám dva dny a celkem dost, je pravda, že jsem ted nachlazená, tak jsem nějaká celkově divná, ale aby to nebylo moc brzy..moc díky

Tripple jsou povinné, ale můžete je odmítnout, já to udělala.....pořád čekám na ten UTZ ve 21.týdnu, aby mi teda řekli, že to jsou 100% ty kluci, baych mojhla začít jednat ohledně výbavičky 😀 😀

salu
26. kvě 2010

@betina pamatuju si, že po tom 20tt mě dole docela bolelo, jakoby tahalo a prý se mi zvětšovala rychle děloha, tak to bolelo.

monika.tdm
26. kvě 2010

Cus!!! To je hrozne clovek se jeden den neprihlasi a uz nestiha docitat!!! 🙂

monika.tdm
26. kvě 2010

A do ritky uz jsem treti!!! 😉

sarri
26. kvě 2010

Holky, zachovejte paniku - nedejte na tabulku - tady se předbíhá jak za komáčú ve frontě na banány 😎

K těm makůvkám - moje prababička si vzala vdovce s 6 děckama - bo si říkala, že už nebude moset rodit - no, porodila mu dalších 7 děcek - enomže když byla těhotná, tak běžná praktika byl odvar z makůvek, aby se potratilo - ono se většinou nepotratilo, ale děti se pak rodily většinou ducha prostého. To samé se jim totiž dávalo, když nechtěly spat 😀 😀 😀

Jinak to, že to dávám dětem byl only joke.

monika03
26. kvě 2010

@reddwarf moc gratuluji k mimískům!!!!

@betina mě ta stydká kost začala taky bolet od cca toho 20tt a bolí to stále dost! 😝

@salu tak přece vedeš!!! 😀

eirin
26. kvě 2010

Ahoj holky, jdu vás pozdravit 😀 Tak dětičky se nám narodily 18. května, jsou úžasní 😵 Rodila jsem přirozeně, vyvolávaně, dlouho a tak, ale mrňousci mi to vynahrazují.

fiallinka
26. kvě 2010

eirin: gratuluju! To je krásné, poslouchat tak dobré zprávy...

monika03
27. kvě 2010

Eirin- velká gratulace a spousty zdravíčka! 😉

vlckulka
27. kvě 2010

Reddwarf, Eirin - gratuluji k mrňouskům a přeji spoustu radosti a hlavně zdraví 😵

hanula83
27. kvě 2010

Holky, jak jste tady řešily ty tripple testy... Já dodneška ani pořádně nevím, co to je, mně na to doktor vůbec neposlal a dnes už asi vím proč - že vycházejí u dvojčat dost zkresleně... takže povinné určitě nejsou... a vlastně nejsou povinné žádné testy 🙂, to je jen na ženské, jestli tam chce nebo ne...

Salu, zrzavá ti opravdu moc sluší a vypadá to velice přirozeně. Než jsem si to tu přečetla, tak jsem myslela, že je to přírodní! 🙂

Jooo a jsem taky RYBA 🙂

hanula83
27. kvě 2010

Já taky sehnala nejlepší těhotenské kalhoty - 3/4 - v sekáči za 40,- 🙂)) a tohle léto je ještě taky budu nosit, protože jsou tak extrémně pohodlné a i docela slušivé 🙂... prostě super.

Reddwarf, moc a moc gratuluju 🙂, jsi opravdu dobrá - přirozený porod...

basina
27. kvě 2010

Gratuluji všem novým maminkám k novým miminkům a přeji mimkům jen to nejlepší do života. Sice Vás, holky, taky neznám, ale na fotečky se těším. Držím pěsti, aby bylo vše v pořádku.

basina
27. kvě 2010

Ty brďo, to jsou dlouhé debaty!! Já se nepřipojím 2 dny, bo ležím, kašlu, mám rýmu a teplotu a už vůbec nevím, co s tím a najednou juknu na koníka a tam asi tak 6 nových stránek! Pobaví mne Sarri se svými vizemi konce života (tedy já se čtení noviného bleskového článku o ubité učitelce asi nedožiji). Salu s Moni03 mne potěší, že mají stejné problémy jako já - pořád taky ucintávám a ukapávám a pak si jen říkám, je to tím těhotenstvím, nebo co se k čertu děje? Žádný zvláštní důvod nevidím. A i s tím obrovským pupkem. I když co se týče váhového přírůstku, asi vedu. Už jsem před týdnem měla 14 kilo navrch 😢
K tripplům mohu říct jen, že u mne byly dobrovolné, ale doporučili mi je, protože ten screening s NT projasněním sice vyšel negativně, ale nebylo to v řádech tisíců a desetitisíců, ale stovek. A tak mi genetik doporučil tripply. Šla jsem tam, řekla jsem si, proč ne a pak byla dost v depresi z pozitivního výsledku (ale hned za slovy pozitivní bylo napsáno, že u dvojčat nemají tripply vypovídající hodnotu a že to může být zkreslené - ALIBISTI). Jenomže to ten stres už nezmírní. Díky tomu následovalo doporučení na plodovku, na kterou jsem se rozhodla nejít, ale tady jsem už musela podepsat negativní revers. Změnila jsem genetika, tedy náhodou, bo ten první neměl čas a tenhle, byť jeho podřízený, se k tripplům stavěl tak, že by mne na ně ani neposílal. Že to je loterie. Tak jsem si nakonec řekla, že na plodovku nepůjdu, riziko i jen 1-2% mi přišlo vysoké a hlavně jsme si řekli, že bychom asi přerušení z důvodu špatného výsledku u jednoho prďoly stejnak nepodstoupili - riziko pro druhý plod je 20%. Takže já mít znovu možnost se rozhodnout, tak na tripply nejdu. (ale ono jde stejnak o doktora -když jsem četla debaty o Aliccinem porodu a nahledu doktoru na porod, tedy zda cisar, ci prirozeny, tak mne docela mrazilo. A podobne je to i tady). Ale je to jen můj osobní názor. Jo a původně jsem si myslela, že se těch strachů bez plodovky nezbavím, ale nakonec musím napsat, že se dá na to docela zapomenout. 🙂
Tak já si jdu dát další cibulový obklad na prsa 😉

reddwarf
27. kvě 2010

Gratuluju k miminkům 😀 ,těch se zase vyrodilo...My měli plánovaného císaře,ale osud to zařídil po svém...porod byl děsná rychlovka,dokonce jsme jeli rychlou s houkačkou 😀 ...Kojíme zatím plně,mlíčka je jak pro 4 😎 ...Běžím,musím krmit...

beatrice7
27. kvě 2010

Ahojky holky 🙂 Všem moc gratuluju k narození miminek a obdivuju vás že jste to zvládly přirozenou cestou. 🙂

Já jsem asi srab, bojím se toho... ☹ První porod byl překotný a rodila jsem 16 hodin, takže porodit přirozeně dvojčata - to si ani neumím představit.

beatrice7
27. kvě 2010

@basina , jakto, že chodíš ke genetikovi ? Mě nikdo nikam neposlal a to jsem o to prosila svého dr, protože máme v rodině hematologické onemocnění a čekáme ty dvojčátka...

monika03
27. kvě 2010

@basina přeji brzké uzdravení!!! Taky jsem si tím prošla asi v 8tt a to byl hnus, sice mi obvoďačka napsala po poradě s nějakým gynekologem jakési antobiotika, ale u mě vyhrál strach a já to řešila čajíkama s medem a citronem a pocením. Dlouhé skoro dva týdny to trvalo. ☹

basina
27. kvě 2010

@beatrice7 - byla jsem u genetika s ohledem na muj vek, v dobe konzultace 35 let, v době porodu 36. Takze jsem mela i screening zdarma a i tu konzultaci. Ale tedy nevim, zda by resil hematologicke onemocneni. Ale nejakou anamnezu dle rodiny delal. Moc nechapu, pokud si to prejes, ze te neposlou pripadne ani na placenou genetickou konzultaci.

@monika03 To mne tedy desis - 14 dnu? Ja se trapim od pondelka a uz to nemohu vydrzet. Moje obvodacka na ATB pristoupit nechtela, ja to vitala. Takze lecbu mam stejnou - tedy jeste cibulovy vyvar a nove cibulove obklady. Ale trochu si rikam, ze nocni pul hodinove zachvaty kasle asi prckum moc dobre nedelaji. Tak jim vzdycky rikam, ze to je jen bourka 😉

monika03
27. kvě 2010

@basina no jo 14dní, jenže já měla něco přechozeného a chytla jsem zánět horních cest dýchacích a trvalo to tak dlouho, protože jsem to odmítla léčit lékama, koupila jsem si v lékárně jitrocelový Mucoplant a na kašel mi i můj gynekolog doporučil pastilky Tantum Verde. Z toho kašle jsem měla taky strach- co to může mimčům udělat- jen já je měla v tu dobu ještě malilinkaté. A se divím, že ti nic nenapsala, protože se říká že léky- samo nějaké šetrnější můžeš pokud je to nezbytně nutné po tom třetím měsíci. Ale je fakt, že bych taky i ted měla strach.

beatrice7
27. kvě 2010

@basina, ale mě je taky 35 a jsem s dvojčátkama po ivf... tak to nechápu. A kdo si myslíš, že by mohl řešit hematolog. onemocnění ? Můj dr. tam už delší dobu není, zastupuje ho nějaký 80. letý děda, no síla... řekl mi, že nemusím chodit každých 14 dní, že to stačí jednou za měsíc, nevzal mi kultivace i když jsem to po něm chtěla, mám totiž mykozu....o triple testech asi ani neslyšel ☹ Holky, mám smůlu.

monika03
27. kvě 2010

@beatrice7 já nevím o jaké hematol. onemocnění se v tvém případě jedná. Já chodím hned od začátku těhu na pravidelné kontroly na hematologii. Mám dědičnou trombofílii.

beatrice7
27. kvě 2010

@monika03, tohle je fibroza kostní dřeně...

beatrice7
27. kvě 2010

ale ne u mě.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru